Şimdi Ara

DH Mızıka Kulübü (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
12
Favori
7.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

@Arkheramos
    Dostum Big River harp iyi bir seçim ! Sen de hoşgeldin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: t3rminator

@madeinn Hoşgeldin :)

@Arkheramos
    Dostum Big River harp iyi bir seçim ! Sen de hoşgeldin.

hoşbulduk
  • arkadaşlar elimde bir mızıka var kalite mi yoksa çocukların eline verilen tarzda bir şey mi bilmiyorum , üzerinde swan harmanica'dan başka bir şey yazmıyor ,, kalite olup olmadığını nasıl anlayabilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: empatian

arkadaşlar elimde bir mızıka var kalite mi yoksa çocukların eline verilen tarzda bir şey mi bilmiyorum , üzerinde swan harmanica'dan başka bir şey yazmıyor ,, kalite olup olmadığını nasıl anlayabilirim ?

Swan daha önce kullanmadım.Etrafımdan da kullanan en azından öneren de görmedim.Zaten fiyatı 20 - 25 olan bir mızıka ise kalitesi iyi değildir.

Eğer başka bir tane almayı düşünürsen Hohner Big River Harp C işini görür.
  • Mızıkaya yeni başlayanlara süper bir program(Bendometer) buldum , içinde birçok parça var ve seslerini çıkarmanızda süper yardımcı oluyor.

Öncelikle bendometer java tabanlı bir programdır. Bu yüzden Java Runtime kurmalısınız.
    http://java.sun.com/getjava/download.html

Bendometer'i altaki linkten indirip kurun.
    http://www.harpsoft.com/apps/bendometer.jnlp

E-mail ve şifre soracak;
    Mail adresinizi yazıp send password'u tıklayın. Ardından mailinize gelen şifreyi girin.

Bir süre sonra re-enter subscribe şeklinde uyarı verdiğinde
    C:\Users\KULLANICI ADINIZ\AppData\LocalLow\Sun\Java\Deployment\cache\6.0\muffin klasörünü silerseniz sorununuz düzelmiş olur.

• quote:

Mızıkaya yeni başlayanlara süper bir program(Bendometer) buldum , içinde birçok parça var ve seslerini çıkarmanızda süper yardımcı oluyor.

Öncelikle bendometer java tabanlı bir programdır. Bu yüzden Java Runtime kurmalısınız.
    http://java.sun.com/getjava/download.html

Bendometer'i altaki linkten indirip kurun.
    http://www.harpsoft.com/apps/bendometer.jnlp

E-mail ve şifre soracak;
    Mail adresinizi yazıp send password'u tıklayın. Ardından mailinize gelen şifreyi girin.

Bir süre sonra re-enter subscribe şeklinde uyarı verdiğinde
    C:\Users\KULLANICI ADINIZ\AppData\LocalLow\Sun\Java\Deployment\cache\6.0\muffin klasörünü silerseniz sorununuz düzelmiş olur.

Bendometer 'i sık kullanan çok kişi var ve yararlı bi program ben pek kullanmadım ama denicem şimdi

• quote:

arkadaşlar elimde bir mızıka var kalite mi yoksa çocukların eline verilen tarzda bir şey mi bilmiyorum , üzerinde swan harmanica'dan başka bir şey yazmıyor ,, kalite olup olmadığını nasıl anlayabilirim ?

swan'ın diyatonikleri çöp oluyor, diyatonikse çocukların eline verilen tarzda diyebiliriz. kromatikleri idare eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: madeinn

quote:

swan'ın diyatonikleri çöp oluyor, diyatonikse çocukların eline verilen tarzda diyebiliriz. kromatikleri idare eder

hadi ya.. O zaman bir hafta kadar uğraşıyım eğer sararsa iyi birşeyler alırım
  • Arkadaşlar akustik gitar ile mızıka çalıyorum. Bu iki enstrüman ile hangi şarkıları çalabilirim, hangi şarkılar güzel gider? Siz mızıka ile hangi şarkıları çalıyorsunuz yazabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amasseia

Arkadaşlar akustik gitar ile mızıka çalıyorum. Bu iki enstrüman ile hangi şarkıları çalabilirim, hangi şarkılar güzel gider? Siz mızıka ile hangi şarkıları çalıyorsunuz yazabilir misiniz?

Merhaba.

Ben de biraz daha sonrası için bir akustik düşünüyordum.En son "yollarda bulurum seni" gitar + mızıka videosu izlemiştim.Onu denemelisin.
    Ayrıca aklıma gelenleri de ara ara edit yaparak paylaşırım.Senin de videon varsa paylaşabilirsin.

edit:http://www.youtube.com/watch?v=QKKe2EWrjdE (tremolo mızıka.zaten gitar ile çalanlar genelde bunu kullanıyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t3rminator -- 4 Ağustos 2013; 19:21:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: t3rminator

quote:

Arkadaşlar akustik gitar ile mızıka çalıyorum. Bu iki enstrüman ile hangi şarkıları çalabilirim, hangi şarkılar güzel gider? Siz mızıka ile hangi şarkıları çalıyorsunuz yazabilir misiniz?

Merhaba.

Ben de biraz daha sonrası için bir akustik düşünüyordum.En son "yollarda bulurum seni" gitar + mızıka videosu izlemiştim.Onu denemelisin.
    Ayrıca aklıma gelenleri de ara ara edit yaparak paylaşırım.Senin de videon varsa paylaşabilirsin.

edit:http://www.youtube.com/watch?v=QKKe2EWrjdE (tremolo mızıka.zaten gitar ile çalanlar genelde bunu kullanıyor.)

Klasik kullanıyordum sonra akustik aldım. Elindeki gitar kullanılmayacak dereceye gelsin yine akustik alırım; sesi ve tınısı çok hoş.
    Diatonik Hohner Blues Band'ım var yeni yeni öğreniyorum ve gitarımla bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Mızıka tutacağı olmadığı için gitarımın üstüne bantladım öyle çalıyorum :)
    Benim mızıka ile videom yok ama gitar ile var youtube'de. Şarkı için de teşekkürler hocam çalmaya uğrascam diatonikle becerebilirsem.

• Bi linkini verdiğiniz videodaki şarkıyı doğru düzgün çalabiliryorum zaten :)

• quote:

Bi linkini verdiğiniz videodaki şarkıyı doğru düzgün çalabiliryorum zaten :)

http://www.youtube.com/watch?v=-He0PrRv840 (buna bayılıyorum.mızıka çok derin, olduğu kadar denersin.bend çok fazla)

http://www.youtube.com/watch?v=uW7IAfALnXE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t3rminator -- 5 Ağustos 2013; 14:10:45 >

• t3rminator kullanıcısına yanıt
    İnsanı alıp götürüyor uzaklara... Tremolo mu diatonik mi Tuncay Korkmaz'ın çaldığı mızıka tam göremedim?
    İnsanı alıp götürüyor uzaklara... Tremolo mu diatonik mi Tuncay Korkmaz'ın çaldığı mızıka tam göremedim?
  • quote:

"Gezerken yağmurda rüzgarda karda" şarkısı tremolo.

One more couple of coffee da tremolo fakat diatonikte de hemen hemen aynısı çalınıyor.

Skan maskvama şarkısında ise diatonik.

Genelde kromatik kullanıyor.Ben de almadım kromatik şuan.

Kromatik için örnek şarkıları; Sefiye 'nin kederi, Halil 'in Aşkı, Menekşe ile Halil (dizi müziği)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t3rminator -- 5 Ağustos 2013; 22:01:31 >
  • Anladım hocam. Diatonik ile devam edeceğim zaten alalı 1 ay oldu ve öğrenmeye çalışıyorum hâlâ. Diatonigi iyice özümseyince ve diatonik yetersiz gelmeye başlayınca kromatik alabilirim belki ilerde. Gitarla harbiden güzel gidiyor ama çok sevdim ben mızıkayı keşke daha önceden alsaydım.

• Güncelleme : SoundCloud ve Youtube videoları ekledim.

Üye arkadaşların da varsa paylaşsın lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t3rminator -- 21 Ağustos 2013; 18:41:43 >
    Teşekkürler, eklemeler iyi olmuş
  • Lee Oskar Diatonik C(Do) mızıka aldım yarın gelecek.Öğrenebileceğim kitaplar var mı ? Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.