Şimdi Ara

DH Metal Toplulugu (250. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.636
Cevap
65
Favori
934.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yalan olduğu yok aslında , söz verdim 4 kişi çıkarsa ısmarlicam diyeAbsinthe isteyenlerin söylemesi yeterli
  • quote:

Orjinalden alıntı: OssGuu®
    Müzik olayına geçersek bu aralar yine progresivveliğim tuttu. (ne demekse artık!) Hemen Labrie'nin (Elements Of Persuasion) albümüyle, yine dream theater elemanlarının kurduğu OSİ'yi dinlemeye başladım. Tabiki bir dream theater olamaz(lar).iyikide olmuyor(lar) zaten. Haa bu arada dream theater demişken, dream t.ın best of... albümü çıkmış dinleyen var mı?

Vallaha o best of için Portnoy'a bayağı saydırdım."En arşivci Dream Theater hayranları için bile özel olacak." dedi,şarkı listeleri bir açıklandı,dediğinin yalandan öte olmadığı anlaşıldı.Dream Theater'ın demolarına kadar bilimum DVD ve CDleri,üç CDlik fahiş konser albümlerine orijinal ve orijinal olarak bulunması çok zor Fan Clup CDlerine MP3 olarak sahip bir manyağı olarak hiçbir özellik göremedim.Tek ilgi çekici yanı Pull Me Under,Another Day ve Take The Time'ın yeniden mikslenmiş halleriydi,onlarda da güncellenmiş davul soundu dışında bir numara yok.En gıcık olduğum olay Octavarium'dan dört şarkı konmasıydı.Ulan albüm zaten sekiz şarkı!Lie,Home,Misunderstood'un falan kırpılmış halleri var,bende olan şeyler ki özellikle Home ve Lie'da çok şey kaybettiren kırpmalar yapılmış.Awake ve Images And Words'u remaster etseler daha iyi olurdu kanımca...Falling Into Infinity'den tek şarkı koymuşlar,Trial Of Tears gibi bir şaheser var orada...To Live Forever ve Through Her Eyes'in saksafon sololu hali,normal diskografi dışındaki şarkılardan habersiz olanlar için iyi ama hala böyle bir CD'ye neden daha önce hiç yayınlamadıkları Speak To Me gibi bir şaheseri koymazlar,anlamak zor...Ayrıca Metropolis Pt.II bu CD'ye eklense daha iyi olurdu.Eksik şarkılar çok,Learning To Live,Voices,The Mirror,Finally Free gibi...Octavarium bence bir şarkıyla geçilmeliydi.O kadar da best ofluk albüm değil şu an,hala taze...

LaBrie'nin Elements Of Persuasion albümü gayet iyi bir albümdür.Undecided'e bir aralar çok takılmıştım.Sert bir albüm,yer yer elektronik sesler var,sololar hoş,güzel,LaBrie'de güzel söylemiş.Sert şarkılarda sesi çok yeterli değildir doğal olarak,yumuşak bir ses tonu var ama albümde hiç rahatsız etmedi beni...Bu albümü sevdiysen Mullmuzzler'lara da bak derim,onda da LaBrie söylüyor.Hatta grup elemanlarından aynı olanlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ɛnslaved -- 10 Nisan 2008; 0:34:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: PuRE HaTReD

Yalan olduğu yok aslında , söz verdim 4 kişi çıkarsa ısmarlicam diyeAbsinthe isteyenlerin söylemesi yeterli

yaw bu bişeyi damlatılan içki absinthemiydi. sen bilirsin pure.
    not:sakın yanlış anlama
  • quote:

Orjinalden alıntı: xBl@dEx

quote:

Yalan olduğu yok aslında , söz verdim 4 kişi çıkarsa ısmarlicam diyeAbsinthe isteyenlerin söylemesi yeterli

Yanlış anlamadım , daha doğrusu anlayamadım çünkü soruyu anlamadım
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşlar anlatıyorduda. içkiyi yakarak bişeyler damlattırıyorlar. onu bişeye katıyorlarmış. absinthe sohbeti sırasında olmuştu.o yüzden belki sen bilirsin dedim.
  • Depp'in From Hell filminde de Depp garip bi karışım yapıp içiyordu ve transa geçiyordu,o ne nedir acep?böyle şekeri ısıtıp bi içkinin içine döküyordu vs
  • Her ne kadar Slipknot tan nefret etsemde bateristleri Joey gerçekten 10 numara bateristtir kabul etmek lazım.Onun meşhur bir bateri şovu vardır.Emniyet kemerli koltukta oturarak 90 derece yan dönerek bateri çalmasından bahsediyorum. Ama dün izlediğim klibi görünce bu hareketin hem çalıntı olduğunu anladım hemde o kadarda matah bişey olmadığını anladım.

İşte Motley Crue - Wild Side klibi ve Tommy Lee yi izleyin derim.Klibin ortalarındaki olay Bateri çalanları derinden etkileyebilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: Sanctus Diavolos

Depp'in From Hell filminde de Depp garip bi karışım yapıp içiyordu ve transa geçiyordu,o ne nedir acep?böyle şekeri ısıtıp bi içkinin içine döküyordu vs

Afyon'du sanırım o
  •  DH Metal Toplulugu

Bugün ilk defa '2008' albümleriyle dinleme şansım oldu bu grubu... Metal-archives'te Traditional/Power metal olarak yazıyor tarzları ama bence gerek lirikleri, gerek parça yapıları ile 'Epic' tanımı daha uygun...

Güzel bir albüm olmuş gerçekten, özellikle vokali beğendim.. Albümün ismi 'To Death And Beyond'

Grup Yunan bu arada, bu albümde 3. stüdyo çalışmaları...

Epic Power metal seviyorsanız bir göz atın, hoşunuza gidecektir...

DH Metal Toplulugu
  • quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar anlatıyorduda. içkiyi yakarak bişeyler damlattırıyorlar. onu bişeye katıyorlarmış. absinthe sohbeti sırasında olmuştu.o yüzden belki sen bilirsin dedim.

Şimdi anladımdaBurda yazarsak paket oluruz
  • Kalmah ın son albümünü bende beğendim cob faciasından sonra iyi geldi...

Edit: Geç olmuş ama ilk dinlediğim şarkı olayı tam bir ters dönüş oldu ortaokuldayken sene 1995-1996 şımayer is the winss tarzı şarkıalrı dinlerdik.. sonra bi abiden bunların kasedini yapmasını istedik saolsun abi araya bi tane one atmış bu ne lan diye başlayıp abinin g.tüne yapışmakla başladı serüven işte..Sonradan metallicadan olduğunu öğrendik sonraki aylarda birimiz slayerı keşfetti olm bi grup buldum metallicadan 500 kat daha sert diye böyle böyle level atladık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi дltuğ -- 10 Nisan 2008; 13:40:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ɛnslaved

quote:

Orjinalden alıntı: OssGuu®
    Müzik olayına geçersek bu aralar yine progresivveliğim tuttu. (ne demekse artık!) Hemen Labrie'nin (Elements Of Persuasion) albümüyle, yine dream theater elemanlarının kurduğu OSİ'yi dinlemeye başladım. Tabiki bir dream theater olamaz(lar).iyikide olmuyor(lar) zaten. Haa bu arada dream theater demişken, dream t.ın best of... albümü çıkmış dinleyen var mı?

Vallaha o best of için Portnoy'a bayağı saydırdım."En arşivci Dream Theater hayranları için bile özel olacak." dedi,şarkı listeleri bir açıklandı,dediğinin yalandan öte olmadığı anlaşıldı.Dream Theater'ın demolarına kadar bilimum DVD ve CDleri,üç CDlik fahiş konser albümlerine orijinal ve orijinal olarak bulunması çok zor Fan Clup CDlerine MP3 olarak sahip bir manyağı olarak hiçbir özellik göremedim.Tek ilgi çekici yanı Pull Me Under,Another Day ve Take The Time'ın yeniden mikslenmiş halleriydi,onlarda da güncellenmiş davul soundu dışında bir numara yok.En gıcık olduğum olay Octavarium'dan dört şarkı konmasıydı.Ulan albüm zaten sekiz şarkı!Lie,Home,Misunderstood'un falan kırpılmış halleri var,bende olan şeyler ki özellikle Home ve Lie'da çok şey kaybettiren kırpmalar yapılmış.Awake ve Images And Words'u remaster etseler daha iyi olurdu kanımca...Falling Into Infinity'den tek şarkı koymuşlar,Trial Of Tears gibi bir şaheser var orada...To Live Forever ve Through Her Eyes'in saksafon sololu hali,normal diskografi dışındaki şarkılardan habersiz olanlar için iyi ama hala böyle bir CD'ye neden daha önce hiç yayınlamadıkları Speak To Me gibi bir şaheseri koymazlar,anlamak zor...Ayrıca Metropolis Pt.II bu CD'ye eklense daha iyi olurdu.Eksik şarkılar çok,Learning To Live,Voices,The Mirror,Finally Free gibi...Octavarium bence bir şarkıyla geçilmeliydi.O kadar da best ofluk albüm değil şu an,hala taze...

LaBrie'nin Elements Of Persuasion albümü gayet iyi bir albümdür.Undecided'e bir aralar çok takılmıştım.Sert bir albüm,yer yer elektronik sesler var,sololar hoş,güzel,LaBrie'de güzel söylemiş.Sert şarkılarda sesi çok yeterli değildir doğal olarak,yumuşak bir ses tonu var ama albümde hiç rahatsız etmedi beni...Bu albümü sevdiysen Mullmuzzler'lara da bak derim,onda da LaBrie söylüyor.Hatta grup elemanlarından aynı olanlar var.

Sanırım bendede 15 gb'lık bir dt arşivi var.
    Mullmuzzler 2 daha sağlamdır bu arada.Best of ..albümünde 4 tane octavarium olması iyidir .O albüm şarkılarından çok, beni kapak tasarımıyla,şarkılardaki sırayla etkilemiştir .(Octav-varium)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ossguur -- 10 Nisan 2008; 15:47:31 >
  • Bir önceki sayfayı okuyayım dedim de;

Bir kaç cevap vardı ama soruyu anlayamadım, metal dinlemeye başladığımız yılmı yoksa yaşmı sorulmuş

Efendime söyliyim sene 1994, The Triumph of Steel albümünden 'Spirit Horse of the Cherokee' parçası gümbür gümbür çalarkene kulağıma ilişti, lan bu müzikte ne olaki dedim, sonrası malum metal dinlemeye başladık

Yalnız yaşımı yazmıyayım
  • kalmah ın son albümünün allah belasını versin
  • quote:

Orjinalden alıntı: kujeste

kalmah ın son albümünün allah belasını versin

niyeki gayet güzel bence.
  • http://metallica.com/index.asp?item=600778

Sonunda beklenen haber geldi.
  • Bu cumartesi Judas'a bilet alacaktım , yemedim içmedim(harbiden içmedim ama)para stokladım , hayatımın anlamından ayrıldım ; cep para görecek diye çayda çıra oynadım ama Metallica bütçeyi zorlamasa...zaten ablamada bilet dahil yaklaşık 150 lira sırf judas + Agnostic Front'a verecemŞöyle Metallica biletleri 50 liradan satışa girse cillop olurda çok mu "yok artık rıza silahlıpoda" repliğine yakışan birşey düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PuRE HaTReD -- 10 Nisan 2008; 20:10:04 >
  • Metallica konserindeki ortamı görmeyi çok isterim ama gitmeyeceğim. Önceki sayfalarda konuşulanlar gibi bir konser olacağını tahmin ediyorum.
  • En koftisinden adamlar dolacak ama alıştık artık , aldırmadan izleyecez....
  • quote:

En koftisinden adamlar dolacak ama alıştık artık , aldırmadan izleyecez....

Emo,gotik,bilimum Nating Els Medırsçılar falan...ama hepsi eleneceklerdir inşallah...
  • 
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.