DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
|DH KİTAP TUTKUNLARI|-Hangi Roman Türü?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: |DL| Daha Az
1 Kayıtlı Üye
3.832
Cevap
144
Favori
113.933
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Kitap >> Kitap Üzerine Sohbetler >> |DH KİTAP TUTKUNLARI|-Hangi Roman Türü?
Sayfaya Git:
Sayfa:

|DH KİTAP TUTKUNLARI|-Hangi Roman Türü?


(En Son Oy Tarihi: 19.1.2018)
Giriş
Mesaj
  • Yarbay
   3395 Mesaj
   18 Ekim 2011 18:39:15 Konu Sahibi
   Arkadaşlar ben kitap okumaktan çok zevk alan biri olarak kitap okumanın hayatın değişilmez bir parçası olduğunu düşünüyorum.Bu yüzden benim gibi DH de kitap tutkunu kişiler varsa paylaşım yada birlikte farklı konularda sohbet etmek isterim.Bir fan sayfasıda oluşturmuş oluruz.Düşüncem fan konusuna katılmak isteyenler kitap okumayı hangi kitapla sevdiğinizi yada kitap okuma süreniz de en sevdiginiz ders aldığıniz kitabı yazarsanız sevinirim.Ayrıca kitap okumak ve başlamak isteyenlere örnek olabiliriz.İlgi olursa imzada yapabiliriz.İlk ben başlayayım.Katılım bekliyorum.


   KİTAP OKUMAK

   Hepimizin bildiği gibi kitap okumak bir hobidir. Ama düşüncemizi sorarsanız hobiden öte , onsuz bir hayatın pek bir anlamı olmadığını söyleyebiliriz. Bunu söylüyoruz çünkü bize katkıları , hayal gücünü zorlanması ya da insanı farklı boyutlara taşıması sayılabilecek en belirgin özellikleri. Ancak en önemlisi çoğu kişi tarafından bilinmeyen yönü çok iyi bir dinleyici olmamızı sağlar kitap okumak. Birkaç yanlış düşünceden ve kitap okumanın yararlarından bahsedeceğiz. En çok yanlış düşünülen konu klasik ve diğerleri kavramı. Madde madde açıklamak istiyorum:

   -Klasiklerin insana kattığı boyut çok önemlidir bunu kimse görmezden gelemez. Her insanın, kitap okuyorum diyen herkesin bence ömründe klasiklere göz atmadan geçmesini istemeyiz.

   -Çok büyük bir yanılgı klasik harici kitapların zaman kaybı , eğlence için okunan kitaplar olarak görülmesi. Bu düşünceye sahip biri kitap okuyorum demesin. Klasik harici her kitap tekrar söylüyorum her kitabın yararı vardır. Her tür kitap , hiç fark etmez yararı olan kitaplardır. Nasıl mı şöyle :

   1-Hangi kitap olursa olsun okuduğunuz zaman hız kazanır ve pratik yapmış olursunuz.

   2-Her kitabın kendi dünyası vardır. Her yazarın farklı düşüncesi vardır. Bu durum insanın ufkunu genişletir. Her kitap için geçerlidir.

   3-Dikkatli okunduğu zaman yazım yanlışı ve anlatım bozukluğu yapamazsınız ki bu durum her kitap için geçerli ve en güzel özelliklerinden biridir. Her ne kadar bazı insanlar ne gereği var gibi söylemiş olsalar bile yazı dili hayatın çok önemli bir parçasıdır.

   4-Her kitap insanın iyi vakit geçirmesini sağlar ve kelime haznesini büyütür.

   5-Her kitap değil ama(Örnek olarak Dan Brown kitapları vs.) genel kültür bilginiz olsun , pratik bilgiler olsun insana kattığı boyut çok önemlidir.

   6- Kitap okumak düşünce ufkunu geliştirir, kişilerin olaylara bakış açısını, onu irdeleme, analiz etme şeklini geliştirir.

   Kitap okuma beyinin iki lobu arasında bağlantıyı kurar, ve beyinin gelişimine yüksek oranda katkı sağlar. Okuyan insanın düşüncesi ve konuşması çok farklı olup, toplumda kabul görülür bir kişiliğe sahip olur. Toplumda kabul görülür bir kişiliğe sahip olmak, kendini daha iyi bir şekilde ifade etmekdir.


   DOĞRU KİTAP SEÇME
   Okuma alışkanlığı ile ilgili tüm bu ayrıntıların yanı sıra özellikle dikkat edilmesi gereken bir nokta, okunacak kitabın seçilmesinde özen gösterilmesidir. Bir yıl içerisinde basılan binlerce kitabın arasında elbette faydalı eserlerin yanı sıra kitap olarak değerlendirilemeyecek yayınlar da vardır. Tüm bu kitapların arasında okunacak doğru kitapları seçmek ise ancak kişileri doğru yönlendirmek ile mümkündür.
   Öncelikle okunacak eserlerin okuyacak kişiye heyecan vermesi ve kişinin kitabı zevk alarak okuması önemlidir. Çünkü aksi özelliklere sahip kitaplar, kişileri şüpheci ve ümitsiz bir ruh haline sürükler.

   Kitaplar, aklın tedavi yerleridir. (Didorus Siculus)

   Kitaplık kurmak, tapınak yapmak kadar kutsaldır. (Victor Hugo)

   Kitaplar yaşadıkça "geçmiş" diye birşey olmayacaktır. (Bulver Lytton)
   |DH KİTAP TUTKUNLARI-Ayda Kaç Kitap Okuyorsunuz?
   Toplam oy : 150


   1-2 45% (68)
   3-5 36% (54)
   6-8 11% (17)
   10+ 5% (8)
   9-10 2% (3)   AYIN KİTABI

   2012 AYIN KİTAPLARI   NİSAN 2012 AYIN KİTABI-Aklından Bir Sayı Tut-John Verdon %37,50
   KİTAP HAKKINDA BİLGİ
   Gerilim romanı uzmanı olan John Verdon'un kaleme aldığı Aklında Bir Sayı Tut kitapseverlere mükemmel bir dedektiflik ve gizem romanı sunuyor.
   Posta kutusuna gelen bir notta 1 ile 1000 arasında bir sayı tutması gerektiğini söyler ve devamında tüm sırlarını bildiği ve tuttuğu sayının aynısı yazılıdır. Bunun üzerine bu gizemli notun kim tarafından yazıldığını bulmaya çalışan adam kendini bir anda mükemmel bir gizem oyununun içinde bulur.
   Kitabını okurken kendinizi birden romanın içinde buluyorsunuz. Adeta romandaki adamdan daha önce bu gizemi çözmeye çalışıyorsunuz fakat bir türlü başarılı olamıyorsunuz. Kitabın sonundaki gerçek ile ise büyük bir şaşkınlık içine giriyorsunuz.
   Aklında Bir Sayı Tut kitabının en güzel tarafı çok fazla detaya girilmeden basit bir anlatımının olması. Bu yüzden okurken fazla zorlanmıyorsunuz ve akıcı dili ile kendinizi bir anda kaptırıyorsunuz.


   1-İçimizdeki Şeytan-Sabahattin Ali %18,75
   2-Uçurtma Avcısı-Khaled Hosseini %31,25
   3-Fedailerin Kalesi Alamut-Vladimir Bartol %6,25
   4-Prag Mezarlığı-Umberta Eco %6,25
   5-Aklından Bir Sayı Tut-John Verdon %37,50

   MAYIS 2012 AYIN KİTABI-Kızıl Nehirler-Jean-Christophe Grangé %29,41
   KİTAP HAKKINDA BİLGİ
   "Kızıl Nehirler", ''Çocukluğumdan beri korkutucu hikâyeleri, korku filmlerini, bilinmeyenin verdiği endişeyi hep sevmişimdir" diyen Jean-Christophe Grangé'nin yazarlık yaşamındaki ikinci romanı. Mathieu Kassovitz tarafından filme çekilen ve başrollerinde Jean Reno ve Vincent Kessel’in oynadığı "Kızıl Nehirler", birbirini tamamlayan, iki gözü pek polisin son derece karanlık ve karmaşık bir cinayeti çözme çabasını anlatır. Küçük bir Fransız kasabasında meydana gelen bir cinayet, roman kahramanı iki polisin merakını körükler. Sonuçta kökü eskilere uzanan bir gizli örgüt çıkacaktır ortaya ve hiçbir şeyin tesadüf olmadığı gözler önüne serilir. "Kızıl Nehirler", yazarın ustalıkla sağladığı soluk kesici tempo ve usta işi karakter tahlilleri, best-seller türüne dudak büken Avrupalı okuru derinden etkilemiştir.

   1-Açlık Oyunları(seri)-Suzanne Collins %23,52
   2-Şah Mat-Mario Mazzanti %23,52
   3-Kızıl Nehirler-Jean-Christophe Grangé %29,41
   4-Yaşlı Adamın Savaşı-John Scalzi %11,76
   5-Yaşlı Adam ve Deniz-Ernest Hemingway %11,76


   HAZİRAN 2012 AYIN KİTABI-Cerrah-Tess Gerritsen%32
   KİTAP HAKKINDA BİLGİ
   Bu romanın her satırından kan sızıyor... Kitaba adını veren, planlı ve kanlı katil Cerrah gerilimi her an ayakta tutuyor.
   Dr. Catherine Cordell Savannah'da seri cinayetler işleyen bir katilin vahşi saldırısına uğramıştır. Saldırgandan onu silahla vurarak kurtulmayı başarmıştır. Şimdi Boston'dadır. Ancak başka bir katil bu kentte de gerilim yaratmaktadır. Kadınların rahimlerini kesip alan ve korkunç işkencelere tabi tutan adama Cerrah adı verilmektedir. Catherine Cordell birdenbire bu katilin de hedefi haline gelecektir.
   Çok satanlar listesinin müdavimlerinden Tess Gerritsen'in insan bedenini ve ruhunu en ince ayrıntısına kadar tarif ettiği tıbbî gerilim romanlarından beşincisi olan Cerrah, inandırıcı kahramanları, sürükleyici diyalogları ve sürekli tırmanan gerilim duygusuyla bu türü sevenlerin hayran olacağı tarzda bir roman. Doğan Kitap'ın yılın gerilim romanı olmasını beklediği Cerrah'da Gerritsen tıpkı kahramanının neşterini kullandığı gibi kalemini ustaca oynatıyor.

   1-Buz Kapanı-Gleen Meade%8
   2-Bin Muhteşem Güneş-Khaled Hosseini%16
   3-Orman-Harlan Coben%8
   4-Cerrah-Tess Gerritsen%32
   5-Oyun-Ted Dekker%8
   6-Buz Ve Ateşin Şarkısı(seri)-George R.R Martin%28


   TEMMUZ 2012 AYIN KİTABI-Yüzüklerin Efendisi(seri)-J.R.R Tolkein %35
   KİTAP HAKKINDA BİLGİ
   Orta Dünyadan destansı bir masal Yüzüklerin Efendisi.Tolkien‘in yarattığı kusursuz dünyanın yeniden hayata dönüşü.Orta Dünya hakkında kısa bir bilgi vermeli öncelikle.Cüceler, elfler, insanlar üç büyük ırkdır. Bunların dışında hobbitler, ebtler, orklar gibi kendine has özellikleri bulunan ırklar mevcutur. Masalımızın içerisinde bu ırkların özellikleri bir kez daha vurgulanacaktır.
   En taş kalbli görünen insanların bile taştan da olsa bir kalbi vardır ve yalçın kayalar bile ufacık damlalar ile zaman içinde aşınırlar.

   1-Tanrının Öyküsü-Robert Winston %4
   2-Kayıp Sembol-Dan Brown%15%
   3-Sisle Gelen Yolcu-Jean Christophe Grange %24
   4-Yüzüklerin Efendisi(seri)-J.R.R Tolkein %35
   5-Otostopçu(seri)-Douglas Adams %6
   6-Zar Adam-Luke Rhinehart %13


   AĞUSTOS 2012 AYIN KİTABI-Sherlock Holmes(seri)-Sir Arthur Conan Doyle%30
   KİTAP HAKKINDA BİLGİ
   ”Sayın Bay Holmes; Brixtone Sokağı’ndaki, Lauriston Gardesn’ta, gece saat üçte çok feci bir olay meydana geldi. Devriye gezen adamımız köhne evde bir ışık görünce içeriye girip bakmış ve cesetle karşılaşmış. Fakat ne bir hırsızlık olmuş, ne de bu adamın nasıl öldüğüne dair elimizde bir ipucu var. Odada kan izleri var ama adamın hiç yarası yok. Bu boş eve nasıl geldiği konusunda da hiçbir fikrimiz yok; her şey büyük bir bulmacaya benziyor. Bu sizin çözebileceğiniz nitelikte bir durum…”
   Ünlü dedektif ve polisiye severler için unutulmaz bir kahraman olan Sherlock Holmes’un maceralı tekrar basılıyor. Yayınlanmış iki baskı üzerinden Holmes’un özelliklerine değindik. Watson’un Holmes hakkındaki ilginç gözlemleri ilginizi çekecek türden.
   Bu zamana kadar Sherlock Holmes’un adını, kitaplarla alakadar olup da duymayan herhâlde yoktur. Holmes’un namı öylesine alıp başını yürümüştür ki, yazarı Doyle’un adını bile geçip, ünlenmiştir. Bazen karakterler yazarlarını böyle geride bırakırlar, bu yazar için iyi midir, kötü müdür bu ayrı bir tartışma konusudur ama Doyle için Holmes’un kendisinden ünlü olması iftihar meselesi olsa gerek. Zira dedektiflik denilince hemen akla Holmes gelir. Bu karakterden önce de karakterler vardı; en barizi Poe’nun karakteri Dupin’dir. Fakat Dupin, Holmes gibi macera silsilesine sahip olamamış ve doğal olarak ünü de buna bağlı kalmıştır. Holmes ise gerek zekası gerek çözümlemeleri ile her polisiye severin takdirini kazanmış, tam bir ütopik kahramandır. Zira o, sararan tırnaklardan kişinin sigara içtiğini ve markasını çıkarıp, cinayet yerinde bulduğu izmaritle suçluya giden bir ‘tümdengelim’ uygulayan dahine bir zattır. Kısacası her özelliğiyle dedektifliğinden ödün vermeyen, suçluların kendisinden korktuğu birisidir.   1-Doğu Ekspresinde Cinayet-Agatha Christie%6
   2-Küçük Mucizeler Dükkanı-Debbie Macomber%14
   3-Ölü Ozanlar Derneği-N.H. Kleinbaum%28
   4-Dijital Kale-Dan Brown%20
   5-Sherlock Holmes(seri)-Sir Arthur Conan Doyle%30   EYLÜL 2012 AYIN KİTABI-Metro 2033-Dmitry Glukhovsky%27
   KİTAP HAKKINDA BİLGİ
   Moskova Metrosu'ndaki Sırrı Keşfetmeye Hazır mısınız? Rusya'da 1 Milyon Kişi Okudu, 25 Dile Çevrildi Haritalarıyla.
   Yıl 2033...Nükleer savaş sonrası enkaz haline gelen dünyada insan soyu neredeyse tükenmiş, radyasyon yüzünden kentler yaşanamaz halde. Hayatta kalan birkaç bin kişi yeraltına, dünyanın en büyük nükleer sığınağı olan Moskova Metrosu'na sığınıyor. Burası insanoğlunun son kalesi.
   Yeraltındakiler için en büyük tehlike Karaderililer. İstasyonlar mini devletlere bölünmüş. İdealler, dinler, temiz su filtreleri gibi nedenlerle bir araya gelmiş halklar. Duygular yerini içgüdülere bırakmış. Tek bir amaç var: Ne pahasına olursa olsun hayatta kalmak.
   Genç Artyom'a yaklaşmakta olan karanlık tehlikeye karşı halkı uyarması için Metro'nun kalbi, "Polis" istasyonuna gitme görevi verilir. Metro'nun kaderi belki de tüm insanlığın kaderi Artyom'un elindedir artık.
   Moskova metrosu, romanda anlatıldığı gibi labirente benzer, büyüklüğü ve hatları tam olarak bilinmeyen bir gizemdir. Metroda, devlet ve gizli servislere ait yüzden fazla gizli yeraltı sığınağı bulunur. Sovyetler Birliği döneminde liderleri korumak ya da ülkeden kaçırmak için yapıldığı söylenen Metro-2, Moskova metrosunun bir parçası ve en ünlü efsanelerinden biridir. Esin kaynağı olduğu çok sayıda mit ve şehir efsanesi vardır.

   Toplam oy:146

   1-Milenyum(seri)-Stieg Larsson%13
   2-Devlet-Platon%15
   3-Zen Kaçıkları-Jack Kerouac%1
   4-Yüzyıllık yalnızlık-G.G. Marquez%6
   5-Gözlerini Sımsıkı Kapat-John Verdon%8
   6-Monte Kristo Kontu-Alexandre Dumas Monte%19
   7-Metro 2033-Dmitry Glukhovsky%27
   8-Kızıl Nehir - John Hart %8


   EKİM 2012 AYIN KİTABI-Kürk Mantolu Madonna-Sabahattin Ali %45
   KİTAP HAKKINDA BİLGİ
   Her gün, daima öğleden sonra oraya gidiyor, koridorlardaki resimlere bakıyormuş gibi ağır ağır, fakat büyük bir sabırsızlıkla asıl hedefine varmak isteyen adımlarımı zorla zapt ederek geziniyor, rastgele gözüme çarpmış gibi önünde durduğum Kürk Mantolu Madonna'yı seyre dalıyor, ta kapılar kapanıncaya kadar orada bekliyordum.' imi tutkular rehberimiz olur yaşam boyunca. Kollarıyla bizi sarar. Sorgulamadan peşlerinden gideriz ve hiç pişman olmayacağımızı biliriz. apıtlarında insanların görünmeyen yüzlerini ortaya çıkaran Sabahattin Ali, bu kitabında güçlü bir tutkunun resmini çiziyor. Düzenin sildiği kişiliklere, yaşamın uçuculuğuna ve aşkın olanaksızlığına (?) dair, yanıtlanması zor sorular soruyor.
   Toplam oy : 123

   1-Kayıp Gül-Serdar Özkan6% (8)
   2-Kürk Mantolu Madonna-Sabahattin Ali45% (56)
   3-Bye Bye-Oktay Sinanoğlu 6% (8)
   4-Savaşçı-Doğan Cüceloğlu3% (4)
   5-Dünyanın İlk Günü-Beyazit Akman 13% (17)
   6-Mesnevi-Mevlana Celaledin-i Rumi 17% (22)
   7-Osmancık-Tarık Buğra 6% (8)


   KASIM 2012 AYIN KİTABI-Yeşil Yol-Stephen King 34%
   KİTAP HAKKINDA BİLGİ
   Acımasız, katillerin bulunduğu Could Mountain hapishanesinin E bloğuna hoş geldiniz. Buradaki mahkumlar 'Yaşlı Sparky' diye bilinen elektrikli sandalye için sıralarını beklerlerdi. Hapishane gardiyanlarından Paul Edgecombe için bütün katiller aynıydı. Ta ki John Coffey adındaki mahkumla tanışıncaya dek. Dev cüsseli, çocuk kalpli bu adam Edgecombe'un hayatını değiştirecekti.
   Toplam oy : 129


   1-Yeşil Yol-Stephen King 34% (45)
   2-Kar Kurdu-Glenn Meade 27% (35)
   3-Siyah Kan-Jean Christophe Grange17% (22)
   4-Mahşer- Stephen King10% (13)
   5-Herman Melville-Moby Dick10% (14)   ARALIK 2012 AYIN KİTABI-Empati-Adam Fawer34%
   KİTAP HAKKINDA BİLGİ
   Yaşamınızın kontrolü sizde değil!Öyle olduğunu düşünebilirsiniz, ama yanılıyorsunuz.
   Elbette ki kendi kararlarınızı kendiniz vermekte özgürsünüz.Bu kitabı kapatabilirsiniz.O sandalyede oturmaya devam edebilirsiniz.Ya da gözlerinizi oymak gibi çılgınca bir şey yapabilirsiniz.Ne isterseniz yapabilirsiniz.Ama sorun şurada: Ne isteyeceğinizi kontrol edemezsinizHer davranışınızı önceden belirleyen arzularınız ruhunuzun o kadar derinlerine işlemiştir ki, onlara dikkat bile etmezsiniz Ve bu da sizi mükemmel bir köle yapar Bu nedenle, hayatınızı yaşamaya devam edin Ne isterseniz yapın Sadece ‘isteklerinizin’ tümüyle sizin kontrolünüzde olmadığı gerçeği üzerine kafanızı çok fazla yormamaya çalışın

   Toplam oy : 84

   1-Çakal-Frederick Forsyth13% (11)
   2-Zaman Çarkı(seri)-Robert Jordan33%(28)
   3-Psikopat-Tami Hoag7% (6)
   4-Şahane Hatalar-Heather Mcelhatton11% (10)
   5-Empati-Adam Fawer34% (29)
   2012 YILIN KİTABI-Yüzüklerin Efendisi(seri)-J.R.R Tolkein29%
   KİTAP HAKKINDA BİLGİ
   Orta Dünyadan destansı bir masal Yüzüklerin Efendisi.Tolkien‘in yarattığı kusursuz dünyanın yeniden hayata dönüşü.Orta Dünya hakkında kısa bir bilgi vermeli öncelikle.Cüceler, elfler, insanlar üç büyük ırkdır. Bunların dışında hobbitler, ebtler, orklar gibi kendine has özellikleri bulunan ırklar mevcutur. Masalımızın içerisinde bu ırkların özellikleri bir kez daha vurgulanacaktır.
   En taş kalbli görünen insanların bile taştan da olsa bir kalbi vardır ve yalçın kayalar bile ufacık damlalar ile zaman içinde aşınırlar.
   Toplam oy :217

   1-Aklından Bir Sayı Tut-John Verdon 8% (19)
   2-Kızıl Nehirler-Jean-Christophe Grangé 5% (13)
   3-Cerrah-Tess Gerritsen 6% (14)
   4-Yüzüklerin Efendisi(seri)-J.R.R Tolkein29% (65)
   5-Sherlock Holmes(seri)-Sir Arthur Conan Doyle9% (21)
   6-Metro 2033-Dmitry Glukhovsky9% (21)
   7-Kürk Mantolu Madonna-Sabahattin Ali16% (35)
   8-Yeşil Yol-Stephen King 6% (14)
   9-Empati-Adam Fawer 6% (15)   EN İYİ YABANCI YAZAR-J. R. R. Tolkien25% (45)
   YAZAR HAKKINDA BİLGİ
   John Ronald Reuel Tolkien (3 Ocak 1892 - 2 Eylül 1973), İngiliz yazar, şair, filolog ve profesör unvanlı akademisyen. Uzmanlık alanı Anglo-Saxon Dili ve Edebiyatıdır. Hobbit, Yüzüklerin Efendisi ve Silmarillion gibi fantastik kurgu eserleriyle tanınır.
   Başlıca Eserleri
   1925 - Sir Gawain And The Green Knight (editör, E.V. Gordon ile birlikte)
   1936 - Beowulf: The Monsters And The Critics
   1937 - Hobbit
   1939 - Fairy Stories
   1949 - Farmer Giles Of Ham
   1957 - Yüzüklerin Efendisi
   1962 - The Adventures Of Tom Bombadil
   1967 - Smith Of Wootton Major, The Road Goes Ever On
   Toplam oy :177

   1-Stephen King21% (38)
   2-Jean Christophe Grangé 7% (14)
   3-Franz Kafka2% (4)
   4-Glenn Meade2% (4)
   5-Mario Mazzanti1% (3)
   6-J. R. R. Tolkien25% (45)
   7-Lev Tolstoy 3% (7)
   8-Conan Doyle 2% (4)
   9-Fyodor Dostoyevski22% (40)
   10-Oscar Wilde2% (5)
   11-Victor Hugo7% (13)


   BEĞENİLEN KİTAP KAHRAMANI-Saruman-Yüzüklerin Efendisi30% (29)
   Toplam oy : 95

   1-Çakal karakteri-Çakal 4% (4)
   2-Candide karakteri-Candide3% (3)
   3-Jaques Reverdi-Siyah Kan5% (5)
   4-Saruman-Yüzüklerin Efendisi30% (29)
   5-Robert Langdon-Da Vinci Şifresi26% (25)
   6-Lisbeth Salander-Ejderha Dövmeli Kız 7% (7)
   7-Kvothe-Kral Katili Güncesi23% (22)


   EN İYİ KAPAK TASARIMI-Ölü Ruhlar Ormanı19% (27)
   2-Ölü Ruhlar Ormanı

   Toplam oy : 140

   1-Buz ve Ateşin Şarkısı15% (21)
   2-Ölü Ruhlar Ormanı19% (27)
   3-Miras Döngüsü1% (2)
   4-Yüzüklerin Efendisi18% (26)
   5-Rüzgarın Adı12% (18)
   6-Pi nin Yaşamı7% (11)
   7-Baba16% (23)
   8-Ejderha Dövmeli Kız8% (12)   Favori yayıneviniz?-CAN YAYINLARI
   Toplam oy : 97   1-CAN YAYINLARI 16% (16)
   2-İTHAKİ YAYINLARI 14% (14)
   3-İş Bankası Kültür Yayınları 12% (12)
   4-EPSİLON YAYINLARI10% (10)
   5-PEGASUS YAYINLARI 9% (9)
   6-DOĞAN KİTAP 7% (7)
   7-İLETİŞİM YAYINLARI 5% (5)
   8-ALTIN KİTAPLAR 5% (5)
   9-YAPI KREDİ YAYINLARI 4% (4)
   10-KORİDOR YAYINCILIK 4% (4)
   11-NTV YAYINLARI3% (3)
   12-EVEREST YAYINLARI3% (3)
   13-ARTEMİS YAYINLARI2% (2)
   14-Metis Yayınları1% (1)
   15-İZ YAYINCILIK1% (1)
   16-BİLGİ YAYINEVİ 1% (1)
   17-ALFA YAYINLARI 1% (1)


   EN İYİ POLİSİYE ROMANI-Aklından Bir Sayı Tut-John Verdon
   Toplam oy : 93


   1-Aklından Bir Sayı Tut-John Verdon30% (28)
   2-On Küçük Zenci-Agatha Christie17% (16)
   3-Siyah Kan - J.C.Grange18% (17)
   4-Buz Kapanı - Glenn Meade9% (9)
   5-Panik - Jeff Abbott4% (4)
   6-Cerrah serisi- Tess Gerritsen 20% (19)
   EN İYİ MACERA-GERİLİM ROMANI-Da Vinci Şifresi-Dan Brown
   Toplam oy : 68   1-Da Vinci Şifresi-Dan Brown54% (37)
   2-Kızıl Nehir - John Hart7% (5)
   3-Yürüyen Ölüler - Robert Kirkman5% (4)
   4-Leyleklerin Uçuşu - J.C.Grange14% (10)
   5-Dijital Kale-Dan Brown13% (9)
   6-Psiko Analist - John Katzenbach4% (3)
   EN İYİ FANTASTİK ROMANI-Buz ve Ateşin Şarkısı -George R.R. Martin
   Toplam oy : 105

   1-Kral Katili Güncesi-Patrick Rothfuss31% (33)
   2-Zaman Çarkı - Robert Jordan6% (7)
   3-Buz ve Ateşin Şarkısı -George R.R. Martin41% (44)
   4-Mahşer-Stephen King4% (5)
   5-Kara Kule-Stephen King9% (10)
   6-Ejderha Mızrağı - Tracy Hickman5% (6)   EN İYİ KLASİK ROMANI-Suç ve Ceza-F. M. Dostoyevski
   Toplam oy : 137


   1-Don Kişot-Cervantes8% (12)
   2-Sefiller - Victor Hugo27% (37)
   3-Suç ve Ceza-F. M. Dostoyevski34% (47)
   4-Ölü canlar - Gogol2% (4)
   5-Karamazov Kardeşler-F. M. Dostoyevski5% (8)
   6-Fareler ve İnsanlar-John Steinbeck13% (19)
   7-Savaş ve Barış-L. N. Tolstoy7% (10)


   2013 AYIN KİTAPLARI   EYLÜL 2013 AYIN KİTABI-Cehennem-Dan Brown
   Toplam oy : 80   1-Cehennem-Dan Brown32% (26)
   2-Ejderhaların Dansı-G.R.R Martin16% (13)
   3-Ejderhanın Hiddeti-Margaret Weis,Tracy Hickman1% (1)
   4-Tanrının Unutulan Çocukları-Craig Silvey8% (7)
   5-Simyacı-Paulo Coelho 26% (21)
   6-Zaman Çarkı 14 Işığın Anısı - Robert Jordan, Brandon Sanderson3% (3)
   7-Spartakus: Kılıçlar ve Küller - J. M. Clements3% (3)
   8-Yürüyen Ölüler : İsyan - Jay Bonansinga, Robert Kirkman5% (4)
   9-Franny ve Zooey - J. D. Salinger1% (1)
   10-Sessiz Kız - Tess Gerritsen1% (1)
   EKİM 2013 AYIN KİTABI-Şu Çılgın Türkler - Turgut Özakman
   Toplam oy :79


   1-Kardeşimin Hikayesi - Zülfü Livaneli 22% (18)
   2-Ruhi Mücerret - Murat Menteş 21% (17)
   3-Son Sefarad - Beyazit Akman 10% (8)
   4-Şimdiki Çocuklar Harika - Aziz Nesin10% (8)
   5-Şu Çılgın Türkler - Turgut Özakman35% (28)   KASIM 2013 AYIN KİTABI-Bin Dokuz Yüz Seksen Dört-George Orwel
   Toplam oy :70


   1-Ben Efsane-Richard Matheson10% (7)
   2-Bin Dokuz Yüz Seksen Dört-George Orwell34% (24)
   3-Kemiklerin Şifresi-Simon Beckett 8% (6)
   4-Kıyamet Gösterisi-Terry Pratchhett8% (6)
   5-Knulp-Hermann Hesse7% (5)
   6-Kurtlar İmparatorluğu-Jean Christophe Grange 14% (10)
   7-Münih e Kadar 6 Mezar-Mario Puzo 17%(12)   ARALIK 2013 AYIN YERLİ KİTABI-Şairin Romanı-Murathan Munganl
   Toplam oy :26


   1-Şairin Romanı-Murathan Mungan30% (8)
   2-Hasret -Canan Tan 26% (7)
   3-Uygarlık Tarihi-Server Tanili23% (6)
   4-Dönüş-Ayşe Kulin15% (4)
   5-Varolmayanlar-Doğu Yücel 3% (1)   ARALIK 2013 AYIN YABANCI KİTABI-Faust-Goethel
   Toplam oy :59

   1-Faust-Goethe32% (19)
   2-Fahrenheit 451 - Ray Bradbury27% (16)
   3-Yüzbaşının Kızı - A.S. Puşkin18% (11)
   4-Sokak Kedisi Bob-James Bowen15% (9)
   5-Cthulhu nun Çağrısı - H. P. Lovecraft6% (4)   2013 YILIN KİTABI-Cehennem-Dan Brown
   Toplam oy :111


   1-Cehennem-Dan Brown30% (34)
   2-Bin Dokuz Yüz Seksen Dört-George Orwell20% (23)
   3-Simyacı-Paulo Coelh13% (15)
   4-Şu Çılgın Türkler - Turgut Özakman11% (13)
   5-Ruhi Mücerret - Murat Menteş10% (12)
   6-Faust-Goethe 4% (5)
   7-Fahrenheit 451 - Ray Bradbury3% (4)
   8-Münih e Kadar 6 Mezar-Mario Puzo2% (3)
   9-Hasret -Canan Tan 0% (1)
   10-Şairin Romanı-Murathan Mungan 0% (1)   2014 AYIN KİTAPLARI   OCAK 2014 AYIN KİTABI-Hayvan Çiftliği George Orwell
   Toplam oy:75


   1-Hayvan Çiftliği George Orwell 44% (33)
   2-22/11/63 - Stephen King 29% (22)
   3-Hiç Kimse Sıradan Değildir - Markus Zusak13% (10)
   4-Brandenburg-Glenn meade 6% (5)
   5-Dehşet Ülkesi-Jack London6% (5)   OCAK 2014 AYIN KİTABI-Amat-Ihsan Oktay Anar
   Toplam oy:60


   1-Amat-Ihsan Oktay Anar18% (11)
   2-İstanbul Hatırası- Ahmet Ümit16% (10)
   3-Dünyanın İlk Günü - Beyazıt Akman13% (8)
   4-Çalıkuşu- Reşat Nuri Güntekin11% (7)
   5-Şah ve Sultan - İskender Pala8% (5)
   6-Yeni Dünya - Sabahattin Ali8% (5)
   7-Ustam ve Ben- Elif Şafak6% (4)
   8-Sultanı Öldürmek- Ahmet Ümit3% (2)
   9-Anne Kafamda Bit Var-Tarık Akan3% (2)
   10-Mahalle Kahvesi-Sait Faik Abasıyanık3% (2)
   11-Mihmandar-İskender PALA3% (2)
   12-Başucumda Müzik- Kürşat Başar1% (1)
   13-Veda- Ayşe Kulin 1% (1)
   14-Mucizevi Mandarin - Aslı Erdoğan0% (0)   KASIM 2014 AYIN KİTABI-Ve Dağlar Yankılandı-Khaled Hosseini
   Toplam oy:57


   1-Ve Dağlar Yankılandı - Khaled Hosseini31% (18)
   2-Peter Pan Ölmeli - John Verdon 26% (15)
   3-Oyun–Ted Dekker19% (11)
   4-Üçlü İttifak - Maxime Chattam14% (8)
   5-Adsız Sansız Bir Jude - Thomas Hardy8% (5)   Dan Brown'un En Sevdiğiniz Eseri Hangisi?-Melekler ve Şeytanlar
   Toplam oy : 74


   1-Melekler ve Şeytanlar43% (32)
   2-Da Vinci Şifresi31% (23)
   3-Cehennem10% (8)
   4-Dijital Kale9% (7)
   5-Kayıp Sembol2% (2)
   6-İhanet Noktası2% (2)


   Siz Hangisini Tercih Edersiniz?-Matbu Kitap
   Toplam oy : 61


   1-Matbu Kitap80% (49)
   2-E-kitap19% (12)
   İMZA

   [center][image]http://store.donanimhaber.com/ea/00/39/ea003940ca59fff2e498c7ff05a23073.jpg[/image][/center][center][color=blue][b][link=http://forum.donanimhaber.com/m_53760892/mpage_1/f_/key_//tm.htm#53760892]DH KİTAP TUTKUNLARI[/link][/b][/color][/center]   [center][image]http://store.donanimhaber.com/fe/01/3d/fe013dcb1a60c839019b4f2f1b013546.jpg[/image][/center][center][color=blue][b][link=http://forum.donanimhaber.com/m_53760892/mpage_1/f_/key_//tm.htm#53760892]DH KİTAP TUTKUNLARI[/link][/b][/color][/center]


   [center][image]http://store.donanimhaber.com/6d/f0/bd/6df0bdddfc260c7457c35b2165fdbc35.jpg[/image][/center][center][color=blue][b][link=http://forum.donanimhaber.com/m_53760892/mpage_1/f_/key_//tm.htm#53760892]DH KİTAP TUTKUNLARI[/link][/b][/color][/center]   [center][image]http://store.donanimhaber.com/54/d3/3c/54d33cdae16bb790de4bed0372e3c820.jpg[/image][/center]
   [center][b][link=http://forum.donanimhaber.com/m_53760892/mpage_1/f_/key_//tm.htm#53760892]DH KİTAP TUTKUNLARI[/link][/b][/center]
   ÜYELER
   1-|DL| -Uçurtma Avcısı
   2-mertblade-Alamut
   3-Klavyelist-Efendi(Soner Yalçın)
   4-mert8396-Ruh Adam(Hüseyin Nihal Atsız)
   5-AtticusFinch-Bülbülü Öldürmek
   6-Dolumay-Yüzüklerin Efendisi
   7-DMUKKS- Hırsız Şehzade
   8-blackemre
   9-EGercek-Beyaz Diş
   10-beytepeli06
   11-DonCorleone^^- Karamazov Kardeşler
   12-khefren-Suç ve Ceza
   13-*damon*-Don kişot(Cervantes)
   14-Levis 501
   15-aso2
   16-BAM TELİ
   17-f(x)-Empati(Adam Fawer)
   18-Wheatley
   19-Uuu Beybi
   20-Dgkn_ngn
   21-pspfreak
   22-GusFring-Satranç
   23-Maggese-Sefiller
   24- SammaR-The Lord Of The Rings
   25-crazytrex-Kelebek
   26-ruhsuzadam
   27-Forcé
   28-Creative_Director
   29-MrDraius-Biz Osmanlıyız(Yavuz bahadıroğlu)
   30-Sıradan Biri
   31-zigör-Sherlock Holmes
   32-ênigma
   33-Tarih Bilinci
   34-JDaniels
   35-gdraek
   36-Dönüşüm
   37-Düşünemedi
   38-_Marvel_
   39-voyage123
   40-LudoTurin
   41-AnitabLake
   42-VeRMİNaaRD
   43-CR7_35
   44-JamesKırkRobertLars
   45-LudoTurin
   46-SirChaos
   47-ctrlspace
   48-SKIPPER84
   49-musanpa
   50-vector x-31
   51-BrokenGoblet
   52-alp12ank
   53-minderbob
   54-Ohan
   55-aperpil
   56-KillForYou!
   57-odtulufb
   58-WiccA35
   59-Artizt
   60-yori
   61-l3ortacine16
   62-MeYo
   63-PessCorpse
   64-oguz_19811981
   65-guRizingo-simyacı
   66-geronimo.
   67-xx_pm
   68-poorsa-Cennetin Doğusu
   69-Jakoß
   70-pronefroz-Ejderha Mızrağı
   71-egerasim-Binboğalar Hikayesi
   72-aşkacısı
   73-Görkem Y.
   74-Huseyinn31
   75-kalip
   76-akula2005- Don Kişot
   77-mo0rfin-Taaşuku Talat ve fitnat
   78-Michael Joseph Jackson
   79-koraysonmez
   80-Pentagramet-Kinyas ve Kayra(Hakan Günday)
   81-laider
   82-kızıl bulutsu-Korkuyu Beklerken(Oğuz Atay)
   83-kroto
   84-A Man-9.hariciye(Peyami safa)
   85-damardangiren-Suc ve Ceza
   86-marfoglu
   87-alwer
   88-aliisot
   89-Itachi-san
   90-NJP- Kurtlarla dans
   91-Junkie.
   [color=#000099]92- iztuzu(Ayın birincisi)[/color]
   93-wampaa
   94-Sherlock0
   95-kraljoe31
   96-can_navaro5-Osmanlı Demokrasisinden Türkiye Cumhuriyetine(Yavuz Bahadıroğlu)
   97-platinone-Martı
   98-musty81-Dar Kapı(Andre Gide)
   99-by_c
   100-Bookill
   101-iso_deno_demiro
   102-HyDro-X-GEN
   103-berdurmus
   104-Yerdeniz B.
   105-muelincolt
   106-brcsrdr
   [color=#000099]107-the right hand of evil(Ayın birincisi) [/color]
   108-emma morley
   109-unowen-Kızıl Nehirler(Jean-Christophe Grange)
   110-gribb
   111-zoro11-Angela'nın Külleri(Frank McCourt)
   112-DyingStar
   113-JanBaV
   114-acabacı
   115-kamiku549
   116-janjanahmet
   117-Hussein Genghis
   118-Don-Vito Corleone
   119-ewee1212
   120-1444
   121-Kabuska
   122-.::KraL::.
   123-JacquesReverdi
   124-HIMYM-Çalıkuşu
   125-the right hand of evil
   126-B2Production-Metal Fırtına
   127-RingThalion
   128-olek1988
   129-Eksi-1
   130-El-Cezeri
   131-EhliKeyf06
   132-MYılmaz4646
   133-GFB.Semih
   134-Patria o Muerte
   135-yaramanguru
   136-ÖzeDönükZeka
   137-hop-e3
   138-Lutino
   139-CarrieWhite
   140-NomadCRY
   141-_Realist_
   142-carlitoss
   143-X_S!nS!
   144-unknown*
   145-Gentlove
   146-ShitThat
   147-Danny Greene
   148-Uuu Beybi
   149-heavyen
   150-ayanozer
   151-kabataserkek
   152-ibretcrew
   153-Volleyballer*
   154-witch_i
   155-Génésis
   156-isyanisi
   157-sol_ak
   158-Poros-Beyaz Diş
   [b] 159-Sentez*-Onur Üyesi[/b]
   160-birmanyak-Komplo(Shdney Sheldo)
   161-y3k-Kusursuz Katil(Lewis Perdue)
   162-dexter27
   163-~PanteR~
   164-K.B.V.
   165-The Player
   166-MayonezliTost
   167-FallBackNow!!!
   168-lolex
   169-Tracy-Mcgrady-Ana(Maksim Gorki)
   170-HaYaTiTehLiKe-İnsancıklar(Dostoyevski)
   171-Kamishi
   172-tinus
   173-mvsm
   174-elifednah
   175-metecan1996x
   176-Sgt.Gaz
   177-yasin..
   178-4everGs59
   179-trmntr
   180-Un1qU3
   181-Manyofobi
   182-scorpionn88
   183-Jack Kerouac
   184-BluePage
   185-Chidori
   186-sigma6
   187-ikiodayediduvar
   188-mcudy
   189-yasar177
   190-photobomber
   191-Mc_ScRubS
   192-joker09
   193-ker3
   194-wintersunahmet
   195-citizenmiodakim
   196-EbrarSeha
   197-dexter27
   198-Valentinus12
   199-mesutreis
   200-Udlêngur
   201-DündenBugüne
   202-Brisingr
   203-Bedavauye
   204--StrongeR-
   205-Syronwar
   206-The Ugly
   207-Kelâm
   208-grkn07
   209-ilkebay
   210-ot
   211-firebender67
   212-efekan candan
   213-Bilinmeyen denklem
   214-r0land000
   215-BurningMoon
   216-napolyon94
   217-m@ydin
   218-tembelizm
   219-Ghosturk
   220-cazador1453
   221-yldrmhukuk
   222-qRiatuS
   223-furkanustunbas
   224-kesenturk
   225-Senatus
   226-neska
   227-ÇankırıLordu
   228-Mysterious47
   229-Mihail Bakunin
   230-Hussein Genghis
   231-VagueMan
   232-TheNightMaree
   233-Mongibello
   234-CooRDeLia
   235-1-BamBam-1
   236-Odaxre
   237-pridedawson
   238-GomuGomuNo
   239-Kıyamet Senfonisi
   240-Amrothrim
   241-atmaca57
   242-jnic
   243-DewilDragon
   244-Z.E.U.S
   245-cendikce
   246-1zmirli
   247-Admiralkheir
   248-pridedawson
   249-LoveU4ever
   250-Zamaazingoo
   251-The_R
   252-İlluminatici
   253-cemocekko
   254-lgndkgn
   255-Fatkork
   256-Kowalski941
   257-carpediemmm
   258-xPesya
   259-Post Rock
   260-Zornocu3169
   261-natlusss
   262-DaLGa©I
   263-korkunc penguen
   264-byelektronik
   265-recoakk
   266-lordy23
   267-eagle_beagle
   268-DoingForUs
   269-Artyom
   270-khal_drogo
   271-Arathorn97
   272-khal_drogo
   273-JackSparrov
   274-CiviLian.
   275-herakles24
   276-byabancı
   277-cduman
   278-carpemonoem
   279-Hans-Joachim Marseille
   280-LaHire
   281-story1981
   282-Scientist-Programmer Kid
   283-Edward Elric
   284-halloween13
   285-***FA***
   286-eraysenol
   287-tsukky
   288-metalmanr+
   289-ÇankırıLordu
   290-adsgads123
   291-FucsioN
   292-qwer7113
   293-scrtlg
   294-Haxenkoff
   295-butze
   296-isyanimvar
   297-thesaylon
   298-Kimyacı_~_Na2SO4
   299-Torchrable
   300-Rusty Ryan
   301-ChicharitoHernandez
   302-armutyus
   303-bnym97
   304-ByRaven
   305-Pulstar
   306-ersan145
   307-Azor Ahai
   308-mms01
   309-Crimson Knight
   310-chaos7
   311-CKayacan
   312-xMawii
   313-AhmetGüler
   314-ican96
   315-Arrow.-
   316-Loveliest
   317-XpressMusic34
   318-ksogul
   319-w0s3ra
   320-inanc13
   321-ALPARS
   322-fatihcsr
   323-biohard35
   324-meresu
   325-onlyArda
   326-Sucuklu Menemen-Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok
   327-John Citizen
   328-elzora666666
   329-Shik4marU
   330-taha.
   331-Arrow.-
   332-Vampire.
   333-QardeLs
   334-ogrenciinsan
   335-killersred
   336-ehdude31
   337-Existence.
   338-byabancı
   339-nk061
   340-aloren11
   341-teddybear01
   342-deancorll
   343-TheHistorian
   344-Kızıl Ejderha
   345-Uzman Öğenci
   346-aknykc
   347-s3ca6rcvv
   348-Havlayan Köpek Balığı
   349-Blue Dragon Ready
   350-bauberk
   351-yakuzza123
   352-GylR?
   353-sosyalik
   354-Jack Kerouac
   355-Pippi
   356-Root*
   357-batuhan1122
   358-S. Hawking
   359-cihatemlik
   360-#Muhammed
   361-Ludwig van Beethoven
   362-Minerva*
   363-Heudérbaix
   364-deniz.1778
   365-Üni Güç - Gooner
   366-magnetotr
   367-sir506
   368-NUDERA
   369-sHepHeRd'
   370-xchmer
   371-Aranel Isilrá
   372-Turnedar
   373-Ted1Getir
   374-patrynhaplo
   375-thedarkpassenger*
   376-therionboy
   377-planetearth
   378-AZPILICUETA
   379-48K
   380-Altay.
   381-Dragonborn Targaryen
   382-Mihail Bakunin
   383-Volume*
   384-_Moody
   385-Dragstyle
   386-Great.Wave
   387-kaylule123
   388-gfbsusuf
   389-Arrow.-
   390-Fielddd
   391-onlyfreedom
   392-Guthrath
   393-W.Röntgen
   394-caissabugra
   395-wesra
   396-omertopal44
   397-faldov
   398-tornacı-veysel
   399-tostmakinası
   400-ulaslaslas
   401-HayaletMisafir
   402-Mutfak Artisti
   403-Ken Adams
   404-Kagoca
   405-Gökkağan
   406-qun
   407-byob
   408-çkrge
   409-vascancelos
   410-TheVoice
   411-Bardeos
   412-logan34
   413-JabbaWockeeZ
   414-sadasc11
   415-QueenHelen
   416-Osman Okkes
   417-claderan
   418-Kreas Lunaquas
   419-LordM
   420-muvensa
   421-Yiğit Alp Demirkıran
   422-Heptor10
   423-PeşimizdeBiriVar
   424-wreckittralph
   425-Bossa
   426-pr0gedys
   427-d4rkness
   428-incir reçelşi
   429-Mesen90
   430-undercater
   431-ZıplakAdam
   432-Paco de Lucia
   433-MalcolmIIX
   434-canınıyerim
   435-Tek Göz
   436-WoodPecker.
   437-JessicaHyde
   438-cin
   439-AllameKisi
   440-Andromache
   441-gogogo.
   442-byMekkeliSerseri
   443-Drybeansandrice
   444-HKnatas
   445-Photographer Boy
   446-Whici
   447-aliemci
   448-İzmirli Samuray
   449-yergeylmz
   450-Swelterangel
   451-Royster
   452-Ray Manzarek
   453-ugurcan_baris
   454-Da Vinci was here
   455-ŞevketMarco
   456-claderan
   457-sergio22
   458-ithelien
   459-janejonce
   460-TurkısHKowboY
   461-ninja tuna
   462-Mr.Yengeç
   463-KediyeKafaAtanFare
   464-rocky bayboğa
   465-G.House M.D
   466-LucasAuAn
   467-Chekkumeito
   468-Gandalf81
   469-BAM TELİ
   470-Av. Harvey Specter
   471-Güneyli Şaman
   472-Fluid D.
   473-cem2014
   474-demaNer
   475-Rubai
   476-blackhawk25
   477-Snape758
   478-calıskan2144
   479-Sıkı Dur Geliyorum
   480-Bronze Boy
   481-destinati0n
   482-techkalem
   483-Harrow35
   484-schi8850
   485-MUHAFIZ44
   486-.Aslan.
   487-Lycosthene
   488-Mikacan
   489-cnbzkrt
   490-Parishan
   491-Jouska
   492-bi tylol hot içer miyiz
   493-Bleeeed
   494-jaguarr1903
   495-   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |DL| -- 18 Ocak 2018; 0:22:14 >   _____________________________

   LOST/CHUCK/THE VAMPIRE DIARIES/ARROW/NIKITA/PERSON OF INTEREST/HEROES/REVOLUTION/KYLE XY/FRINGE/V/FLASHFORWARD/TRUEBLOOD/DEXTER/SUPERNATURAL/NEW GIRL/THE LOST ROOM/THE WALKING DEAD/PERSONS UNKNOWN/HAVEN
   DH KİTAP TUTKUNLARI
  • Binbaşı
   1371 Mesaj
   18 Ekim 2011 20:03:57
   ekle kanka Alamut un yeri başkadır hayatımda
   |
   |
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   774 Mesaj
   18 Ekim 2011 20:08:58
   Benide yaz. Garip gelebilir ama Efendi-Soner Yalçın   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________

   Quentin Tarantino
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   18 Ekim 2011 20:57:37
   Ben de varım. Ruh Adam-Hüseyin Nihal Atsız
   |
   |
   _____________________________

  • Binbaşı
   1645 Mesaj
   18 Ekim 2011 21:11:32
   Bülbülü Öldürmek ekleyebilirsin
   |
   |
   _____________________________


   "I'm gonna kick your ass"
  • Yarbay
   3395 Mesaj
   21 Ekim 2011 17:10:34 Konu Sahibi
   imzada yaptım elimden geldiğince hayatı kitap ile olanları bekleriz.
   _____________________________

   LOST/CHUCK/THE VAMPIRE DIARIES/ARROW/NIKITA/PERSON OF INTEREST/HEROES/REVOLUTION/KYLE XY/FRINGE/V/FLASHFORWARD/TRUEBLOOD/DEXTER/SUPERNATURAL/NEW GIRL/THE LOST ROOM/THE WALKING DEAD/PERSONS UNKNOWN/HAVEN
   DH KİTAP TUTKUNLARI
  • Yüzbaşı
   260 Mesaj

   Android Beta Tester
   21 Ekim 2011 17:48:19
   Benide ekleyebilirsin Yüzkülerin Efendisi Favrim ama Ejderha dövmeli Kız seriside harika
   |
   |
   _____________________________

  • Çavuş
   73 Mesaj
   22 Ekim 2011 21:29:53
   acaba yüzüklerin efendisini nasıl okuyabilirim burdan yada nerden getirtebilirim
   _____________________________

  • Yarbay
   3292 Mesaj
   22 Ekim 2011 21:37:06
   İlk kitabım Hırsız Şehzadeydi hiç unutmam 7 yaşımdaydım sanırım .İmzaları sevdim .Beni de ekleyebilirsin.
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   3395 Mesaj
   22 Ekim 2011 21:57:00 Konu Sahibi
   quote:

   Orijinalden alıntı: eosk

   acaba yüzüklerin efendisini nasıl okuyabilirim burdan yada nerden getirtebilirim

   Hocam nerde oturuyorsun internette sipariş edebilirsin yada her kitapçıda genelde var.Eğer site olarak kargo ile istiyorsan pm den yardımcı olurum musait bir zamanda   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________

   LOST/CHUCK/THE VAMPIRE DIARIES/ARROW/NIKITA/PERSON OF INTEREST/HEROES/REVOLUTION/KYLE XY/FRINGE/V/FLASHFORWARD/TRUEBLOOD/DEXTER/SUPERNATURAL/NEW GIRL/THE LOST ROOM/THE WALKING DEAD/PERSONS UNKNOWN/HAVEN
   DH KİTAP TUTKUNLARI
  • Yarbay
   3395 Mesaj
   30 Ekim 2011 12:25:49 Konu Sahibi
   kitap sevdalısı başka arkadaşlarımızıda bekleriz, imzaları son hali ile düzenledim.
   _____________________________

   LOST/CHUCK/THE VAMPIRE DIARIES/ARROW/NIKITA/PERSON OF INTEREST/HEROES/REVOLUTION/KYLE XY/FRINGE/V/FLASHFORWARD/TRUEBLOOD/DEXTER/SUPERNATURAL/NEW GIRL/THE LOST ROOM/THE WALKING DEAD/PERSONS UNKNOWN/HAVEN
   DH KİTAP TUTKUNLARI
  • Yarbay
   2384 Mesaj
   30 Ekim 2011 12:40:56
   Okumak asla bir hobi değil bir ihtiyaçtır.Bakış açımız bu şekilde olursa kitaba yaklaşımımız da değişebilir.Değerli zamanlarımızı kitaba harcarsak bu harcadığımız zamanlar bize kazanç olarak geri döner.Bir kitap dostu olarak beni de ekleyebilirsiniz...
   |
   |
   _____________________________

  • Binbaşı
   1793 Mesaj
   30 Ekim 2011 12:53:39
   Beyaz dişle başladı benim sevdam.Ekleyebilirsin
   |
   |
   _____________________________

   When you want something in life, you just gotta reach out and grab it.
  • 30 Ekim 2011 13:00:03
   dan brownun kitaplarından ve millennium serisinden sonra hiçbir kitap kesmiyor artık beni çok çabuk sıkılıyorum.yeni arayışlara girdim tavsiye edecek varsa bekliyorum. dışarı çıktığımda şahane hataları alacagım,konu olarak ilginç geldi.birde klonun konusuda ilginçti. evde yatan kitaplar aklından bir sayı tut,olasılıksız,empati,stephen king mahşer ve o kitapları.açlık oyunları serisinide zor bitirdim ilk kitap güzeldi ama ikinci çok sıkıcıydı 3tede sırf bitirmek için okudum.   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Yarbay
   3395 Mesaj
   30 Ekim 2011 13:06:54 Konu Sahibi
   quote:

   Orijinalden alıntı: beytepeli06

   dan brownun kitaplarından ve millennium serisinden sonra hiçbir kitap kesmiyor artık beni çok çabuk sıkılıyorum.yeni arayışlara girdim tavsiye edecek varsa bekliyorum. dışarı çıktığımda şahane hataları alacagım,konu olarak ilginç geldi.birde klonun konusuda ilginçti. evde yatan kitaplar aklından bir sayı tut,olasılıksız,empati,stephen king mahşer ve o kitapları.açlık oyunları serisinide zor bitirdim ilk kitap güzeldi ama ikinci çok sıkıcıydı 3tede sırf bitirmek için okudum.

   Dan brown gibi yazar bulmak zor bende ihanet noktası hariç tüm kitaplarını okudum.Sana önerebileceğim.Ted Dekker-skin(oyun) kitabını okuyabilirsin güzellik kavramı üstüne yazılmış bir romamn benim hoşuma gitmişti.bu arada listeye ekleyeyim mi?
   _____________________________

   LOST/CHUCK/THE VAMPIRE DIARIES/ARROW/NIKITA/PERSON OF INTEREST/HEROES/REVOLUTION/KYLE XY/FRINGE/V/FLASHFORWARD/TRUEBLOOD/DEXTER/SUPERNATURAL/NEW GIRL/THE LOST ROOM/THE WALKING DEAD/PERSONS UNKNOWN/HAVEN
   DH KİTAP TUTKUNLARI
  • 30 Ekim 2011 13:08:56
   tşk ederim inceleyecegim evet ekleyebilirsin.   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________

  • Binbaşı
   1117 Mesaj
   30 Ekim 2011 13:12:10
   Ne ile başladığımı anımsayamıyorum uzun zaman oldu.. Ama en çok etkileyen karamazov kardeşler olmuştu 7.sınıftım galiba. Yaz hocam benide
   _____________________________   Dexter,Kyle XY,
   Merlin, Chuck, Criminal Minds, Fringe, How i Meet Your Mother, House MD, Man vs Wild, Oz, Prison Break, Sherlock, South Park, Supernatural, The Bigbang Theory, The Walking Dead, Hellsing, Death Note, Family Guy, Simpsons
  • Yarbay
   3395 Mesaj
   03 Kasım 2011 19:13:03 Konu Sahibi
   Güncel kitap tavsiyesi,yada kitap okumaya başlamak isteyene tavsiye verebilirim yada kitap tutkunu varsa ekleyebilirim   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

   LOST/CHUCK/THE VAMPIRE DIARIES/ARROW/NIKITA/PERSON OF INTEREST/HEROES/REVOLUTION/KYLE XY/FRINGE/V/FLASHFORWARD/TRUEBLOOD/DEXTER/SUPERNATURAL/NEW GIRL/THE LOST ROOM/THE WALKING DEAD/PERSONS UNKNOWN/HAVEN
   DH KİTAP TUTKUNLARI
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   03 Kasım 2011 22:18:15
   quote:

   Orijinalden alıntı: jacob108

   Güncel kitap tavsiyesi,yada kitap okumaya başlamak isteyene tavsiye verebilirim yada kitap tutkunu varsa ekleyebilirim

   değerli önerilerinizi bekliyorum.
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   3395 Mesaj
   04 Kasım 2011 05:48:32 Konu Sahibi
   quote:

   Orijinalden alıntı: gungor96


   Alıntıları Göster


   değerli önerilerinizi bekliyorum.

   Öneri yaparken kendi mi örnek vermek istiyorum.Kitap okumayı bu denli sevmeme neden olan etkenlerden bir tanesi hevesti.Kitap bakarken sizin merakınıza gideni yada sizle bağlantılı olan ve biraz da ilk başta kısa olan kitapları secmeye çalışın ki çabucak sıkılmayin.Tamamen kendinize ait bir kitaplik yapin.Bu daha çok sizi istekli kılacaktır.Elinizden geldigince orjinal kitap alın,biraz daha değeri artacağı için kitabı özenle kullanıp, okuyacaksınız büyük ihtimalle.Aslında kitap türleri o kadar çok ki sevdiginiz hobilerden tutun,hayalleriniz dahil olmak üzere her alandan kitap bulmak çok kolay.Aslında çoğu kişi kitap okumayı sevmemesi nedeni iki,üç sayfa okuyup bırakması yanlış kitap seçiminden kaynaklanıyor.Çünkü merak etmediğiniz bir kitabı okumak ilk defa kitap okumaya başlayanlar için çok sıkıcı geliyor.Aslında kitap okumayı sevdikten sonra her kitabın ayrı bir faydasi olduğunu anlayacaksınız.4 seneye kadar aynı sorun bende de vardı ama gerçekten okumayı istiyorsanız doğru tercihleri bulmak zorda değil.
   Bu arada hocam sizden de tavsiyeler almak isteriz.

   Güncel olarakta eğer yeni dünya düzenini, tarihini merak edenler ayrıca gizli örgüt ve projelerin insanlar üzerinde ki etkilerini merak edenler okuyabilir.Bilgi kitabı olduğu için sıkıcı gelebilir bazı arkadaşlar için. Zihin Kontrolü-Ömer ÖZKAYA'nin kitabını tavsiye ederim   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________

   LOST/CHUCK/THE VAMPIRE DIARIES/ARROW/NIKITA/PERSON OF INTEREST/HEROES/REVOLUTION/KYLE XY/FRINGE/V/FLASHFORWARD/TRUEBLOOD/DEXTER/SUPERNATURAL/NEW GIRL/THE LOST ROOM/THE WALKING DEAD/PERSONS UNKNOWN/HAVEN
   DH KİTAP TUTKUNLARI
Reklamlar
SEO
SEO
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,859
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.