Şimdi Ara

***DH MEKATRONİK KLUBÜ*** >>>Güncel<<< (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
564
Cevap
22
Favori
62.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben daha lise 1 deyim ama 2 senedir takip ediyorum bende seçicem büyük ihtimal puanlar ne durumda bu arada?
  • peki bu sorularıma cevap vericek mühendis arkadaslar yokmuu??
  • ekle arkadaş mekatronik okumak istiyordum bende olmadı ama Endüstriyel Otomasyon okuyorum bu sene bitiyor inşallah dgs de de bi mekatronike girmek sitiyorum inşallah olur
  • peki bu yan dal dediğim olaydan olurmu?nasl olur yani?zormu kolaymı?kocaeli mekatronik muhendisinden bi dezavantajım olurm? cokmu soru sordum?=)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mr.Myth

peki bu yan dal dediğim olaydan olurmu?nasl olur yani?zormu kolaymı?kocaeli mekatronik muhendisinden bi dezavantajım olurm? cokmu soru sordum?=)

sen acaba sadece koü mekatroniği 4 senede bitirebilirmisin onu düşün bence çünkü dersler gerçekten çok ağır.sana bir örnek vereyim daha iyi anlarsın.
    normalde makina mühendislerinin 3 ayrı ders olarak gördüğü statik-dinamik -mukavemet derslerinin tamamını bir tek ders altında teknik mekanik olarak görüyoruz.üstelik sadece 1 dönemde.
    kısacası bu bölüm 3 ayrı mühendsiliğin bir araya gelmesi ile oluştuğu için.derslerin içeriğide çok kapsamlı ve çok konu var.bu konuların da öğrencilere normal bir şekilde aktarılması için bu mühendislik en az 6 yıllık olmalı.fakat öğrenim süreci yeterli olmadığı için.bazı dersler sıkıştırılarak hızlı bir şekilde veriliyor ve konular çok hızlı bir şekilde yığılıyor.çok ders çalışman lazım eğer mekatronik okumak istiyorsan.yan gelip yatmana imkan yok

@Méchatronic
    beni de listeye ekle koü mekatronik müh 2.sınıf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @kii -- 16 Ocak 2009; 10:16:05 >

• yaa bu benm cocukluk hayalim ben bi giriyim deli gibi çalışırım:D ama hala sorularıma cevap bulamadım:D
  • quote:

Orjinalden alıntı: @kii

quote:

peki bu yan dal dediğim olaydan olurmu?nasl olur yani?zormu kolaymı?kocaeli mekatronik muhendisinden bi dezavantajım olurm? cokmu soru sordum?=)

sen acaba sadece koü mekatroniği 4 senede bitirebilirmisin onu düşün bence çünkü dersler gerçekten çok ağır.sana bir örnek vereyim daha iyi anlarsın.
    normalde makina mühendislerinin 3 ayrı ders olarak gördüğü statik-dinamik -mukavemet derslerinin tamamını bir tek ders altında teknik mekanik olarak görüyoruz.üstelik sadece 1 dönemde.
    kısacası bu bölüm 3 ayrı mühendsiliğin bir araya gelmesi ile oluştuğu için.derslerin içeriğide çok kapsamlı ve çok konu var.bu konuların da öğrencilere normal bir şekilde aktarılması için bu mühendislik en az 6 yıllık olmalı.fakat öğrenim süreci yeterli olmadığı için.bazı dersler sıkıştırılarak hızlı bir şekilde veriliyor ve konular çok hızlı bir şekilde yığılıyor.çok ders çalışman lazım eğer mekatronik okumak istiyorsan.yan gelip yatmana imkan yok

@Méchatronic

kocaeli mekatronikin ne gibi zorluğu varki ben şahsen dgs de orası için yarışıcam okuduğum endüstriyel otomasyon mekatronikin alt kısmı gibidir acaba ben sana bizim gördüğümüz dersleri anlatsam çok iyimi anlıyacaksın anlayıp anlamamak kişiye kalmış bi biz dönemde 12 ders alıyoruz ve sabah 8 akşam 5 vardiyalı işçi gibi okuyoruz 2 senede 48 ders oluyo siz 4 senede 48 ders alıyosunuz gelde ben sana zor ders gösteriyim

• quote:

Orjinalden alıntı: _ThE_GaRgİ_

quote:

quote:

@Méchatronic

kocaeli mekatronikin ne gibi zorluğu varki ben şahsen dgs de orası için yarışıcam okuduğum endüstriyel otomasyon mekatronikin alt kısmı gibidir acaba ben sana bizim gördüğümüz dersleri anlatsam çok iyimi anlıyacaksın anlayıp anlamamak kişiye kalmış bi biz dönemde 12 ders alıyoruz ve sabah 8 akşam 5 vardiyalı işçi gibi okuyoruz 2 senede 48 ders oluyo siz 4 senede 48 ders alıyosunuz gelde ben sana zor ders gösteriyim

Tamam.

• dgs dediğin meslek lisesinden gecmek sanırım..?ama ben düz lise fen öğrencisiyim... biri bana acil yardm etsin yaaaa:(
  • quote:

Orjinalden alıntı: Méchatronic

Tamam.

tamam derken,yanlış bir şeymi demişim ?
  • quote:

quote:

Tamam.

yok yanlış birşey söylememişsin tabikide 2 yıllık endüstriyel otomasyon, mekatronik mühendisliğinden daha zordur.
  • quote:

quote:

quote:

Tamam.

yok yanlış birşey söylememişsin tabikide 2 yıllık endüstriyel otomasyon, mekatronik mühendisliğinden daha zordur.

sen geç bakalım dalganı zaten dersleri anlamamanı daha iyi anladım daha mesajımda ne belirttiğimi anlamayan dersi hiç anlamaz ayrıca senin gördüğün derslerle bizim gördüğümüz derslerin arasında öyle uçurumlar kadar fark yok sen daha işi kavramamışsın mühendis bir işi kolay kolay yapamaz yanında bi tekniker olmadan sen o okulunu bitir bi işe gir de ben seni göriyim sana bir görev verildiğinde yardımcı olması için tekniker aramazsan o zaman görüşürüz...

• quote:

quote:

quote:

Tamam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tamam.

sen geç bakalım dalganı zaten dersleri anlamamanı daha iyi anladım daha mesajımda ne belirttiğimi anlamayan dersi hiç anlamaz ayrıca senin gördüğün derslerle bizim gördüğümüz derslerin arasında öyle uçurumlar kadar fark yok sen daha işi kavramamışsın mühendis bir işi kolay kolay yapamaz yanında bi tekniker olmadan sen o okulunu bitir bi işe gir de ben seni göriyim sana bir görev verildiğinde yardımcı olması için tekniker aramazsan o zaman görüşürüz...

iyi güzel tamamda ben dersleri anlamıyorum diye bir şey mi dedim sadece dersler ağır dedim.
    ben zaten bu bölüme yatay geçişle bölüm 1.si olarak geldim.şuanda da sınıfta ilk 3e oynuyorum.karşındaki kişinin kim olduğunu bilmeden patavatsızca
    yorumlar yapmadan önce kendi konumunu düşün ondan sonra yorum yaz.
    ayrıca mühendis tabikide herangi bir işi tek başına yapmıyor.bir mühendisin bir fabrikada tek başına üretim yapması mümkün mü zaten
    mühendis çalışma sahasında bir çok kişiyle çalışıyor.teknikerde mühendisin altında çalışan bir eleman.ben zaten teknikerin gereksiz olduğunu da söylemiyorum.fakat sen nedense konuyu buraya çekmeye çalışmışsın.sen bir kıyaslama yapmışsın bende buna itafen bir kıyaslama yaptım.
    ve yaptığım kıyaslamada emin ol ki doğru.
    kısacası teknikerlikle mühendislik aynı şey değildir.mühendis düşünür,çözümler,çözümü ortaya koyar tekniker yada mühendisin altında çalışan elamanda
    onu uygulamaya koyar.yani burada zeka dediğimiz şey ortaya çıkar mühendisin farkı probleme bakış açısı ve problemin çözümünde izlediği yoldur.bu dediğim şeyler kususra bakma ama teknikere özgü vasıflar değildir.sen hala bu kafayla gidersen çalışma alanında mühendisle kendini aynı kefeye koyarsan sana bir güzel haddini bildirirler.

• arkadaşım benim sana anlatmak istediğim daha doğrusu anlatamadığım şey dersleri çok ağır olarak göstermen önceden peşin yargıya varıp sen o okulu 4 senede bitirebilir misin gibi laflar söylemen okula nasıl nereden geldiğin beni ilgilendirmez orası senin hayatın bende kendi bölümümde çok küçük farklarla 2. yim (okulun son iki haftası gitmediğim için 1 puan farkla bir üst harfleri kaçırmamdan dolayı) okuldada en zor bölüm bizim bölüm mekatroniğin nasıl bir meslek olduğunu 2000 den beri dergilerimden bilirim belki sen o zamanlar daha bu konu hakkında pek çok kavramın ismini duyamamıştın ben çok istediğm bölümü katsayı meselesi yüzünden okuyamadım ve şimdi en iyi şekilde ona hazırlanıyorum ve bana saçma sapan şekilde cevaplar yazarak karşılık verdiniz ben yukarıda end.otomasyonun mek.müh. daha zor olduğunu yazdımmı aynı zorluktaki derslerin bizdede olduğunu ve sizden daha hızlı aldığımızı yazdım bu konuya daha fazla mesaj yazmayacağım herkese kendi hayatında başarılar

• sakarya uzaktan eğitim mekatronik öğrencisiyim bende katılmak istiyorum bu guruba
  • ben hala cevabımı alamadım ama neyse sorun değill araştrıp öğrendim. itü kontrol mühendisliğini okuyup 2 sene mekatronik üzerine master yapınca normak kocaeli mekatronik mühendisliği okuyan birinden kat kat daha avantajlı ve daha iyi konumda olunuyomuş.. ama tabi önemli olan nereyi nasl okudugun değil kendini geliştirmen..herneyse yardımcı olmayan(daha dogrusu olamayan) herkese teşk ederm:D
  • hocalar bosverın cok fazla okumayı onemlı olan cok okumak degıl neler yaptığımız ole yaratıcı ınsanlar varkı ılk okul lıse mezunu ozellıkle abd de adamlar cok super ısler yapıyorlar:)
  • orası abd koçum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: klutch

orası abd koçum.

haklısın..orası abd.. bana burda o imkanları verselerrr....
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.