Şimdi Ara

◄DH MAC KULÜBÜ| Ana Başlık, Oyun, Program, SSS, Destek, Sürekli Güncel► (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.440
Cevap
64
Favori
169.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MacOs'ta bootcamp performans kaybı veya sorun yaratıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donanım.Uzmanı

MacOs'ta bootcamp performans kaybı veya sorun yaratıyor mu?

GTA 5 bile oynuyorum ben (elbette düşük ayarlarda ama akıcı)
  • İlk defa Mac sahibi oldum. Bakalım nasıl :)

Macbook Pro
    i5 2.3 ghz
    8 gb ram
  • merhabalar
    günlük işlerde kullanmak amacıyla aşağıdaki mac mini yi almayı düşünüyorum
    sizce yeterince hızlı mıdır hantal mıdır
    i5 6200u-7200u 4gb bir laptopla kıyaslarsak nasıl olur

Mac mini
    1.4 GHz Çift Çekirdekli Intel Core i5 (2.7 GHz’e kadar Turbo Boost)
    4 GB 1600 MHz LPDDR3 SDRAM
    500 GB Serial ATA Sürücü, 5400 rpm
    Intel HD Graphics 5000
    Kullanma Kılavuzu
    Aksesuar Seti
  • Arkadaşlar şöyle bir sorunum var günlerdir.Video ve içerikleri oynatamıyorum.

Daha önce izin ver diyordum sıkıntı çıkmıyordu , şimdi izin ver seçmeme rağmen olmuyor güvenli değil diyor.
     ◄DH MAC KULÜBÜ| Ana Başlık, Oyun, Program, SSS, Destek, Sürekli Güncel►

Bir de Apple tv Airplay ile Mac bağlantısı yaparak film izlerken mutlaka takılmalar oluyor.İnternet bağlantım iyi ama yine de akıcı izleyemiyorum.Neden acaba ?

• Arkadaşlar selamlar,
    Uzun zamandır 2.el bir macbook arayışındayım gerek şarjı gerek görünüşü gerek performansı hoşuma gidiyor.Tek dezavantajı pubg/cs go gibi oyunları düzgün oynatmaması olcak benim için bu bağlamda. Macbook ve Macbook Pro farkını öğrenmek istedim.
    Macbookun farkı ince olması mıdır? Macbook Pro seviyesinde ama ince olduğu için ismi değişik midir?Hangisine yönelmeli farkları ne? (Macbook dediğim 2015 başı 12 inch cihaz) 3500 civarına çıkabilirim çok zorlarsam hangisi mantıklı olur? Psi ilerletmek ve video editing öğrenmek istiyorum.
  • Arkadaslar merhaba

Time capsule kullaniyorum yeni tasindigim yerde bir kablosuz ag mevcut

Ben time capsule ya da airport express kullanarak bu kablosuz agi evimin icinde yayabilir miyim?

Ethernet kablosu ile time capsule u internete baglayabilme imkanim yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ardelis A kullanıcısına yanıt
    Macbooklarda core m fansız işlemci kullanılıyor hocam , ağır işler yapamazsınız . Günlük ve ofis işleri için uygundur . Prolar ise daha performans makineleridir. Her türlü ihtiyacınıza cevap verir. Bütçe uygunsa pro alın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mac Mini'yi satıp Macbook Pro aldım Windows'dan kullanışlı ama halen not defteri uygulaması bulamadım windows 'da Notepad ++ macOS uygulaması yok
  • drjacob kullanıcısına yanıt
    TextEdit var alternatif ama işinizi görür mü bilmem.
  • Merhabalar Değerli arkadaşlar,
    Bugünlerde ben de Mac sahibi olmak istiyorum. 2017 İ7 Macbook ( 12 inch ) ile İ5 Macbook Pro (Touch-bar) arasında kaldım.
    Özellikle Macbook'un taşımadaki avantajı kafamı çok çeliyor. Ancak tabi ki asıl kafama takılan sadece 1 adet USB-C bağlantı girişi olması.
    Eğer aranızda kullananlar varsa (özellikle i7 işlemcisi olan versiyon ) bana Macbook 12 inch için bilgi verebilir misiniz ?
    Bu arada yazılımcı, editör vs değilim hangi aleti alırsam alayım aşırı performanslı kullanmayacağım.
  • cihanesk26 C kullanıcısına yanıt
    Pro al hocam oyun oynamak istersin oynayamazsın 400 gram için düşük konfigürasyon çok mantıksız

• Merhaba , 3-4k civarı pc alacaktım. Üniversiteliyim. Babam çok oyun oynarsın derslerini aksatirsin diye gaming i iptal etti. MacBook air düşünüyorum, Fakat ekranı kötü deniyor, özellikler düşük deniyor performans düşük deniyor. Acaba blsck friday bekleyip macbook Pro gibi bir şey mi almam daha mantıklı ? Fakat dolar arttığı için ona da güvenemiyorum sizce mb air ekran ses müzik internet film dizi ve Photoshop için iyi midir? Yeni başlayacağım ps ye Hani üst düzey değilim. Bir de 5-6 yıl götürür mu bu nedenle de Apple istiyorum açıkçası.

• Core 2 duo laptoplar günlük kullanım için yeterli mi?
  • The Tenth Doctor kullanıcısına yanıt
    Bana kalırsa air alınmaz pek. Pro alırsanız daha çok rahat edersiniz. mid 2012 var bende ram ve ssd upgrade yaptım PS lightroom gibi uygulamalar çalışıyor ancak tabi işlemci ekran kartı yetersiz geliyor bir süre sonra. Tavsiyem temiz 2. el 2015lere bakılabilir. 4bin civarına iyi makinalar var malum sitede
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Bana kalırsa air alınmaz pek. Pro alırsanız daha çok rahat edersiniz. mid 2012 var bende ram ve ssd upgrade yaptım PS lightroom gibi uygulamalar çalışıyor ancak tabi işlemci ekran kartı yetersiz geliyor bir süre sonra. Tavsiyem temiz 2. el 2015lere bakılabilir. 4bin civarına iyi makinalar var malum sitede

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim.

• Demirmkn D kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam.
  • macbook pro 2011 240gb ssd 8gb ram cihazın 2. el ederi nedir yaklaşık olarak ?
  • Merhabalar bireysel ,günlük kullanım için bir macbook almak istiyorum,oyun oynamıyorum.
    Sorularım,
    1-World ve excel çok sık kullandığım iki program bunları macbook ta kullanmam mümkünmü ?
    2-Halen dizi ve filmleri dvd den izliyorum,harici optik okuyucu bağlayıp bunları izlemem mümkünmüdür?
    3-Film,müzik v.s gibi downloadlarımızı windows ta olduğu gibi tarayıcıdan bulup direk indirebiliyormuyuz?
    4-usb yada harici harddiskte depoladığımız müzik,film,foto gibi medyalarımızı mac e atıp depolayıp hemde dilediğimiz zaman izleyip,dinleyebiliyormuyuz?
    5-Windows ile kıyasladığımızda kesinlikle yapamayacaklarımız nelerdir ve kullanımı dahamı zordur?
    6-Kullanımıma göre bir mac almalımıyım cevap evetse hangisi? Yoksa notebook benim için dahamı uygundur?

Yardımcı olan dostlara şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızışimşek -- 15 Ekim 2017; 20:20:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Macbook pro lar son 7 yıldır hafıza kapasiteleri anlamında çok ilerleyemediler. Bu donanımsal kısıtlama artık bıkkınlık verdi bana. Bu yüzden eski macbook promu değiştiremiyorum. Tamam hard diskten ssd ye geçerken biraz kapasiteyi ilk zamanlar donanımlarda düşürdün ama hala 5 yıl önceki değerlerde yeni cihazlarda gezmenin bir anlamı olmamalı. Ha kaza ram miktarı içinde aynı şey geçerli. macbook prolarda 32 ve 64 leri konuşuyor olmalıydık. Yine harddisk alt limiti 512gb dan başlamalıydı çoktan.

Yok usb c, yok touch id, toucwiz gibi olmasada olur teknolojilerle oyalayıp duruyorsun milleti, haberin olsun apple. İşin gerekli kısmını bir türlü update etmiyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.f.y. -- 16 Ekim 2017; 14:4:42 >
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.