Şimdi Ara

DH LİNEA TAKIMI (69 ÜYE ) (236. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.673
Cevap
47
Favori
534.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Starforces

Merhaba

Bu aşağıdaki videoda 1.3 multijet 4000 devirde 200 km hıza ulaşıyor Türkiyedekilerin vites oranları farklı ben denedim 4000 devirde 165 km hıza geliyor

http://www.youtube.com/watch?v=gwEB3J6Giaw&feature=related

videoyu izleyemiyorum ama stok araç olabilir...
    birde türkiye dışındakilerde 1,3 yok galiba
  • quote:

Merhaba

Bu aşağıdaki videoda 1.3 multijet 4000 devirde 200 km hıza ulaşıyor Türkiyedekilerin vites oranları farklı ben denedim 4000 devirde 165 km hıza geliyor

Ben denemedim hızlı gitmeyi ama 1.3 dualogic olanlar 6 vites. 110 civarı giderken 2bin civarı oluyor bendeki devir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

quote:

Merhaba

Ben denemedim hızlı gitmeyi ama 1.3 dualogic olanlar 6 vites. 110 civarı giderken 2bin civarı oluyor bendeki devir..

Tamamdir ordakide 6 vitesli o zaman bendeki active plus 5 vites.

• Merhabalar, forumu çok detaylı inceleyemedim. En doğru ve tarafsız cevabı siz linea kullanıcılarının vereceğini düşündüğüm için ile sizlere soruyorum. Benim şimdiki arabam 2008 palio 1.3 ondan önceki arabam 2008 astra njoy ve şu an almayı planladığım arama 2011-2012 Linea 1.6 M.jet Emotion Plus. Palio satmak istemem birincisi artık bana ufak geliyor ikinci nedenim ise aracımla 2 saatlik bir yolculuk yaptığımda saatlerce kendime gelemiyorum, yol sesini, motor sesini vb bir çok gürültü ve aracında konforlu olmayışı beni çok yoruyor, ben fiatı ile defa kullandım ve çokda sevdim opel sınıfına gitmek istemiyorum ancak Linea 1.6 M.jet Emotion Plus nasıl bir araçtır, tekrar astra almadığıma pişman olurmuyum? Yol tutuşu, Motor sesi, Yol sesi, konfor vb konularda müzdarip olurmuyum? Ben pek şehir içinde araç kullanmıyorum çoğunlukla aracımı çıkardığımda uzun yolculuklar yapıyorum, yaklaşık bi 5 sene filan da binerim. Motor, çekiş, performans, yakıt tüketimi konusunda şüphem yok bunlar iyidir az çok 1.3 70 hp paliodan anlayabiliyorum. Ama benim asıl meselem uzun yolculuklarda benim çok yorarmı ? Siz değerli linea kullanıcılarından yorumlarınızı bekliyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: burakdasan

Merhabalar, forumu çok detaylı inceleyemedim. En doğru ve tarafsız cevabı siz linea kullanıcılarının vereceğini düşündüğüm için ile sizlere soruyorum. Benim şimdiki arabam 2008 palio 1.3 ondan önceki arabam 2008 astra njoy ve şu an almayı planladığım arama 2011-2012 Linea 1.6 M.jet Emotion Plus. Palio satmak istemem birincisi artık bana ufak geliyor ikinci nedenim ise aracımla 2 saatlik bir yolculuk yaptığımda saatlerce kendime gelemiyorum, yol sesini, motor sesini vb bir çok gürültü ve aracında konforlu olmayışı beni çok yoruyor, ben fiatı ile defa kullandım ve çokda sevdim opel sınıfına gitmek istemiyorum ancak Linea 1.6 M.jet Emotion Plus nasıl bir araçtır, tekrar astra almadığıma pişman olurmuyum? Yol tutuşu, Motor sesi, Yol sesi, konfor vb konularda müzdarip olurmuyum? Ben pek şehir içinde araç kullanmıyorum çoğunlukla aracımı çıkardığımda uzun yolculuklar yapıyorum, yaklaşık bi 5 sene filan da binerim. Motor, çekiş, performans, yakıt tüketimi konusunda şüphem yok bunlar iyidir az çok 1.3 70 hp paliodan anlayabiliyorum. Ama benim asıl meselem uzun yolculuklarda benim çok yorarmı ? Siz değerli linea kullanıcılarından yorumlarınızı bekliyorum?

uzun yolda sizi yormayacaktır. kullanımı çok rahat, koltukları sizi kavrıyor. Bence bir tane kiralayıp bir gün kullanın kararınızı ona göre verin.

• tşk ederim erhanoguzhan yardımın içn...
  • Bir aydir mazot filtrwsinde su var diyo arac suyu bosalttik isaret hic gitmiyor.shellden almayin resmen suyu gordum.acaba musur mu bozuk 150lira diyolar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar bende Sıfır Yeni Linea 1.3 Urban donanimini aldim Ehliyeti aldıktan sonraki ilk aracım Acemiligimide bu aracta atacagım ;) Bayi Aracı devirli kullan 3000 devirde vites değiştir demişti ... Sizin Bana Bu aracla ilgili tavisyeriniz olursa sevinirim...
  • 3000 devir ok fakat araba sollarken 3000 de virde kullanacağım diye vites değiştirme bas gitsin 5000 - 6000
    şaka maka Hayırlı olsun. İnşallah park sensörü almışsındır çok rahat edersin acemilikte...hilholder da varsa rampada kaçırmazsın iyi özellik
    bence acemilikteki en zor 2 konu bu ...
    Kasımda falan paraya kıy kış lastiği taktır...İçin rahat etsin
    Güzel kılıf al içeriye döşemeleri kirletme
    bi de boya koruma yaptırabilirsin...bunları araştırsan epey bi vaktin geçer internette :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaran

Arkadaslar bende Sıfır Yeni Linea 1.3 Urban donanimini aldim Ehliyeti aldıktan sonraki ilk aracım Acemiligimide bu aracta atacagım ;) Bayi Aracı devirli kullan 3000 devirde vites değiştir demişti ... Sizin Bana Bu aracla ilgili tavisyeriniz olursa sevinirim...

2500 - 3000 arasında değiştirebilrsin,
    Vites düşerkende ben gaza basmadan 1700 civarına geldiğinde vites küçültüyorum
  • park sensörü üzerinde vardı sesli olandan baya işe yarıyor ...Kalkıs destek yok malesef ...EL freni ile kaydırmadan kalkılıyor ;)
  • quote:

Arkadaslar bende Sıfır Yeni Linea 1.3 Urban donanimini aldim Ehliyeti aldıktan sonraki ilk aracım Acemiligimide bu aracta atacagım ;) Bayi Aracı devirli kullan 3000 devirde vites değiştir demişti ... Sizin Bana Bu aracla ilgili tavisyeriniz olursa sevinirim...

3000 devir mi? Şaka yapıyor herhalde.
    Bir de dizel motora 5000-6000 devir öneren arkadaş var. Ona hiç bir şey diyemiyorum.

Bence hiç gerek yok. paşa paşa 2000 devirde vitesini büyütürsün. Sakince tasarruf yaparak gidersin. Dizel arabada 3000 devir güç gerektiği zaman kullanılır. Güç lazım olduğunda 3000-4000 yaparsın. Onun dışında %99.5 kullanımda 2000 devir ve altı iyidir. 1500 ve altında güç azalır, basarsın araç bitmez. Ayarı öyle tut ki çoğunlukla 1800-1900 civarlarında kal.

Dizel partikül filtresi ışığı yandığında 2000-3000 devir arasında ışık sönene kadar devam et.

• Satıcı Dizel aracı Devirli kullanmassan o seni kullanır dedi bilmiyorum Ben 2500-3000 arası vites değiştiriyorum
    Bu arada Aracı Aldigimda icinde 7 litre benzin oldugunu söylediler Benzin ısıgı 7 litre kalınca yanıyormus Ben aracı aldıgımda yaklasık 25 litre (100 lira) Benzin aldim Arac 250 km de ve benzin ışı yandı yani 250 km =25 litre dizel
    40 kuruş yakmış Aracı 120 km civari Rampali inislı cıkıslı bol virajlı uzun yolda 6 kişiyle kullandım geri kalan şehirçi sizce yakıt nasıl Bu arada Ortalama yakıt yol bilgisayarında 7.4 litre görunuyor ama yanlis gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaran -- 20 Eylül 2012; 16:21:40 >
  • bu devirlerde kullanırsan hiç bekleme ki düşsün
    zor şartlar (bahsettiğiniz gibi, 6 kişi, rampa vb) altında normaldir. ama düz yolda, rahat rahat gidiyorsa araba 2bin yeterlidir. bakmayın satıcıya. adı üstünde...
  • quote:

Satıcı Dizel aracı Devirli kullanmassan o seni kullanır dedi bilmiyorum Ben 2500-3000 arası vites değiştiriyorum
    Bu arada Aracı Aldigimda icinde 7 litre benzin oldugunu söylediler Benzin ısıgı 7 litre kalınca yanıyormus Ben aracı aldıgımda yaklasık 25 litre (100 lira) Benzin aldim Arac 250 km de ve benzin ışı yandı yani 250 km =25 litre dizel
    40 kuruş yakmış Aracı 120 km civari Rampali inislı cıkıslı bol virajlı uzun yolda 6 kişiyle kullandım geri kalan şehirçi sizce yakıt nasıl Bu arada Ortalama yakıt yol bilgisayarında 7.4 litre görunuyor ama yanlis gibi

Şu an benim Linea T-jet şehir içi 6.3 lt/100 km gösteriyor.
    Yakıt tüketimi kullanım ile çok fark eden bir değer. Benim kullanımımda 25 litre dizel ile 500 km gider sizin Linea.
  • Arkadaşlar linea için arka koltuklara kafalık arıyorum nerden bulabilirm acaba?? Servis çok pahalı fiyat çekiyor yardımlarınızı bekliyorum..
  • arkadaşlar merhaba.ben performanslı arabaları seven birisiyim.o yüzden dizel aracımı satıp benzinliye geçmeyi aklımdan geçiriyorum ve Linea Tjet düşünüyorum.bu motoru kullanan arkadaşlara sorularım olacaktı;motorun kronik sorunları var mıdır?bir de alırsam mutlaka lpg taktıracağım.lpg uyumu nasıl bu motorların?lpg taktıran varsa onlarında yorumlarını almak isterim.teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına

arkadaşlar merhaba.ben performanslı arabaları seven birisiyim.o yüzden dizel aracımı satıp benzinliye geçmeyi aklımdan geçiriyorum ve Linea Tjet düşünüyorum.bu motoru kullanan arkadaşlara sorularım olacaktı;motorun kronik sorunları var mıdır?bir de alırsam mutlaka lpg taktıracağım.lpg uyumu nasıl bu motorların?lpg taktıran varsa onlarında yorumlarını almak isterim.teşekkürler...

Performans diyorsun sonra lpg takdıracam diyorsun bence dizel linea al derim tabi iş sana kalmış ama bence dizel lpg ye göre daha performanslıdır
    he ben arada benzin kullanacam dersen ona bişey diyemicem ama dizel candır....
  • arkadaşlar lütfen yardımcı olun.

1.3 multijet dualogic linea almak istiyorum. özellikle kullanan arkadaslarım + ve - leri ile birlikte değerlendirebilir mi? özellikle performans ve dualogic şanzuman nasıldır ?

performans olarak beklentim ise ; şu an 2004 model benzinli 1.4 95hp manuel fiat punto kullanıyorum. bu aracdan biraz daha performanslı olsun yeterli.

şirketin 1.5 90 hp dizel duster ın performansı beni tatmin etti. teknik özellikleri kıyasladığımda linea ile hemen hemen aynı.

umarım anlatabilmişimdir derdim

şimdiden teşekkür ediyorum
  • Zor.
    Hem 5 beygir düşecek, hem otomatik olacak ve hem de performans artacak.
    1.6 multijet veya t-jet bakınız.
  • 
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.