Şimdi Ara

[DH]-------------Megane I Kulübü-------------[98-04] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.149
Cevap
26
Favori
747.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: hayrican

arkadaşlar bende 98 model 1.6e rte megane ye sahibim ve oldukça memnunum.öğrendiğim bir bilgiyi aktarayım servise gittiğimde bu arabaların avrupa montaj olduğunu söylediler

Hoşgeldin
  • evet her parçası avrupadan gelip bizde monte ediliyo.

mesela katalikleri sanırım eisenspraceher ... (alman galiba)

sakın alman markalı kaliteli bu kati kestirip yerli yan sanayi takmayın

quote:

Orjinalden alıntı: hayrican

arkadaşlar bende 98 model 1.6e rte megane ye sahibim ve oldukça memnunum.öğrendiğim bir bilgiyi aktarayım servise gittiğimde bu arabaların avrupa montaj olduğunu söylediler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acu___men -- 13 Ocak 2007; 21:49:20 >
  • evet yok.

sadece dinamiklerde var. benimki gibi.

bide alizelerde malesef hem yolcu hemde kullanıcı koltukları yükseklik ayarlı diil.

quote:

Orjinalden alıntı: greatchecker

Teşekkürler fakat bildiğim kadarıyla yarı deri koltuklar RXi de yok
    quote:

Orjinalden alıntı: acu___men

rxi de dinamikten tek farkı var oda ekstradan yolcu yükseklik ayarıda var.

quote:

Versiyonlar-Donanım

RTA(2001)
    sürücü ve yolcu hava yastıkları, ABS, fren destek sistemi, yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon, immobilizer, kuvvet kontrol sistemli ve aktif gergili ön emniyet kemerleri, üç noktalı arka emniyet kemerleri, arka koltuk başlıkları, uzaktan kumandalı ve hıza duyarlı merkezi kilit, elektrik kumandalı ön camlar, çift açılı sürücü aynası, sesli far açık uyarısı, manuel yan aynalar, tek parça halinde yatırıla- bilen arka koltuk sırtlığı, direksi yondan kumandalı radyo-teyp ve üçüncü fren lambası bulunuyor. İsteğe bağlı donanım listesindeyse ısı paketi olarak da adlandırılan klima ve atermik ön cam sunuluyor.

RTE(2000)
    Çift havayastığı, ABS, yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon, yükseklik ve bel destek ayarlı sürücü koltuğu, uzaktan kumandalı merkezi kilit, elektrikli ön camlar, elektrikli ve buğu çözücülü dış aynalar, yol bilgisayarı, asimetrik katlanabilen arka koltuk, far yükseklik ayarı, direksiyondan kumandalı radyo-teyp, üçüncü fren lambası

RXI
    Güncellenecek...

RXT(2001)
    ABS, sürücü, yolcu ve ön yan havayastıkları, klima, yol bilgisayarı, elektrikli camlar(ön-arka), uzaktan kumandalı merkezi kilit, yükseklik ve bel destek ayarlı sürücü koltuğu, yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon, elektrikli dış aynalar, yol bilgisayarı, ön sis farları, direksiyondan kumandalı müzik sistemi, far yükseklik ayarı, atermik ön cam, üçüncü stop lambası, çift açılı sürücü aynası, sesli far açık uyarısı,

Alize
    Güncellenecek...

Cabriolet(2001)
    ABS, sürücü, yolcu ve ön yan havayastıkları, klima, yol bilgisayarı, elektrikli camlar, uzaktan kumandalı merkezi kilit, yükseklik ve bel destek ayarlı sürücü koltuğu, yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon, elektrikli dış aynalar, yol bilgisayarı, ön sis farları, direksiyondan kumandalı müzik sistemi, far yükseklik ayarı, elektrikli anten, atermik ön cam, üçüncü stop lambası

Authenique(2001)
    Adaptif sürücü, yolcu ve yan-hava yastıkları, ABS, fren destek sistemi, aktif ön gergili emniyet kemerleri, aktif kafalıklar, yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon, sürücü tarafı tek dokunuşlu elektrik kumandalı ön camlar, uzaktan kumandalı ve hıza duyarlı merkezi kilit, renkli camlar, direksiyondan kumandalı radyo-teyp, ISOFIX çocuk koltuğu hazırlığı, far yükseklik ayarı, gecikmeli sönen iç aydınlatma, asimetrik katlanabilir arka koltuklar ve manuel yan aynalar

Coupe(2000)
    ABS, sürücü, yolcu ve yan havayastıkları, öngerilmeli ve kuvvet kontrol sistemli ön emniyet kemerleri, klima, yol bilgisayarı, yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon, yükseklik ve bel destek ayarlı sürücü koltuğu, uzaktan kumandalı merkezi kilit, elektrikli ön camlar, elektrikli arka kelebek camları, elektrikli sürgülü tavan, alüminyum alaşım jantlar, far yükseklik ayarı, elektrikli dış ayna kumandası, otomatik kilit sistemi, iki parçalı katlanabilir arka koltuk sırtlığı, direksiyondan kumandalı radyo-teyp, ön sis farları, atermik ön cam, üçüncü fren lambası, immobilizer.

Expression(2001)
    Adaptif sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları, ABS, fren destek sistemi, aktif ön gergili emniyet kemerleri, aktif kafalıklar, klima, polen filtresi, yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon, yol bilgisayarı, sürücü tarafı tek dokunuşlu elektrik kumandalı ön camlar, uzaktan kumandalı ve hıza duyarlı merkezi kilit, renkli camlar, direksiyondan kumandalı radyo-teyp, ISOFIX çocuk koltuğu hazırlığı, far yükseklik ayarı, atermik ön cam, elektrik kumandalı ve ısıtmalı yan aynalar, çift optik farlar, ön sis farları, alüminyum alaşım jantlar, yükseklik ve bel destek ayarlı sürücü koltuğu sunuluyor.
    Dynamique(2003)
    Adaptif sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları, ABS,yarı deri koltuklar, fren destek sistemi, aktif ön gergili emniyet kemerleri, aktif kafalıklar, klima, polen filtresi, yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon, yol bilgisayarı, sürücü tarafı tek dokunuşlu elektrik kumandalı ön camlar, uzaktan kumandalı ve hıza duyarlı merkezi kilit, renkli camlar, direksiyondan kumandalı radyo-teyp, ISOFIX çocuk koltuğu hazırlığı, far yükseklik ayarı, atermik ön cam, elektrik kumandalı ve ısıtmalı yan aynalar, çift optik farlar, ön sis farları, alüminyum alaşım jantlar, yükseklik ve bel destek ayarlı sürücü koltuğu sunuluyor

Motorlar
    1.4 16v
    Motor gücü: 6000 d/d'de 97 Hp
    Max. tork: 3750 d/d'de 127 Nm

1.6 16v
    Motor gücü: 5750 d/d'de 79 kW (110 HP/DIN)
    Max. tork: 3750 d/d'de 148 Nm

2.0 8v
    Güncellenecek...

2.0 16v(IDE)
    Motor gücü: 5500 d/d'de 103 kW (140 HP/ECE)
    Max. tork: 4250 d/d'de 200 Nm

Edit:Güncelleme

• quote:

Arkadaşlar megane I lerde oluşan bir sorundan bahsediliyor.

Megane I lerin özellikle 2000-2001 arası üretimlerde otomatik sol ön cam motoru arızalanıyormuş.
    benim aracımda da böyle bir sorun olmuştu fakat kendiliğinden düzeldi
    Sizde de böyle bir sorun yaşandımı?

Bizim kuzende soyle bir sorun var. Cam calisiyor da arada takirti tukurtu yapiyor. On sag cam. Sanirim oradaki cam krikosu tesbit plastiginden oluyor. Arabayi calistirdiginda ya da kotu bir yerden gecince orasi zingirdiyor. Ama cam calisiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Turetskiy_Muj

quote:

Arkadaşlar megane I lerde oluşan bir sorundan bahsediliyor.

Megane I lerin özellikle 2000-2001 arası üretimlerde otomatik sol ön cam motoru arızalanıyormuş.
    benim aracımda da böyle bir sorun olmuştu fakat kendiliğinden düzeldi
    Sizde de böyle bir sorun yaşandımı?

Bizim kuzende soyle bir sorun var. Cam calisiyor da arada takirti tukurtu yapiyor. On sag cam. Sanirim oradaki cam krikosu tesbit plastiginden oluyor. Arabayi calistirdiginda ya da kotu bir yerden gecince orasi zingirdiyor. Ama cam calisiyor.

Bendeki hiç çalışmamıştı. Camı sonuna kadar açtım bidaha kapanmadı. Sonra kendiliğinden düzeldi.
  • Arkadaşlar benim kafam iyice karıştı.

Megane 1'lerin full modeli nedir?

rxt, rxi, dynamique,Expression ????
  • 1) dinamik (deri döşeme dahil FULL olanı, tek eksiği yolcu koltuğu yükseklik ayarı yok)

2) rxi (yükseklik ayarlı yolcu koltuğu dahil FULL olanı, tek eksiği yarı deri döşeme yok)

ama en son üretilen dinamiktir.

quote:

Orjinalden alıntı: reyha

Arkadaşlar benim kafam iyice karıştı.

• rxt, rxi ve dinamik bunların üçüde ful modellerdir,isim farklılıkları,üretici firmadan kaynaklanmaktadır,şöyleki,ufak tefek farklılıklarla değişik yıllardaki ful modeller,farklı isimlerle anılmaktadır,bu değişiklikler,olumlu veya olumsuz anlamda olabildiği gibi,basit değişikliklerde olabilmektedir,örneğin,hafif alaşımda model değişikliği veya kumaş farkı gibi.
    dinamklerde döşemeler,yarı deri (suni deri) dir,ancak,rxt ve rxi lerde de daha kaliteli kadife döşemeler bulunmaktadır.

quote:

1) dinamik (deri döşeme dahil FULL olanı, tek eksiği yolcu koltuğu yükseklik ayarı yok)

2) rxi (yükseklik ayarlı yolcu koltuğu dahil FULL olanı, tek eksiği yarı deri döşeme yok)

quote:

• Uskan

Benim aracım imzamdaki araçtır. Döşeme yarı deri. Hiç suni deri gibi durmuyor (gerçi deriden anlamam ama) . Ki sen öyle diyorsan muhtemelen öyledir. Megane ile tanışmışlığın çok eskilere dayanıyor. Eğer suni deriyse biraz canım sıkılır doğrusu.
  • kesin olarak iddia etmiyeyim,benim yorumum suni deri olduğu şeklinde,şöyleki,gerçek derinin,maliyetinin yüksekliği nedeni ile,çoğu araçta sadece direksiyon ve vites topuzunda bile kullanılmazken,bu tarz geniş alanlarda kullanılması düşünülemez diye varsayıyorum,ayrıca eski araçlarda tamamen deri görünümlü döşemeler vardı bunlarda suni deriydiki,birde merakımdan biliyorum çoğu araçtada bu tür uygulamalar bu yönde,inşallah sizinkiler gerçek deridir,değilsede bence can sıkılacak bir durum yok diye düşünüyorum.
    quote:

Uskan

Benim aracım imzamdaki araçtır. Döşeme yarı deri. Hiç suni deri gibi durmuyor (gerçi deriden anlamam ama) . Ki sen öyle diyorsan muhtemelen öyledir. Megane ile tanışmışlığın çok eskilere dayanıyor. Eğer suni deriyse biraz canım sıkılır doğrusu.

• 2001 Renault megane 1.6 RTE station, 130.000 km
    para bulana kadar rahatlikla beni idare eder
    yazin 205 km/saat yaptim
    simdiye kadar ciddi bir problem cikarmadi
    ABS fren birkac kere ciddi belalardan kurtardi
    herkese tavsiye ederim
    selamlar
  • quote:

1) dinamik (deri döşeme dahil FULL olanı, tek eksiği yolcu koltuğu yükseklik ayarı yok)

quote:

2003 yılında çıkan ALİZE modelllerinde de yarı deri (bence suni değildir) mevcuttur.
    BİLGİLERİNİZE
  • quote:

Orjinalden alıntı: felmali

2001 Renault megane 1.6 RTE station, 130.000 km
    para bulana kadar rahatlikla beni idare eder
    yazin 205 km/saat yaptim
    simdiye kadar ciddi bir problem cikarmadi
    ABS fren birkac kere ciddi belalardan kurtardi
    herkese tavsiye ederim
    selamlar

Hoşgeldiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: kartla06

quote:

quote:

2003 yılında çıkan ALİZE modelllerinde de yarı deri (bence suni değildir) mevcuttur.
    BİLGİLERİNİZE

TeşekkürlerBunu bilmiyordum

• selam bnde renault coupe var.arkadaşlar yardmınıza ihtiyacım var.http://forum.donanimhaber.com/m_11618094/tm.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: onuraydin

selam bnde renault coupe var.arkadaşlar yardmınıza ihtiyacım var.http://forum.donanimhaber.com/m_11618094/tm.htm

Dostum cvp yazdımAyrıca aracının modelini de belirtirsen sevinirim

• 2000model kardeş bu arada..nerden bulurum ben bunları...bide fiyat olarak nedir...son olarak bunlara acaba anfi bağlanıo mu?
  • Anfi bağlanmıyor sanırım. Bunları nerde bulursun bilmiyorum.O yüzden fiyat hakkında bir bilgim yok. Ben yabancı bi sitede buldum
  • ne zahmetli iş bu yawalla sonunda alcam adam gibi bir teyp boşwercem kumandayı filan
  • quote:

Orjinalden alıntı: onuraydin

ne zahmetli iş bu yawalla sonunda alcam adam gibi bir teyp boşwercem kumandayı filan

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.