Şimdi Ara

*****DH NİN EN BÜYÜK TEAM'I FORD CONNECT TEAM !!!! (1674. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48.229
Cevap
72
Favori
4.110.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16721673167416751676
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cocuklar inatla neden hop orda oynuyoe? ne özelligi var oranın

Azdaha yukarda veya aşagıda oynasınlar, en uygun yer amcanın oturdugu yerde kaldırıma çıkıp duvara 0 park etmek ama ondada amca pastonla kovalar seni kesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurkamil

connetdoktoru

Azdaha yukarda veya aşagıda oynasınlar, en uygun yer amcanın oturdugu yerde kaldırıma çıkıp duvara 0 park etmek ama ondada amca pastonla kovalar seni kesin

sıfır yanaşmam ben hiç bir apartman , ev , bina yanına . Yukardan birşey atarlar falan
  • quote:

connetdoktoru

Orda bi tümsek var oraya oturuyolar mekan yapmışlar orayı

Kaldırıma cıkıp yanasırımda orda bı ev var abi
    Camın önünü tamamen kapatmıs oluyoruz Ayıp olur
    Zaten bastonlu dedenın evı orası Mekanını kımseye bırakmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: connectgücü

quote:

connetdoktoru

sıfır yanaşmam ben hiç bir apartman , ev , bina yanına . Yukardan birşey atarlar falan

Bizim mahalleyı goruyorsun hep iç içe gecık ne yazıkkı Zaten son senemız bu semtte
    Siteye taşınıcaz önumuzdekı yaz Rahat edıcem

• quote:

quote:

connetdoktoru

Anıl o zaman sana kapalı bi otopark lazım

Ben oturdugum sitede ister istemez apartmana yakın park ediyorum yada 30-35 cm uzakta park ediyorum ama yinede üstkattan biri bişey atsa araca denk gelir(ayda yılda 1 kere sigara izmariti atan oluyor) o nedenle bu konuyu fazla takmıyorum kafama olacagı varsa olur

Kışın babam arabayı çatıdan uzak yere parket diyor çatıdan kar düşer falan(çatının yanları yüksek ve öyle aşırı kar yagmıyor düşme olasılıgı %1) ama çatıdan uzak biyere park edersem ordan geçen araçların çarpma ihtimalı %50 gibi bişey o nedenle kapalı oto parkın yoksa araba her zaman tehlikededir o nedenle arabanın ve çocukların en az olduğu yerlere park etmek daha mantıklı bence...

• quote:

Orijinalden alıntı: connetdoktoru
    Bizim mahalleyı goruyorsun hep iç içe gecık ne yazıkkı Zaten son senemız bu semtte

Sitede araçlara özel ayrı park alanı yoksa daha tehlikeli olabiliyor, site oldugu için çocukları daha rahat evin önüne oynasınlar diye gönderiyorlar çünkü
  • quote:

Buda yıkantıktan sonraki hali, kirli kirli dolaşmakmı(banınca anlaşılmasada) yoksa böyle araç 0 gibi parlarkenmi dolaşmak daha zevkli

*****DH NİN EN BÜYÜK TEAM'I FORD CONNECT TEAM !!!!

Temiz araca bınınce daha bı guzel oluyo nedense
    Sankı araç nefes almıs gıbı rahatlıyo ..

• quote:

quote:

Sitede araçlara özel ayrı park alanı yoksa daha tehlikeli olabiliyor, site oldugu için çocukları daha rahat evin önüne oynasınlar diye gönderiyorlar çünkü

Bina altında kapalı otopark ı var İnşaat seneye bitiyor nasipse
  • AZİZ abiye cok yakın bu yer aramızda 10 dk falan olucak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi # MeHMeT # -- 22 Temmuz 2010; 13:36:40 >
  • quote:

quote:

quote:

connetdoktoru

Ben oturdugum sitede ister istemez apartmana yakın park ediyorum yada 30-35 cm uzakta park ediyorum ama yinede üstkattan biri bişey atsa araca denk gelir(ayda yılda 1 kere sigara izmariti atan oluyor) o nedenle bu konuyu fazla takmıyorum kafama olacagı varsa olur

Kışın babam arabayı çatıdan uzak yere parket diyor çatıdan kar düşer falan(çatının yanları yüksek ve öyle aşırı kar yagmıyor düşme olasılıgı %1) ama çatıdan uzak biyere park edersem ordan geçen araçların çarpma ihtimalı %50 gibi bişey o nedenle kapalı oto parkın yoksa araba her zaman tehlikededir o nedenle arabanın ve çocukların en az olduğu yerlere park etmek daha mantıklı bence...

Evinin önünde kafana uyan 2-3 yer belirleyeceksin .. hangisi boşsa oraya parkedeceksin .

Normalde çoluk çocuk kalmadı buralarda ama 2 yıllık yüksek okul ve lisenin bizim evin önünü kullanmasından dolayı tedirgin oluyorum

• Bugün çekdim bunları Yarım kalan nikelajları tamamlasammı dıye dusunuyorum ?

• quote:

Evinin önünde kafana uyan 2-3 yer belirleyeceksin .. hangisi boşsa oraya parkedeceksin .

Normalde çoluk çocuk kalmadı buralarda ama 2 yıllık yüksek okul ve lisenin bizim evin önünü kullanmasından dolayı tedirgin oluyorum

Benım connect'i park ettigim yer belli evin karşısındakı 2 apartmanın arası çocuklar oraya uğramıyor araba desen hiç girmiyor (geneldede evin önündeki resimleri orda çekiyorum)
  • quote:

quote:

quote:

connetdoktoru

• quote:

Bugün çekdim bunları Yarım kalan nikelajları tamamlasammı dıye dusunuyorum ?

Abartmaya gerek yok bu şekilde gayet güzel, fazlası var eksigi yok aksesuar olarak

• Arkadaşlar motor hakkında bilgisi olan arkadşlardan biri açıklar mı bunu nedemek
    Motor boşluğunda oksit katalizatör lambda sondası, elektrikli EGR valf (Emisyonla ilgiliymiş)
  • Apartmanın önü kaldırıma ortaya park derim eğer önden ve arkadan doluysa arkama park eden komşu biraz geride brıakıyor rahat park ediyim diye.
    Önüme park eden komşuda sadece kendini düşünüyor sırf gıcıklık olsun diye 2 yere park edesim geliyor bazen
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamikara

Arkadaşlar motor hakkında bilgisi olan arkadşlardan biri açıklar mı bunu nedemek
    Motor boşluğunda oksit katalizatör lambda sondası, elektrikli EGR valf (Emisyonla ilgiliymiş)

elektrikli EGR valf dedigi, cevreye daha az zarar vermeye yarayan bi sistem(nasıl çalıştıgı hakkında bilgim yok)...
    aracın seri kullanımda performansını düşürür(standar olark olma zorunlulugu var diye biliyorum)

Benım araçta orjinal olarak elektrikli EGR valf yok +'sı araç düşük devirlerde daha erken hızlanmaya başlıyor ve EGR valfi olanlara göre daha seri ve egr valfi olmadıgı için arıza yapma sorunuda yok - yönü ise cevreye birazdaha çok zarar veriyor
  • EGR Valfi Nedir Nasıl Çalışır

EGR (Egzoz Gazı Resirkülasyonu) Sistemi:

İçten yanmalı motorlardan atmosferi kirleten temel üç kirletici CO, HC, NOx lerdir. Bu kirletici oranlan H/Y oranıyla doğrudan orantılıdır. Bunun içindir ki H/Y oranını değiştirerek CO ve HC oranlan kontrol altına alınmaktadır. Fakat yanma sonu sıcaklığının artması sonucu NOx oranında artış diğer kirleticilerle ters orantılı olduğundan büyük sorunlar ortaya çıkmıştır (2).

Motorlarda NOx (nitrojen oksit) emisyonlarını kontrol edebilmek için iki yol vardır. Birinci yol katalitik konvertör kullanılarak egzoz gazını kimyasal işleme tabi tutmak. Diğer yol ise yanma esnasında nitrojen oksit oluşumunu azaltmaktır. Bir kısım egzoz gazları yanma odası içerisinde tutularak NOx in kontrolü için kullanılır. Bu egzoz gaz resirkülasyonu (geri dönüşüm- EGR) ile sağlanır (1).

H/Y oranı 15/1 oranına getirildiği zaman nitrojenin oksitlenmesi daha da artmaktadır ve NOx oranında büyük bir artış görülmektedir. H/Y oranını 18/1 veya 20/1 seviyelerinde tuttuğumuz zaman yanma sonu sıcaklığı düştüğü için NOx miktarında da düşme meydana gelmektedir. Öte yandan karışım oranının fakirleşmesinden dolayı da motor performansında büyük bir düşme meydana gelmektedir. Silindir içine giren havanın içeriğindeki gazlar: %75.5 Nitrojen ve %23 ise oksijenden oluşmaktadır. Bu iki element normal koşullarda tehlike arz etmez iken yüksek sıcaklıklarda birleşerek NOx gazını oluşturmaktadır. Bu iki elementin silindir içinde birleşmesi 1370 °C’de olmaktadır. Bu yanma sonundaki sıcaklığı düşürmek amacıyla bir metot uygulanmaktadır (2). Yanma odası içerisindeki egzoz gazları ile seyreltilmesi sonucu yanma sonu sıcaklıkları, dolayısıyla üretilen NOx miktarı düşmektedir(3).

Uygulanan bu metotta karışım içine bir miktar egzoz gazı verilerek yanmayı biraz olsun kötüleştirerek yanma sonu sıcaklığını düşürmek suretiyle NOx miktarını düşürülmektedir (2). Motor dizaynına bağlı olarak emme manifolduna giren egzoz gaz miktarı %6 ile %13 arasında değişir (1). Benzinli motorlarda, egzoz gazı geri dolaşımı yanma odasına emilen toplam dolgunun %10’u düzeyinde olduğunda. NOx emisyonu % 50- 60 kadar azalmaktadır (3). Zengin H/Y karışımını seyreltmek amacıyla N2, su buharı ve CO2 gazı silindir içerisine emdirilerek yanma sonunda egzoz gazlarının emisyonları azaltılmaktadır (2). Benzin motorunda bu yöntemin, yakıtın daha hızlı buharlaşarak karışımın oluşmasını hızlandırma ve tutuşmaya hazırlama gibi bir fayda
    sağlar..

Bu yazıyı buldum umarım işinize yarar .

• teşekkür ederim.bizim araçlarda egr valfide katalizörde var yani
  • MTV kampanyalarından enuygunu bu geldi bana ve %90'da garantiden ödeyip sonax'a indirimli işlem yaptırıcam...

http://www.sonax.com.tr/content/pages/news.asp?id=544

• 
Sayfa: önceki 16721673167416751676
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.