Şimdi Ara

|| DH MARMARA ÜNİVERSİTESİ GRUBU || Konu güncellendi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.866
Cevap
18
Favori
91.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Siteye baktım ama göremedim gazetecilik bölümünde hazırlık varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: falan_filan_

benim arkadaşım işletmeyi kazandı. bu sene anadolu hisarından bahçelievlere taşınıyomuş. bilgisi olan var mı ?

zaten bahçelievlerdeydi. tadilattan dolayı anadoluhisarına gitmişti, bu sene dönecekler benim bildiğim kadarıyla. okulu arayıp sorarsınız. kesin bilgiyi verirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: splendour.rrr

Siteye baktım ama göremedim gazetecilik bölümünde hazırlık varmı ?

Ösym kılavuzunda yazar,oraya bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnrbK

quote:

Siteye baktım ama göremedim gazetecilik bölümünde hazırlık varmı ?

Ösym kılavuzunda yazar,oraya bak.

malesef kılavuzum olmadığı için soruyorum
  • @splendour.rrr baktım şimdi zorunlu hazırlık var 1 yıl ama yeterlilik sınavını geçersen direk 1. sınıfa geçebiliyormuşsun.

http://hotfile.com/dl/62127645/fa31039/ngilizce_Muafiyet_Snavlar.rar.html

Burdan bakabilirsin Marmara Üniversitesi için,diğer üniversitelerde var.
  • teşekkürler hocam :)
  • Arkadaşlar hazırlığı hakkında detaylı bilgi verebilecek var mı, ben lisede de hazırlık okudum ünide de hazırlık okuyup İngilizce'mi pekiştirmek istiyorum.

Fakat diğer yandan 19 yaşındayım 5 sene okursam iş işten geçer mi korkusu var? Ama geçmez herhalde hem hazırlıkta tatil yapmış olurum bence.
  • arkadaşlar erken kayıt olayı varmış bazı fakültelerde ama iletişim fakültesine girince göremiyorum ben bunu
    ama fen-edebiyat yapabiliyor çözemedim bilgisi olan varmı arkadaşlar.
  • quote:

arkadaşlar erken kayıt olayı varmış bazı fakültelerde ama iletişim fakültesine girince göremiyorum ben bunu
    ama fen-edebiyat yapabiliyor çözemedim bilgisi olan varmı arkadaşlar.

ayın 20si ya da 1-2 gün sonrasına kadar bunlarla ilgili bilgileri siteye katacaklarmış merak etme
  • Anasayfaya eklenmiş gereken hususlar arkadaşlar.Bilginize...
  • Teşekkürler
  • Kayıda gittiğimizde bi de 40 dakika yabancı dil muafiyet sınavı olacakmışız işe bak, yanlışlıkla kalmayayım da aman

Bi de harcı TEB'e yatıracakmışız, şimdi gitsek yatırabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jasonu

Kayıda gittiğimizde bi de 40 dakika yabancı dil muafiyet sınavı olacakmışız işe bak, yanlışlıkla kalmayayım da aman

okul numaranı biliyon mu ki yatıracan
  • o değilde 2. öğretime de varmı o sınav ben hala onu çözemedim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: jasonu

Kayıda gittiğimizde bi de 40 dakika yabancı dil muafiyet sınavı olacakmışız işe bak, yanlışlıkla kalmayayım da aman

Ben Biyoloji kazandım,ÖSYM kılavuzunda hazırlık görünmüyo.Acaba bende mi sınava dahil olucam?Durduk yere 5 yıl olmasın şimdi Biyoloji..
  • ARKADAŞLAR ikinci sınıf olarak bilgilendirme yapmak istiyorum. kayıta gidiyorsunuz kayıttan sonra sınav oluyorsunuz 40 dakika diyorlar ama 10 dakikada çıkmıştım ben lise1 ingilizcesi gibi çok ama çok kolay azıcık çakıyorsanız halledersiniz..

diyelim ki girmediniz ve ya kaldınız sene içinde 2 saat ingilizce dersiniz oluyor.
    derslerede bu sene matematik bölümünde hoca gelmedi bile.
    kolay oluyor sınavları. dert etmeyin girin bitsn.
  • ikinci öğretimlerde giriyor (geçen sene bende girmştim oradan biliyorm. )

ayrıca banka olayına gelince adını ve tc kimlik no nuzu bankaya verince direk çıkıyor kayıdınız zaten. diyelimki yatırmadan gittiniz. orada işiniz uzuyor haydarpaşada standalarda falan yatırıyorsunuz en iyisi gidin önceden bankaya halledin derim.

kaçıncılıkla girdiğiniz okul numaraları ön kayıtta verilecek o zaman belli olur son iki hanesine bakın!
  • @büşra* bilgilendirme için teşekkürler..

Madem İngilizce sınavı o kadar kolay,geçerim diye düşünüyorum.Ama bir yandan da şu var,sene içerisinde verdikleri İngilizce dersi lisedeki gibi saçma mı yoksa gerçekten eğitici mi?Öyle ise sınava girmem,sene içerisinde ders alırım.

Banka içinse ÖSYM kılavuzunda Fen-Edebiyat için 284TL yazıyo,bu parayı mı yatırıcam direk yoksa 1 dönem 284 diğer dönem 284 olarak mı olucak yoksa 142-142 olarak mı olucak?Ders kitapları falan ne tutar?Biraz daha bilgilendirir misin acaba?
  • bizim ders kitaplarımız yok olmadıda. derste not tutuyoruz. kendine çalışmak için kitap alabilirsin. öyle lisedeki gibi şu kitap bu kitap falan demediler. hocaların kendi yazdğıı kitaplar var çalışmak için onları aldım ben özel olarak almayanda oldu.

bankaya tek dönemlik yatırıyorsunuz. sonra sömestr tatilinde diğer yarısını yatıracaksınız.

verdikleri ingilizce dersi öyle iyi bir ders değildir herlade gidenler hoca gelmiyor diyorlardı. sınavlarını bile başka hoca yaptı. şu marmaranın kurslarındaki gibi iyi eğitim olmuyor anlayacağınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: useful idiot

quote:

Orijinalden alıntı: The_Rasmus

marmara hukuku kazanan varsa yardımcı olabilirim 2. sınıftayım

Çok iyi olur eğer zaman ayırabilirseniz birkaç sorum var.
    1-Dersler sanırım dönemlik olmuş geçen yıl, doğru mudur?
    2-Birinci öğretim ders giriş-çıkışları nasıl?
    3-Şu anda uygulanan sınav sistemi nedir? Sitede %30 vize,%70 final geçme notu 50 diyor ama aynı paragraf 2006-2007'den bahsediyor.

Şimdilik aklıma bunlar geldi yine sorabilirim.

Öncelikle mesajınıza biraz geç cevap verdiğim için özür dilerim.

1-) Evet doğrudur dersler son 2 yıldır dönemlik işleniyor.
    2-) Birinci öğretimler 8:30 gibi derse başlar ders yoğunluğuna göre aşağı yukarı saat 2-3 gibi dersler biter. Ama eğer ben sabah kalkamam diyorsanız ikinci öğretimlerle de derse girebilirsiniz. Yoklama alınmadığından derse girip çıkma konusunda bir sıkıntı yok. Bence en ideali birinci öğretimlerin son bir kaç dersini alıp ikinci öğretimlerin de ilk birkaç dersini almak. Böylelikle okula ne erken gitmiş ne de çok geç çıkmış olursunuz.
    3-) Evet söylediğiniz oranlar doğru. Ancak eklenmesi ve düzeltilmesi gereken noktalar var. Birincisi dersten başarılı sayılabilmeniz için vize ve final notlarınızın o oranlara göre hesaplanan ortalaması 50'nin değil 40'ın üzaerinde olmalıdır. İkincisi ise vizeden isterseniz 100 alın finalde notunuz 50'nin altında gelirse o dersten başarısız sayılırsınız. Yani finalden mutlaka 50'nin üstünde almanız gerekir.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.