Şimdi Ara

DH 'Mantık - Zeka' Merkezi. 'Geceleri Buradayız!' (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
275
Cevap
2
Favori
6.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir padişah ölüme mahkum suçlunun birini zindana tıkmış ve yanına bir horoz bırakmış yarın sabaha kadar sen bu horozu nasıl öldürürsen bende seni öle öldürecem demiş ve sabah olmuş suçlu horozu öldürmüş ama padişah suçluyu öldürmemiş hatta zekasınan dolayı tebrik edip bir kese altın vermiş sizce suçlu horozu nasıl öldürdü?
  • delteo ve darkside malesef cevaplar doğru değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: rizabardakci239

bir padişah ölüme mahkum suçlunun birini zindana tıkmış ve yanına bir horoz bırakmış yarın sabaha kadar sen bu horozu nasıl öldürürsen bende seni öle öldürecem demiş ve sabah olmuş suçlu horozu öldürmüş ama padişah suçluyu öldürmemiş hatta zekasınan dolayı tebrik edip bir kese altın vermiş sizce suçlu horozu nasıl öldürdü?

Suçlu ağızıyla tavuğun kafasını koparmış olabilir mi?
  • @delteo çözüm nedir ya?
  • quote:

bir padişah ölüme mahkum suçlunun birini zindana tıkmış ve yanına bir horoz bırakmış yarın sabaha kadar sen bu horozu nasıl öldürürsen bende seni öle öldürecem demiş ve sabah olmuş suçlu horozu öldürmüş ama padişah suçluyu öldürmemiş hatta zekasınan dolayı tebrik edip bir kese altın vermiş sizce suçlu horozu nasıl öldürdü?

Bu soruyu ben sormuştum bu konu içerisinde.
  • alpyildirim749 cvb doğru, google diiil dimi sana güveniorm

pardon günayman bu gece sana faydalı olamıcas sanki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rizabardakci239 -- 6 Temmuz 2008; 3:13:39 >
  • quote:

alpyildirim749 cvb doğru, google diiil dimi sana güveniorm

Merak etme google kullanmıyorum ayrıca @delteo arkadaşımızın sorusunda bir hata var sanki @mad skillz arkadaşımızın söylediği gibi bir denklem çıkıyor.Buda çok anlamsız.
    Tabi sorunun içerisinde kelime oyunu varsa o ayrı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpyildirim749

quote:

Merak etme google kullanmıyorum ayrıca @delteo arkadaşımızın sorusunda bir hata var sanki @mad skillz arkadaşımızın söylediği gibi bir denklem çıkıyor.Buda çok anlamsız.
    Tabi sorunun içerisinde kelime oyunu varsa o ayrı.

Tüm kelimeler önemli ama bir oyun yok. Tüm söylenen sözlerin bir amacı var, dikkat edin.

• quote:

Estafurullah. Öyle birşey diyemem. Bir mesajınız bile bana değil bu konuya faydalı olduğunuz anlamına gelir.

Görmeyenler vardır elbet. Sorulan soru cevaplandıktan sonra yeni soru sorulabilir. Ama uzun süre soru cevaplanamazsa o sorunun cevabını verir soran kişi ve yeni soruya geçilir...

İyi eğlenceler...
  • Gloria'yı ve kızlarını tanıyor olabilir mi Pierre?
  • quote:

Kanatlarını yolarak felanmı acap ?
  • Ben de sorunun cevabını vereyim ki yenilere geçelim.

Önce 40'ı çarpanlara ayırıyoruz
    1x1x40
    1x2x20
    1x4x10
    1x5x8
    2x2x10
    2x4x5

Şimdi bu sayıları toplayalım sırasıyla 42,23,15,14,14 ve 11. Kitapların sayısını bildiklerine göre "14" haricinde tereddütü olamazdı. Bilgileri yetersiz görüp bir ipucu daha istediğine göre kitap sayısı 14'tür. Yaşları 1,5,8 veya 2,2,10 olmalıdır. Zaten gerisi de sizin yürüttüğünüz mantık gibi, en küçük olan 1 tane olmak zorunda olduğu için yaşları 1,5,8 'dir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: UmuT

Gloria'yı ve kızlarını tanıyor olabilir mi Pierre?
  • Sorunun saçma olduğunu düşünerek değiştiriyorum.
    Kolay bir soru buldum.
    Taksicinin hergün gördüğü, çobanın arada sırada gördüğü, Allah'ın göremediği şey nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CfgMaster -- 7 Temmuz 2008; 0:12:22 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpyildirim749

Bir soru daha,
    Aşağıdaki eşitlikte her harf farklı bir rakamı temsil etmektedir ve hiçbir sayı 0 ile başlamamaktadır.Buna göre harflerin hangi sayılara karşılık geldiğini bulun.

YELLOW + BROWN = PURPLE

Teşekkürler soru için. Konumuzun saati gelmişti.
  • Ben de bi soru sorayım.
    Bir kabilede pztse, salı, çarşamba kadınlar; perşemce, cuma, cumrtsi erkekler yalan söylermiş.
    Bir gün erkek ile kadın yanyana gelir.Kadın ben dün yalan söyledim demiş.Erkek de dün yalan söyledim demiş.

Buna göre hangi gün yanyana gelmişlerdir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasan.red

Ben de bi soru sorayım.
    Bir kabilede pztse, salı, çarşamba kadınlar; perşemce, cuma, cumrtsi erkekler yalan söylermiş.
    Bir gün erkek ile kadın yanyana gelir.Kadın ben dün yalan söyledim demiş.Erkek de dün yalan söyledim demiş.

perşembe
  • quote:

Ben de bi soru sorayım.

p.tesi
  • @delteo sorunun cevabı nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: System Error

quote:

Ben de bi soru sorayım.

p.tesi

Pazartesi olması imkansız çünkü pazar günü boşta .. Yani pazartesi kadın yalan söyleyebilir fakat erkek yalan söyleyemez. Erkek dün yalan söyledim diyor, pazar günü erkeklerin yalan günü değil ama?

Kolay soru .. Perşembe.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.