Şimdi Ara

DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.568
Cevap
189
Favori
555.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki

DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS]

(En Son Oy Tarihi: 15.4.2024)
Giriş
  • Sadece yazılımsal olarak kilit bulunan RTX 3060 modellerinin Hive OS üzerinde de tamamen kırıldığına dair paylaşımlar var. Net olarak bilgi geldiği takdirde iletiyor olacağım. Keza denk gelen arkadaşlar da iletebilirler. DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS] 

Fan glitch gibi yöntemlerle şöyle böyle kırılmışlardı ama hiçbir şeye gerek kalmadan direkt riserla tak-çalıştır olursa, 3060'lar da piyasada bulunmayanlar kervanına katılacaklardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 9 Haziran 2021; 18:54:55 >
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt

hocam amazon italyadan aldığım msi 3060 gaming x trio kartı iade etmeden önce bu mesajınızı görmek beni sevindirdi. umarım dediğiniz gibi olur. paylaşımınızı bekliyor olacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Omara

hocam amazon italyadan aldığım msi 3060 gaming x trio kartı iade etmeden önce bu mesajınızı görmek beni sevindirdi. umarım dediğiniz gibi olur. paylaşımınızı bekliyor olacağım.

Mesajımda da belirttiğim gibi bu dediğim ilk olarak piyasaya sunulan ve ''sadece yazılımsal'' olarak kilitli olan 3060 modelleri için geçerli ama ''yazılımsal+donanımsal'' olarak kilitli olan yani gerçek anlamda LHR olarak tabir edilen modellerde de böyle bir durum oluşur mu bilinmez?

Şahsi beklentim olarak; LHR olayının tamamen kırılabileceğini düşünüyorum ama bu tabii ki sadece bir beklentidir.

İadeler çoğalırsa veya tepki olursa Nvidia yine "yanlışlıkla" bir beta sürücüyle işi düzeltir bence.Ekran kartlarının fiyatının yüksek olmasını sadece mining ile açıklanamaz.Al işte 3080Ti, fiyatı ucuzladı mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: DRAGUT

İadeler çoğalırsa veya tepki olursa Nvidia yine "yanlışlıkla" bir beta sürücüyle işi düzeltir bence.Ekran kartlarının fiyatının yüksek olmasını sadece mining ile açıklanamaz.Al işte 3080Ti, fiyatı ucuzladı mı ?

Burada zaten olay AMD-NV değil. Kim daha fazla para kazanabilecekken neden daha az para kazanmak istesin ki? Akabinde koskoca hatta dev ticari oluşumlardan bahsediyoruz.

Bu operasyon 1-2 aylık ''gamerların ağzına bi' tutam bal çalma'' şeklinde bile kurgulanmış olabilir. Gönül ister ki (hem bir gamer hem de bir miner olarak) LHR olayı başarıya ulaşsın. En azından bazı şeyler tam olarak ayrılmış olur. Hep birlikte önümüzdeki süreçte neler olacağını göreceğiz.

• krsck K kullanıcısına yanıt

MSI X470 GAMING PLUS MAX aradığınız anakart.

Hemfikirim,(hem oyuncu hem miner olarak) başarıya ulaşsın ulaşmasına da kartlar ucuzlamıyor.Şu anda Ergo daha karlı ve kısıtlama yok diye biliyorum Eth'den yanlışım varsa düzeltin.LHR,LHR değil işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: DRAGUT

Hemfikirim,(hem oyuncu hem miner olarak) başarıya ulaşsın ulaşmasına da kartlar ucuzlamıyor.Şu anda Ergo daha karlı ve kısıtlama yok diye biliyorum Eth'den yanlışım varsa düzeltin.LHR,LHR değil işte.

Son zamanlarda Ergo'nun durumuna bakmadım ama öyle söylemler vardı. Zaten LHR denen kartların sisteme takıldıkları anda en tepe MH seviyesinden başlayıp, sonradan düşmeleri bile garip. İster istemez ilk versiyon 3060'taki meseleler gözümüzün önüne geliyor. Temmuz'da ETH güncellemesi var, ondan sonra ne olacak mesela orası ayrı mesele? Eğer o yapı baz alınmadıysa otomatik olarak LHR olayı patlayabilir gibi birçok etken var. Zaten bu yaz birçok şey netleşmiş olacak bakalım.

• DRAGUT kullanıcısına yanıt

Dün gece bu dediğinizi sipariş verdim. Bir kaç kişi daha aynı tavsiyeyi vermişti. İlginiz için çok teşekkür ederim. Ucuz yollu işlemci ve RAM olarak ne önerebilirsiniz?

• 3000G veya Ryzen 1200 bakabilirsiniz.2.el de bakabilirsiniz ama pinlere çok dikkat edin.Crucial Balistix tavsiye ederim,daha ucuz olsun derseniz Oloy alabilirsiniz.

https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-oloy-owl-black-8-gb-ddr4-3200-mhz-cl16-md4u083216bjsa-fiyati,1041166254.html

8gb RAM'ler arasında aşırı fiyat oynamıyormuş. Crucial alacağım sanırım. Çok teşekkürler.

3070 gaming z bakabıldınız mı acaba ? lhr miymiş ?

• quote:

Orijinalden alıntı: snapcstrike

3070 gaming z bakabıldınız mı acaba ? lhr miymiş ?

https://www.amazon.co.jp/gp/product/B0956WYQ1B/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Bana gelen kart NON LHR, sıkıntı yok arkadaşlar.

Öylesine değerler ile test aldım yarım saat falan ama sıkıntı çıkmadı görüldüğü üzere.

@APOLL0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 11 Haziran 2021; 1:13:0 >

Paylaşım için teşekkürler. Denk gelirse JP den bende bir riske gireceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: APOLL0

Paylaşım için teşekkürler. Denk gelirse JP den bende bir riske gireceğim.

Rica ederim.

145K YEN gibi fiyatlara denk getiremedim ama olsun, en azından LHR model denk gelmedi. Rig için almıştım zaten, hayırlısı artık.

3070 Ti de kırılacaktır, 3080 Ti de. Ben de ileride LHR olayının esamesinin okunmayacağını düşünenlerdenim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nicholai Hel

3070 Ti de kırılacaktır, 3080 Ti de. Ben de ileride LHR olayının esamesinin okunmayacağını düşünenlerdenim.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/149420046

Bir sonraki mesajımda aslında bu konu hakkındaki düşüncelerimi biraz daha açmıştım. Muhtemelen bu yaz ayları içerisinde hatta temmuz ayındaki ETH güncellemesinde durumlar az çok netleşmeye başlayacaktır.

Ne nVidia ne de AMD mağdencileri üzmez...Satış grafiği önemli...

• 82sb olan gaming x 3060 lar lhr mi değil mi kesin bir kanı var mı ?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.