Şimdi Ara

*****DH NİN EN BÜYÜK TEAM'I FORD CONNECT TEAM !!!! (2134. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
48.229
Cevap
72
Favori
4.110.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21322133213421352136
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: chinmustafa

arkadaslar yokus kalkis destek sistemi nasil calisiyor .?
    gercekden ise yariyormu.?

Gayet iyi çalışıyor, işe yarıyor. Işıklarda hafif yokuşta, vites boşta ayağınız sadece frende bekliyorsunuz diyelim, sonra yeşil yandı ayağını frenden çekmeden debriyaja basıp vitese geçirdikten sonra yolun eğimini algılayıp 1 sn içinde yokuş kalkış desteği devreye sokuyor. Kalkış yapmak için ayağını frenden çektiğinde araç gaza basana kadar freni bırakmıyor. Sen de el freni kullanmadan, motoru bağırtmadan, milim kaydırmadan çıkıyorsun. Çok kullanışlı ama alışınca acemilik yaptırıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

quote:

Gayet iyi çalışıyor, işe yarıyor. Işıklarda hafif yokuşta, vites boşta ayağınız sadece frende bekliyorsunuz diyelim, sonra yeşil yandı ayağını frenden çekmeden debriyaja basıp vitese geçirdikten sonra yolun eğimini algılayıp 1 sn içinde yokuş kalkış desteği devreye sokuyor. Kalkış yapmak için ayağını frenden çektiğinde araç gaza basana kadar freni bırakmıyor. Sen de el freni kullanmadan, motoru bağırtmadan, milim kaydırmadan çıkıyorsun. Çok kullanışlı ama alışınca acemilik yaptırıyor..

saol burak bilgilerin icin otomatik vites disinda ilkde va boyle bi ozelligi olan araba kullanicam yakit rarfiyati icin de cok onemli.....

• Yakıtı etkilemez, start-stop değil sonuçta..
  • quote:

quote:

Burak kardeşim aslına bakarsan sanki gaza bastıktan sonrada 1 sn. kadar aracı salmıyor. Bu yüzden (balatalara azda olsa zararı olacağını düşündüğüm için) kapalı tutulması taraftarıyım. Sadece şahsi görüşüm ve öyle yapıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: toroslu_07

quote:

quote:

Burak kardeşim aslına bakarsan sanki gaza bastıktan sonrada 1 sn. kadar aracı salmıyor. Bu yüzden (balatalara azda olsa zararı olacağını düşündüğüm için) kapalı tutulması taraftarıyım. Sadece şahsi görüşüm ve öyle yapıyorum.

Balataya hiçbir şey olmaz merak etmeyin, fabrikasyon bir sistem sonuçta. Defalarca testten geçmiştir, iyileştirmeler yapılmıştır. Kendi kendine zarar verecek olsa üretmezler. Onu biraz da siz ayarlayacaksınız, gaza direk yüklenirseniz vurk diye bir ses duyarsınız araç freni geç bıraktığından dolayı(bunun da bir zararı yok aslında). Ama zamanlamayı tutturursanız pürüzsüz bir şekilde kalkarsınız..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: toroslu_07

quote:

quote:

Balataya hiçbir şey olmaz merak etmeyin, fabrikasyon bir sistem sonuçta. Defalarca testten geçmiştir, iyileştirmeler yapılmıştır. Kendi kendine zarar verecek olsa üretmezler. Onu biraz da siz ayarlayacaksınız, gaza direk yüklenirseniz vurk diye bir ses duyarsınız araç freni geç bıraktığından dolayı(bunun da bir zararı yok aslında). Ama zamanlamayı tutturursanız pürüzsüz bir şekilde kalkarsınız..

haklı olabilirsiniz ama zaten hiç ihtiyacım da olmadı sadece açıkken böyle bişey farketmiştim(geç salması gibi) o günden beride kapalı kullanıyorum
    üstteki mesajda da dediğiniz gibi açık kalması acemiliğe yol açıyo; başka araca geçtiğinizde sıkıntı yaşatabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Etms -- 10 Mayıs 2012; 13:02:37 >

• s.a arkadaşlar müsadenizle bişey sormak istiyorum;connect alıcaz 2008-2009 model fakat 90 hp'mi yoksa 110 hp'mi karar veremedim.Hangi motor daha iyi arkadaşlar yardımcı olunda bi connect alalım.Şuan elimde full 2011 model fiorino var satıcam en kısa zamanda ve eskisi gibi connect kullanmayı iple çekiyorum harbiden 2004 90hp connect vardı önceden askere gidince satmak zorunda kalmışdım.
  • Müsadenizle bende bişi sormak istiyorum arkadaşlar.04.05.2012 cuma günü eskişehir otokoçtan 110 luk glx aldım.Araçla bozüyük'e kadar aracı zorlamadan sakin sakin geldim.bir işim vardı.stop ettim 5 dakika sonra döndüğümde kontağı açtım.Bilgi ekranında yüksek motor sıcaklığı yazıyor ve Motor arıza ışığı yanıyordu.
    Bunun sebebi ve çaresi nedir arkadaşlar.bilgisi olan varsa yardım etsin lütfen.
    Saygılar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: bboysonny

s.a arkadaşlar müsadenizle bişey sormak istiyorum;connect alıcaz 2008-2009 model fakat 90 hp'mi yoksa 110 hp'mi karar veremedim.Hangi motor daha iyi arkadaşlar yardımcı olunda bi connect alalım.Şuan elimde full 2011 model fiorino var satıcam en kısa zamanda ve eskisi gibi connect kullanmayı iple çekiyorum harbiden 2004 90hp connect vardı önceden askere gidince satmak zorunda kalmışdım.

Tabi ki 110'luk..
  • quote:

Orijinalden alıntı: okumus11

Müsadenizle bende bişi sormak istiyorum arkadaşlar.04.05.2012 cuma günü eskişehir otokoçtan 110 luk glx aldım.Araçla bozüyük'e kadar aracı zorlamadan sakin sakin geldim.bir işim vardı.stop ettim 5 dakika sonra döndüğümde kontağı açtım.Bilgi ekranında yüksek motor sıcaklığı yazıyor ve Motor arıza ışığı yanıyordu.
    Bunun sebebi ve çaresi nedir arkadaşlar.bilgisi olan varsa yardım etsin lütfen.
    Saygılar .

Biz ne desek boş, araç her şekilde servise uğrayacak..

• Sayın JasoNBuraK

teşekkür ederim,sağolun

saygılar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _çağ_

quote:

quote:

quote:

quote:

nasıl yani sağlıklı olmaz derken ne gbi sorunlar çıkartabilir ?

Turbo, enjektör, pompa aklına ne gelirse..

söylediğin parçalarda arızaya sebep olursa chip tuning yaptırmaya hiç gerek yok bayağı masraf açar başımıza =) ama şimdiye kadar da hiç kimse bu chip tuning hakkında olumsuz bi yorum yapmamış acaba gerçekten araca hiçbir zararı yokmu ? bu arada benim aracım 80.000 km de, yaptırmalımıyım yaptırmamalımıyım çok kararsızım araba çok cansız kalıyor heleki yokuş görmesin =))

Siz çok yanlış anlamışsınız yazdıklarımı. Chip tuning sağlıksızdır diye bir konuşma olmadı. Mekanikle desteklenmeden sadece yazılımla fazlaca güç alındığında sağlıksız olur dedik. Yani 75PS'lik bir motordan atıyorum 120-130PS de alınabilir. İşte olması gereken 95-100PS değil de, 120-130PS alınırsa sağlıksız olur. Kabaca böyle. Her motorun kaldırabileceği bir güç var, mesela 110'luk için 140PS, o sınır aşıldığında bahsettiğimiz sıkıntılar meydana gelir. İşinin ehli kişiler tarafından bilinçli bir yazılım motora zarar vermez, verdiği zarar anca 500.000km gidecek motorun 450.000km gitmesine sebep olur. Öyle 100.000'de 200.000'de motor bitirtmez. Tabi siz bakımlarına azami seviyede dikkat ederseniz..

İmzama bakarsanız 15.800'den beri yazılımlı yürüyorum 57500'ü devirdim. Sıkıntı yok..

Yani demek istediğim yazılım olayı sağlıksızdır diye birşey yok, sınırlar aşılmazsa. Mutlaka yaptırmanızı tavsiye ederim, aracın karakteri çok değişiyor..

anladim şimdi demek istedigni aslnda bana çok mantıklı geldi söylediklerin peki bunu ist. Da iyi bilen bana garanti verebileçek biyer varmi bildigin?

Megachips, Mehmet Gazihan. Ben de kendisine yaptırdım..

teşekkürler ben bi arıyım konuşayım

• quote:

Yakıtı etkilemez, start-stop değil sonuçta..

ben acamiler mabinda soylemisdim cunku bazi arkadaslar rampada kalkisda cok gaza yukleniyor bu sistemin olmasi bir nebzede olsa yakiti rtkiler kanatimce burak bey
  • quote:

quote:

Yakıtı etkilemez, start-stop değil sonuçta..

ben acamiler mabinda soylemisdim cunku bazi arkadaslar rampada kalkisda cok gaza yukleniyor bu sistemin olmasi bir nebzede olsa yakiti rtkiler kanatimce burak bey

Haklısınız, etkilemesine etkiler de etkilediği dişin kovuğunu doldurmaz. 100km yolda kaç kere yokuşta kalkış yapılır ki..

• Maşallah takım çok canlı..Ama bu takım çok daha fazlasını hak ediyor inşallah daha iyisi olacak..

•  *****DH NİN EN BÜYÜK TEAM'I FORD CONNECT TEAM !!!!
  •  *****DH NİN EN BÜYÜK TEAM'I FORD CONNECT TEAM !!!!

*****DH NİN EN BÜYÜK TEAM'I FORD CONNECT TEAM !!!!

*****DH NİN EN BÜYÜK TEAM'I FORD CONNECT TEAM !!!!

Bolu abantta yaptığımız buluşmada sadece bir tane connect vardı...

• Tam da onu soracaktım, bu Connect kimin hiç burada ses etmedi diye. Maşallah diyelim..

• quote:

Tam da onu soracaktım, bu Connect kimin hiç burada ses etmedi diye. Maşallah diyelim..

Acep kimin? :)

• quote:

Orijinalden alıntı: set

quote:

Tam da onu soracaktım, bu Connect kimin hiç burada ses etmedi diye. Maşallah diyelim..

Acep kimin? :)

Sizin olduğunu biliyorum, yazarken belli edememişim..
  • 
Sayfa: önceki 21322133213421352136
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.