Şimdi Ara

DH Muhabbet Kuşu Grubu! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
4
Favori
27.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 gün önce muhabbet kuşu aldım. daha yavru

elime hemen alıştı , ele ve kafaya gelmeyi çok seviyor :)

kafesini keşfetmeye çalışıyor bakalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: ebaa

Tırnaklarını kesemiyorum ben

İshali bir türlü tam olarak geçmedi. Antibiyotik de vitamin de kullanmasına rağmen artık bunun için bir şey yapmıyorum.

Bağlama teliyle oynarken ağzı kanadı hele ki hemen geçti.

Üstüme filan da bir türlü alışmadı, ürkmüyor ama gelmiyor da işte

tırnaklarını iki kişi kesersiniz sen hem kuşu tutarken bir elinlede ayak parmaklarından tutup kesen kişinin rahatca kesmesini sağlatacaksın. Keseceğin miktar kendini belli eder tırnak üzerinde belirli bir nokradan sonrası kırmızılaşmaya veya renk değiştirmeye başlar bu renk değişimindne biraz önce kesiceksin. renk değişiminin başladığı yerler canlıdır.

• Haklısınız orta okuldayken aldığımız çiftin de tırnakları uzamıştı keseyim derken yanlışlıkla kırmızılaşmış bölgeyide almıştım :((((( kanamıştı çok üzülmüştüm..

Aman dikkat edin derim arkadaşlar...

quote:

Orjinalden alıntı: krm-iks

quote:

Orjinalden alıntı: ebaa

Tırnaklarını kesemiyorum ben

İshali bir türlü tam olarak geçmedi. Antibiyotik de vitamin de kullanmasına rağmen artık bunun için bir şey yapmıyorum.

Bağlama teliyle oynarken ağzı kanadı hele ki hemen geçti.

Üstüme filan da bir türlü alışmadı, ürkmüyor ama gelmiyor da işte

tırnaklarını iki kişi kesersiniz sen hem kuşu tutarken bir elinlede ayak parmaklarından tutup kesen kişinin rahatca kesmesini sağlatacaksın. Keseceğin miktar kendini belli eder tırnak üzerinde belirli bir nokradan sonrası kırmızılaşmaya veya renk değiştirmeye başlar bu renk değişimindne biraz önce kesiceksin. renk değişiminin başladığı yerler canlıdır.

• bende 1 ay önce almıştım cuma günü öldü bugün yeni aldım inşallah uzun süre beraber oluruz

DH Muhabbet Kuşu Grubu!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatcn -- 11 Mayıs 2009; 20:48:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ÇayLaK KRaL

hadi bakalım :D
     DH Muhabbet Kuşu Grubu!

hocam ayna koymayı pek tavsiye etmiyorlar.eşi yoksa ona bi eş al üreme döneminde gibi görünüyor ceresinden

düzeltme:konu 1 yıl önce açılmış kuş hala yaşıyor mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatcn -- 11 Mayıs 2009; 20:52:15 >

• Evet kesinlikle ayna yada oyuncak kuş kesinlikle konulmamalı deniliyor. Bu hayvanın piskolojisini ciddi şekilde bozuyormuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yaman156

Evet kesinlikle ayna yada oyuncak kuş kesinlikle konulmamalı deniliyor. Bu hayvanın piskolojisini ciddi şekilde bozuyormuş.

Hocam benim muhabbet kuşumun kafesinde ayna var ama hiçbirşey olmadı kesinlikle çıkartmak lazım mı ???
  • quote:

Orjinalden alıntı: KüçükMucit

quote:

Evet kesinlikle ayna yada oyuncak kuş kesinlikle konulmamalı deniliyor. Bu hayvanın piskolojisini ciddi şekilde bozuyormuş.

Hocam benim muhabbet kuşumun kafesinde ayna var ama hiçbirşey olmadı kesinlikle çıkartmak lazım mı ???

eğer kuşla samimi dost olmak istiyorsan aynanın çıkması lazım
    buda onunla çok vakit geçirmene bağlı
    eğer fazla vaktin yoksa ve hayvanın sana alışmamasını problem etmeyeceksen
    ayna kalabilir hatta az ilgileniyorsan yanına bir tane daha kuş alman faydalı olacaktır
    bu durumda hayvanın seninle ilgilenmesini bekleme
  • Evet kesinlikle ayna olmaması gerekiyor. Aynayı çıkartıp yerine renkli halkalar koyabilirsin.

quote:

Orjinalden alıntı: KüçükMucit

quote:

•  DH Muhabbet Kuşu Grubu!

Bu da bizim kuşumuz, iki ay önce aldık."Boncuk, cici kuş, aşkım, koş koş koş" kelimelerini söylüyor. Çok şeker ama
  • Maaşallah ahmetatik arkadaşım oldukça sağlıklı görünüyor. 2 ay önce aldım ve konuşuyor dediniz. sizmi alıştırdınız 2 ayda yoksa kouşuyormuydu?
  • buda benim muhabbet kuşum.

DH Muhabbet Kuşu Grubu!
  • Arkadaşlar resmi yükleyemedim,dosya büyük geldi,neyse başka zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hay-bey -- 29 Mayıs 2009; 22:05:26 >
  • quote:

buda benim muhabbet kuşum.

DH Muhabbet Kuşu Grubu!

cok guzel bir disi
    burun ve penceler pembe penceler ayni zamanda erkeklere gore daha buyuk

buarada ciftlestirmek veya es almak isteyen arkadaslarin bilgisine

muhabbet kuslari kesinlikle suru icinden es seciyor,
    yani kalabalik bir gruptan es seciyor sizin getirdiginiz es tutmaz,
    disi erkegi istemez dover buyuzden eger tekkusunuz varsa kuscuya goturup kafese salin hangisiyle anlasirsa onu alin es olarak.

• TEşekkürler çok tatlı bir kuştur. Acayip yaramazlıklar yapar elektroniğe dayanamaz. Kumanda mouse notebook görmeyi versin elimden alıyor hemen:) Bu arada kendisi ERKEK 3 aylık henüz. ondan dolayı sanırım tam mavileşmedi. yakında eş alacağı bende dediğiniz gibi yapacağım kuşa eş seçerken. Teşekkürler..

quote:

Orjinalden alıntı: kentacdis

quote:

buda benim muhabbet kuşum.

DH Muhabbet Kuşu Grubu!

cok guzel bir disi
    burun ve penceler pembe penceler ayni zamanda erkeklere gore daha buyuk

buarada ciftlestirmek veya es almak isteyen arkadaslarin bilgisine

muhabbet kuslari kesinlikle suru icinden es seciyor,
    yani kalabalik bir gruptan es seciyor sizin getirdiginiz es tutmaz,
    disi erkegi istemez dover buyuzden eger tekkusunuz varsa kuscuya goturup kafese salin hangisiyle anlasirsa onu alin es olarak.

• vay erkekmiymis.. dediginiz gibi yavruyken belli olmaz cinsiyet renkle...

buarada
    disi gibi ayni neye dayanarak erkek oldugunu anladiniz

daha once8.5yasina kadar birtane besledim ondan sonrada kisa donemlerde bircok muhabbet baktim yardimci olabilicegim birsey olursa sorabilirsiniz.
  • Gagasının üzeri resimde pek belli olmuyor fakat mavileşme var.

quote:

Orjinalden alıntı: kentacdis

vay erkekmiymis.. dediginiz gibi yavruyken belli olmaz cinsiyet renkle...

buarada
    disi gibi ayni neye dayanarak erkek oldugunu anladiniz

daha once8.5yasina kadar birtane besledim ondan sonrada kisa donemlerde bircok muhabbet baktim yardimci olabilicegim birsey olursa sorabilirsiniz.
  • quote:

Maaşallah ahmetatik arkadaşım oldukça sağlıklı görünüyor. 2 ay önce aldım ve konuşuyor dediniz. sizmi alıştırdınız 2 ayda yoksa kouşuyormuydu?

Biz konuşturduk dostum. İlgilenebildiğimiz kadar kuşa "boncuk" kelimesini tekrarladık.Yaklaşık 1 ay içinde kelimeyi öğrendi.Sonra diğer kelimelere geçti.Son yazımdan sonra bir kaç kelime daha ekledi hatta
  • Resimleri

DH Muhabbet Kuşu Grubu!
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.