Şimdi Ara

Diş hekimi Hamza Keskin Ağız ve Diş sağlığı sorularınızı cevaplıyor.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
2
Favori
5.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nosname

Hocam implant diş ömürlülük müdür ?

Evet.. Ama çevresel etkenlerde bu durumda çok önemlidir.. Örnek vermek gerekirse sizin dişlerinizde ömürlük ama düzenli bakım yapılmadığı ve düzenli kontrollere gidilmediği zaman dişleriniz önce dolgu, sonra kanal hatta çekime gidebiliyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: stxanger

sağ sol çenem çıtlıyor çıtladıktan sonra ağrı fln yok kesinlikle bruksizm dediler plak taktım 1 seneye yakın geçmedi. Ortodonti tedavi düşünüyorum üst ön dişlerimde bozukluklar ve bu olayı yaşamadan önce dolgu yaptırdıgımda çenem çok açık kaldı acemiler yüzünden muhtemelen bundan olabilir diye düşünüyorum bu iş plakla fln düzelmedi düzelmeyecek de.Ortodonti düşünüyorum. çünkü ağrı yok

Geçmiş olsun hocam.. Fazla vakit kaybetmezseniz iyi olur.. Eklem problemleri diş çürüğü kadar ihmale gelecek hastalıklar değil malesef.. Tedavileri uzun sürüyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeroshut

quote:

Evet.. Ama çevresel etkenlerde bu durumda çok önemlidir.. Örnek vermek gerekirse sizin dişlerinizde ömürlük ama düzenli bakım yapılmadığı ve düzenli kontrollere gidilmediği zaman dişleriniz önce dolgu, sonra kanal hatta çekime gidebiliyor..

Eyvallah hocam, bakım derken fırçalama yeterlidir sanırım?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zeroshut

quote:

Eyvallah hocam, bakım derken fırçalama yeterlidir sanırım?

Günde 2 kere fırçalama

Günde 1 kere diş ipi kullanma

Haftada 3-4 kere ağız gargarası

6 ayda 1 kere diş hekiminize kontrol

Bunlar yapılırsa dişleriniz ömür boyu size hizmet etmeye devam eder inş:)

• Dişlerimde hiç bir ağrı hissetmiyordum, sadece muayene olmak için doktora gittim ve 2 tane dişe kanala başladık. 3 ay olmasına rağmen bitmedi ve birtanesi inanılmaz derecede ağrı yaptı.Tekrardan gittim ve çekilmesi gerektiğini söyledi doktor.
    -Sizce doktor değiştirmelimiyim,başka bir doktor yarıda kalan tedaviye devam eder mi ?
    -Diş çekilirse ne yapmamı tavsiye edersiniz (yaş 17)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sigaradan kaynaklı sarı lekeleri temizlemek için herhangi bir tedavi var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: -Jon Snow-

Dişlerimde hiç bir ağrı hissetmiyordum, sadece muayene olmak için doktora gittim ve 2 tane dişe kanala başladık. 3 ay olmasına rağmen bitmedi ve birtanesi inanılmaz derecede ağrı yaptı.Tekrardan gittim ve çekilmesi gerektiğini söyledi doktor.
    -Sizce doktor değiştirmelimiyim,başka bir doktor yarıda kalan tedaviye devam eder mi ?
    -Diş çekilirse ne yapmamı tavsiye edersiniz (yaş 17)

Hiç ağrı hissetmediğiniz dişlerin kanal tedavisi olması normaldir.. Çürükler sinire çok yaklaşmıştır ve siz fark etmemiş olabilirsiniz..

3 ay geçmesine rağmen bitmiyorsa doktorunuzu değiştirebilirsiniz.. Kanal tedavisi normalde 2-3 haftada biten bir tedavidir.. Çok nadir durumlar dışında..

Dişin çekilirse ki çektirmemek için elinden geleni yapmalısın yerine implant yaptırabilirsin.. Dişsizliğe en iyi çözüm yaptırılabiliyorsa implant tedavisidir..

Geçmiş olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: scorpionn12

Sigaradan kaynaklı sarı lekeleri temizlemek için herhangi bir tedavi var mı

Evet tabiki.. Diştaşı temizliği esnasında lekelerde temizlenebilmektedir..
  • hocam selamlar,

öncelikle kalçamdan ameliyatlıyım, oturamıyorum.

bir dişim ufak ufak parçalanarak yıllar içinde kırıldı, ufak bir parçası kaldı sadece. (sol üst arkadan 2. diş) önceki dişçi ziyaretimde dişçim çekilmesi gerektiğini söylemişti.

bu diş genelde ağrıyor, hatta 2 hafta önce bir erikten daha büyük şekilde şişti. dişçiye gitmek istiyorum ama dediğim gibi ameliyatlıyım, gidemiyorum. ama aynı zamanda ağrı da çekiyorum. şimdi sormak istediğim, çekilmesi gereken bir dişin ağrısını anlık olarak ne geçirir veya azaltır? dişçim "ağrı yaparsa amoklavin iç" demişti.
  • Hocam öncelikle merhabalar. Ben ortodontik tedavi görüyorum. Tedaviye başlamadan önce dişlerimdeki çürükler giderildi. Dolgu ve kanal yapıldı. Ancak sağ alt7.dişimde siyahlıklar oluşmaya başladı son 2-3 aydır. sol alt7.dişimde de dolgu yapılmıştı. Dolgunun ucu hafif bir şekilde kırıldı ama ağrım sızım yok. Kafamda soru işaretleri var yalnızca.

bir hafta önce çektirdiğim panoramik filmim aşağıda mevcut. Acaba hangi dişimde çürük var ve neler yapılması gerekiyor, acelesi var mı yok mu gibi yorumlarda bulunabilir misiniz ? Teşekkür ederim. Diş hekimi Hamza Keskin Ağız ve Diş sağlığı sorularınızı cevaplıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: Eyvallah

hocam selamlar,

bir dişim ufak ufak parçalanarak yıllar içinde kırıldı, ufak bir parçası kaldı sadece. (sol üst arkadan 2. diş) önceki dişçi ziyaretimde dişçim çekilmesi gerektiğini söylemişti.

bu diş genelde ağrıyor, hatta 2 hafta önce bir erikten daha büyük şekilde şişti. dişçiye gitmek istiyorum ama dediğim gibi ameliyatlıyım, gidemiyorum. ama aynı zamanda ağrı da çekiyorum. şimdi sormak istediğim, çekilmesi gereken bir dişin ağrısını anlık olarak ne geçirir veya azaltır? dişçim "ağrı yaparsa amoklavin iç" demişti.

Öncelikle geçmiş olsun.. En kısa zamanda tam sağlığınıza kavuşursunuz inşallah..

Dişiniz şuan ağrıyorsa hekiminizin amoklavin dediği antibiyotiği içebilirsiniz ama kısa süreli bir ağrı geçirme olabilir.. işe de yaramayabilir ama..

Onun dışında karanfil koyulabilir oyuk yere ama bunların hepsi günü kurtarmak saatleri kurtarmak adına yapılan şeyler..

En kısa sürede diş hekiminize gitmeniz gerekiyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: Engineer !

Hocam öncelikle merhabalar. Ben ortodontik tedavi görüyorum. Tedaviye başlamadan önce dişlerimdeki çürükler giderildi. Dolgu ve kanal yapıldı. Ancak sağ alt7.dişimde siyahlıklar oluşmaya başladı son 2-3 aydır. sol alt7.dişimde de dolgu yapılmıştı. Dolgunun ucu hafif bir şekilde kırıldı ama ağrım sızım yok. Kafamda soru işaretleri var yalnızca.

bir hafta önce çektirdiğim panoramik filmim aşağıda mevcut. Acaba hangi dişimde çürük var ve neler yapılması gerekiyor, acelesi var mı yok mu gibi yorumlarda bulunabilir misiniz ? Teşekkür ederim. Diş hekimi Hamza Keskin Ağız ve Diş sağlığı sorularınızı cevaplıyor..

Evet dişlerinizde çürükler var ve acelesi var.. Doktorunuza çürüklerimin hemen yapılmasını istiyorum diye belirtmenizde fayda var.. Tel doktorunuz dolgu ve kanalı yapmayabilir.. sizi tel doktoruna yönlendiren hekiminize çok geç kalmadan başvurun..

Geçmiş olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: dishekimin

quote:

hocam selamlar,

Öncelikle geçmiş olsun.. En kısa zamanda tam sağlığınıza kavuşursunuz inşallah..

Dişiniz şuan ağrıyorsa hekiminizin amoklavin dediği antibiyotiği içebilirsiniz ama kısa süreli bir ağrı geçirme olabilir.. işe de yaramayabilir ama..

Onun dışında karanfil koyulabilir oyuk yere ama bunların hepsi günü kurtarmak saatleri kurtarmak adına yapılan şeyler..

teşekkür ederim hocam.

bende gitmeyi çok istiyorum da gitsem bir türlü gitmesem bir türlü malesef. karanfili denememiştim hiç, anestol krem bile sürmüştüm ama dediğiniz gibi 1 saat kadar etki etmişti en çok. tekrar teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

hocam selamlar,

teşekkür ederim hocam.

bende gitmeyi çok istiyorum da gitsem bir türlü gitmesem bir türlü malesef. karanfili denememiştim hiç, anestol krem bile sürmüştüm ama dediğiniz gibi 1 saat kadar etki etmişti en çok. tekrar teşekkürler.

Çok fazla bilmemekle birlikte dişinol diye bir ilaç söylüyor hastalarım sürüyormuşsunuz geçiyormuş:) isterseniz onu bir deneyin.. umarım işinize yarar..

• quote:

quote:

Hocam öncelikle merhabalar. Ben ortodontik tedavi görüyorum. Tedaviye başlamadan önce dişlerimdeki çürükler giderildi. Dolgu ve kanal yapıldı. Ancak sağ alt7.dişimde siyahlıklar oluşmaya başladı son 2-3 aydır. sol alt7.dişimde de dolgu yapılmıştı. Dolgunun ucu hafif bir şekilde kırıldı ama ağrım sızım yok. Kafamda soru işaretleri var yalnızca.

Evet dişlerinizde çürükler var ve acelesi var.. Doktorunuza çürüklerimin hemen yapılmasını istiyorum diye belirtmenizde fayda var.. Tel doktorunuz dolgu ve kanalı yapmayabilir.. sizi tel doktoruna yönlendiren hekiminize çok geç kalmadan başvurun..

Geçmiş olsun..

Hocam sağ alt 7.dişim dolgu ile kurtulur mu yoksa çürük derin mi ? Bir de hangi dişlerimde çürükler var belirtebilir misiniz ?

• quote:

quote:

quote:

Geçmiş olsun..

Hocam sağ alt 7.dişim dolgu ile kurtulur mu yoksa çürük derin mi ? Bir de hangi dişlerimde çürükler var belirtebilir misiniz ?

Kanal gerekebilir hocam.. Size tek tek hangi dişlerin dolgu olacağını söyleyemem ama yaklaşık 6 adet dişiniz sorunlu.. Çok geçmeden diş hekiminize gitmelisiniz..

• güncel..
  • hocam merhaba, benim ağzımda bitane kaplama diş vardı ortalama 7-8 sene önce yaptırmıştım, dün akşam lokum yerken pat diye düştü, kaplama diş elimde tabide bunu herhangi bir dişçiye gitsem geri takabilirmi, maliyeti neye çıkartır ? yada ben kendim eczaneden alacağım bi ilaç vs yapıştırıcı gibi bişeyle yapıştırabilirmiyim, konu ile ilgili yardımcı olabilirseniz çok minnattar kalırım tşk.ler
  • hocam geçen sene sağ üst köşede ki dişim ortadan kırıldı soğuk bir şey içince vs. hava alıyor bu ara acayip ağrıyor ve sağ kulagumda da bi kaç ay önce iltihap olmuştu kulagima başıma gözüme de ağrı vuruyor kulakdanmi sıkıntı distenmi acaba .birde sağ alt da bir dış çıkıyor sanırım 20 lik oda ağrı yapıyor .birde geceleri disimi sikmis oluyorum hocam .ne çok soru sormusum ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaşım 16 dişlerim orta derecede sarı dişlerimi beyazlatmak istiyorum neler yapılabilir iki tip yöntem varmış ofis ve home home un fiyatları neler ve doğal şeylerle de beyazlatabilirmiyim?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.