Şimdi Ara

***DH MEKATRONİK KLUBÜ*** >>>Güncel<<< (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
564
Cevap
22
Favori
62.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: mcmanemen

kontrol sistemleri , sistem dinamiği ve otomatik kontrol , elektrik , elektronik bunların hepsi robot yapmanda yeter - çizgi izleyenden kasıt -
    yok euler bilekli 6 serbestlik dereceli bir robot yapayım dersen işler çığrından çıkar , robot kinematiği ve dinamiğine girmen gerekir.
    kinematik basittir ama dinamiği biraz karmaşıktır. correlius - hiç bi zaman telafuz edemedim 2. sınıftan beri :)- ivmesi sonra vizkoz sürtünme veya kuru sürtünme teorisi bunlar hareket denklemleri oldukça karmaşıklaştırır.neyse ;
    eğer makina dinamiği ve titreşim , hareket denklemlerinde , differansiyel denklem çözümünde falan vs. yardım istersen yardım edebilirim.elektronik ve elektrik kısmını burdaki arkadaşlara sorarsın onlar benden daha iyi bilir.

Bahsettiğin konulara çok yabancı değilim.elektrik-elektronik derslerini zaten aldım.kontrol sistemlerini 2. dönem alıcam.Sistem dinamiğini bi şekilde hocalara veya sizlere sorarak halledebilirim gibi gözüküyor.Benim kafamda çok kapsamlı bişey yok.Temel bilgileri kullanarak yapılabilecek bişey yapmak istiyorum(tabi şimdilik:)..bu proje belki biraz zaman alır ama sonunda bana çok şey kazandıracağına inanıyorum.Ayrıca öğrendiklerimi buraya yazarak hem sizin fikirlerinizi almış olurum hemde diğer arkadaşlara yardımcı olmuş olurum diye düşünüyorum...

quote:

Orjinalden alıntı: Méchatronic

Merhaba...Çok az elektronik bilgisi ve Pic Programlama bilgisiyle rahatça yapabilirsin.Elektroniği netten araştırıp öğrenirsin.Ama Pic programlamak için piyasadaki yazılmış kitapları tercih etmelisin.

pic proğramlama hakkında kitaplardan önereceğin bişey varmı?artık yavaş yavaş başlamak istiyorum bu işe...

Yardımlarınız için teşekkürler...

• quote:

Orjinalden alıntı: rcn_mchn

quote:

Orjinalden alıntı: mcmanemen

kontrol sistemleri , sistem dinamiği ve otomatik kontrol , elektrik , elektronik bunların hepsi robot yapmanda yeter - çizgi izleyenden kasıt -
    yok euler bilekli 6 serbestlik dereceli bir robot yapayım dersen işler çığrından çıkar , robot kinematiği ve dinamiğine girmen gerekir.
    kinematik basittir ama dinamiği biraz karmaşıktır. correlius - hiç bi zaman telafuz edemedim 2. sınıftan beri :)- ivmesi sonra vizkoz sürtünme veya kuru sürtünme teorisi bunlar hareket denklemleri oldukça karmaşıklaştırır.neyse ;
    eğer makina dinamiği ve titreşim , hareket denklemlerinde , differansiyel denklem çözümünde falan vs. yardım istersen yardım edebilirim.elektronik ve elektrik kısmını burdaki arkadaşlara sorarsın onlar benden daha iyi bilir.

Bahsettiğin konulara çok yabancı değilim.elektrik-elektronik derslerini zaten aldım.kontrol sistemlerini 2. dönem alıcam.Sistem dinamiğini bi şekilde hocalara veya sizlere sorarak halledebilirim gibi gözüküyor.Benim kafamda çok kapsamlı bişey yok.Temel bilgileri kullanarak yapılabilecek bişey yapmak istiyorum(tabi şimdilik:)..bu proje belki biraz zaman alır ama sonunda bana çok şey kazandıracağına inanıyorum.Ayrıca öğrendiklerimi buraya yazarak hem sizin fikirlerinizi almış olurum hemde diğer arkadaşlara yardımcı olmuş olurum diye düşünüyorum...

quote:

Merhaba...Çok az elektronik bilgisi ve Pic Programlama bilgisiyle rahatça yapabilirsin.Elektroniği netten araştırıp öğrenirsin.Ama Pic programlamak için piyasadaki yazılmış kitapları tercih etmelisin.

pic proğramlama hakkında kitaplardan önereceğin bişey varmı?artık yavaş yavaş başlamak istiyorum bu işe...

Yardımlarınız için teşekkürler...

PicBasic Pro öğrenmesi çok zor bir programlama dili değil.Doğan İbrahim'in dışında diğer tüm kitapları alırsan sana her türlü fayda sağlar.Örneğin Orhan ALTINBAŞAK'ın kitapları olabilir.Başlangıç seviyesi için iyi bir kitap bence ;

Pic Basic Pro ile PIC Programlama, Orhan Altınbaşak, Altaş yayınları 2002,

• bıraktım mekatronigi görüşmek üzere dostlarım

asıl işime dönüyorum onda da mekatronik varsa ne mutlu bana

gurubu açan arakadaşım sana sonsuz saygılarımı sunarım selametle
  • Hakkında hayırlısı olur inşallah BİLAL85 yolun açık olsun.
  • teşekkür ederim kardeşim asıl işime dönene kadar burdayım ama içimde küçük bir üzüntü olacak bu mekatronigin okulunu okuyamamanın...
    saol sizinde hakkınızda ne varsa o olması dilegiyle Allaha emanet olun
  • Üzülme mekatronikçi olmak için illa okulunu okumaya gerek yok.Kendi azmin ve çabanla mekatroniğin okulunu okuyanlardan daha iyi olabilirsin.Ya merak ettim sen 2 yıllık bitirdin dgs'ye girdin kazanamadın mı nasıl oldu
  • quote:

Üzülme mekatronikçi olmak için illa okulunu okumaya gerek yok.Kendi azmin ve çabanla mekatroniğin okulunu okuyanlardan daha iyi olabilirsin.Ya merak ettim sen 2 yıllık bitirdin dgs'ye girdin kazanamadın mı nasıl oldu

hocam 2 yıllık otomotiv okudum dgs ye girdim olmadı
    peder sıkıştırdı para kazanmalısın yaşın gelip geçiyor diye
    bende okumayı bırtaktım
    şimdi gemici oluyorum yani makine zabiti yani deniz motorcusu
  • quote:

Orjinalden alıntı: BİLÂL85

quote:

Üzülme mekatronikçi olmak için illa okulunu okumaya gerek yok.Kendi azmin ve çabanla mekatroniğin okulunu okuyanlardan daha iyi olabilirsin.Ya merak ettim sen 2 yıllık bitirdin dgs'ye girdin kazanamadın mı nasıl oldu

hocam 2 yıllık otomotiv okudum dgs ye girdim olmadı
    peder sıkıştırdı para kazanmalısın yaşın gelip geçiyor diye
    bende okumayı bırtaktım
    şimdi gemici oluyorum yani makine zabiti yani deniz motorcusu

Artık ülkeden ülkeye gezersin :)

Boşver kardeş artık kazandığın parayla maliyeti yüksek projelere girebilirsin.Olumlu bak duruma

• Bende istiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: şampiyon bilo

Bende istiyorum.

Ne istiyorsun ?
  • quote:

quote:

Bende istiyorum.

Ne istiyorsun ?

Mekatronik klübüne katılmak istiyorum.Benide al.
  • alalım ustam ne demek gelin buyrun
  • quote:

quote:

quote:

Bende istiyorum.

Ne istiyorsun ?

Mekatronik klübüne katılmak istiyorum.Benide al.

Peki tamam..Buarada nick'in çok güzel :)
  • mekatronikci dostlar bir icraat yapalım. Fikirlerinizi ve projelerinizi ortaya koymaya başlayın. başarı ve saygılarımla
  • beni de ekleyn beyler..... xD
  • quote:

beni de ekleyn beyler..... xD

Ekledim.
  • Arkadarşlarr.. bu başlıgı gorur gormezz geldımm...benide eklermisiniz? ayrıca birkac sorum olucakk

12. sınıf fen bölümü öğencisiyim ve elektronik vb gibi aletler kücüklügümden beri dikkatimi cekmiştir ve bu dalın mekatronik oldugunu 3-4 sene önce öğrendim. gördüğümkadardyla mekatronik mühendisi olmak için kocaeli mekatronikte okumak lazım ama oranında puanı bayağı tuzlu.. su anda gttıgım dersande daha 230 puanı gecemedım ve bu gidişler kocaeli ünv. ikinci bölümü olan 333 puanlık bölümünü bile kazanamıycam.. eger kazanamazsam diye B planı olarak itü den kontrol mühendisliğine girip ordan yan dal olarak mekatronik mühendisliğini okumak istiyorum.. acaba orayı yan dal olarak okursam bişey kaybedermiyim?yada hangi üniversitenin hangi bölümlerinden yandal olarak mekatronik bölümü seçiliyor yardmcı olabılırmısınız? bu soruda fazla olcak ama sormam lazım: yan dal olarak seçersem bu mühendisliği kocaeli mekatronik mühendisliğini bitiren biri ile aramdaki farklıklılıklar avantajlar ve dezavantajlar ne olur? sizden ricam bunları eksiksiz yanıtlarımısınızz..cünkü öss ye 5 ayım kaldı ve ona göre bir puan tutturmam gerekk... help me plsss....:(

• sorumu cevaplıyacak kimse yokmu yaa:(
  • İTÜ Kontrol Mühendisliğine girip yandal Kou Mekatronik mühendisliği okumak mı ? :) Çok zor :) İTÜ Kontrol Müh. Okuyan arkadaşlarla bir görüş istersen.
  • Mühendislik Fakültesi bitti artık, öğretmen ataması meşhur Türkiye'de.

Mühendis Fakültesi mezunlarının kaçı iş buluyor mezun olunca ?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.