Şimdi Ara

DH Nükleer Enerji Destekçileri Derneği [747 Destekçi] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.457
Cevap
59
Favori
137.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benide ekleyin inş nükleer enerji mühendisi bölümünü seccem üniversitede
  • Benide ekleyin
  • Nükleer santral yapılmasını destekliyorum yaz beni
  • ekle
  • Nükleer Enerji, çocuk oyuncağı değildir. Nükleer Enerjiye niçin evet dediğini bilmeyen çoluk çocuk dolu burası. Kendinize gelin arkadaşlar. Daha öncede acele şekilde hızlı tren demişlerdi 2004 yılında. Ne oldu? 36 vatandaşımız hayatını kaybetti.
    Nükleer Santral aceleye gelecek bir şey değildir. Olası bir tehlike durumunda bunun vebalini kimse ödeyemez. Radyasyonun izleri kolay kolay kaybolmaz.
    Türkiye henüz nükleer enerjiye hazır değildir.

Aşağıda ki görüntüler, nükleer enerjinin eserleridir.

DH Nükleer Enerji Destekçileri Derneği [747 Destekçi]

• Orijinalden alıntı: ThunderVolt

şu ülkede yobazlardan bile daha çok nefret ettiğim birileri varsa onlar da:

Nükleer enerjinin N sinden anlamayan, entel görünme çabasındaki greenpeace üyeleri..Elektriğe zam yapılınca laf eden, rüzgar türbini kurulunca manzara engelliyor diyen kalın kafalı tipler... Güneş paneli yaptır evine desen çok pahalı diyen de bunlar... E ne ile enerji üreticez biz? Enerji mi gelicek yoktan?

Hayır hepsini geçtim..Biz zaten "Deadzone" içinde bir ülkeyiz..Sinopa mersine kurulacak da ne olmuş? Dibimiz Ermenistanda Metsamor Nükleer santrali var..Orada oluşan bir sorun demek bizim direk 1. tehlike bölgesinde bulunmamıza neden olur...Dediğim gibi Nükleer Enerjiye evet[/b]

not-özet: Hepsini geçelim.Ne kadar geride kaldığımızı açıklayan haritayı koyalım: Ermenistandaki nokta Metsamor

Yani zaten tehlike altındayız, o yüzden kurulsun gitsin. Böyle bir mantık sadece cahil bir kişiye ait olur. Nükleer'in N'sinden kimin anlamadığı apaçık ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhanbabacan -- 13 Mart 2011; 11:47:05 >

• ekle ama
    rusya sömürgeci gibi gelip, hem para alıp, hemde elektriğin %50 sini kullanacak işte buna karşıyım.
  • ekle benide
  • quote:

Orijinalden alıntı: superposition

ekle benide

Ekleme sebebini açıklarmısın. Neden evet. Neden nükleer santral?
  • ekle beni en az 3 santral
  • Bu arada Dünyada 400 küsür nükleer santral yok. 400 küsür reaktör, 80 civarı santral var.
  • bukadar devlet gerizekalı yapmışlar nükleeri bunca riske rağmen hala çalıştırıyorlar diimi hepsi gerizekalı hepsi. Biz akıllıyız biz yapmayız hem çernobil diye bişey var yahu.
  • ekle benide dostum. nükleere evet.
  • Nükleere evet diyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Volkanbaba

quote:

Orijinalden alıntı: KaptanMirliva

Üç kollu torunlarınız size minnettar kalır umarım

Kendi enerjisini kendi üreten bir ülke bırakırsak bütün torunlarımız bize minnettar kalacak.

Üç kollu olsunlar ama yeter ki kendi enerjimizi üretelim bu mudur yani? Hiç radrasyon yüzünden sakat kalan biriyle konuştun mu hayatında, şimdi sana çok uzak göründüğü için önemsiz gibi geliyor ama bir yakının başına birşeyler gelecek olsa fikrin o kadar çabuk değişirdi ki sen bile inanamazdın.

Nükleer santral yapmak , silah geliştirmek için harcanacak parayı güneş enerjisi ve batarya teknolojisis argesine yatırsak 2 sene içinde o çok düşük deyip beğenmediğiniz verimlilik %80-90 lara çıkıcak ama insanlar küçük düşünmeyi seviyor, elden ne gelir.

• dediğiniz çok doğru ancak sizin söylediğiniz şey şunada biraz benziyor.

her yıl binlerce kişi uçak kazalarında ölüyor. uçaklar son derece tehlikeli. kullanımı yasaklanmalı.

yanılıyor muyum?
  • dünya nükleer santralden vazgeçmeye çalışıyo biz kurmaya çalışıyoruz ...

dünya şu an halen geliştirme aşamasında olan Termonükleer reaktör'e geçmeyi hazırlanırken biz halen uranyum kullanıcaz bide bu atıkları yok etmek var tabi ...

quote:

Orijinalden alıntı: Kavil

dediğiniz çok doğru ancak sizin söylediğiniz şey şunada biraz benziyor.

her yıl binlerce kişi uçak kazalarında ölüyor. uçaklar son derece tehlikeli. kullanımı yasaklanmalı.

yanılıyor muyum?

Uçak kazaları her yıl binlerce olmuyor saçmalama , yılda 1 yada 2 anca oluyor , ve kazanın olduğu anda sadece içindekiler ölüyor ama bir reactor patlarsa çevreye ve insanlara verdiği zarar bikaç uçağın düşmesinden 1000 kat daha fazla .. ve 100 yıllarca radyasyonlu kalan topraklar da cabası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Momo-Oz -- 13 Mart 2011; 12:11:51 >

• Nükleere karşı değildim ama bu japonyadaki olaylar beni çok düşündürdü sonuçta orası japonya burası türkiye sonuçta onlar japon bizler türküz depreme dayanıklı bir yerdede yapsanız benzin istasyonunda sigarayla benzin dolduranların olduğu bir ülkede birileri bir şey yapar
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.