Şimdi Ara

◄DH MAC KULÜBÜ| Ana Başlık, Oyun, Program, SSS, Destek, Sürekli Güncel► (112. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.440
Cevap
64
Favori
169.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aTo.

Doğru yere mi yazıyorum bilmiyorum fakat bir konuda bilgi almak istiyorum.Maclerdede İphonede yaptığımız şekilde uygulama mı satın alıyoruz ?

Nispeten o şekilde. Ama internetten mac uyumlu programları indirip windows gibi yüklemek mümkün. torrent vb. kaynaklar da öyle. Daha çok internetten yüklenen programları kullanıyorum. Uygulama mağazasını bazı programlar için kullanıyorsunuz. büyük bir fark yok bu noktada windowstan.
  • Roark kullanıcısına yanıt
    Anladım.Mesela youtubedan müzik indirp onu çevirebiliyor muyuz ? Telefonda olduğu gibi kısıtlamalar var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aTo.

Anladım.Mesela youtubedan müzik indirp onu çevirebiliyor muyuz ? Telefonda olduğu gibi kısıtlamalar var mı ?

programı yüklersen çevirirsin. indirmeyle ilgili bir kısıtlama yok.
  • Roark kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkür ederimm
  • Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 yıldır macbook air 13 kullanıyorum. Yaklaşık 20 gün sonra garanti süresi sona eriyor. Garanti süresi bitmeden pili değiştirtmek istiyorum. Apple 1000 döngüye kadar %80 kapasite garantisi veriyor. Fakat şuan benim 732 döngü ve %77,2 kapasite kalmış. Servise gidip durumu anlatsam batarya değişimi gerçekleştirirler mi acaba? Bu durumu yaşayan var mı aranızda?
  • Bence şansınızı deneyin. Garanti kapsamında pili değiştirmeleri lazım diye düşünüyorum. Ama tabi kendileri daha kapsamlı olarak pili incelerler öncelikle.
  • safari tarayıcıda haber sitelerinde çok fazla reklam çıkıyor.

ntv hürriyet gibi.
    bunları engelleten bir program var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanoute

safari tarayıcıda haber sitelerinde çok fazla reklam çıkıyor.

ntv hürriyet gibi.

ublock eklentisini kullanabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanoute

safari tarayıcıda haber sitelerinde çok fazla reklam çıkıyor.

ntv hürriyet gibi.

a d b l o c k for safari. En bilinen ve gelişmiş reklam engelleme eklentisidir duymuşsunuzdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roark -- 24 Kasım 2015; 10:13:42 >
  • pil döngü, kapasitesi ekranına nereden bakıyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NINE

pil döngü, kapasitesi ekranına nereden bakıyoruz?

Sol üst elma logosu > Bu Mac Hakkında > Sistem Raporu > Güç (Sol Menüden) > Devir Sayısı
  • cocainer kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • Batarya ömrü Macbook almak isteyen kullanıcılar için en çok merak edilen konuydu. 31 aylık (2.6 yıl ) Oldukça yoğun bir şekilde kullanılmış Macbook Pro'm için şöyle bir sonuç çıktı. 15 dakika adobe photoshop kullandım. 20 dakika kadar Youtube'da video izledim. 1 saat 25 dakika boyuncada itunes'da müzik dinlerken safariyi 4-5 sekme açık bir şekilde kullandım. Bu kullanımla 100'de 20'si ölmüş bir batarya ile 4 saat çıkıyor. Hatta Pages'te (Word'ün mac versiyonu) tez yazarken wi-fi'yı kapattığımda 5 saatten fazla götürebiliyor.

◄DH MAC KULÜBÜ| Ana Başlık, Oyun, Program, SSS, Destek, Sürekli Güncel►

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pena kutusu -- 24 Ocak 2016; 20:23:25 >
  • arkadaşlar macbook air 13'' 2015 model kullanıyorum sesi sonuna kadar açtığımda capslook ve shift tışlarının olduğu bölge bas ve tizlerde titriyor ve cızırtı oluyor felaket rahatsız edici bir ses klavyenin sol tarafına ağırlık koyarak müzik açıyorum 6 aylık cihaz ve bimeks ten 5 yıl garanti sigorta muhabbeti yaptırdım geri götürmelimiyim yoksa bi çözümü varmıdır
  • Mac için SPSS var mı acaba, bilgilendirebilecek var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parn kullanıcısına yanıt
    http://www-01.ibm.com/support/docview.wss?uid=swg24038592

Malum yerlerden indirip kullanabilirsiniz
  • Arkadaşlar Günaydın, mid 2014 macbook pro retina 15inç ile ilgili birkaç sorum olacak. Zahmet edip yardım edenlere şimdiden teşekkür ederim.

1) Alet 3 gündür bende, sakar olduğum için sert koruyucu almak istiyorum, ayrıca iş gezilerinde farklı çantalara koyabileceğim için soft kılıf da almam gerekiyor. Nette yaptığım araştırmada çoğu soft kılıfın sert koruyucu üzerine tam oturmadığını öğrendim. Hem sert hem soft aynı anda kullanılabilecek ürün önerir misiniz ?

2) Sık sık şehirdışı ve ülke dışına çıktığım için tüm aksesuarların ve kabloların sorunsuz sığacağı ve birkaç poşet dosya da koyulabilecek bir çanta bakıyorum. Belli valiz markalarının ürünleri ilgimi çekti fakat macbook için dizayn edilmiş çantalar olduğunu görünce kararsız kaldım.. Örneğin samsonite ın 1 günlük kıyafet koyulabilen modelleri de var. Fakat amaç labtop ı güvenli taşımak olduğu için kabin boy valize yaklaşan ürünler düşündürüyor.. Bu şekilde kullanışlı çanta önerisi rica ediyorum.

3) Mersin'in %99 nem ve 40 derece sıcaklarına karşı önlem için soğutucu almak zorundayım. macbook un altında ızgara yok, nasıl bir soğutucu seçmek gerekiyor ?

4) Yoğun inşaat bölgesinde olduğum için aşırı derecede tozlanma oluyor, youtubeda mac için klavye koruyucu şeffaf 3-4 tane ürün gördüm, videolardan pek bir fikir edinemedim. Bu üründen kullanan varsa tavsiye edebilir mi lütfen ?

5) Bendeki modelde 2 adet Thunderbolt port u var, modele göre aksesuar arattığımda mini display port kablosu çıkıyor vga/hdmi dönüştürücüler için.. Aynı yuvayı mı kullanıyor thenderbolt ve mini display kabloları ?
  • adanaliboy kullanıcısına yanıt
    2) Macbook Pro çizilmeye müsait bir yapıya sahip. Bilgisayar bölümü süngerli olanları tercih edin.
    3) Klasik cihazın altına konan ortası fanlı soğutucular da iş görür. Cihazın çıkış ünitesi ne kadar ekran ile gövde arasında olsa da cihaz alüminyum olduğu için ısıyı herhangi bir ızgaraya ihtiyaç duymadan kapak yardımıyla iletebiliyor.
    4) Silikon bazlı olanlar piyasada mevcut. Tam uyumlu bir sorun yaşatmıyor.
    5) Mini display port ve thunderbolt'un portları aynı şekle sahiptir. O sebepten dolayı thunderbolt aynı zamanda mini displayport özelliğini içermektedir. Mini Display takarsan mini display olur, thunderbolt takarsan thunderbolt. Tabi başka cihazlarda ki M. Displayport'a thunderbolt takarsan çalışmaz.
  • pena kutusu kullanıcısına yanıt
    Zahmetin ve cevaplar için teşekkürler Hocam.. Sabahtan beri kılıf ve çanta bakıyorum.. AVM ye gittim ilk gördüğümü alırım diye fakat onlarca model vardı.. gene alamadım.. Şimdi netten bakmaya devam ediyorum.

Samsomite ın bailhandle ve ergo bacpack modelleri hoşuma gitti.. Fiyatlar diğer modellere göre baya yüksek ama..

Klavye kılıfı tek sanırım linkteki çıkıyor hep..

http://www.troyestore.com/JCPAL-FitSkin-MacBook-Pro-Air-13-15-Klavye-Koruyucu-Seffaf-_27035.html
  • 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.