Şimdi Ara

DH LİNEA TAKIMI (69 ÜYE ) (242. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.673
Cevap
47
Favori
534.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: malt1

quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: norton772

quote:

1.6 linea kullananlar peeformansindan memnun mu.kalkista diger arabalarin gerisinde kaliyor mu.

kalkışta diğer arabaların niye gerisinde kalsın ki. oldukça kuvvetli bir motor ve diğerlerine nispeten daha hafif bir kasası varken diğerlerinin gerisinde kesinlikle kalmaz 1.6 dizel.

Lineanin 1.ve 2.vitesi oluymus oyle diyorlar o yuzden dedim.yani 1.6 focus ya da fluenceden geride kalmaz kalkista.yil sonu gelsi 2012 sifir araclari elden cikarmak isteyeceklerdir bayiler.eski kasa emo plus 1.6yi kaca birakirlar en son fiyati ve yeni kasayi kaca birakirlar

Dizel arabaların hepsinde 1. vites ağırdır.

Benzinlilerin en güçlü vitesi 1. vites, dizellerin en ağır vitesi 1. vites.

Ama yola çıkıp 2 ye 3 e taktıktan sonra koltuğa yapıştırır.

Ara hızlanmalar benzinlilere göre daha iyidir.

Ara hizlanmalar dizelde mi iyi oluyor.1.6 civicle 1.6 linea kalkis yapsa lineanin birinci vitesinin kotu olmasindan dolayi geri kalir mi

Bu söylediğiniz işin farklı bir boyutu ve benim ilgilenmediğim boyutu.

Bir nevi sidik yarıştırma yani.

Dizel aracın 1. vitesi ağır olur sonrasında atikleşir, ara hızlanmaları iyidir.

Soluksuz belli bir hıza kadar çıkar ve nefesi kesilir, yani üst hızlarda isteksizleşir.

Araç benzinli olsa bir miktar daha hızlanmaya devam eder.

Diğer yandan 1.3 dizel bir araç ile 1.6 benzinli aracı kıyaslamışsınız buda yanlış.

1.3 linea ekonomi aracıdır.

Spor diye düşünmemek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: eczman2000

2012 model sıfır km makyajsız dizel euro 5 motorlu fakat plakası çıkmış araçlar için 31-32 bin lira para istiyorlar.
    Bu araçlar için ne dersiniz ?

Aynı konu benimde aklıma takılmıştı, sonra araştırdığım zaman bu araçların firmalar tarafından filo alımı yapabilmek için istenilen kotayı doldurmak amacı ile ihtiyaç fazlası olarak alındıktan sonra satılmak istenen araçlar olduğunu okudum. Ve bugünde yetkili serviste bu şekilde satışı yapıldığı tespit edilen araçların kesinlikle garanti dışı olduğunu söylediler. (Filo alım sözleşmesinde bulunan maddeye istinaden). Bunun üzerine linea clasic active plus aracı fiatın kampanyası ile aldk.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: norton772

quote:

1.6 linea kullananlar peeformansindan memnun mu.kalkista diger arabalarin gerisinde kaliyor mu.

kalkışta diğer arabaların niye gerisinde kalsın ki. oldukça kuvvetli bir motor ve diğerlerine nispeten daha hafif bir kasası varken diğerlerinin gerisinde kesinlikle kalmaz 1.6 dizel.

Lineanin 1.ve 2.vitesi oluymus oyle diyorlar o yuzden dedim.yani 1.6 focus ya da fluenceden geride kalmaz kalkista.yil sonu gelsi 2012 sifir araclari elden cikarmak isteyeceklerdir bayiler.eski kasa emo plus 1.6yi kaca birakirlar en son fiyati ve yeni kasayi kaca birakirlar

Dizel arabaların hepsinde 1. vites ağırdır.

Benzinlilerin en güçlü vitesi 1. vites, dizellerin en ağır vitesi 1. vites.

Ama yola çıkıp 2 ye 3 e taktıktan sonra koltuğa yapıştırır.

Ara hızlanmalar benzinlilere göre daha iyidir.

Ara hizlanmalar dizelde mi iyi oluyor.1.6 civicle 1.6 linea kalkis yapsa lineanin birinci vitesinin kotu olmasindan dolayi geri kalir mi

Bu söylediğiniz işin farklı bir boyutu ve benim ilgilenmediğim boyutu.

Bir nevi sidik yarıştırma yani.

Dizel aracın 1. vitesi ağır olur sonrasında atikleşir, ara hızlanmaları iyidir.

Soluksuz belli bir hıza kadar çıkar ve nefesi kesilir, yani üst hızlarda isteksizleşir.

Araç benzinli olsa bir miktar daha hızlanmaya devam eder.

Diğer yandan 1.3 dizel bir araç ile 1.6 benzinli aracı kıyaslamışsınız buda yanlış.

1.3 linea ekonomi aracıdır.

Spor diye düşünmemek lazım.

yazımı tekrar okursanız 1.6 linea demişim 1.3 dememişim

• 2013 1.3 linea urban alacağım, şu anki aracım 1.2 clio III lpgli performans konusunda ondan daha iyi olacağını düşünüyorum. bu konuda bilgileri olan arkadaşların paylaşmasını isterim. ayrıca 1.3 urban modeli 41.000 tl ve %03 36 ay vade yada 30 ay %0 faiz sizce nasıl, aydın yada izmirde daha uygununu bulabilirmiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunkarkeser

2013 1.3 linea urban alacağım, şu anki aracım 1.2 clio III lpgli performans konusunda ondan daha iyi olacağını düşünüyorum. bu konuda bilgileri olan arkadaşların paylaşmasını isterim. ayrıca 1.3 urban modeli 41.000 tl ve %03 36 ay vade yada 30 ay %0 faiz sizce nasıl, aydın yada izmirde daha uygununu bulabilirmiyim.

Hocam bana 10,000 Tl peşin verince metalik boya dahil 40,000 Tl ye bıraktılar. 0,48 36 ay Ama Tüzel kişi.(Şirket adına alınacak)

10,000 peşin + 30,000 kredi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mchll -- 24 Aralık 2012; 1:49:57 >
  • Fiat Linea Hakkında her türlü sorularınızı; DH sitesine ek olarak aşağıdaki adresten de paylaşabilirsiniz. İyi forumlar.

http://www.fiatlinea.org
  • quote:

Orijinalden alıntı: mchll

quote:

2013 1.3 linea urban alacağım, şu anki aracım 1.2 clio III lpgli performans konusunda ondan daha iyi olacağını düşünüyorum. bu konuda bilgileri olan arkadaşların paylaşmasını isterim. ayrıca 1.3 urban modeli 41.000 tl ve %03 36 ay vade yada 30 ay %0 faiz sizce nasıl, aydın yada izmirde daha uygununu bulabilirmiyim.

Hocam bana 10,000 Tl peşin verince metalik boya dahil 40,000 Tl ye bıraktılar. 0,48 36 ay Ama Tüzel kişi.(Şirket adına alınacak)

0,48 le 30.000 TL kredimi cektiniz.

Neden boyle bir seye gerek duydunuzki.

Adamlar 20.000 TL ye 30 ay vade farsiz kredi veriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bende son olarak 40400 tl ye metalik boya ve anahtar teslimi anlaştım, 30 ay sıfır faiz yada, 36 ay 0.03 faiz oranı ile. 1.2 clio III aracımı satabilirsem hafta sonuna kadar 30 ay sıfır faiz ile almayı düşünüyorum. sizin 40 bin rakamı ve 48 ay 0.48 faiz oranı da iyi. ben artıj daha fazla üzerine düşmeyeceğim, ocak 2013 de aracımı alıp hayırlısı ile uzun zaman kullanmak istiyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mchll

quote:

0,48 le 30.000 TL kredimi cektiniz.

Neden boyle bir seye gerek duydunuzki.

Adamlar 20.000 TL ye 30 ay vade farsiz kredi veriyor.

Hocam zaten 20,000 Tl peşin verme imkanı olsa öyle yapardık. Bu imkan olmadığı için 30,000 tl ye kredi çekildi.
    Yoksa 0 faiz dururken kullanmamazlık yapmadık.

Daha almadım bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: koniasun

quote:

2012 model sıfır km makyajsız dizel euro 5 motorlu fakat plakası çıkmış araçlar için 31-32 bin lira para istiyorlar.

Aynı konu benimde aklıma takılmıştı, sonra araştırdığım zaman bu araçların firmalar tarafından filo alımı yapabilmek için istenilen kotayı doldurmak amacı ile ihtiyaç fazlası olarak alındıktan sonra satılmak istenen araçlar olduğunu okudum. Ve bugünde yetkili serviste bu şekilde satışı yapıldığı tespit edilen araçların kesinlikle garanti dışı olduğunu söylediler. (Filo alım sözleşmesinde bulunan maddeye istinaden). Bunun üzerine linea clasic active plus aracı fiatın kampanyası ile aldk.

bayii size kendisi satsın diye sallamış...hiç filo arabası garantiden çıkarmı?
    spot arabalar garanti kapsamındadır...

• quote:

Orijinalden alıntı: bozo77

quote:

quote:

bayii size kendisi satsın diye sallamış...hiç filo arabası garantiden çıkarmı?
    spot arabalar garanti kapsamındadır...

Bayi yanlış bilgi vermiş olsa bile, şu andaki yapıda eğer kredili alıncaksa bayi fiyatı spotun daha altında kalıyor, spottan 32.000 alıp 30 ay kredi kullanılırsa 5500 TL finansman maliyeti ile birlikte araç 37500 e geliyor ki araçı bayi kampanyalı olarak bu rakamın daha altında veriyor.

• Herkese iyi geceler ocak ayından sonra bir araç alacağız,bu akşam valide hanımın katkılarıyla kesin olarak araç almaya niyetlendik,o benden daha hevesli çıktı .

fiat linea 4K VIA 1.3 MULTIJET 95 HP E5 %90 olarak ısındık diyebiliriz.

ufak bir hesaplama yaptık

aracın %100 üne kredi çekersek (tüketici)36.600 tl olan kredi aylık taksitlerle 48 ay vade 996 TL yapıyor sonuç olarak 47.852 tl

ama fiatın yaptığı kampanya ile 20 bin tl 30 ay sıfır faiz düşündük hesap kitap yaptık

4K VIA 1.3 MULTIJET 95 HP E5 en full olan modeli 36 600 bunun 16.600 üne kredi çektik(tüketici) diye düşündük
    aylık 452 tl taksit 48 ay vade ile

geri kalan 20bin tl (koç finans ) fiatın yaptığı 20 bin tl %0 30 ay kredi.aylık 666 tl taksit
    toplam olarak.ilk 30 ay her ay 1118 tl ödüyeceğiz araç 41.704 tl ye gelecek.
    47,852 tl
    41,704 tl
    ------------
    6148 tl kâr.

bunları anlatma amacım birde dh topluluğuna sorayım dedim belki böyle alanlar olmuştur :).

bayiye gittiğimizde ne kadarlık bir indirim alırız ?,yanında ne hediye ettirebiliriz ?.(çelik jant sis farı park sensörü vs ) sis farı + park sensörü en azından alabilirmiyiz.

yukarda yaptığımız hesapta kârlı çıkıyoruz sizcede öyle mi?.

şuan için bir araçtan aradığımız ekonomiklilik sürekli kapıda yatmaması,1 depo ile ne kadar gidebiliriz şehir içi özellikle (klasik memur aracı ).aylık gelirim asgarı maaşın biraz üstünde aracı sürekli ben kullanacağım tek isteğim sorunsuzluk sürekli servise getir götür yapacak durumum olmayacak.

sonuç olarak buradaki üstadlardan bir özet almak sizce iyi bir seçenek mi fiat linea ?.

birde şu altta vermiş olduğum renk fiat linealara hala uygulanıyor mu ? sitelerinde göremedimde.

DH LİNEA TAKIMI (69  ÜYE )

• quote:

Orijinalden alıntı: mdnzkrks

Herkese iyi geceler ocak ayından sonra bir araç alacağız,bu akşam valide hanımın katkılarıyla kesin olarak araç almaya niyetlendik,o benden daha hevesli çıktı .

aracın %100 üne kredi çekersek (tüketici)36.600 tl olan kredi aylık taksitlerle 48 ay vade 996 TL yapıyor sonuç olarak 47.852 tl

ama fiatın yaptığı kampanya ile 20 bin tl 30 ay sıfır faiz düşündük hesap kitap yaptık

4K VIA 1.3 MULTIJET 95 HP E5 en full olan modeli 36 600 bunun 16.600 üne kredi çektik(tüketici) diye düşündük

geri kalan 20bin tl (koç finans ) fiatın yaptığı 20 bin tl %0 30 ay kredi.aylık 666 tl taksit
    47,852 tl
    41,704 tl
    ------------
    6148 tl kâr.

bunları anlatma amacım birde dh topluluğuna sorayım dedim belki böyle alanlar olmuştur :).

bayiye gittiğimizde ne kadarlık bir indirim alırız ?,yanında ne hediye ettirebiliriz ?.(çelik jant sis farı park sensörü vs ) sis farı + park sensörü en azından alabilirmiyiz.

şuan için bir araçtan aradığımız ekonomiklilik sürekli kapıda yatmaması,1 depo ile ne kadar gidebiliriz şehir içi özellikle (klasik memur aracı ).aylık gelirim asgarı maaşın biraz üstünde aracı sürekli ben kullanacağım tek isteğim sorunsuzluk sürekli servise getir götür yapacak durumum olmayacak.

sonuç olarak buradaki üstadlardan bir özet almak sizce iyi bir seçenek mi fiat linea ?.

birde şu altta vermiş olduğum renk fiat linealara hala uygulanıyor mu ? sitelerinde göremedimde.

Öncelikle hakkınızda hayırlısı olsun.
    Bayiden liste fiyatı üzerinden yaklaşık 1000 tl indirim alınabliyor (nakit veya bahsettiğiniz opsiyonlarla, her ikisini birden vermiyorlar siz yinede şansınızı deneyin), ancak 30 ay taksitli kampanya fiyatı 36.600 değil, 38.600 tl dir.
    Şu anki 30 aylık taksitli kampanya kesinlikle bankadan almaktan daha avantajlıdır ancak yanlış bilmiyorsam 31 aralık son gün kampanya için.
    90 hplik modeli ile şehir içi ve çevre yolu karışık (sakin) kullanımda en fazla 750 km yol yapabildim uzun yolda ise 950 km, çoğunluğu dur kalklı trafikte 650 km civarında menzili var. (Depo tam boşaldığında aşağı yukarı 41 lt mazot alıyor).
    Çok fazla performans beklentiniz yoksa bu araç bana göre en iyi f/p aracıdır. Vergisi en düşük dilimden hesaplanır, 10.000 km yetkili servis bakımı 160,00 TL, dir, aynı şasi üzerine üretilen g.punto güvenlik üzerine yapılan testlerden 5 yıldız almıştır ve belkide fiatın satış politikası olarak arada bir sınıf (B-buçuk) oluşturarak ürettiği bir araçtır konforu yol tutuşuda bu sınıflandırmaya uymaktadır.. (Kesinlikle marka takıntım yoktur şu an firmamızda çeşitli sayılarda dci, m.jet ve accent dohc araçlar kullanmaktayız, bu yılda kısa süreliğine aveo kullanma fırsatım oldu, en son olarakda c-elyse yi test ettim. Tüm bunlardan sonra geçen yıl ve bu yıl alımlardaki tercihimiz m.jet oldu.)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mdnzkrks

Herkese iyi geceler ocak ayından sonra bir araç alacağız,bu akşam valide hanımın katkılarıyla kesin olarak araç almaya niyetlendik,o benden daha hevesli çıktı .

47,852 tl
    41,704 tl
    ------------
    6148 tl kâr.

Öncelikle hakkınızda hayırlısı olsun.
    Bayiden liste fiyatı üzerinden yaklaşık 1000 tl indirim alınabliyor (nakit veya bahsettiğiniz opsiyonlarla, her ikisini birden vermiyorlar siz yinede şansınızı deneyin), ancak 30 ay taksitli kampanya fiyatı 36.600 değil, 38.600 tl dir.
    Şu anki 30 aylık taksitli kampanya kesinlikle bankadan almaktan daha avantajlıdır ancak yanlış bilmiyorsam 31 aralık son gün kampanya için.
    90 hplik modeli ile şehir içi ve çevre yolu karışık (sakin) kullanımda en fazla 750 km yol yapabildim uzun yolda ise 950 km, çoğunluğu dur kalklı trafikte 650 km civarında menzili var. (Depo tam boşaldığında aşağı yukarı 41 lt mazot alıyor).
    Çok fazla performans beklentiniz yoksa bu araç bana göre en iyi f/p aracıdır. Vergisi en düşük dilimden hesaplanır, 10.000 km yetkili servis bakımı 160,00 TL, dir, aynı şasi üzerine üretilen g.punto güvenlik üzerine yapılan testlerden 5 yıldız almıştır ve belkide fiatın satış politikası olarak arada bir sınıf (B-buçuk) oluşturarak ürettiği bir araçtır konforu yol tutuşuda bu sınıflandırmaya uymaktadır.. (Kesinlikle marka takıntım yoktur şu an firmamızda çeşitli sayılarda dci, m.jet ve accent dohc araçlar kullanmaktayız, bu yılda kısa süreliğine aveo kullanma fırsatım oldu, en son olarakda c-elyse yi test ettim. Tüm bunlardan sonra geçen yıl ve bu yıl alımlardaki tercihimiz m.jet oldu.)

öncelikle yorumunuz için çok teşekkürler.bizim bütçemiz öncelikle 30 milyardı maximum sonra hesaplamalarla ve ikna kabiliyetimle multijete yöneldik.ben hergün işe gidiyorum 5km gidiş 5km geliş hafta sonları hem çıkıp hava almak için pek fazla performans beklentimiz yok.zaten huyumdada öyle hızlı araç kullanma olayı yok,bi önceki aracımız toyota corolla 1.4d idi oda aynı şekilde sorunsuzluk ve az yakmasıydı.aracın deposu anladığım kadarıyle 168 tl lik yakıt alıyor.hergün 10km den hesaplarsak bize çokça yetecekdir diye düşünüyorum.

30 ay %0 faiz olayıda matematik bölümü mezunu bi abime hesap yaptırdım oda onayladı verdiğim 2.fiyat örneğindeki gibi 6bin tllik bir fark oluyor.yani kâr a geçmiş oluyoruz.

şuan yeni aveo 1.3 75 hp bakıyorum 38bin tl diyor.ama %0 faiz olanağı yok olsa onuda düşünebilirdik zannediyorum.

şuan zannediyorum ki 36bin tl 36bin 500 tl iner gibi.memur indirimi vesaire yapıyorlarsa eğer :).fiat lineaya 2-3 kez binmiştim yokuşları bayırları keçi gibi tırmanıyordu.

dacia dusterlara bakınıyorum dünden beri 38bin tl ambience 1.5 dci.4x2 zaten araziye çıkacakda yer yok buralarda :).bende biraz büyük olduğum için 1.90 boy 100kg.sanki daha rahat olabilir hissine kapıldım.

37bin tl kredi çekmiş varsayarsak aylık 841.11 tl tutuyor taksidi toplamda 50.716tl yapıyor.

37bin tl 48 ay içinde 47 bin tl yapıyor.

şimdi hesaplar karıştı %70 fiat linea %30 dacia duster diyelim ozaman :).

• Arkadaslar agrida oturan ya da tanidigi olan varmi.2.el yeni kasa bir linea var da.biz adanadayiz agri cok uzak.biri baksada arabanin temiz olup olmadigina.adam araba temiz dedi ama kimseye guven yok

• arkadaşlar iki tane linea buldum.
    1. 2010 model 98.000 kmde boya dahi yok 24.900 den 24,500 e anlastık bir kuruş aşağı inmiyor gümüş gri araç active donanım olması lazım (fonksiyonel direksiyon,park sensörü var sonradan kendisi sis farı taktırmış)
    2.araç ise yine linea 2012 model 1.3 90 hp mjet bu araç da 18.000 kmde hatasız boyasız 27.750 ye diyor ama 27,500 e alabilirim.siz ne diyorsunuz hangisini almak sizce daha mantıklı??yarına ikisine de habervermem gerek.anlaşırsak gidip işi bitireceğiz.yardıma ihtiyacım var saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: sys3434

arkadaşlar iki tane linea buldum.
    1. 2010 model 98.000 kmde boya dahi yok 24.900 den 24,500 e anlastık bir kuruş aşağı inmiyor gümüş gri araç active donanım olması lazım (fonksiyonel direksiyon,park sensörü var sonradan kendisi sis farı taktırmış)
    2.araç ise yine linea 2012 model 1.3 90 hp mjet bu araç da 18.000 kmde hatasız boyasız 27.750 ye diyor ama 27,500 e alabilirim.siz ne diyorsunuz hangisini almak sizce daha mantıklı??yarına ikisine de habervermem gerek.anlaşırsak gidip işi bitireceğiz.yardıma ihtiyacım var saygılar

2. olani al...az km yapmis..simdiden hayirli olsun
  • euro 5 motor 95 hp olanlar var onlardan alabilirsin, o fiyatlara bulunur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TruckTörMinator

quote:

Bence de 2. Olani
    Bu arada ben aracimi 15 gun once sattim 2010 model,2013 haziran a kadar fabrikasyon garantide boyanan degisen yok 79,000 km de beyaz renk active plus 25.250 TL..
    Fiyat konusunda size emsal olabilir diye paylastim..

• quote:

Orijinalden alıntı: corail

quote:

Orijinalden alıntı: TruckTörMinator

quote:

Bence de 2. Olani
    Bu arada ben aracimi 15 gun once sattim 2010 model,2013 haziran a kadar fabrikasyon garantide boyanan degisen yok 79,000 km de beyaz renk active plus 25.250 TL..
    Fiyat konusunda size emsal olabilir diye paylastim..

Masallah, iki senede 80 000km

• 
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.