Şimdi Ara

DH LİNEA TAKIMI (69 ÜYE ) (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.673
Cevap
47
Favori
534.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haklısın arkadaşım belkide bu konuda yorum yapmamalıyım çünkü zaten aracın kulanıcısı değilim. Kendi çapımda yorum yapmaya çalışıyorum.Bunu yaparkende mantığım, bir araç en kötü şöhretede sahip olsa hani orası burası çabuk dağılır, süspansiyon sistemi çok kötüdür, çok yakar ama gitmez, şanzumanı çabuk arıza yapar gibi. Fakat burada söz konusu Fiat olunca illaki bu işte bir yerlerde bir yanlışlık vardır diyorum ve yorum yapıyorum.
    Satış temsilcilerinin her markada olduğu gibi bilgileri zaten malum.Değil 69. sayfayı ,kullanma kılavuzunu görmüşlermidir acaba bunu müşterilerine anlatsınlar.
    Birde şu var onuda çok merak ediyorum. Bu araç yağmur sensörü ile binlerce kullanıcıya ulaşmış ve şu an böyle sorunlu olarak kullanılıyorsa, Fiat'ın, şu an açılan ayıplı mal veya allah korusun Linea kullanıcısı yakınlarının tazminat davalarından başını kaldıramıyor olması lazım.Başka kullanıcılarda bunu illaki görmüş ve sizin gibi kötü bir tecrübe yaşamış olmalılar. Fiat, bu kadar insana karşı bu kadar duyarsız olamaz diye düşünüyorum.Böyle birşeyi daha önce Linea konusunda burada yazanlarda belirtmediler... Sırf merakımdan, Linea ile ilgili yabancı bir foruma bile girdim ama bu yağmur sensörü ile ilgili birşey bulamadım.Umarım dilediğiniz sonuca ulaşırsınız.

• Bu olaya teknik bir gözle bakmadan anlamk mümkün değil bu kazayı atlattığımda ben kendi kendime ben bir yerde hata yapmışımdır diye düşündüm. Yani ilk olay da hatayı bende kendimde aradım hemen aracın kullanma kılavuzunu okudum ve hiç bir hatam olmadığını gördüm. Evet aynen düşündüğünüz gibi fiatın şu ana kadar sattığı tüm yağmur sensörlü linealarda bu problem mevcut bende yok diyen aracını getirsin hemen göstereyim ispatlayayım. ancak en kötüsü bu kişile böyle bir problemin farkında bile değil. Biz nasıl olduğunu gördük forumdaki arkadaşlarlada paylaştım uyandırdım. Ya ulşamadıklarımız ne olacak. Yazık. Her yağışlı havada bir ölüm aracına biniyorlar ve farkında bile değiller. Biz elimizden geleni yapacağız.
    quote:

Orjinalden alıntı: raven1974

Haklısın arkadaşım belkide bu konuda yorum yapmamalıyım çünkü zaten aracın kulanıcısı değilim. Kendi çapımda yorum yapmaya çalışıyorum.Bunu yaparkende mantığım, bir araç en kötü şöhretede sahip olsa hani orası burası çabuk dağılır, süspansiyon sistemi çok kötüdür, çok yakar ama gitmez, şanzumanı çabuk arıza yapar gibi. Fakat burada söz konusu Fiat olunca illaki bu işte bir yerlerde bir yanlışlık vardır diyorum ve yorum yapıyorum.
    Satış temsilcilerinin her markada olduğu gibi bilgileri zaten malum.Değil 69. sayfayı ,kullanma kılavuzunu görmüşlermidir acaba bunu müşterilerine anlatsınlar.
    Birde şu var onuda çok merak ediyorum. Bu araç yağmur sensörü ile binlerce kullanıcıya ulaşmış ve şu an böyle sorunlu olarak kullanılıyorsa, Fiat'ın, şu an açılan ayıplı mal veya allah korusun Linea kullanıcısı yakınlarının tazminat davalarından başını kaldıramıyor olması lazım.Başka kullanıcılarda bunu illaki görmüş ve sizin gibi kötü bir tecrübe yaşamış olmalılar. Fiat, bu kadar insana karşı bu kadar duyarsız olamaz diye düşünüyorum.Böyle birşeyi daha önce Linea konusunda burada yazanlarda belirtmediler... Sırf merakımdan, Linea ile ilgili yabancı bir foruma bile girdim ama bu yağmur sensörü ile ilgili birşey bulamadım.Umarım dilediğiniz sonuca ulaşırsınız.

• far sensörü arızalı olan yokmu.benimki 7 aydır arızalı (gittiğim servisin müd.aracınında far sensörü arızalı) yetkili servis çözüm bulamadı hala.. çağrı merk.defalarca aradım onlardanda ses yok... emtion modeli olan arkadaşlar sizlere sesleniyorum far sensörlerinizi auto konumuna almayın özellikle geceleri.tam iki kere farlarım anlıkta olsa kapandı.he birde yağmur sensörlerinde auto konumundayken yol bilgisayarında şöyle bir yazı çıktı "silecekler devre dışı" hemen üstünde de sarı renkli üçgen içerisinde dikkat işareti.belki daha önceleri çıkıyordu ama ben iki gün öncesi farkettim..
  • Far sensörü ile ilgili arızaya rastlamadım. Ancak silecekler devre dışı yazısı 1 kere bendede çıktı.
    quote:

Orjinalden alıntı: bayrak16

far sensörü arızalı olan yokmu.benimki 7 aydır arızalı (gittiğim servisin müd.aracınında far sensörü arızalı) yetkili servis çözüm bulamadı hala.. çağrı merk.defalarca aradım onlardanda ses yok... emtion modeli olan arkadaşlar sizlere sesleniyorum far sensörlerinizi auto konumuna almayın özellikle geceleri.tam iki kere farlarım anlıkta olsa kapandı.he birde yağmur sensörlerinde auto konumundayken yol bilgisayarında şöyle bir yazı çıktı "silecekler devre dışı" hemen üstünde de sarı renkli üçgen içerisinde dikkat işareti.belki daha önceleri çıkıyordu ama ben iki gün öncesi farkettim..

• Arkadaşlar Fiatta bu müşteri hizmetleri olduktan sonra biz daha çok bekleriz ki bir çözüm üretmelerini. Far ve yağmur sensörlerini devre dışı bırakın öyle kullanın.2010 da makyajlı lineada çözerler bu sorunu))))……
    Sayın Avni bey şu 5 yıl garanti hakkında bir sorum olacak.2007 yılı içerisinde kasıma kadar satılan linealarda 2 yıl garanti vardı . 2007 aralık ayında sonra linealara 5 yıl garanti standart oldu. 2007 yılında benim gibi linea sahip olan arkadaşlar neden böyle bir haktan ücretsiz yararlanamıyoruz. Mesela ben 21 kasımda aldım 1 aralıkta 5 yıl garanti standart oldu. Ben 10 gün bekleyebilirdim bu garantiden yaralanmak için . Fiat bir jest yapamaz mı?
    2.Sorum 100.000 km yapmış şirket araçları olduğu yazmıştınız.Bu araçlarda en çok rastlanan sorunlar nelerdir.?Biz de ona göre araçlarımız kullanalım?
  • Merhaba Arkadaşlar bende DH LINEA TAKIM ına üyeyim artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koseaa -- 8 Nisan 2008; 23:26:06 >
  • selamlar...

DH LİNEA TAKIMI hızla büyüyor..bu çok sevindirici,

diğer kardeş fiat klüp ve takımlarla birlikte aynı sayfada olmak ta çok güzel.

kafamda şekillenen bir linea tanıtım ve paylaşım sitesinin de üyelerimizin belli bir sayıya gelmesinden sonra "Türkiye Fiat Linea Takımı"nı

gündeme getirebiliriz.

DH forumlarını asla bırakmadan,tam tersi dayanışma içerisinde kuracağımız bu site "google" ve benzeri arama motorlarına vereceğim yüksek katılım

güvencesiyle,organizasyonlar,bilgi paylaşımı ve sorunlarımızın da etkin olarak tartışılıp sonuca götürülebileceği bir platform olması için büyük katkı

yapmaya hazırım.

genel otomobil ve bazı konularda çalışmaya başlayacak olanwww.havnitekin.com ana sponsor sitemiz karşılık beklemeden tüm DH katılımcılarının

hizmetinde ve destekçisi olacaktır.

DH forum kuralları,genel ahlak ve hukuk kuralları içerisinde planladığım bu çalışmalarımın aynen DH forumlarında "havnitekin" kullanıcı kimliğimle de

artan bir şekilde devam edeceğinden kimsenin kuşkusu olmasın.

sevgilerimle...

• Linea ya Zam gelmiş (YENİ FİAT LİNEA başlığınada yazmıştım burayda yazmak istedim)

DH LİNEA TAKIMI (69  ÜYE )
  • linea cılar öncelikle forumunuz hayırlı olsun
    bende 1.4 fire motor kullanıcısı olarak özellikle motor ile ilgili kısımları takip etmeye çalışacağım.
  • O zaman Stilodaki yazılımı yüklesinler sorun kalmasın.
    Yeni yazılım yapmayada gerek olmaz.
  • lineanın eurancap testi varmı bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.
  • öncelikle söylediklerimin yanlış anlaşılması nediniyle çok üzüldüğümü belirtmek isterim. ben sizlerin yağmur sensörüyle ilgili belirttiğiniz sorunu kendi aracımda uyguladım. ve yazılanların doğru olduğunu gördüm. lakin 69. sayfada yazılı uyarıya uyulması halinde bu sorunun ortaya çıkmadığını da gördüm. bir hukukçu olarak değerlendirme yaptığımda fiat yetkililerinin 69. sayfada yazılı uyarıyı dayanak gösterip davayı kazanacaklarını ve sorunun kullanım hatası olarak niteleneceğini de gayet net biliyorum. benim burada söylemek istediğim şey ise hukuk önünde haklılığı ispat için linea muaddili araçlarda böyle bir sorunun olup olmadığının mutlaka kontrol edilmesidir. yani diğer firmaların araçlarında da aynı sorun varsa yapacak bir şey yoktur kullanım hatasıdır denicektir. lakin diğer firma araçlarında böyle bir sorun yoksa artık bunu kullanım hatası olarak bize dayanak gösteremeyeceklerdir. çünkü bu durumda bizler aynı özelliklere sahip diğer araçların böyle bir sorun yaşatmamasını dayanak gösterip olayın üretim hatasından kaynaklı ayıplı mal teslimi olduğunu kolaylıkla ispatlayabileceğiz. bu nedenle lineaya denk gelen diğer firma araçlarının iyice incelenip gerekirse kullanım kitapçıklarının da kontrolü şarttır.forum sitesini takip etmediğim yönündeki serzenişlerinize de katılmıyorum. ben bu forumu hemen hemen ilk çıktığı andan itibaren takip ediyorum. bu forum nedeniyle şu an çok pişman olmama rağmen bir linea araç satın aldım. ancak yoğunluk nedeniyle üye olup yazı yazmamış olmam takip etmediğim anlamına gelmez.en az sizin kadar ilgiliyim zaten ilgili olmak zorundayım zira bir linea kullanıcısıyım...
    saygılarımla ...

• quote:

Orjinalden alıntı: rıza61

öncelikle söylediklerimin yanlış anlaşılması nediniyle çok üzüldüğümü belirtmek isterim. ben sizlerin yağmur sensörüyle ilgili belirttiğiniz sorunu kendi aracımda uyguladım. ve yazılanların doğru olduğunu gördüm. lakin 69. sayfada yazılı uyarıya uyulması halinde bu sorunun ortaya çıkmadığını da gördüm. bir hukukçu olarak değerlendirme yaptığımda fiat yetkililerinin 69. sayfada yazılı uyarıyı dayanak gösterip davayı kazanacaklarını ve sorunun kullanım hatası olarak niteleneceğini de gayet net biliyorum. benim burada söylemek istediğim şey ise hukuk önünde haklılığı ispat için linea muaddili araçlarda böyle bir sorunun olup olmadığının mutlaka kontrol edilmesidir. yani diğer firmaların araçlarında da aynı sorun varsa yapacak bir şey yoktur kullanım hatasıdır denicektir. lakin diğer firma araçlarında böyle bir sorun yoksa artık bunu kullanım hatası olarak bize dayanak gösteremeyeceklerdir. çünkü bu durumda bizler aynı özelliklere sahip diğer araçların böyle bir sorun yaşatmamasını dayanak gösterip olayın üretim hatasından kaynaklı ayıplı mal teslimi olduğunu kolaylıkla ispatlayabileceğiz. bu nedenle lineaya denk gelen diğer firma araçlarının iyice incelenip gerekirse kullanım kitapçıklarının da kontrolü şarttır.forum sitesini takip etmediğim yönündeki serzenişlerinize de katılmıyorum. ben bu forumu hemen hemen ilk çıktığı andan itibaren takip ediyorum. bu forum nedeniyle şu an çok pişman olmama rağmen bir linea araç satın aldım. ancak yoğunluk nedeniyle üye olup yazı yazmamış olmam takip etmediğim anlamına gelmez.en az sizin kadar ilgiliyim zaten ilgili olmak zorundayım zira bir linea kullanıcısıyım...
    saygılarımla ...

Benimde ısrarla anlatmak istediğim tamda buydu.Bir ürün kullanma kılavuzunda belirtilen talimatlar doğrultusunda kullanıldığında herhangi bir sorun çıkarmıyorsa bunun bir üretim hatası olduğunu kabul ettirmek çok zor.Bana göre yinede,diğer marka araçlarla karşılaştırıldığında böyle bir sorun olmuyorsa bunu ancak Lineanın bir güvenlik açığı olarak kabul ederler.Bunun bence bir hata olarak kabul edilmesi için yağmur sensörlü silecek sistemlerinin belirli bir standardı olması gerek.Böyle bir standart varmıdır bilmiyorum ama eğer yoksa, hata olarak kabul etmeleri zor gibi görünüyor.
    Bence bunun için Fiat'a karşı yapılacak tek şey, yağmur sensörünün kullanımında, kullanma kılavuzuna bir anlık dalgınlık ile uyulmadığında ya da aracı, sisteme yabancı bir sürücü kullandığında sistemin hayati risk taşıyan bu tepki yüzünden ölüme sebebiyet verebilecek kazalara yol açabileceği ispatlanmalı...

• Arkadaşlar siz olaya hukuki yoldan bakıyorsunuz ben olaya teknik olarak bakıyorum. Ben size şunu anlatamıyorum. Yağmur sensörünün devreye girmemesiyle sileceklerin devreye girmemesi apayrı şeyler. Siz bunları bir arada değerlendirip teknik olarak yanlış yorum yapıyorsunuz. Geçen gün
    Avni Bey'inde dediği gibi birisi gitti fiat linea kiraladı hemen gidip kullanma kılavuzunu mu okuyacak yoksa aracı alıp kullanacak mı? Tabi ki kullanacak ve bu olayla karşılaşıp belki kaza yapacak. Ama siz ısrarla 69 ncu sayfaya takılmışsınız oradaki sadece yağmur sensörünün devreye girmemesinden bahsederken siz bunu sileceklerin çalışmamasına mal ediyorsunuz. Ve kısacası fiat ın bu arızayı geçiştirmesine çanak tutup belki bu sebeple bazı kişilerin kaza yapmasına sebep olacak bu hadiseyi ört bas etmesine destek oluyorsunuz. Bir arkadaşımız stiloda denedi niye böyle birşey görmedi. Bu arada bana bu normaldir diye niye yazılı bir belge veremiyorlar?

quote:

Orjinalden alıntı:

quote:

Orjinalden alıntı: rıza61

öncelikle söylediklerimin yanlış anlaşılması nediniyle çok üzüldüğümü belirtmek isterim. ben sizlerin yağmur sensörüyle ilgili belirttiğiniz sorunu kendi aracımda uyguladım. ve yazılanların doğru olduğunu gördüm. lakin 69. sayfada yazılı uyarıya uyulması halinde bu sorunun ortaya çıkmadığını da gördüm. bir hukukçu olarak değerlendirme yaptığımda fiat yetkililerinin 69. sayfada yazılı uyarıyı dayanak gösterip davayı kazanacaklarını ve sorunun kullanım hatası olarak niteleneceğini de gayet net biliyorum. benim burada söylemek istediğim şey ise hukuk önünde haklılığı ispat için linea muaddili araçlarda böyle bir sorunun olup olmadığının mutlaka kontrol edilmesidir. yani diğer firmaların araçlarında da aynı sorun varsa yapacak bir şey yoktur kullanım hatasıdır denicektir. lakin diğer firma araçlarında böyle bir sorun yoksa artık bunu kullanım hatası olarak bize dayanak gösteremeyeceklerdir. çünkü bu durumda bizler aynı özelliklere sahip diğer araçların böyle bir sorun yaşatmamasını dayanak gösterip olayın üretim hatasından kaynaklı ayıplı mal teslimi olduğunu kolaylıkla ispatlayabileceğiz. bu nedenle lineaya denk gelen diğer firma araçlarının iyice incelenip gerekirse kullanım kitapçıklarının da kontrolü şarttır.forum sitesini takip etmediğim yönündeki serzenişlerinize de katılmıyorum. ben bu forumu hemen hemen ilk çıktığı andan itibaren takip ediyorum. bu forum nedeniyle şu an çok pişman olmama rağmen bir linea araç satın aldım. ancak yoğunluk nedeniyle üye olup yazı yazmamış olmam takip etmediğim anlamına gelmez.en az sizin kadar ilgiliyim zaten ilgili olmak zorundayım zira bir linea kullanıcısıyım...
    saygılarımla ...

Benimde ısrarla anlatmak istediğim tamda buydu.Bir ürün kullanma kılavuzunda belirtilen talimatlar doğrultusunda kullanıldığında herhangi bir sorun çıkarmıyorsa bunun bir üretim hatası olduğunu kabul ettirmek çok zor.Bana göre yinede,diğer marka araçlarla karşılaştırıldığında böyle bir sorun olmuyorsa bunu ancak Lineanın bir güvenlik açığı olarak kabul ederler.Bunun bence bir hata olarak kabul edilmesi için yağmur sensörlü silecek sistemlerinin belirli bir standardı olması gerek.Böyle bir standart varmıdır bilmiyorum ama eğer yoksa, hata olarak kabul etmeleri zor gibi görünüyor.
    Bence bunun için Fiat'a karşı yapılacak tek şey, yağmur sensörünün kullanımında, kullanma kılavuzuna bir anlık dalgınlık ile uyulmadığında ya da aracı, sisteme yabancı bir sürücü kullandığında sistemin hayati risk taşıyan bu tepki yüzünden ölüme sebebiyet verebilecek kazalara yol açabileceği ispatlanmalı...

• demek istediğimiz çok açık zannediyorum. yani diğer araçların da yağmur sensörleri aynı şekilde çalışıyorsa bu bir sorun olarak kabul edilmemez. ancak diğer araçlarda böyle bir durum yok sadece lineaya özgün bir olaysa ki ben grande puntoda denedim böyle bir sorun gördüğüm kadarıyla onda yok bu tamamen ayıplı mal satımından öteye gidemez. bu durumda kullanım kılavuzunda yazan şeylerin hiç önemi kalmaz. sadece bu konuda yardımcı olmak amacıyla hukuki bilgi ve deneyimlerimi paylaşmak istedim o kadar. yoksa lineayı veya fiatı savunmak gibi bir niyetim kesinlikle yok aksine aldığım araçtan son derece rahatsız ve pişmanım. ekonomik durumumun elverdiği ilk fırsatta değiştirmeyi de düşünmüyor değilim
    saygılarımla ...
  • Mehmet Bey, aslında bence yanlış anlayan sizsiniz gibime geliyor. Ortada sileceklerle ilgili bir problem olduğu açıktır buna katılıyorum.Yazdıklarımdan Fiat'ı savunuyor gibi görünüyorum haklısınız. Yalnız ortada bir gerçek daha varki adamlar bu sistemin nasıl kullanılması gerektiğini kullanma kılavuzuna yazmışlar. Bence tek eksikleri buna uyulmaması durumunda olacakları yazmamışlarki bu da zaten onlar için asıl sorun. Ben bunun üzerinde durun diyorum sadece.Elbette bu sisteme yabancı biri aracı kullandığında risk altındadır. Elbetteki bunun oluşmasını engellemeleri gerekir...Diyorumki izleyeceğiniz yol bunun bir hata olduğunu savunmanızdan ziyade, aracı ilk kez kullanan siz gibi, diğer aracı kiralayan şahıslarda ölümcül bir kaza riski altındadır.Bunun üzerinde durun. Siz şimdi sorunun farkındasınız ve bir daha başınıza gelmesi, artık sistemin nasıl çalıştığını bildiğinizden ötürü mümkün görünmüyor. Fiat'ın üzerine bu şekilde gidilirse faydalı olacaktır diyorum. O zaman bence gerek bilirkişi, gereksede mahkeme, bunun bir hata olmadığını ama bilmeyen biri için ölüm riski taşıdığını kabul edip Fiat'ı bunu düzeltmesi kararını alacaktır. O zaman bütün yağmur sensörlü Linea lar ın bu yazılımı güncelleşip düzelecektir.Aslında ikimizde aynı şeyi söylüyoruz ama yollar farklı

Birde ben az önce telefonda Ford servisinde çalışan bir arkadaşıma, yağmur sensörlü Focus ta dediğinizi aynen iki kez uygulattım. Yani sensör modunda araç çalıştırıldı ve su fışkırtıldı.Silecekler çalıştı.12 sn beklendi ve sileceklere komut verildiğinde herhangi bir kilitlenme olmadığı görüldü.Silecekler manuel moda da alındı ve yine herhangi bir anormal kilitlenme durumu olmadı. Bunuda bildirmek isterim. Sorunun yazılımdan kaynaklandığı bencede kesin.İki satır kod girip bunun düzeltilmesi o kadarmı zor yahu?

• Arkadaşlar benim duruşma tarihim belli oldu. Sizinde verdiğini bilgileri değerlendirerek bu duruşmaya hazırlanacağım. Bu silecek problemiyle ilgili sorun yaşayan arkadaşlar isim soyad saşi no gibi bilgilerle bana pm atarlarsa duruşmada onlarında bu sebeple kaza atlattıklarını dile getireceğim. Bunu isteyen bana pm atsın.
  • Bugün Bursa Tofaştan bir yetkiliyle yaptığım görüşme neticesinde bir kaç haftadır bu konu ile ilgili çalışmalara başladıklarını , hatta bu çalışma esnasında diğer marka model araçlarında inceleneciğini ve auto konumda araç çalıştırıldıktan sonra auto konumundan çıkarıp tekrar devreye alarak sistemi aktive etmeyi devreden çıkartıp araç çalıştıktan sonra otomatik olarak devreye girecek şekilde bi yazılım üzerinde çalıştıklarını söylediler.

Gene Stilolarda böyle sorun olmadığını direk o sistemin yazılımının yüklenip yüklenememesinide görüştük ve bunun Lineada olamayacağını.Bu araç için İtalya ile ortak yeni yazılım üzerinde çalıştıklarını beyan ettiler.
  • Kullanma kitabındaki 69 ncu sayfa yeterliydi de niye bizim dediğimiz gibi proğramı düzeltme yoluna gidiyorlar? Neyse ki doğru hedef üzerinde çalışmaya başlamışlar. bu proğramı düzeltirlerse problem ortadan kalkar ve birçok kişinin bu sebeple kaza yapma riski ortadan kalkmış olur.
    quote:

Orjinalden alıntı: ronintr

Bugün Bursa Tofaştan bir yetkiliyle yaptığım görüşme neticesinde bir kaç haftadır bu konu ile ilgili çalışmalara başladıklarını , hatta bu çalışma esnasında diğer marka model araçlarında inceleneciğini ve auto konumda araç çalıştırıldıktan sonra auto konumundan çıkarıp tekrar devreye alarak sistemi aktive etmeyi devreden çıkartıp araç çalıştıktan sonra otomatik olarak devreye girecek şekilde bi yazılım üzerinde çalıştıklarını söylediler.

Gene Stilolarda böyle sorun olmadığını direk o sistemin yazılımının yüklenip yüklenememesinide görüştük ve bunun Lineada olamayacağını.Bu araç için İtalya ile ortak yeni yazılım üzerinde çalıştıklarını beyan ettiler.

• Size göre kullanma kılavuzunda yazmışlar değil mi? Peki ben aracımı sıfır aldım bayide oturup kullanma kılavuzunu mu okuyacağım da yola çıkacağım. Yola çıkıp eve giderken 30 saniye boyunca kilitlenirde kaza yaparsam ne olacak. Kullanma kılavuzunun 69 ncu sayfasını okumadan bayiden çıktığın için bana sen suçlusun mu diyecekler.
    quote:

Orjinalden alıntı: raven1974

Mehmet Bey, aslında bence yanlış anlayan sizsiniz gibime geliyor. Ortada sileceklerle ilgili bir problem olduğu açıktır buna katılıyorum.Yazdıklarımdan Fiat'ı savunuyor gibi görünüyorum haklısınız. Yalnız ortada bir gerçek daha varki adamlar bu sistemin nasıl kullanılması gerektiğini kullanma kılavuzuna yazmışlar. Bence tek eksikleri buna uyulmaması durumunda olacakları yazmamışlarki bu da zaten onlar için asıl sorun. Ben bunun üzerinde durun diyorum sadece.Elbette bu sisteme yabancı biri aracı kullandığında risk altındadır. Elbetteki bunun oluşmasını engellemeleri gerekir...Diyorumki izleyeceğiniz yol bunun bir hata olduğunu savunmanızdan ziyade, aracı ilk kez kullanan siz gibi, diğer aracı kiralayan şahıslarda ölümcül bir kaza riski altındadır.Bunun üzerinde durun. Siz şimdi sorunun farkındasınız ve bir daha başınıza gelmesi, artık sistemin nasıl çalıştığını bildiğinizden ötürü mümkün görünmüyor. Fiat'ın üzerine bu şekilde gidilirse faydalı olacaktır diyorum. O zaman bence gerek bilirkişi, gereksede mahkeme, bunun bir hata olmadığını ama bilmeyen biri için ölüm riski taşıdığını kabul edip Fiat'ı bunu düzeltmesi kararını alacaktır. O zaman bütün yağmur sensörlü Linea lar ın bu yazılımı güncelleşip düzelecektir.Aslında ikimizde aynı şeyi söylüyoruz ama yollar farklı

Birde ben az önce telefonda Ford servisinde çalışan bir arkadaşıma, yağmur sensörlü Focus ta dediğinizi aynen iki kez uygulattım. Yani sensör modunda araç çalıştırıldı ve su fışkırtıldı.Silecekler çalıştı.12 sn beklendi ve sileceklere komut verildiğinde herhangi bir kilitlenme olmadığı görüldü.Silecekler manuel moda da alındı ve yine herhangi bir anormal kilitlenme durumu olmadı. Bunuda bildirmek isterim. Sorunun yazılımdan kaynaklandığı bencede kesin.İki satır kod girip bunun düzeltilmesi o kadarmı zor yahu?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.