Şimdi Ara

DH Metal Toplulugu (255. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32.636
Cevap
65
Favori
934.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

@ Colombus

Bölünmeden ziyade, ortada bir karışıklık var denebilir. Şu yeni yeni tarzlar, iç içe geçmiş plastik kaplar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Crabeinmorn

(amon amarth die damlasın biri nolurrrrrr nolurrrrr)

ben damlayayım

Amon Amarth'ın yalancısıyım,bi yerlerde okumuştum kendilerini death metal değil viking metal grubu olarak görüyorlarmış
    Amon Amarth melodeath mi death mi viking mi tartışmalarına girmeyeceğim ama yazdıkları sözler bakımından harbi harbi viking yapıyolar

Colombus;eski grupları hiç dinlemedim değil çok fazla dinledim hatta çok sıkı rock müzik dinleyicisi bi arkadaşım aracılığıyla envai çeşit eski rock gruplarınıda dinlemişliğim var ama daha öncede dediğim gibi şimdilik erteledim eskileri dinlemeyi,zaman gelecek dinleyeceğim ama bunun için çok uzun zaman geçmesi gerekiyor

bir fikrimi belirteceğim,konu biraz değişecek ama şunu söylemeliyim ki bi metal dinleyicisi çok grup bilmeli popüler grupları dinlememeli ve illa eski metal gruplarını dinlemeli gibi saçmalıklara inanmıyorum,kimisi eskileri dinler kimileri yenileri dinler kimiside Brutalite'nin dediği plastik grupları dinler hiç farketmez
  • Heavy Metal'in türlere bölünmesi gerekliydi ve bu bölünme doğal sınırlarına dayandı.Yeniliği destekleyen bir dinleyici olarak yeni tarzları eğer kalitelilerse takip ederim.Ama Metalcore,Nu-Metal gibi gelip geçici akımları dikkate almam.Bunun yanında birkaç büyük grup dışında hiçbir özelliği kalmamış türleride sürekli dinlemem.Mesela Power Metal...Etrafta bir sürü Power Metal grubu var ama hepsi Helloween'in,Dio'nun,Gamma Ray'in,Stratovarius'un ve Blind Guardian'ın yaptıklarını taklit etmekten başka birşey yapmıyorlar.Power Metal zaten yapı itibariyle çok ileri sınırları olan bir tarz değil ve son on yıldır iyice tıkanmış durumda...Kamelot gibi işini iyi yapan,Children Of Bodom gibi -her ne kadar bayılmasamda- Power Metal'e yeni açılım getiren gruplarla bir yere kadar,şu an Finlandiya'da Norther gibi birçok COB kopyası var.

Progressive Metal gibi ilerici olması gereken bir tarz bile yavaş yavaş andropoza girme sinyalleri veriyor.Büyük grupların dışında farklı işler yapan gruplar azaldı.Thrash Metal kendi içindeki teknikalitesiyle hala devam edebiliyor,tabii bunda büyük gruplarında aktif olması etken...Death Metal gibi estetik yönü önemli olan bir türde,her önüne gelen dinlenmiyor.Zira brutal vokali herkes yapamıyor.Riffler ne kadar iyi olsa da rezil bir brutal vokal müziği olduğu gibi bozabiliyor.Black Metal desen zaten kısır bir tür,Gothic Metal iyice klişeleşti,Doom Metal'de ara ara çok iyi işler çıkıyor.Genel anlamda metal müzikte bir tıkanma var.Tarz olarak klasik Heavy Metal'in dominant olduğu günler geride kaldı.Şimdi çıkan Heavy Metal grupları büyük grupların tadını veremiyorlar.Bir Mercyful Fate'in Melissa'sı,bir Black Sabbath'ın Paranoid'i,bir Metallica'nın Black Album'u tadında eserler çıkmıyor son on yıldır...O yüzden yakın zamanda bir eskiye dönüş olmaz.Hatta bence hiç olmaz,zira '80lerdeki Thrash Metal egemenliğinden sonra '90larda birçok grup Heavy Metal'e yakınlaştı ama '70lerdeki önemine ulaşılmadı.Metalin kurtuluşu geriye dönüşte değil,ilerlemede...

Ben metal müziğin geleceğini Avant-Garde Metal yapan psikopat gruplarda görüyorum ama onları da herkes dinleyemez.Şu an en yaratıcı fikirler bu tarz gruplardan çıkıyor.Fakat "Ben Thrash'ten başka şey dinlemem." metalcisine olmaz."En iyisi pilek metal!" metalcisine asla gelmez.Ama Avant-Garde Metal yapan çoğu grup Black Metal'den evriliyor,ayrı...
  • Bu müziğin anasının karnından komplike bir müzik olarak çıkmadığını bilenler , neyin tutup tutmayacağını bilir...
    Birçok yeni akımın hayvan gibi geleceği olduğunu düşünüyorum.Ya yanılırım , "hede" deyince "hede" ile alakası olmayan gruplar yanıltır beni , bunlar ön plana çıkar ve tezim çürür ; ya da haklı çıkarım , hayvanlar gibi undergrond teşkilatlanması yaşayan yeni akım müzik gelişir...
    Şimdi ; Afrika'da icad edilen bir enstürmanın temelini oluşturduğu , Blues ile devam ettiği , Heavy Metale döndüğü bir tarihçe ele alınırsa ; bu evrelerdede "tutmaz ulan Blues , tutmaz ulan Rock 'n Roll , tutmaz ulan heavy metal" cümle öbekleri yükselmiştir ve birçoğuna bizde tanık olduk...
    Burada önemli olan nokta neyin alınıp alınmayacağı ve nasıl alınacağı ; Nu - Metal çokta baba bir müzikti , geldi 2-3 zibidi içine etti...Nu - Metal , linkin park ise , nu metal korn ise , nu metal o - bu ise ; yol al lan!!HEH!Araştırılsın , hakkını veren birçok grup var...Dinlemem ama sonuna kadarda doğru yoldadırlar...

Ya da , herkes boş konuşuyordur , bende boş konuşuyorumdur...Kim ne bekliyorsa onu alsın...Rap&Rock sentezi isteyen linkin dinlesin , onu isteyen onu bunu isteyen bunu...
    Gaz istiyorum , Hayvani davullarla Breakdown istiyorum ve meşale yutmuşcasına çığıran vokaller istiyorum...İlerdede bunların iş yapacağına eminim tıpkı Hardcore'un , bilinen birçok müzik türünden fazla iş yaptığı ve yapacağı gibi...

Yorgunum , karışık bir yazı olmuş ama editlemicem....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PuRE HaTReD -- 13 Nisan 2008; 22:49:58 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Crabeinmorn

(amon amarth die damlasın biri nolurrrrrr nolurrrrr)

bunu biliyordum konserlerine gittim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pagan_chris -- 13 Nisan 2008; 22:54:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ɛnslaved

quote:

Orjinalden alıntı: pagan_chris

beyler bana viking metal grupları yazabilirmisiniz

Sólstafir
    Týr
    Windir
    Vintersorg
    ...gibin birçok grup var.

bunlara bir bakarım çok saol
  • haggard konserleri mıymıy geçiyor sıkım sıkım sıkılıyorsun. bir de bende şu oluyor. denyo yeni melekte düzgün ses alamayınca şarkının bir yerinde yakalıyorsun aha işte "x" i çalıyolar diye sonra bir bakıyorsun aa değilmiş diyorsun.çünkü haggard ın senfonik öğeleri birbirine çok benziyor. ben erken çıkmıştım konserden. ben bir kez de therion u terketmiştim :D
    bir de amorphis konserinde uyumuştum, bir sentenced konserinde de yerde oturmuştum. size geçirdiğim denyo olan konserleri de anlatmış oldum bu vesileyle (bir kısmı benim iç sorunlarım nedeniyle o hale geldi o ayrı)
  • @pure
    abi hdd çöp olduysa ve içinde gerçekten çok önemli verilerin varsa bazı şirketler belli bi para karşılığı bu verilerini kesinlikle kurtarıyor.

bide arşivi saklamanın yolu dvd yazmak değildir bence. sonuçta dvdde nemden kıldan tüyden etkilenen bi edavat. ve en önemlisi ben istediğim zaman istediğim parçayı anında dinlemeliyim.iki saat dvd aramak beni dellendiriyor açıkçası uzun lafın kısası 2 tane 500 gb hdd olacak benim gibi her ikisindede arşivin belli bi kısmı ortak bulunacak.

not:ikisi birden bozulursa arşiv yapmayı bırakırım.çünkü cenabetliğinde bi sınırı var.
  • quote:

.Ama Metalcore,Nu-Metal gibi gelip geçici akımları dikkate almam.Bunun yanında birkaç büyük grup dışında hiçbir özelliği kalmamış türleride sürekli dinlemem.

Biraz cımbızla çekmişim gibi oldu ama öteki yazdıklarına ben de katılıyorum ama metalcore olarak sadece trivium dinledim çok çabuk piyasa oldular ama bence hakettiler paso ödül alıp duruyorlarmış neyse fala dallandırıp budaklandirmayayım bence bu elemanalr metalcore u epey bir sırtlarında taşıyacaklar..Eğer bu kalitede devam ederlerse..
  • Trivium Metalcore değil "Meralcore" yapar....

Sonuç olarak Trivium metalcore yapmaz...HEH!Yazar orada burada hatta çoğu yerde ama Trivium metalcore değil , orasından dinle değil , burasından dinle değil , değil yani..Babam "oğlum , Trivium metalcore yapar" dese "He lan" derim...O derece değil , değil oğlu değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PuRE HaTReD -- 14 Nisan 2008; 1:10:16 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: xBl@dEx

@pure
    abi hdd çöp olduysa ve içinde gerçekten çok önemli verilerin varsa bazı şirketler belli bi para karşılığı bu verilerini kesinlikle kurtarıyor.

bide arşivi saklamanın yolu dvd yazmak değildir bence. sonuçta dvdde nemden kıldan tüyden etkilenen bi edavat. ve en önemlisi ben istediğim zaman istediğim parçayı anında dinlemeliyim.iki saat dvd aramak beni dellendiriyor açıkçası uzun lafın kısası 2 tane 500 gb hdd olacak benim gibi her ikisindede arşivin belli bi kısmı ortak bulunacak.

not:ikisi birden bozulursa arşiv yapmayı bırakırım.çünkü cenabetliğinde bi sınırı var.

O bahsettiğin kurtarmanın , 1 Gb'ı 100 dolar gibi bir tarifesi var...10000 dolarım olsa ftp kurar upload ederim arşivimi....Sebil bir ftp kurarım....

Kabullenmek lazım , dosyalar uçtu@Enslaved'ın dediği yöntemi hala denemedim onu deniyecem son çırpınışlar olarak...
  • ben bisi sorucaktım

metallicanın en cok sevilen sarkısı nedir ya da bole bi anket yapıldı da ne cıktı veya metallicanın uyelerine sormuslar mı en cok hangi sarkınızı seviosunuz die ?
  • @serkan_seko

Ne fark etcek ki?
    Beğenmediğin bi şarkı birinci seçilmişse dinlemeye mi başlıcaksın?

@Pure

Laaan benim de hard disk gitti ben böle işin...
    Önce ana kartım yandı...
    Sonra ram'im toksit mi oksit mi ne menem bişise ondan oldu...
    Şimdi de hard disk...

Ben böle şansa hunharca işerim (bkz. pure'den çaldım )

Bi de c.tesi günü arkadaşın okulunda bi konser verdik...
    Allah'ım ben böle bi iş görmedim..! Katil oluyodum...

İlk parcayı çaldık kusursuz...Millet coştu...
    Bi slap solo yaptım davul eşliğinde, o da güzeldi...Bi kaç hatam dışında süperdi hatta...
    Nihavend longa'yla farklı bi tat getirdik...
    Sonra diğer parca...
    Ve geldik en son parcaya...
    Büyük ısrar sonucu Zombie'yi çalıyoruz, artık halim kalmamış, 3 günlük uykusuzluktan harap ve bitap düşmüşüm..! Müdür de bağrıyo yeter bitti zamanınız başka bişiler var yapılcak diye...
    Şarkının sonlarına yaklaştık bi enayilik sezdim, jakım gerildi...bi döndüm i*ne amfimi kapatıyo..!
    Sonra uzanıp vokal sözünü bitirdiği gibi elinden mikrofonu almaz mı..!
    Daha şarkının son solosu ve bas yürüyüşü duruyo benim amfi kapalı..!
    Ben hayatımda böle rezalet görmedim..!

Sinir stres oldum öldürcektim adamı..!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Out Of OrdeR -- 14 Nisan 2008; 9:45:15 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkan_seko

ben bisi sorucaktım

metallicanın en cok sevilen sarkısı nedir ya da bole bi anket yapıldı da ne cıktı veya metallicanın uyelerine sormuslar mı en cok hangi sarkınızı seviosunuz die ?

Boşverin böyle şeyleri ya...
    Böyle bir anketle falan kimse uğraşmaz.Hem yapılsa da sonuç ne olacak?Neye yarayacak?En çok Nothing Else Matters çıkar büyük ihtimal,çünkü en piyasa şarkıları o...Ama bence Nothing Else Matters'tan kat be kat iyi zilyon şarkısı var Metallica'nın...Metallica'dan anlamayıpta NEM fetişistliği yapan binlerce insan var.
  • quote:

Heavy Metal'in türlere bölünmesi gerekliydi ve bu bölünme doğal sınırlarına dayandı.Yeniliği destekleyen bir dinleyici olarak yeni tarzları eğer kalitelilerse takip ederim.Ama Metalcore,Nu-Metal gibi gelip geçici akımları dikkate almam.Bunun yanında birkaç büyük grup dışında hiçbir özelliği kalmamış türleride sürekli dinlemem.Mesela Power Metal...Etrafta bir sürü Power Metal grubu var ama hepsi Helloween'in,Dio'nun,Gamma Ray'in,Stratovarius'un ve Blind Guardian'ın yaptıklarını taklit etmekten başka birşey yapmıyorlar.Power Metal zaten yapı itibariyle çok ileri sınırları olan bir tarz değil ve son on yıldır iyice tıkanmış durumda...Kamelot gibi işini iyi yapan,Children Of Bodom gibi -her ne kadar bayılmasamda- Power Metal'e yeni açılım getiren gruplarla bir yere kadar,şu an Finlandiya'da Norther gibi birçok COB kopyası var.

Progressive Metal gibi ilerici olması gereken bir tarz bile yavaş yavaş andropoza girme sinyalleri veriyor.Büyük grupların dışında farklı işler yapan gruplar azaldı.Thrash Metal kendi içindeki teknikalitesiyle hala devam edebiliyor,tabii bunda büyük gruplarında aktif olması etken...Death Metal gibi estetik yönü önemli olan bir türde,her önüne gelen dinlenmiyor.Zira brutal vokali herkes yapamıyor.Riffler ne kadar iyi olsa da rezil bir brutal vokal müziği olduğu gibi bozabiliyor.Black Metal desen zaten kısır bir tür,Gothic Metal iyice klişeleşti,Doom Metal'de ara ara çok iyi işler çıkıyor.Genel anlamda metal müzikte bir tıkanma var.Tarz olarak klasik Heavy Metal'in dominant olduğu günler geride kaldı.Şimdi çıkan Heavy Metal grupları büyük grupların tadını veremiyorlar.Bir Mercyful Fate'in Melissa'sı,bir Black Sabbath'ın Paranoid'i,bir Metallica'nın Black Album'u tadında eserler çıkmıyor son on yıldır...O yüzden yakın zamanda bir eskiye dönüş olmaz.Hatta bence hiç olmaz,zira '80lerdeki Thrash Metal egemenliğinden sonra '90larda birçok grup Heavy Metal'e yakınlaştı ama '70lerdeki önemine ulaşılmadı.Metalin kurtuluşu geriye dönüşte değil,ilerlemede...

Ben metal müziğin geleceğini Avant-Garde Metal yapan psikopat gruplarda görüyorum ama onları da herkes dinleyemez.Şu an en yaratıcı fikirler bu tarz gruplardan çıkıyor.Fakat "Ben Thrash'ten başka şey dinlemem." metalcisine olmaz."En iyisi pilek metal!" metalcisine asla gelmez.Ama Avant-Garde Metal yapan çoğu grup Black Metal'den evriliyor,ayrı...

güzel yazı.ama söylediklerinin tümüne katılmıyorum.şöyle bir örnek vereyim.ülkemizde geçmişte sadece tek tip ekmek satılırdı.buğday unundan klasik ekmek.yıllar geçtikçe noldu.mısır ekmeği, kepek ekmeği, çavdar ekmeği v.s. satılmaya başladı.çünkü zaman değişti, talep arttı, insanların damak tadı gelişti v.s. ekmek hangi undan yapılırsa yapılsın değişmeyen tek şey yapılma şekliydi.yani tadı çeşitlendi ama yapım şekli aynı hala.

metal müzikte zamanla çeşitlendi ama biryandanda formülü değiştirilmeye başlandı.yani gene ekmekten örnek verirsek pasta tarifiyle ekmek yapmaya kalktılar.kremayla krokanla karıştırılmış ekmeği kara fırına sokarsan nolursa raple popla senfoniyle metal müziği birleştirmeye çalıştılar.bunlara gerek yok ve kesinlikle metal felsefesine ters.metal müziğin vokali, enstürmanı, yaşam tarzı bellidir.marjinalliğe ne gerek vardı anlayamıyorum.
  • Senfoni ile metal müziğin birleştirilmesi gereksiz değil,zira klasik müzik kompozisyonlarını kullanan birçok metal grubu var ve bu etkileşimden dolayıda senfoni kullanılmaya başlandı.Pop ve ya rap ile olan birleşmeler zorakidir,ama senfoni değildir.Sonuçta senfoni ağırlıklı metal müziğin temel yapısını bozmuyorlar,aksine ilerletiyorlar.Nu-Metal grupları ise metal müzik yapmıyorlar bile,rap vokalleri üzerine iki sert riff atmaktan başka birşey değil onların yaptıkları...Arada fark var.
  • Üstadın dediği gibi değişmeyen tek şey değişimdir. Değişecek, değişecek ve yine değişecek... Unutmayın ki blues değişti ve rock oldu. Rock değişti ve heavy metal oldu. Heavy metal değişti ve "extreme" türler çıktı ortaya.

Arada sırada değişik sentezler de olacaktır. (Bknz; Senfonik metal, Ambient Metal v.s.) Ama aşırıya kaçılmamalı ve müziğin özü bozulmamalı kesinlikle. Mesela Linkin Park'ın yaptığı müzik güzel olabilir -ki bence değildi- ama dozunu da kaçırmamak lazım. Hele dozu kaçırıp da, ondan sonra bir de bunu yeni bir tür gibi piyasaya satmaya yeltenmemek lazım. Satamaya çalışsan da er yada geç trend bitince, müzik de biter zaten.

Ayrıca türler, hakiki ve orjinal olduğu sürece ölmezler de. Thrash metal 25 yıldır ayakta, keza black metal öyle. Aynı şekilde Heavy ve death metal de öyle. Bazen tempo ve popülarite düşebilir ancak bu türlerin öldüğü anlamına gelmez. Zaten bu tip köklü ve hakiki türler mantıken ölemez. Hangi türler ölür? (Onlara artık ne kadar tür demek doğruysa...) Nu-metal denen rock/rap karışımı ölür. Çünkü özü yoktur. Rock ve rap müziğin başarısız bir melezidir. İnsanlar bir yerden sonra, rap ve rock gibi sağlam ve köklü türler varken bu tip imitasyonları dinlemek istemez. Love metal denen zırva -değersiz ve hurda anlamında zırva- doğmadan ölür, çünkü özü yoktur. Gotik rock denen yine melez karışım cehennemin dibine kadar gider, çünkü başarısız ve ucu açık bir sentezdir. (Gothic metal'in bile varlığı tartışmaya açıkken, rock versiyonu nasıl olur bilemiyorum.) Metalcore ölür, çünkü kökü ve potansiyeli yoktur. Gerçek DM veya kaliteli melodik DM varken, insanlara belli bir yerden sonra bu tip çorbaları içeremezsiniz. Yani bu tip tür-cükler, sadece "open-minded" arkadaşların boş zamanlarında uğradığı geçici limanlardır, hepsi o kadar.

Metal'in gelişimine gelirsek... Metal ölmez bir kere, bunu geçin. En fazla diğer türlere -senfoni, ambient, folk- entegre olur, yine de varlığını sürdürür. Aslında metal 90'ların başından beri zıvanadan çıkmış durumda. Ama iyi yönde çıktı. Çünkü çeşitliliği sağladı böylece. Bir müzik türünde çeşitlilik varsa, müzik türü kalıcı olur. Yani hiç bir şey yapamazsanız, BM ile grindcore'u birleştirirsiniz işte böyle Anaal Nathrakh'ın yaptığı gibi, şahane bir şey olur. Veya thrash/death/black kombinasyonu. (Bknz; Deströyer 666) Veya black/doom v.s.

Aslında metal'in geleceği bir ağacın dalları gibi olacak. Yani, heavy, BM, DM'e falan bölündü. BM, diğer kollara, DM diğer kolllara... Doom metal diğer kollara... Bunun sonu yok. Bu yüzden metal'in sonu da yok. Eee... Böylece bilimsel olarak çocuklarımızın da metal dinleyeceğini ispatlamış oldum. (Çok hipotez gördüm kendimi canım...)
  • Hocam, türler orjinal olduğu sürece ölmez tabii. Fakat bu sefer de orjinalliğin kabuğuna saklanmış birtakım sakız gruplarla karşılaşıyoruz; çiğnenmekten başka bir işe yaramayan, birtakım güçlerin elinde olan, üzerlerinden ekonomik, siyasal vs. bazı amaçlar güdülen ve ne hikmettir ki, böylesine ilginçliklere rağmen çok fazla kesime ulaşabilen(!) gruplar...
    Ha zaten bunu önlemenin bir yolu yok. Bu noktada iş, dinleyici, izleyici artık hangi başlık altına giriyorsa, o kesime düşüyor. Ama ne oluyor? İsim kirletiliyor. Atıyorum, falanca grup çıkıp da falanca tarzdayım diye bir demeç veriyor -ki yemiyoruz zaten- sonra da bazı durumlarla uyuşmayan olaylar... Zaten bu işi bilen, artık bazı şeyleri kavrayan kesim olayı yemiyor. Ancak içinde bulunduğumuz şu kötü zamanda ()(bkz: babana bile güvenme) buna balıklama atlayanlar oluyor. Kötü yanı ise (sanki öncekiler iyi) geleceğe doğru böyle bir kayış var. Dinlenebiliritesi yüksek(!), saflığı, katıksızlığı düşük gruplar fazla revaçta artık.

Bir de, şu iç içe geçen türler fazla abartıya kaçıyor. Gerçi onların bir yere kaçtığı yok, falanca tırik yandan çarklı ada vapuru metal, atmosferik süper tam gaz dumur dum metal gibi ilginçlikleri ortaya atanlarda suç. Metal illaki türlere ayrılacak -ki ayrılması gerekir zaten, yoksa 10 kaplan gücünde bir ''metal'' denen şey çıkar, her istediğini yapar- ama bu belli bir sınırda olmalı bence. Sonuçta her gelen, ''metal'' ifadesinin önüne kelime ekleyip, tamlayanı bayağı bir ortak bilmemne zincirleme sıfat tamlaması yaparsa olmaz. Ondan sonra zombilerin birden çoğalıp, insanları köşeye sıkıştırması gibi gariplik olur.

Böyle devam ederse eğer, o bahsettiğin ağaç küresel ısınmadan dolayı tuzla buz olacak (haha, hatta direk yanacak diyelim). Ondan sonra torunlara savaş anılarını anlat dur.

Edit
    Sıcak savaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brutalite -- 14 Nisan 2008; 13:44:03 >
  • vay be bi çağatay ateşi görmem güzel bir fikir alışverişi başlattı. demek hepiniz bu konudan dertliymişsiniz.

enslaved; ben senfoninin metalin içinde olmasını kabul edemiyorum birtürlü..arada bazı büyük gruplar senfoni orkestralarıyla beraber konser veriyorlar hatta albüm yapanlar bile var ama bu bence sadece şov yada deneme amaçlı birşey olarak kalmalı.iş ticarete dökülmemeli.bazı gruplar koro kullanabilirler ama iş enstürmana gelince metal müziğin enstürmanları bellidir.benim fikrimce baskın şekilde kullanılan bir keyboard bile beni rahatsız ediyor(prograssive hariç).
    değişim konusundada arkadaşların bazı düşüncelerine katılmıyorum.değişim olursa özünden sapar her ne olursa olsun.herşeyin formulü bellidir.formulde oynama yaparsan yeni bir şey elde etmiş olursun.o yeni şeyin adıda metal müzik olmaz bence.anca -senfonik gotic trash metal- gibi ilginç isimler takarlar. ben bunlara birtürlü ısınamadım işte(bide black ve doom a )
    tüm bunlar benim düşündüklerim.herkes farklı düşünebilir bu konularda.ben muhafazakar metelciyim.
  • Algol imzandaki amblem ne anlama geliyor güzel birşeye benziyor.tam dövmesi yapılacak bişey.
  • 
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.