Şimdi Ara

DH Mimarlar ve Mimar Adayları Odası(İmza Eklendi) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
583
Cevap
16
Favori
43.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• s.a. beyler.bayadır bakamadım buraya muhabbet almış başını gitmiş

@geberejackson valla şanslısınız ha.bize kitliyolar her sene ders programını.1 lerin prog. hafiflemiş baya.bizede full sabah 9 akşam 6

mchll yi anlatayım sana 2 cümleyeyle bulursun şak diye valla.güle falan gerek yok
  • Hocam yapma yau bizim de bi tek cuma 2'de başlıyo ders 6'da çıkıyoruz. Diğer günler 9-6

edüüüt: bi de pzt 5'te çıkıyoruz onu yazmayı unuttum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Illustrious -- 15 Ekim 2008; 20:08:36 >
  • Ya geberejackson bugün bilgisayar lab.ını soran sen miyidn.Kızlar vardı 2 tane falan.Söylücektim birde dedim belki o değildir.Sabah kapının önünde...

• quote:

Orjinalden alıntı: mchll

Ya geberejackson bugün bilgisayar lab.ını soran sen miyidn.Kızlar vardı 2 tane falan.Söylücektim birde dedim belki o değildir.Sabah kapının önünde...

Ehehehe birilerine lab sordum da yanımda bi kız vardı sanırım Bi de 87587698 kişiye sordum zor buldum Herkes bi alt kata yolluyo

Bora hocanın sitesine girip orda maltepeye tıklarsan görürsün beni 2. resimde. Baş sayfaya çıktım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Illustrious -- 16 Ekim 2008; 0:07:31 >

• Tamam hocam gördüm doğru kişisin.
    Konuşuruz ya.

Bu arada temha nın dediği gibi ders programı kitlenmiş bize vallahi. Acayip kötü.Hergün full...

Haftada birgünde 310 nolu sınıftayız sizin katta.Mobilya konst. dersi için...
  • ya siz nası mimarsınız proje yapacağınıza geyik yapıyosunuz burda
  • O düşünsün biz daha teknik resimde çizgi çiziyoruz Ama yapı bilgisinde çizdik 2 odalı kulübe gibi bişi bi de ödev verdi. Yavaştan başladık yani.

mchll 310 bizim karşıdaki sınıf değil mi? Bizimkisi 311'di sanırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: GebereJackson

O düşünsün biz daha teknik resimde çizgi çiziyoruz Ama yapı bilgisinde çizdik 2 odalı kulübe gibi bişi bi de ödev verdi. Yavaştan başladık yani.

mchll 310 bizim karşıdaki sınıf değil mi? Bizimkisi 311'di sanırım

Evet o sınıf. Hoca resmen gebertti bizi. 13 30 da derseten çıkabildim. Sabah 9 da başlamıştı ders

• Abov azcık zorlanmışsınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: scary.

ya siz nası mimarsınız proje yapacağınıza geyik yapıyosunuz burda

Projeler her an var zaten, ona bakarsak hiçbişey yapamayız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fernsehn

Biz bu dönem boyunca şarap fabrikası projesi yapacağız.

Hocam kaçıncı sınıftı senin.
    Şarap fabrikası ilginçmiş.
    Kolay gelsin
  • 1 oda 1 salon ev tasarladım planını çiziyorum şimdi bora hocanın dersi için... Boyutları falan ayarladım inşallah biyerde hata yapmamışımdır baştan çizemem çünkü veririm öyle
  • Herkese merhabalar;

Ben şu an lise 3 öğrencisiyim ve malum, ÖSS yaklaşıyor. 1,5 senem kaldı. Uzunca yıllar (hatta çocukluğumdan beri) hep meslek olarak mimarlık düşündüm. Hem çizim yapmayı sevdiğimden, hem de binalara karşı ilgi duyduğumdan. Ancak bu bölüm hakkında çok fazla bilgim yok. Hangi üniversitelerin bu bölümde iyi olduğu, mezun olduktan sonraki hayatın nasıl olduğu gibi önemli konuları pek bilmiyorum. Sizler tarafından mümkün olduğunca aydınlatılmam gerekiyor

Ayrıca inşaat mühendisliği ve mimarlık arasında da sıkışmış kalmış durumdayım azcık

Yardımcı olursanız minnettar kalırım

• Eveett bugün ilk defa sabahlıyorum sanırım hadi hayırlısı

Cem inşaat mühendisliğiyle mimarlık arasında çok benzerlik yok. Sadece bazı ortak dersler var onun dışında inşaat mühendisliğinde fizik var bizde yok benim açımdan en önemli fark bu Çizim yapmayı seviyosan dersler çok zevkli geçiyo ben çok memnunum. Yarına 3 plan 4 kesit yetiştiricem, büyük ihtimalle sabahlicam ama yine de mutluyum
    Valla okullar arasında tabi belli tanınmış olanlar var. Ama puan açısından sıkıntı yaşarım diyosan vakıf ünilerini düşüneceksin (bursluları). Ama hepsini değil tabii ki. Hocalarını araştırırsın hangi okullardan gelmişler falan diye. Mesela bizim hocalarımızın neredeyse hepsi Mimar Sinan'dan (Maltepe Üni.). Aldığımız eğitim de çok iyi. Sen yine de o ünlü okullara girmeye çalış olmazsa bakarsın artık Benim öss'yle pek aram yoktu ama yarı burslu tutturmayı başardım
    Mezun olunca ne oluyo onu henüz bilemiyecem

Olumm mezun olunca Mimar Cem ....... diyecekler daha ne istiyosun

• quote:

Orjinalden alıntı: mchll

quote:

Orjinalden alıntı: fernsehn

Biz bu dönem boyunca şarap fabrikası projesi yapacağız.

Hocam kaçıncı sınıftı senin.
    Şarap fabrikası ilginçmiş.
    Kolay gelsin

Son sınıftayım.

Teşekkürler, hepimize kolay gelsin.
  • @GebereJackson

Bilgilendirme için teşekkür derim.

quote:

Olumm mezun olunca Mimar Cem ....... diyecekler daha ne istiyosun

Nasıl istiyorum var yaa ..
  • Uppidik...

Nasıl gidiyor ahali. Haftaya vizeler başlıyor. Benim proje banyo çıktı. Zor değilmiş...
  • Tırsıyorummm
  • selam millet,uzunca bi aradan sonra yine burdayım
    bize ilk hafta bulunduğunuz evin planını çizin dedi grup hocamız.çizdik götürdük,her derste eşyaların yerini değiştirtti,düzenleme falan yapıp tekrar götürdük.. sonunda teslim ettik 3 hafta kadar önce.final ödevimiz verildi,büfe yapcakmışız.tabi sadece büfe yapmak değil,hem büfenin planı,hem tasarımı,hem çevre düzenlemesi hem de vaziyet planını doğru yapmamız gerekiyor.şimdilik sadece tasarım adına bişeyler yapıp götürüyoruz hocaya,her derste de maketimizi parçalıyo sağolsun,tekrar yapıp götürüyoruz.yakında tasarımı bitirip plan düzenlemesine falan geçeriz heralde. mimari anlatım teknikleri dersinde ilk 2-3 hafta tarama falan yaptık,ondan sonra ufak daire,galeri vs projelerine geçtik.en son galeri planı çizdik.kolonlar,duvarlar,pencereler,sıvalar,kapılar vs.. gittikçe daha da detay istiyorlar planlarda.en son da kesit ve görünüş çizmeyi gördük üç beş gün önce.
    tasarım derslerinde de fon kartonlarıyla genelde 2 boyutlu,nadiren de 3 boyutlu soyut çalışmalar yapıyoruz.tasarım kurallarını(yakınlık ,benzerlik, renk,doku,iyi devamlılık vs...) öğrendikçe her hafta o tasarım ilkesiyle ilgili çalışma yapıyoruz.1 tanesini okulda yaptırıyorlar,1 tanesini de eve ödev olarak veriyorlar..
    geçen hafta tasarım vizesi olduk ama henüz açıklanmadı.mimari anlatım teknikleri vizesinden de 75 almışım.sınıftaki en yüksek 5 nottan biri sanırım sınıfın yüzde 80 i 50 altında aldı.çok kıt not veriyorlar.hadi bakalım hayırlısı

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.