Şimdi Ara

DH Kütahyalılar Grubu (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
522
Cevap
2
Favori
33.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mathematiche

quote:

Orijinalden alıntı: tR_Sheriff_tR

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ben geldim gali.. böyle bişey oldugunu bilmiyodum güzelmiş :D Yenidoğan ilk okulu - kılıçarslan lisesi(orta okul ) - Anadolu öğretmen lisesi :D Kütahyam benim bir tanedir :)

Yenidoğanlı mısın ?

Aynen dogma büyüme buradayım.

Aynı mahallenin çocuğuyuz desene...Ben de bugün döndüm Kütahya'ya yurttaydim
    Buraları özlemisim Hatta yeni bir park açılmış burda...

Aynen Hüsnükişioglunun oraya actılar...yanlıs zamanda gelmişsin ama bu soguklar fena :)

Niye yanlış zamanda geldim?

Soguklardan dolayı :) Kütahyadan farklı biryerdemiydin bilmiyorum yurttayım deyince o ssekilde düsündüm. yoksa kütahya gibisi bulunmaz

İmzadaki sehirde lise okuyordum 15 gün buralardayiz :)

• hemşehrilerim yanında mesajın bulunsun dedim. gerçi uzunca bir süredir kütahya dışındayım ama tatillerde falan geliyorum memlekete..
  • ben de kütahyalıyım memleketimi çok seviyorum bozuk insanların şarapçı ayyaş travestilerin az olduğu memleketim EĞLENCE YERLERİ YOKMUŞ BAZILARINA GÖRE GİDİN İSTANBULDA GAY KLÜPLERİNE EĞLENENİN ÇOK EĞLENCELİ ORALAR Bİ MAHVETMEDİĞİNİZ ORALAR KALDI PİSLİK HERİFLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kötü_ben -- 3 Nisan 2012; 23:34:30 >
  • imza cok sade olmuş vazosuz imza olmaz kutahyalilar için :D
  • benide latarsanız sevinirim liseyi kütahyada okuduktan sonra izmire yerleştik
    izmirli olduk gali

selam olsun memleketime

"ölüm yada dirim elbet birgün gelecek kütahya ya"
  • Anaa DH'de ne çok Kütahya'lı varmış Benide ekleyin (Tavşanlı)
  • üniversiteyi düşünen sakın gelmesin. Gelişmiş köy
  • Aboooo bizim oğlanla toplanıvemiş eklen gruba hemencik benide

yunus emre ilköğretim okulu - ali güral lisesi - üniversite maalesef kütahyamda değil :(

o gadar da incik suyu işdiydim niye gidivedim ki kütayadan :(
  • Kimi zaman burda yazılanlara kızıyorum fakat çoğu haklı.
    Bir kütahya lı olarak.
    1.Havamız kışın çok pis
    2.Kesinlikle gelişmeye muhtaç (daha yeni yeni toparlıyor,üzerinden lanet bir belediye başkanı kalktı süleyman canan park ve bahçe düzenleme mermer kaldırım yapma uzmanı)
    3.İnsanlarımızın kafa yapısı kapalı.
    4.Sanayi / İstihdam özürlü.(güral ailesinin tekelinde ki bende kütahya porselende çalışmaktayım)
    5.Loş ve düzenlemesi berbat.(loşluk aynı düzenlemede hafif kıpırdanmalar var)
    6.Disko bar kosuna katılmıyorum ama sosyalleşmek için yer ve imkan yok.bar ve disko bence yeterli daha ne olacak.
    7.Bu kadar zengin imkanlar bu kadar felç mi edilir.Yoncalı-ılıca-çamlıca vs vs başka şehirde olsa cennet yaparlar oraları.
    8.Düzen denen birşey yok.(el ilanı dağıtıyorlar apartman kapısının altından sallama yollama,esnaf dükyanın önünü işgal ediyor kafasına göre,ara sokaklara tabelalar yok orası tek yö yok buraya girilmez vs vs)

Kütahya da yaşamaktan memnun değilim ama sakinliği , tutuculuğu (yobazlık hariç) ve küçük olması güzel.

• Bu şehirle ilgili bir bildiğim varsa o da yastık altı paraların çok olduğudur.

Sallasanız Türkiye'ye nefes aldırır o derece.

Bir Kütahyalının asla 1 evi yoktur. 2-3-4-5-6-..... gider de gider. Dedeler iyi çalışmış zamanında helal olsun.

Anlamsız bir şekilde kiralar yüksektir. Sanki bana Nişantaşı a...

Emlakçıya ev var mı dersin, tipinden anlar zaten öğrenci olduğunu ve yapıştırır soruyu, kaç kişi kalacaksın? Öyle ya, kafa sayısına göre söyleyecek kirayı ....... evladı.

Esnaf yeni mal alımı, stok gibi durumlarını her ayın 7sine, vize/final haftalarına ve okul açılış/kapanış durumlarına göre düzenler, yazın fast food lar batma noktasına kadar gider, hatta batanlarına bizzat şahit olunmuştur.

Merkezin en büyük geçim kaynağı öğrencidir. Asker diyenler de azımsanmayacak kadar çok ama adam internet cafe'den çıkmıyo, Maide'de boşnak böreği ve çay eşliğinde yemeğini yiyip dönüyo birliğine, öğrencinin bıraktığı parayı asker bırakamaz yani.

Tavşanlı komple kütahyayı satın alır linyitten dolayı. Tavşanlılılar hakkında enteresan dedikodular döner. Gedizliler için de 'yiğidin harman olduğu yer' denirmişmiş ama bizzat Gedizlilerden Tavşanlı için yapılan yakıştırmanın Gedizliler için ata sporu olduğunu duydum, doğruluğunu bilemem.

İnsanı yobaz, abartmıyorum yobazın önde gideni hemde. Din, iman para. Tutuculuk sözde, üç kuruşa her yola giderler yani.

Şive Ege, komik bir konuşma şekli hoşuma gitmiyor değil. Hele söverken şive baya güldürüyo insanı. N ile G harfini bir birleştirişleri var nasıl bir gırtlak/dil hareketidir çözemedim gitti.

Aman bi kütahyalı çıkıp ne diyosun falan demesin kanınızı biliyorum merak etmeyin. 6 yıldır burdayım.

Geneli böyle yani, yapıcak bir şey yok. He arada mutlaka adam gibi olanlar da vardır ama malesef istisnalar kaideyi bozmaz.

Çöm varsa mesaj atsın ilgileniriz gali

Eh de enkini bi diyorum Tavşanlılara selam ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murtezacan -- 18 Mayıs 2012; 4:19:17 >

• Dispanser yokuşundayım ,beklerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forgatten2

Eskişehir'liyim, okul nedeniyle Kütahya'da yaşıyorum.
    Kütahya'nın en çok trafiğinden şikayetçiyim, halkın değişik bir trafik anlayışı var. Benim bildiğim ana yola çıkarken araba geliyorsa beklenir, yol boşalınca çıkılır. Kütahya'da aracın iyice yaklaşması beklenip, yaklaştıktan sonra önüne atlanıyor. Yayalara karşı saygı yok, yaya görünce hızlanıp üstüne sürülüyor. Trafikte kimse kimseye yol vermiyor. Döneceğiniz taraftaki şeride 1 km önce girmezseniz dönemiyorsunuz.

Havası çok pis. Gece dışarı çıkıp yürüyüş yapayım diyorum. Eve geldiğimde üstüm başım kömür kokuyor.
    Kafe ve bar sayısı yetersiz. Sosyal hayat bakımından ölü bir şehir.
    Esnafın büyük kısmı çok bilmiş. Müşteri ile doğru düzgün ilgilenilmiyor. Söyledikleri yanlış birşeyi düzeltmeye kalkınca bir dövmedikleri kalıyor.
    Erkeklerde uzun saça ve küpeye pek hoş bakılmıyor, sürekli garip garip bakan insanlar görebiliyorsunuz.

Kütahya'nın sevdiğim yönlerini de anlatayım dedim ama bişey bulamadım.

birebir katılıyorum

• Kütahyada okuyanlara geçmiş olsun. Ben bu sene kurtuldum. İstanbula geçtim yatay geçiş ile
  • Kipamızda açıldı hayırlısı bakalım..
    Beyler Avm'de korku tüneli var diyorlar neresindeki?
  • Gerçekleri kabul etmek istemeyen biri mesajımı silmiş tüh çok üzüldüm üstteki çocuk haklı oldu şimdi tüh
  • Şaphane merkez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bak güzel kardeşim, 24 yaşındayım demesini biliyosun ama yaşının adamı değilsin belli ki.

Burada yazdıklarım silindiği için seninle daha fazla muhattap olmayacağım, bu mesajımdan sonra istediğini yazabilirsin cevap yazmayacağım.

Şu kadar söylüyorum sadece; memleketinden bu kadar eminsen Kütahya'ya geldiğinde bi özel mesajdan iletişime geç benimle, seni bir kaç hemşerinle tanıştırayım, sana Kütahya doğma-büyüme hemşerilerin memleketinin nasıl bir yer olduğunu anlatsınlar. Başka da bişey demiyorum, senin memleketin Türkiye'nin en güzel, en yaşanır ''aile'' şehri evet sen haklısın
  • Murtezaaaaaaa

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6 sene gurbette kaldım, memleketimin kıymetini o zaman anladım. Hem annem hemde babam tarafı Kütahya'nın yerlisi. Doğal olarak bende yerlisi olduğum için gurur duyuyorum. Dışardan gelip te burda çalışmaya mecbur olmadığı halde burda kalan bir sürü öğretmen, doktor dostum var. İlla yerlisi ile tanışmak isteyen varsa buyursun gelsin bir çayımı içsin. Kalın sağlıcakla.....
  • slm simav kınık akdağ forumda ne kadar kütahyalı varmış
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.