Şimdi Ara

DH Nükleer Enerji Destekçileri Derneği [747 Destekçi] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.457
Cevap
59
Favori
137.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @Faramir beni kovduğun için gidiyorum bu konudan(inanma) fakat kanserden ölenlerin laneti üzerinize dursun.Ölüm sizi yakaladığında , ecelinle gelip , pişman olma sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeO91

Nukleer enerji santralı patlarsa bu ulkenin topraklarının yarısından fazlasının bir daha verimli olamayacağını duşundun mu peki

Bu tarz bir patlama mı diyorsun?

DH Nükleer Enerji Destekçileri Derneği [747 Destekçi]
  • +1
    nükleer enerji santralimiz olmalı. ucuz enerji demek gelişmiş bir türkiye demektir.
    içanadolu'da bizim evin dibine kursunlar hemde.
  • quote:

Dünyanın en buyuk teknoloji devi Japonya bile nukleer santralıne sahip çıkamıyorsa biz nasıl çıkacağız arkadaşım.
    http://tr.wikipedia.org/wiki/R%C3%BCzg%C3%A2r_g%C3%BCc%C3%BC
    http://www.aysolar.com/
    google gir bir ara bakalım guneş enerjisi elektrik enerjisine çevrilebiliyor mu bilip bilemeden konuşmayalım.

Arkadaşım okumayı öğrende gel ben sana güneş enerjisi elektirik enerjisine çevrilmiyor dedimmi? 1 nükleer enerji santralinin ürettiği elektriği kaç km2 elektrik paneli tarlası ne kadarlık bir ışık şiddetinde ne kadar zamanda üretir onu sordum.Okuma bilmiyorsanız lütfen tartışma yaratmayınız.

Peki sen ülkemizin komşularında var olan nükleer santrallerden biri patlarsa bu ülkenin topraklarının gene etkileneceğini düşündünmü peki?

quote:

Orijinalden alıntı: XaVeN_3

@Faramir beni kovduğun için gidiyorum bu konudan(inanma) fakat kanserden ölenlerin laneti üzerinize dursun.Ölüm sizi yakaladığında , ecelinle gelip , pişman olma sonra.

Ölüm bizi birgün nasılsa yakalayacak.Eğer illa nükleer bir patlamadan öleceksem elin rusuna iranlısına hizmet ederken patlayan bir santralde değil ülkeme hizmet ederken patlayan bir santralde ölmeyi yeğlerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Volkanbaba -- 13 Mart 2011; 1:09:31 >

• quote:

Dünyanın en buyuk teknoloji devi Japonya bile nukleer santralıne sahip çıkamıyorsa biz nasıl çıkacağız arkadaşım.
    google gir bir ara bakalım guneş enerjisi elektrik enerjisine çevrilebiliyor mu bilip bilemeden konuşmayalım.

tüm ülkeyi güneş paneliyle kapla belki bir santralin vereceği verimi alırsın. bilip bilmeden sallamayın birader. türkiyenin çevresinde ,iranda, ermenistanda, bulgaristanda, nükleer santral hali hazırda var. bunlara bir şey olsa yine etkileneceksin, bu ülkelere kapatın santralleri mi diyeceğiz? dandik güney afrika,macaristan,hindistan,ermenistan kadar olamayacağız yani öyle mi?

• quote:

Nukleer enerji santralı patlarsa bu ulkenin topraklarının yarısından fazlasının bir daha verimli olamayacağını duşundun mu peki

verimli topraklara kurmasınlar o zaman. türkiye'de verimsiz topraktan bol ne var? danışsınlar bana yer göstereyim. şuraya kurun diyeyim.
  • Şu Çernobil'i her konuda koymayın artık yeter! Oradaki santrali resmen zevkine havaya uçurdular. Üstüne üstlük eski sistemdi. Sizin o daracık mantığınızla gidersek;

-Uçağa binmeyin düşebilir
    -Arabaya, otobüse binmeyin kaza yapabilir
    -Evde elektrik kullanmayın, çarpabilir
    -Sokağa çıkmayın, güneşli havada kafanıza yıldırım düşebilir vs. vs.

Bu nedir kardeşim?
  • Yaz benide.Ben zaten bu greenpeace filan onlara inanmıyorum madem çevreciler gitsinler amerikada avrupada eylem yapsınlar oralar nükleer santral kaynıyor.
  • quote:

niye sahip çıkamayacakmışız. japonya'da sahip çıkıyor ama adamlar ne bilsin 9 büyüklüğünde deprem olcağını.

• Ekle, çernobil konusunu açan adamda olsam, ülkemiz için gayet gerekli. Tabii fiyatından zarar etmeyeceksek.
  • hahahahahahaahahahaahahahahahaaahahahhahahahahahhaxpxapaxpaxpaxppxapaphxahaxhaxhaxhaxhaxhajja
    quote:

Orijinalden alıntı: hakanefe43

quote:

Acıyorum sizlere

Nerem acıyor dedin ?

• Üç kollu torunlarınız size minnettar kalır umarım
  • Olmalı bence. Eğer Türkiye ortadoğunun gücü olucaksa şart bile

Aklımdan oraya bi terör saldırısıda geçmiyo değil ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaptanMirliva

Üç kollu torunlarınız size minnettar kalır umarım

Kendi enerjisini kendi üreten bir ülke bırakırsak bütün torunlarımız bize minnettar kalacak.

quote:

Orijinalden alıntı: Reznov_Viktor

Olmalı bence. Eğer Türkiye ortadoğunun gücü olucaksa şart bile

Aklımdan oraya bi terör saldırısıda geçmiyo değil ama

Heralde 1km lik felan koruma bölgesi oluşturmayı akıl ederler sanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Volkanbaba -- 13 Mart 2011; 1:40:43 >

• Ekle
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamzanur
    Ülkenin güçlü olması ile hiçte alakası yok nükleer enerji çok tehlikeli bir enerji sağladığı avantajlar ilk yapım maliyetleri eklenince, en pahallı enerji konumunda, üstelik biz üretemiyoruz- hep yabancıya bağımlı olarak ürettirilecek, burda elin kolun bağlı anlaşma böyle..Gerçek enerji YENİLENEBİLİR rüzgar kaynaklı enerji , doğal ve ekonomik barajlardır.Deprem riski gözönüne alındığında nükleer asla düşünülmemelidir ...!...

nükleer lobisi kaç tl verdi size bedavaya mı yapıyorsunuz bu işi

fransa sana kaç para verdi peki ?
    Ulan bu insanlar niye bu kadar düşman olur kendi ülkesinin kalkınmasına ???
    Kaynak yok bide gelip sallarsın burda utanmadan

Ama tabi sonuçta çatır çatır kurulacak bu santraller o zaman gerçeği göreceksiniz fakat egoist olduğunuz için bile bile yanlışınızdan vazgeçmeyeceksiniz
    İşte siz bu kadarsınız bir avuç sözde çevreci

• Ekle kardeşim, en başlara lütfen

Hala Nükleer Reaktörümüzün olmaması çok acı bir şey, greenpeace ciler uzak dursun bu konudan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Imnobody -- 13 Mart 2011; 1:58:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MalcolM-X-

hahahahahahaahahahaahahahahahaaahahahhahahahahahhaxpxapaxpaxpaxppxapaphxahaxhaxhaxhaxhaxhajja
    quote:

Orijinalden alıntı: hakanefe43

quote:

Acıyorum sizlere

Nerem acıyor dedin ?

Gerçekten böyle gülebiliyormusun haxhaxhaxhax şeklinde ?
  • ekle
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamzanur

Ülkenin güçlü olması ile hiçte alakası yok nükleer enerji çok tehlikeli bir enerji sağladığı avantajlar ilk yapım maliyetleri eklenince, en pahallı enerji konumunda, üstelik biz üretemiyoruz- hep yabancıya bağımlı olarak ürettirilecek, burda elin kolun bağlı anlaşma böyle..Gerçek enerji YENİLENEBİLİR rüzgar kaynaklı enerji , doğal ve ekonomik barajlardır.Deprem riski gözönüne alındığında nükleer asla düşünülmemelidir ...!...

nükleer lobisi kaç tl verdi size bedavaya mı yapıyorsunuz bu işi

Kardeşim bir reaktörün ürettiği enerjiyi kaçtane rüzgar türbini ile üretmeyi planlıyorsun onu birsöylermisin? Barajlarmı doğal heryeri göle çevren doğal hayatı bitiren? yoksa rusyadan alınan doğalgazmı?

Ülkemizde şuanda fabrikalar çalışıyor ama neyle çalışıyor.Rusyadan alınan doğazgazla üretilen elektrikle.Halbuki santral kurulunca elektrikte dışa bağımlılığımız azalacak ve zamanla sıfırlanacak.O sizin cari açık cari açık dediğiniz şeyde yurtdışından alınan enerjiden artıyor sürekli.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.