Şimdi Ara

***DH MEKATRONİK KLUBÜ*** >>>Güncel<<<

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
564
Cevap
23
Favori
61.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 278
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 69
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 gün 15 saat 52 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
  • Favoriye Eklediklerim 23
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Smoch (69 mesaj) Ctrlshft (23 mesaj) aksoy93 (23 mesaj) BİLÂL85 (17 mesaj) mktrnk (12 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (60 mesaj) Mobil (21 mesaj) Tablet (1 mesaj) Mini (2 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Elektronik ve Mekanik >> Elektronik >> ***DH MEKATRONİK KLUBÜ*** >>>Güncel<<<
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1302 Mesaj
    Gel buyur Klubümüze.Arkayı beşleyelim abi 1 kişi daha geldi
    |
    |
  • Teğmen
    236 Mesaj
    yettim uleen...

bu kadar tatil yeter. yeni gelenlere hoş geldin diyorum. bu arada başlığın üst konu olması daha iyi olmaz mı? yöneticiler bi el atıverse
    |
    |
  • Çavuş
    40 Mesaj
    Bende e.m.l. elektronik bölümü mezunuyum kart ve cihaz tamiri işinde 3-4 sene kadar çalıştım, elektroniğe zaten mekaniğede durum itibariyle aşırı ilgiliyim, meraklıyım...
    Acizanede olsa birşeyler biliyorum, gerektiğinde inşaallah paylaşmak ve faydalanmak istiyorum, tabii benide aranıza alırsanız arkadaşlar.
    Saygılar...
    |
    |
  • Yarbay
    4502 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Tatil ve sıcaklar herkesi vurdu.Foruma olan ilgi azaldı.Ama artık yavaş yavaş tatil havasından çıkmak lazım.Şu topiği biraz hareketliliğe kavuşturalım.

Sormak ve öğrenmek istediğim şey şu ;

Şimdi Klüp üyelerinden akıllarınıza gelen,yapmış olduğunuz veya yapmakta olduğunuz yaratıcı mekatronik projeleri öğrenmek istiyorum.Bu sayede fikrinizin yapılabilirliği irdelenir.Yapmış olduğunuz projenin eksikleri tartışılabilir.Yapmakta olduğunuz projede takıldığınız yerde takıldığınız noktanın çözümü bulunabilir.Evet arkadaşlar aklınızdaki mekatronik projesi nedir ?
    |
    |
  • Binbaşı
    1302 Mesaj
    Benim aklımda Turbo C++ ile bir PIC programlayıp LCD ekranda bir saat yapmayı düşünüyorum.Mekatroniğe girmiyor ama elektronik bölümündeyiz.
    |
    |
  • Çavuş
    92 Mesaj
    bende bu kulübe üye olmak istiyorum...

yakında zaten bir mekatronik ögrencisi olmayı bekliyorum. hayırlısı ile onuda başarıcağım...
    |
    |
  • Onbaşı
    39 Mesaj
    mekatronik okuyorum. benide dahil ediniz lütfen...

Kocaeli üni, Gebze MYO Mekatronik 2. Öğretim 2007-2008
    |
    |
  • Binbaşı
    1720 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: Méchatronic

Tatil ve sıcaklar herkesi vurdu.Foruma olan ilgi azaldı.Ama artık yavaş yavaş tatil havasından çıkmak lazım.Şu topiği biraz hareketliliğe kavuşturalım.

Şimdi Klüp üyelerinden akıllarınıza gelen,yapmış olduğunuz veya yapmakta olduğunuz yaratıcı mekatronik projeleri öğrenmek istiyorum.Bu sayede fikrinizin yapılabilirliği irdelenir.Yapmış olduğunuz projenin eksikleri tartışılabilir.Yapmakta olduğunuz projede takıldığınız yerde takıldığınız noktanın çözümü bulunabilir.Evet arkadaşlar aklınızdaki mekatronik projesi nedir ?

Benim aklımda uzun süredir bir proje var ama hiçbir türlü başlamadım. Başlayacağa da pek benzemiyorum..

Tek bir bacağı üstünde dengede durup zıplayarak hareket eden uzaktan kumandalı bir makina

Bana şu konuda yardımcı olun o zaman:

Makinanın eğimini ve eğimin yüzeydeki yönünü belirleyebilmem için ne önerirsiniz? Amatör elektronikçilere yönelik piyasada elektronik sensörlerle donatılmış pratik bir jiroskop modülü var mı hiç gördünüz mü?
    |
    |

• Yarbay
    4502 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orjinalden alıntı: Liu Kang

quote:

Orjinalden alıntı: Méchatronic

Benim aklımda uzun süredir bir proje var ama hiçbir türlü başlamadım. Başlayacağa da pek benzemiyorum..

Tek bir bacağı üstünde dengede durup zıplayarak hareket eden uzaktan kumandalı bir makina

Bana şu konuda yardımcı olun o zaman:

Makinanın eğimini ve eğimin yüzeydeki yönünü belirleyebilmem için ne önerirsiniz? Amatör elektronikçilere yönelik piyasada elektronik sensörlerle donatılmış pratik bir jiroskop modülü var mı hiç gördünüz mü?

Türkiye de dijital jiroskop bulmak çok zor fakat yurt dışında özellikle de Amerika'da bolca mevcut.Olmayışını şöyle bir örnekle açıklayayım.Odtü'deki arkadaşlar Türkiye'de jiroskop bulamadıkları için koskoca denge robotunu anolog çıkışlı sharp mesafe sensörünü kullanarak yaptı.Biz de imkan yok yaratıcılık var
    |
    |

• Binbaşı
    1720 Mesaj
    ekşi sözlükte gyroscope maddesinde:

quote:

ilk nesil sony playstation joysticklerinde, askeri amaçlar için üretilmiş bir versiyonu bulunmaktadır. bu joysticklerin bugün bulunamamasının sebebi, birçoğunun iran tarafından toplanarak, içindeki gyroscope u söküp roketlerde yönlendirme aracı olarak kullanılmasıdır.

(http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=10829307 )

|
    |

• Yarbay
    4502 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

quote:

ilk nesil sony playstation joysticklerinde, askeri amaçlar için üretilmiş bir versiyonu bulunmaktadır. bu joysticklerin bugün bulunamamasının sebebi, birçoğunun iran tarafından toplanarak, içindeki gyroscope u söküp roketlerde yönlendirme aracı olarak kullanılmasıdır.

Bana göre biraz uçuk bir örnek olmuş
    |
    |

• Binbaşı
    1302 Mesaj
    quote:

quote:

Yuh artık İran roketlere filan bu joysticklerin parçalarını bağlıyosa roketi uzaktan kumandalı yapacak demekki
    |
    |

• Binbaşı
    1798 Mesaj
    aramızda çok çizgi film izleyenimiz var sanırım
    |
    |
  • Binbaşı
    1302 Mesaj
    Şu mesele
    |
    |
  • Yarbay
    2115 Mesaj
    artık bende sizdenim arkadaşlar
    gebze mekatronik 1.öğretimi kazanmışım
    |
    |
  • Binbaşı
    1798 Mesaj
    ULAN 24 TERCİHİN HEPSİNİDE MEKATRONİK YAZDIK ANASINI SATAYIM BİRİ DE GELMEDİ NE ŞANS BE NEYSE SAGLIK OLSUN DGS YE YÜKLENİCİK
    |
    |
  • Onbaşı
    37 Mesaj
    beyler konu 2. sayfaya kadar gerilemiş neden böyle oluyor yaz dönemindeyiz diyemi nedir anlamadım gitti ya
    |
    |
  • Yüzbaşı
    361 Mesaj
    arkadaşlar ben de katılamk istiyorum size afyon fen lisesi 2. sınıftayım şu anda ama hedefim mekatronik mühendisliği
    |
    |
  • Yarbay
    4502 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Peki can hoşgeldin..
    |
    |
  • Çavuş
    65 Mesaj
    ekler misiniz?

Kocaeli Mekatronik - i.ö - ye yerleştik bakalım hayırlısı
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.