Şimdi Ara

DH Kütahyalılar Grubu (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
522
Cevap
2
Favori
33.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LSG

quote:

Orijinalden alıntı: emrefe

kütahyada simavda okuyorm üniversite :):):):)

Simav'da askerliğimi yaptım bende...
    Simav'ın Kütahya' ile uzaktan yakından alakası yok, ne havası ne suyu..
    Simav güzel ilçe gerçekten..Askeride seviyorlar, sağolsunlar..

Bende Simav'lıyım :)
  • nasıl üye olcez buraya?
  • Cep telefon işiyle uğraşan kimdi?
  • merhaba hemşehrilerim
    ben de geldim...
  • kaç ay oldu gelemedim ama şu okul bitsin gelcem memleketim özledim valla
  • Bu yaz bari bir buluşma ayarlıyalım gençler.
  • aynen kaçıncı söyleyişim benim ..
  • Ankaradan oraya Havacı olarak acemi birligine geliyorum arkadaslar...

Bakalım menleketiniz ve insanı nasıl :)

7 temmuzda ordayım acemilik dönüşü yorum ve görüslerimi tek tek belirticem....

İYİ FORUMLAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakkir06

Ankaradan oraya Havacı olarak acemi birligine geliyorum arkadaslar...

Bakalım menleketiniz ve insanı nasıl :)

7 temmuzda ordayım acemilik dönüşü yorum ve görüslerimi tek tek belirticem....

İYİ FORUMLAR

Aha sınav var.Arkadaş askere gelecekmiş; çıkıp bir kapının önüne bakayım çer çöp varsa toplayayım,saat belirtirseniz karşılamaya geliriz.
  • Hooooooooortttt
  • Hadi beyler buluşma düzenleyelim. 2-3 kişi sayı farketmez.
  •  DH Kütahyalılar Grubu

%100 kütahyalı olup merkezde oturan kaç kişiyiz acaba haydin sağdan sayalım bakalım
  • kimse yokmu
    bende gidiyom gali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtkn -- 9 Temmuz 2010; 0:04:28 >
  • Kütahya merkezde oturuyorum evliya çelebi mahallesinde 16 yaşımdayım buluşmalara katılabilirim bencede buluşma düzenleyelim mangalda yakarız gali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßy_sert -- 9 Temmuz 2010; 16:30:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßy_sert

Kütahya merkezde oturuyorum evliya çelebi mahallesinde 16 yaşımdayım buluşmalara katılabilirim bencede buluşma düzenleyelim mangalda yakarız gali

adın ne hocam okulun orlardamısın
  • hangi okulun hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fakir_çocuk

quote:

Orijinalden alıntı: ßy_sert

Kütahya merkezde oturuyorum evliya çelebi mahallesinde 16 yaşımdayım buluşmalara katılabilirim bencede buluşma düzenleyelim mangalda yakarız gali

adın ne hocam okulun orlardamısın

sayın hemşerilerim aklınız fikriniz mangal ve mektep başka birşey bilmiyonuzmu siz

• Hisarlı Ahmet heykelimiz hayırlı olsun

DH Kütahyalılar Grubu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ES3NT -- 11 Ağustos 2010; 17:00:44 >
  • evet an itibariyle kütahyalı olmuş bulunuyorum, dumlupınar üniversitesi makine müh. öğrencisi oldum. tavşanlı yolu üzerindeymiş, barınma, ulaşım, beslenme, sosyal hayat hakkında vereceğiniz her türlü bilgiye, tavsiyeye açığım. sadece benim için değil, aynı üniversiteyi kazanan kişiler için de faydalı olur bu tarz bilgiler. paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • Öncelikle İstanbul,Ankara,İzmir gibi büyük yerlerden geliyorsan geçmiş olsun diyeyim.

İlk sene çevre edinmenede yardımcı olması için yurtta kalmanı öneririm,arkadaş çevren oluştuktan sonra eve çıkarsınız.Eve çıkacaksanda tek önerim mutlaka evi sahibinden kiralayın araya emlakçı koymak gibi bir hataya düşmeyin.Tüm emlakçılar öğrenciyi soyma derdindedir.Etraftan sürekli "Kütahya kışın soğuk" gibi laflar duyarsın büyük ihtimal ama inanma artık o eski soğuk Kütahya kalmadı.Hatta geçen kış adam gibi kar bile yağmadı deniz kıyısı bir yerden geliyorsan uyarayım geceleri çok sert ayaz oluyor.

Ulaşım konusu geçen senenin sonlarına doğru belediye ve dolmuşçular savaşından sonra biraz karışmıştı ama yaz okulunda gördüğüm kadarı ile eski haline dönmüş.Kayıt için Kütahya'ya gittiğinizde gittiğinizde otogarın yanından kalkan mavi dolmuşlara binerek okula ulaşabilirsiniz.Otogarda sorunca gösterirler.Mühendisliklere gitmek için internet üzerinden görüp "beğendiğin"(çünkü okulun tek güzel yeri) o ana kapının orada inip yine zaten internetten aşina olduğun rektörlüğe doğru ilerliyorsun.Havuzların sağ tarafı Mühendislik fakültesi oluyor.

Üniversiteye ulaşım 3 şekilde oluyor.Mavi dolmuşlar,kırmızı dolmuşlar ve bu sene belediyenin başlattığı sarı otobüsler.

Mavi dolmuşlar otogar ile okul arasında çalışıyor ve sadece para kabul ediyorlar.

Kırmızı dolmuşlar ise özel halk otobüsleri oluyor.1 ve 7 numaralı kırmızı dolmuşlar okula gitmekte.7 numara maviler ile aynı güzergahta çalışıyor ve hem para hemde Kart 43 kabul ediyorlar.1 numara ise devlet yurtları ile okul arasında çalışıyor ve sadece Kart 43 kabul ediyor.

Sarı otobüslerde dediğim gibi belediye dolmuş mücadelesi sonrası bu sene başladı ve 1 numara ile aynı güzergahta çalışıyorlar ve sadece Kart 43 kabul ediyorlar.

Kart 43'ü öğrenci belgen olmadan alamıyorsun ama öğrenci kartını aldıktan sonra mutlaka çıkart.Okula giderken(tabii kalacağın yere göre) mavi dolmuşları ve 7 numarayı kullan bunlar hem boş olur hemde hızlı gider.Dönerkende kırmızıları kullan Kart 43 sistemi ve daha oturmuş bir sistemleri olduğundan saatinde kalkarlar.Maviler genellikle bireysel çalıştığından araba ağzına kadar dolmadan kalkmazlar,yarım saat beklediğin olur.

1 yıl özel yurtta kalmış biri olarak ve arkadaşlarımın anlatıklarına bakarak rahatlıkla diyebilirim ki Kütahya'daki tüm özel erkek öğrenci yurtları rezalet durumda.O internete konulan fotoğraflara inanarak sakın ola yurt seçme,sene ortalarına doğru o fotoğraftaki yurtlardan eser kalmıyor.Yurt sahipleride aldıkları paraya bakıp öğrenci ile fazla ilgilenmiyor.F/P oranı en iyi yurt belediyenin sosyal tesisleri ile Nur Cemaatine ait özel erkek yurdu.Bilmem cemaat sana uyar mı ama Kütahya'da Nur cemaati fazla baskıcı değil hatta CHP gençlik kollarından arkadaşımda burada rahatça kalmakta fakat yurt şehirden biraz uzak.

Sosyal hayat olaraksa hayat genellikle trafiğe kapalı Sevgi Yolu ile Vazo ve otogar arasındaki Atatürk Caddesinden ibaret bunun dışında hafta sonları 1.5 süren bir tren veya 40 dakika süren otobüs yolculuğu ile Eskişehir'e gezmeye ve eğlenmeye gitmekteyiz.

Beslenmeyi ise tecrübe ettikçe öğrenirsiniz zaten ama Osmanlı Kebap,Antepli Mehmet,Donas,Doydoy(Sadece Sevgi Yolundaki),Pizzacım,Nefis Köfte(Saman pazarının içinde şehre göre ücra bir yerde ama şiddetle öneririm yerini sorup öğrenin ve gidin) önereceklerimden.

Tekrardan geçmiş olsun.

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.