Şimdi Ara

DH Kütahyalılar Grubu (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
521
Cevap
2
Favori
33.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fırtınam..

Akçaalanlıyım ben. İzmirde yaşıyorum , Kütahya merkezde birkaç kez kalmak zorunda kaldım. Ben böyle ölü bir merkez görmedim yahu merkezde sosyal olarak hiçbirşey yok akşam oldumu millet evine çekiliyor dolaşıp gezip tozan çok az kişi var. Merkez bir nevi büyük köy gibi birşey sakin yani ama çok sakin.

Güvenlik diğer şehirlere göre en üst safhada, gelişmişlik hızı yüksek olmasada yinede epey yol kat edildi, ucuz bir şehirdir, sakin sevimli küçük bir şehirdir. Yaşamak rahattır, trafik fazla değildir bunaltmaz insanı, kiralar ucuzdur ve daha aklıma gelmeyen birçok olumlu özellik kütahyada vardır. Asgari ücretle kütahyada yaşarsınız ama başka şehirde yaşayamazsınız. Kısaca Kütahya sevilesi bir şehirdir. Tabi herkesin şehri kendine sevilesi olduğu için yukarda bazı arkadaşlar çirkeflik yapmışlar aşırı derecede. Ben sakaryaya gittim kaldım bikaç sene okul için ya bu kadar berbat ahlaksız bir şehir olurmu diyodum. Şimdi sakaryalı bi arkadaş çıkıp yok öyle bişey gayet güzel şehir der. Yani bunun sonu yok. Herkesin şehri kendine güzeldir.

Ayrıca nerde çokluk orda b..luk diye boşa dememişler. Varsın Kütahyamda çokluk olmasın... Biz böyle iyiyiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Territory -- 12 Ocak 2012; 15:42:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nehars

quote:

Orijinalden alıntı: urqun

quote:

Orijinalden alıntı: Nehars

arkadaş öyle yerlere götürmüşsün ki olayları dizi çeksen yeridir :) ayrıca bahsettiğin olayların çoğu her şehirde olabilecek sorunlar gelişmişlik bakımından açıkcası uçurum olabilecek bölgelere sahip olmaktansa ailecek yaşanabilecek şehir olmasını tercih ederim varsın olsun afiumumuz olmasın çokta bir şey kaybetmeyiz :))

ailecek her yerde yaşarsın dostum merak etme ben de niğdeliyim oranın da kütahyadan arta kalır bi yanı yok haklısın bi bakıma ama imkan varken imkansızı istemek niye onu anlamıyorum ben vekillerin başkanın var ama hepsi yatıyor olay afium değil istihdamın artması şehrin canlanması.. fuardan fuara şehirde hareketlilik var yoksa bi şey olsuğu yok..

niğdelisin kütahyayı beğenmiyorsun ne diyeyim

sorsana kaç sene niğdede kaldın diye ? türkiyenin dört bir yanını gezdik biz hakkarisinden manisasına kadar.. en son hatırladığım kadarıyla niğdeden ben 3 yaşındayken ayrıldık şimdi yaşım 21 var gerisini sen düşün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urqun -- 12 Ocak 2012; 20:16:31 >

• Biri kütahyami dedi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1752DF16D -- 13 Ocak 2012; 0:33:57 >
  • HORT
  • Okul yarıyıl tatiline girdim memlekete döndüm oh dedim. Kapalı hapisane gibi şehir.
  • Eskişehir'liyim, okul nedeniyle Kütahya'da yaşıyorum.
    Kütahya'nın en çok trafiğinden şikayetçiyim, halkın değişik bir trafik anlayışı var. Benim bildiğim ana yola çıkarken araba geliyorsa beklenir, yol boşalınca çıkılır. Kütahya'da aracın iyice yaklaşması beklenip, yaklaştıktan sonra önüne atlanıyor. Yayalara karşı saygı yok, yaya görünce hızlanıp üstüne sürülüyor. Trafikte kimse kimseye yol vermiyor. Döneceğiniz taraftaki şeride 1 km önce girmezseniz dönemiyorsunuz.

Havası çok pis. Gece dışarı çıkıp yürüyüş yapayım diyorum. Eve geldiğimde üstüm başım kömür kokuyor.
    Kafe ve bar sayısı yetersiz. Sosyal hayat bakımından ölü bir şehir.
    Esnafın büyük kısmı çok bilmiş. Müşteri ile doğru düzgün ilgilenilmiyor. Söyledikleri yanlış birşeyi düzeltmeye kalkınca bir dövmedikleri kalıyor.
    Erkeklerde uzun saça ve küpeye pek hoş bakılmıyor, sürekli garip garip bakan insanlar görebiliyorsunuz.

Kütahya'nın sevdiğim yönlerini de anlatayım dedim ama bişey bulamadım.

• Haklisin bu yuzden eskisehire bayiliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: forgatten2

Eskişehir'liyim, okul nedeniyle Kütahya'da yaşıyorum.
    Kütahya'nın en çok trafiğinden şikayetçiyim, halkın değişik bir trafik anlayışı var. Benim bildiğim ana yola çıkarken araba geliyorsa beklenir, yol boşalınca çıkılır. Kütahya'da aracın iyice yaklaşması beklenip, yaklaştıktan sonra önüne atlanıyor. Yayalara karşı saygı yok, yaya görünce hızlanıp üstüne sürülüyor. Trafikte kimse kimseye yol vermiyor. Döneceğiniz taraftaki şeride 1 km önce girmezseniz dönemiyorsunuz.

Havası çok pis. Gece dışarı çıkıp yürüyüş yapayım diyorum. Eve geldiğimde üstüm başım kömür kokuyor.
    Esnafın büyük kısmı çok bilmiş. Müşteri ile doğru düzgün ilgilenilmiyor. Söyledikleri yanlış birşeyi düzeltmeye kalkınca bir dövmedikleri kalıyor.
    Erkeklerde uzun saça ve küpeye pek hoş bakılmıyor, sürekli garip garip bakan insanlar görebiliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: forgatten2

Eskişehir'liyim, okul nedeniyle Kütahya'da yaşıyorum.

Ön yargıyla yaklaştığın için bulamaman normaldir. Yukardada dediğim gibi herkesin şehri kendine güzeldir. Sen eskişehirli oldugun için kalkıp kütahya güzel demezsin. Ama biz kütahyalılar olarak güzel yönlerini fazlaca görüyoruz. Onların bir kısmınıda yukarda anlattım zaten. Yaşanılabilir şehirler sıralamasında baya bi önlerdedir kütahya. Varsın barı diskosu olmasın. Çok büyük bi eksiklik değil. Ayrıca o kömür kokusu is kokusu eskidendi, son yıllarda doğalgaza geçilerek büyük oranda hava kirliliği önlendi. Esnaf heryerde aynı. Hangi şehire gidersen git aynı. Uzun saça küpeye türkiyenin %80inde hoş bakılmıyo zaten kütahyaya özgü bişey değil bu. Ülkemizin gelişememiş olması yüzünden oluyo buda.. Trafik konusuda her yerde aynı. Eskişehire gittim o söylediklerinin aynısını yaşadım.

Tekrarlıyorum herkesin şehri kendine güzeldir.

• Gediz/Akçaalan var mı aslen oraliyim
  • Az önce aracın göstergesi -24 gösteriyordu.
  • Aslen sarıkamışlı olunca çokta koymuyor canım bu soğuklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: tR_Sheriff_tR

quote:

Orijinalden alıntı: mathematiche

ben geldim gali.. böyle bişey oldugunu bilmiyodum güzelmiş :D Yenidoğan ilk okulu - kılıçarslan lisesi(orta okul ) - Anadolu öğretmen lisesi :D Kütahyam benim bir tanedir :)

Yenidoğanlı mısın ?

Aynen dogma büyüme buradayım.
  • Kütahyada okuyorum 3. senem yeni yapılan pazarın orada oturuyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: sessiz.kral_43

Kütahyalı olan var mı acaba bu forum da =) ??

quote:

Atatürk cad.

Saat Kulesi

Macar Evi

Kampüs

Kar manzarası

Sevgi Yolu

Vazo

Ulu Camii

Hisar (Kale-i Bala)

Aizonai

Mavi Şimşeğin efsane yılları

Arkadaşlar buyrun imzamız

quote:

Orjinalden alıntı: acr

Arkadaşlar İmza Kodu
    [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_20070927/mpage_1/key_/tm.htm][image]http://img510.imageshack.us/img510/3230/mzad2pr4.gif[/image][b] [center]DH Kütahyalılar Grubu[/center][/b] [/link][/center]

bizide yazı ven geli sessiz sadıcım

• anılarım depreşti, hey gidi gunler heyyyy bu arada resimler için ellerine sağlik
  • quote:

quote:

quote:

ben geldim gali.. böyle bişey oldugunu bilmiyodum güzelmiş :D Yenidoğan ilk okulu - kılıçarslan lisesi(orta okul ) - Anadolu öğretmen lisesi :D Kütahyam benim bir tanedir :)

Yenidoğanlı mısın ?

Aynı mahallenin çocuğuyuz desene...Ben de bugün döndüm Kütahya'ya yurttaydim
    Buraları özlemisim Hatta yeni bir park açılmış burda...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yenidoğanlı mısın ?

Aynen Hüsnükişioglunun oraya actılar...yanlıs zamanda gelmişsin ama bu soguklar fena :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yenidoğanlı mısın ?

Aynen Hüsnükişioglunun oraya actılar...yanlıs zamanda gelmişsin ama bu soguklar fena :)

Niye yanlış zamanda geldim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yenidoğanlı mısın ?

Niye yanlış zamanda geldim?

Soguklardan dolayı :) Kütahyadan farklı biryerdemiydin bilmiyorum yurttayım deyince o ssekilde düsündüm. yoksa kütahya gibisi bulunmaz

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.