Şimdi Ara

DH Özel: ASRock'ın üst seviye anakart modeli Z87 OC Formula, dahili OLED ekran ile geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
28
Cevap
0
Favori
669
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> DH Özel: ASRock'ın üst seviye anakart modeli Z87 OC Formula, dahili OLED ekran ile geliyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    29116 Mesaj

Piyasaya sunduğu iddialı anakart modelleriyle son dönemde sık sık gündeme gelen ASRock, Intel’in Haswell kod adlı 4. Nesil Core işlemci ailesi için hazırladığı 8 serisi anakart modellerinde yenilikçi özellikler sunmaya hazırlanıyor. 802.11ac iletişim teknolojisine destek sunan ve sıvı dökülmelerine karşı özel bir kaplama ile geleneksel anakart tasarımlarına kıyasla yüksek dayanım sergileyen modeller geliştiren ASRock, hız aşırtma tutkunları için de sürpriz planlıyor.

Yüksek performans tutkunları ve overclock yani hız aşırtma profesyonelleri için Z87 OC Formula modelini hazırlayan ASRock, Debug LED olarak bilinen geleneksel hata kodu göstericisinin yerine görsel anlamda gelişmiş özellikler sunan tamamiyle yeni bir OLED ekranı, Z87 0C Formula modeline entegre etmiş durumda. Yüksek çözünürlüklü olan bu ekran, sistem post aşamasında iken, tarih-saat, voltaj değerleri, sıcaklık ve Dr. Debug özelliklerini gösterirken, işletim sistemi devreye girdiğinde ise Rapid OC fonksiyonlarını ve işlemci frekansını ekranlara getirebiliyor.

8 katmanlı baskı devre kartına ve 12 fazlı güç tasarımına sahip olan ASRock Z87 OC Formula, altın kaplı bellek slotlarına, aktif soğutma sistemine, yüksek kaliteli boğumlara ve daha yüksek enerji verimliliği için çift silikon zar yığınından oluşan MOSFET’lere sahip. Kutu içeriğimdem soğutucu firması GELID tarafından geliştirilen GC-Extreme termal macununa da yer verilen Z87 0C Formula’nın Haziran ayında yaygın olarak satışa sunulması beklenirken, son kullanıcı satış fiyatı hakkında şu an için net bir bilgi bulunmuyor. 

|
    |

• Farklılık getirmek istemişler, kötü olduğunu düşünmüyorum. Ama bunu bir bağlantı ile masaüstüne taşımaları güzel olurdu diye düşünüyorum.

ASRock burada işe estetik katmak istemiş biraz. Münim olan fiyata yansımasın. Sparkle Calibre LCD modeli çıkarmıştı bilirsiniz.

Bilirsiniz ABIT'in uGURU Paneli gibi. Çünkü uzay montaj ya da kasasında Pleksi olmayan kişi bunu görmesi için kapağı açıp bakması gerek zahmetli iş yani.

ABIT zamanında bunun benzerini güzel şekilde yaptı, dediğim gibi ya kasanın ön panelinede bir aparat olsun ya da kablo ile harici aparat.

Ah ABIT ah, batmayaydın keşke ne güzel ürünler sunardın şimdi bizlere.

Sırf çıkan anakartlar yüzünden 3930k dan bu seriye geçeceğim neredeyse. 2011 sokete çıkan kartlar ne kadar çirkinse bunlarda bir o kadar güzel ve özellikli.

• Yarbay
    5008 Mesaj
    Sırf çıkan anakartlar yüzünden 3930k dan bu seriye geçeceğim neredeyse. 2011 sokete çıkan kartlar ne kadar çirkinse bunlarda bir o kadar güzel ve özellikli.
    |
    |
    |
    |
    o oled ekranda zamanla aşırı sıcaklıktan renk tonlamasında azalma olur tahminime göre. oled hala arge'si bitmemiş bir teknoloji ve aşırı sıcaklıkta ne tepki verir merak ediyorum. pixel'lerde durup dururken bile renk solması yaşanabiliyor.
    |
    |
  • Yarbay
    10090 Mesaj
    tamamen gereksiz
  • Binbaşı
    1626 Mesaj
    anakartın üzerinde fan gördünüz mü kaçın belli bir süre sonra çıkardğı ses rahatsız edici oluyor.
    |
    |
    |
    |
  • Yüzbaşı
    524 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

Neyi gereksiz? Sonuçta adamlar bir fark ortaya koymak istemiş. SIrf işlemci sıcaklığını göstermesi bile + puan.

+1986
    |
    |

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

Neyi gereksiz? Sonuçta adamlar bir fark ortaya koymak istemiş. SIrf işlemci sıcaklığını göstermesi bile + puan.

Katılıyorum.
    |
    |
    || AMD Ryzen 9 3900X [email protected] || Gigabyte X570 Aorus Elite Anakart || Asus RTX 2060 ROG STRIX OC || Samsung 860 EVO 1 TB Solid State Drive || Crucial Ballistix Sport LT 16GB 3000MHZ @ 3800MHZ/16-19-16-36 RAM || Corsair Enthusiast 850W PSU || Corsair H100i RGB Platinum Sıvı Soğutma Kiti || Couger Conquer Kasa || Samsung S27A950D 27'' 3D 120 HZ Monitör || Logitech G930 Gaming Wireless Headset || Logitech Z5500 5+1 Ses Sistemi || Roccat Kone XTD Gaming Mouse || Sony Playstation 4 Pro 2 TB Upgraded || Sony Playstation VR || Samsung 65Q70R 65" 4K HDR QLED TV || TP-LINK Deco M9 Plus Tri-Band Mesh Sistemi || Apple iPad Pro 12.9'' 128 GB Wi-Fi Gold & Apple Pencil || Motorola Moto 360 Smart Watch || DJI Mavic Air - 4K Drone & Itelite Sparkwave Duo Menzil Arttırıcı
  • Yarbay
    4629 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

Şeffaf kasa...

aynen şeffaf kasada çok güzel olur firma iyi iş çıkarmış.
    |
    |
  • Misafir Üyelik
    63118 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Poyri!!!

aynen katılıyorum.. bir tane soket 2011 anakartları için böyle tasarımı özellikleri çok üst seviye anakart yok sanki geçiş dönemi anakartları gibi

bakınız 37xx 4xxx anakartlara birde bunlara halbuki 2011 anakartlar daha dolu dolu olmalıydı..

sonuç arkadaşa katılıyorum ..
    |
    |
  • Yarbay
    3933 Mesaj
    Formula ASRock'a 3.000.000€ Değerinde tazminat davası açtı.
    Nedeni = Hakaret .
    |
    |
  • Misafir Üyelik
    63118 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: karmaşık

anakartın üzerinde fan gördünüz mü kaçın belli bir süre sonra çıkardğı ses rahatsız edici oluyor.

aksine kaçmamak lazım bil hassada işlemciye güç sağlayan o bölgede fan olmayanlardan kaçmak lazım..

o bölgedeki mosfetler kapasitör vs vs onlar yeteri kadar soğutulama dımı siz istediğiniz kadar hız aşırtma yapın bios dan ayar yapın işlemciniz throttling sorunu yaşar.

ama ses konusunda haklısınız zamanla fan kalitesinden ses yapıyorlar ancak eş değerde daha kalite fanla değiştirebilir. hiç fan veya fan yeri olmamasından iyidir.
    |
    |
  • Yarbay
    2083 Mesaj
    kaliteli mi değil mi bir çıksın merakla bekliyorum
    |
    |
    7196 Mesaj
    kasa kapağını kapattıktan sonra iş bitti. kapağı kapatmayıp yada şeffaf kasa alıp habire oraya bakacaksan olaya çok yanlış yerden geldin demektir. pc bu değil.
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    36094 Mesaj
    Farklılık getirmek istemişler, kötü olduğunu düşünmüyorum. Ama bunu bir bağlantı ile masaüstüne taşımaları güzel olurdu diye düşünüyorum.

ASRock burada işe estetik katmak istemiş biraz. Münim olan fiyata yansımasın. Sparkle Calibre LCD modeli çıkarmıştı bilirsiniz.

Bilirsiniz ABIT'in uGURU Paneli gibi. Çünkü uzay montaj ya da kasasında Pleksi olmayan kişi bunu görmesi için kapağı açıp bakması gerek zahmetli iş yani.

ABIT zamanında bunun benzerini güzel şekilde yaptı, dediğim gibi ya kasanın ön panelinede bir aparat olsun ya da kablo ile harici aparat.

Ah ABIT ah, batmayaydın keşke ne güzel ürünler sunardın şimdi bizlere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 20 Mayıs 2013; 0:18:41 >

• Yarbay
    2922 Mesaj
    Asrockun türk kullanıcısını düşünmesi gurur verici
    |
    |
  • Yarbay
    11182 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Vaaay. Microprocessor guru. Hakikaten ne güzel günlerdi Abit'li günler.
    NF7-S ne şahane anakarttı. Resmen efsane idi be. Ama açıkçası benim hayatımda gördüğüm en iyi overclock anakartı da DFI LanParty Ultra D idi. Çok para vermiştim ama sonuna kadar da hak ediyordu. Üzerine de o zamanların 600 Mhz leri geçen Corsair DDR400 Twinx 1024-3200LL almıştım. Samsung TCCD yongalı. Ram 625-630 Mhz de bile voltaj vermeden çalışıyordu. Ama zaten TCCD lerin öyle bir şeyi vardı. Voltaj verince yanıyordu. Ne manyak ramlerdi lan ışıklı ışıklı Turgay...
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
son dakika
Mobilya Takımları
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.