Şimdi Ara

|DH KİTAP TUTKUNLARI|-Bu yaşınıza kadar kaç kitap okudunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.843
Cevap
144
Favori
123.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 9 ay
 • Cevaplayan Üyeler 777
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 534
 • Ortalama Mesaj Aralığı 19 saat 57 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 278
 • Favoriye Eklediklerim 144
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • |DL| (534 mesaj) the right hand of evil (357 mesaj) iztuzu (300 mesaj) VeRMİNaaRD (220 mesaj) Sentez* (157 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (1379 mesaj) Mobil (728 mesaj) Tablet (153 mesaj) (8 mesaj) Mini (146 mesaj) Uygulama (4 mesaj)
 • @
28 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Kitap >> Kitap Üzerine Sohbetler >> |DH KİTAP TUTKUNLARI|-Bu yaşınıza kadar kaç kitap okudunuz?
Sayfaya Git:
Sayfa:

|DH KİTAP TUTKUNLARI|-Bu yaşınıza kadar kaç kitap okudunuz?


(En Son Oy Tarihi: 18.4.2021)
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  3444 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Arkadaşlar ben kitap okumaktan çok zevk alan biri olarak kitap okumanın hayatın değişilmez bir parçası olduğunu düşünüyorum.Bu yüzden benim gibi DH de kitap tutkunu kişiler varsa paylaşım yada birlikte farklı konularda sohbet etmek isterim.Bir fan sayfasıda oluşturmuş oluruz.Düşüncem fan konusuna katılmak isteyenler kitap okumayı hangi kitapla sevdiğinizi yada kitap okuma süreniz de en sevdiginiz ders aldığıniz kitabı yazarsanız sevinirim.Ayrıca kitap okumak ve başlamak isteyenlere örnek olabiliriz.İlgi olursa imzada yapabiliriz.İlk ben başlayayım.Katılım bekliyorum.


  KİTAP OKUMAK

  Hepimizin bildiği gibi kitap okumak bir hobidir. Ama düşüncemizi sorarsanız hobiden öte , onsuz bir hayatın pek bir anlamı olmadığını söyleyebiliriz. Bunu söylüyoruz çünkü bize katkıları , hayal gücünü zorlanması ya da insanı farklı boyutlara taşıması sayılabilecek en belirgin özellikleri. Ancak en önemlisi çoğu kişi tarafından bilinmeyen yönü çok iyi bir dinleyici olmamızı sağlar kitap okumak. Birkaç yanlış düşünceden ve kitap okumanın yararlarından bahsedeceğiz. En çok yanlış düşünülen konu klasik ve diğerleri kavramı. Madde madde açıklamak istiyorum:

  -Klasiklerin insana kattığı boyut çok önemlidir bunu kimse görmezden gelemez. Her insanın, kitap okuyorum diyen herkesin bence ömründe klasiklere göz atmadan geçmesini istemeyiz.

  -Çok büyük bir yanılgı klasik harici kitapların zaman kaybı , eğlence için okunan kitaplar olarak görülmesi. Bu düşünceye sahip biri kitap okuyorum demesin. Klasik harici her kitap tekrar söylüyorum her kitabın yararı vardır. Her tür kitap , hiç fark etmez yararı olan kitaplardır. Nasıl mı şöyle :

  1-Hangi kitap olursa olsun okuduğunuz zaman hız kazanır ve pratik yapmış olursunuz.

  2-Her kitabın kendi dünyası vardır. Her yazarın farklı düşüncesi vardır. Bu durum insanın ufkunu genişletir. Her kitap için geçerlidir.

  3-Dikkatli okunduğu zaman yazım yanlışı ve anlatım bozukluğu yapamazsınız ki bu durum her kitap için geçerli ve en güzel özelliklerinden biridir. Her ne kadar bazı insanlar ne gereği var gibi söylemiş olsalar bile yazı dili hayatın çok önemli bir parçasıdır.

  4-Her kitap insanın iyi vakit geçirmesini sağlar ve kelime haznesini büyütür.

  5-Her kitap değil ama(Örnek olarak Dan Brown kitapları vs.) genel kültür bilginiz olsun , pratik bilgiler olsun insana kattığı boyut çok önemlidir.

  6- Kitap okumak düşünce ufkunu geliştirir, kişilerin olaylara bakış açısını, onu irdeleme, analiz etme şeklini geliştirir.

  Kitap okuma beyinin iki lobu arasında bağlantıyı kurar, ve beyinin gelişimine yüksek oranda katkı sağlar. Okuyan insanın düşüncesi ve konuşması çok farklı olup, toplumda kabul görülür bir kişiliğe sahip olur. Toplumda kabul görülür bir kişiliğe sahip olmak, kendini daha iyi bir şekilde ifade etmekdir.


  DOĞRU KİTAP SEÇME
  Okuma alışkanlığı ile ilgili tüm bu ayrıntıların yanı sıra özellikle dikkat edilmesi gereken bir nokta, okunacak kitabın seçilmesinde özen gösterilmesidir. Bir yıl içerisinde basılan binlerce kitabın arasında elbette faydalı eserlerin yanı sıra kitap olarak değerlendirilemeyecek yayınlar da vardır. Tüm bu kitapların arasında okunacak doğru kitapları seçmek ise ancak kişileri doğru yönlendirmek ile mümkündür.
  Öncelikle okunacak eserlerin okuyacak kişiye heyecan vermesi ve kişinin kitabı zevk alarak okuması önemlidir. Çünkü aksi özelliklere sahip kitaplar, kişileri şüpheci ve ümitsiz bir ruh haline sürükler.

  Kitaplar, aklın tedavi yerleridir. (Didorus Siculus)

  Kitaplık kurmak, tapınak yapmak kadar kutsaldır. (Victor Hugo)

  Kitaplar yaşadıkça "geçmiş" diye birşey olmayacaktır. (Bulver Lytton)
  |DH KİTAP TUTKUNLARI-Ayda Kaç Kitap Okuyorsunuz?
  Toplam oy : 150


  1-2 45% (68)
  3-5 36% (54)
  6-8 11% (17)
  10+ 5% (8)
  9-10 2% (3)  AYIN KİTABI

  2012 AYIN KİTAPLARI  NİSAN 2012 AYIN KİTABI-Aklından Bir Sayı Tut-John Verdon %37,50
  KİTAP HAKKINDA BİLGİ
  Gerilim romanı uzmanı olan John Verdon'un kaleme aldığı Aklında Bir Sayı Tut kitapseverlere mükemmel bir dedektiflik ve gizem romanı sunuyor.
  Posta kutusuna gelen bir notta 1 ile 1000 arasında bir sayı tutması gerektiğini söyler ve devamında tüm sırlarını bildiği ve tuttuğu sayının aynısı yazılıdır. Bunun üzerine bu gizemli notun kim tarafından yazıldığını bulmaya çalışan adam kendini bir anda mükemmel bir gizem oyununun içinde bulur.
  Kitabını okurken kendinizi birden romanın içinde buluyorsunuz. Adeta romandaki adamdan daha önce bu gizemi çözmeye çalışıyorsunuz fakat bir türlü başarılı olamıyorsunuz. Kitabın sonundaki gerçek ile ise büyük bir şaşkınlık içine giriyorsunuz.
  Aklında Bir Sayı Tut kitabının en güzel tarafı çok fazla detaya girilmeden basit bir anlatımının olması. Bu yüzden okurken fazla zorlanmıyorsunuz ve akıcı dili ile kendinizi bir anda kaptırıyorsunuz.


  1-İçimizdeki Şeytan-Sabahattin Ali %18,75
  2-Uçurtma Avcısı-Khaled Hosseini %31,25
  3-Fedailerin Kalesi Alamut-Vladimir Bartol %6,25
  4-Prag Mezarlığı-Umberta Eco %6,25
  5-Aklından Bir Sayı Tut-John Verdon %37,50

  MAYIS 2012 AYIN KİTABI-Kızıl Nehirler-Jean-Christophe Grangé %29,41
  KİTAP HAKKINDA BİLGİ
  "Kızıl Nehirler", ''Çocukluğumdan beri korkutucu hikâyeleri, korku filmlerini, bilinmeyenin verdiği endişeyi hep sevmişimdir" diyen Jean-Christophe Grangé'nin yazarlık yaşamındaki ikinci romanı. Mathieu Kassovitz tarafından filme çekilen ve başrollerinde Jean Reno ve Vincent Kessel’in oynadığı "Kızıl Nehirler", birbirini tamamlayan, iki gözü pek polisin son derece karanlık ve karmaşık bir cinayeti çözme çabasını anlatır. Küçük bir Fransız kasabasında meydana gelen bir cinayet, roman kahramanı iki polisin merakını körükler. Sonuçta kökü eskilere uzanan bir gizli örgüt çıkacaktır ortaya ve hiçbir şeyin tesadüf olmadığı gözler önüne serilir. "Kızıl Nehirler", yazarın ustalıkla sağladığı soluk kesici tempo ve usta işi karakter tahlilleri, best-seller türüne dudak büken Avrupalı okuru derinden etkilemiştir.

  1-Açlık Oyunları(seri)-Suzanne Collins %23,52
  2-Şah Mat-Mario Mazzanti %23,52
  3-Kızıl Nehirler-Jean-Christophe Grangé %29,41
  4-Yaşlı Adamın Savaşı-John Scalzi %11,76
  5-Yaşlı Adam ve Deniz-Ernest Hemingway %11,76


  HAZİRAN 2012 AYIN KİTABI-Cerrah-Tess Gerritsen%32
  KİTAP HAKKINDA BİLGİ
  Bu romanın her satırından kan sızıyor... Kitaba adını veren, planlı ve kanlı katil Cerrah gerilimi her an ayakta tutuyor.
  Dr. Catherine Cordell Savannah'da seri cinayetler işleyen bir katilin vahşi saldırısına uğramıştır. Saldırgandan onu silahla vurarak kurtulmayı başarmıştır. Şimdi Boston'dadır. Ancak başka bir katil bu kentte de gerilim yaratmaktadır. Kadınların rahimlerini kesip alan ve korkunç işkencelere tabi tutan adama Cerrah adı verilmektedir. Catherine Cordell birdenbire bu katilin de hedefi haline gelecektir.
  Çok satanlar listesinin müdavimlerinden Tess Gerritsen'in insan bedenini ve ruhunu en ince ayrıntısına kadar tarif ettiği tıbbî gerilim romanlarından beşincisi olan Cerrah, inandırıcı kahramanları, sürükleyici diyalogları ve sürekli tırmanan gerilim duygusuyla bu türü sevenlerin hayran olacağı tarzda bir roman. Doğan Kitap'ın yılın gerilim romanı olmasını beklediği Cerrah'da Gerritsen tıpkı kahramanının neşterini kullandığı gibi kalemini ustaca oynatıyor.

  1-Buz Kapanı-Gleen Meade%8
  2-Bin Muhteşem Güneş-Khaled Hosseini%16
  3-Orman-Harlan Coben%8
  4-Cerrah-Tess Gerritsen%32
  5-Oyun-Ted Dekker%8
  6-Buz Ve Ateşin Şarkısı(seri)-George R.R Martin%28


  TEMMUZ 2012 AYIN KİTABI-Yüzüklerin Efendisi(seri)-J.R.R Tolkein %35
  KİTAP HAKKINDA BİLGİ
  Orta Dünyadan destansı bir masal Yüzüklerin Efendisi.Tolkien‘in yarattığı kusursuz dünyanın yeniden hayata dönüşü.Orta Dünya hakkında kısa bir bilgi vermeli öncelikle.Cüceler, elfler, insanlar üç büyük ırkdır. Bunların dışında hobbitler, ebtler, orklar gibi kendine has özellikleri bulunan ırklar mevcutur. Masalımızın içerisinde bu ırkların özellikleri bir kez daha vurgulanacaktır.
  En taş kalbli görünen insanların bile taştan da olsa bir kalbi vardır ve yalçın kayalar bile ufacık damlalar ile zaman içinde aşınırlar.

  1-Tanrının Öyküsü-Robert Winston %4
  2-Kayıp Sembol-Dan Brown%15%
  3-Sisle Gelen Yolcu-Jean Christophe Grange %24
  4-Yüzüklerin Efendisi(seri)-J.R.R Tolkein %35
  5-Otostopçu(seri)-Douglas Adams %6
  6-Zar Adam-Luke Rhinehart %13


  AĞUSTOS 2012 AYIN KİTABI-Sherlock Holmes(seri)-Sir Arthur Conan Doyle%30
  KİTAP HAKKINDA BİLGİ
  ”Sayın Bay Holmes; Brixtone Sokağı’ndaki, Lauriston Gardesn’ta, gece saat üçte çok feci bir olay meydana geldi. Devriye gezen adamımız köhne evde bir ışık görünce içeriye girip bakmış ve cesetle karşılaşmış. Fakat ne bir hırsızlık olmuş, ne de bu adamın nasıl öldüğüne dair elimizde bir ipucu var. Odada kan izleri var ama adamın hiç yarası yok. Bu boş eve nasıl geldiği konusunda da hiçbir fikrimiz yok; her şey büyük bir bulmacaya benziyor. Bu sizin çözebileceğiniz nitelikte bir durum…”
  Ünlü dedektif ve polisiye severler için unutulmaz bir kahraman olan Sherlock Holmes’un maceralı tekrar basılıyor. Yayınlanmış iki baskı üzerinden Holmes’un özelliklerine değindik. Watson’un Holmes hakkındaki ilginç gözlemleri ilginizi çekecek türden.
  Bu zamana kadar Sherlock Holmes’un adını, kitaplarla alakadar olup da duymayan herhâlde yoktur. Holmes’un namı öylesine alıp başını yürümüştür ki, yazarı Doyle’un adını bile geçip, ünlenmiştir. Bazen karakterler yazarlarını böyle geride bırakırlar, bu yazar için iyi midir, kötü müdür bu ayrı bir tartışma konusudur ama Doyle için Holmes’un kendisinden ünlü olması iftihar meselesi olsa gerek. Zira dedektiflik denilince hemen akla Holmes gelir. Bu karakterden önce de karakterler vardı; en barizi Poe’nun karakteri Dupin’dir. Fakat Dupin, Holmes gibi macera silsilesine sahip olamamış ve doğal olarak ünü de buna bağlı kalmıştır. Holmes ise gerek zekası gerek çözümlemeleri ile her polisiye severin takdirini kazanmış, tam bir ütopik kahramandır. Zira o, sararan tırnaklardan kişinin sigara içtiğini ve markasını çıkarıp, cinayet yerinde bulduğu izmaritle suçluya giden bir ‘tümdengelim’ uygulayan dahine bir zattır. Kısacası her özelliğiyle dedektifliğinden ödün vermeyen, suçluların kendisinden korktuğu birisidir.  1-Doğu Ekspresinde Cinayet-Agatha Christie%6
  2-Küçük Mucizeler Dükkanı-Debbie Macomber%14
  3-Ölü Ozanlar Derneği-N.H. Kleinbaum%28
  4-Dijital Kale-Dan Brown%20
  5-Sherlock Holmes(seri)-Sir Arthur Conan Doyle%30  EYLÜL 2012 AYIN KİTABI-Metro 2033-Dmitry Glukhovsky%27
  KİTAP HAKKINDA BİLGİ
  Moskova Metrosu'ndaki Sırrı Keşfetmeye Hazır mısınız? Rusya'da 1 Milyon Kişi Okudu, 25 Dile Çevrildi Haritalarıyla.
  Yıl 2033...Nükleer savaş sonrası enkaz haline gelen dünyada insan soyu neredeyse tükenmiş, radyasyon yüzünden kentler yaşanamaz halde. Hayatta kalan birkaç bin kişi yeraltına, dünyanın en büyük nükleer sığınağı olan Moskova Metrosu'na sığınıyor. Burası insanoğlunun son kalesi.
  Yeraltındakiler için en büyük tehlike Karaderililer. İstasyonlar mini devletlere bölünmüş. İdealler, dinler, temiz su filtreleri gibi nedenlerle bir araya gelmiş halklar. Duygular yerini içgüdülere bırakmış. Tek bir amaç var: Ne pahasına olursa olsun hayatta kalmak.
  Genç Artyom'a yaklaşmakta olan karanlık tehlikeye karşı halkı uyarması için Metro'nun kalbi, "Polis" istasyonuna gitme görevi verilir. Metro'nun kaderi belki de tüm insanlığın kaderi Artyom'un elindedir artık.
  Moskova metrosu, romanda anlatıldığı gibi labirente benzer, büyüklüğü ve hatları tam olarak bilinmeyen bir gizemdir. Metroda, devlet ve gizli servislere ait yüzden fazla gizli yeraltı sığınağı bulunur. Sovyetler Birliği döneminde liderleri korumak ya da ülkeden kaçırmak için yapıldığı söylenen Metro-2, Moskova metrosunun bir parçası ve en ünlü efsanelerinden biridir. Esin kaynağı olduğu çok sayıda mit ve şehir efsanesi vardır.

  Toplam oy:146

  1-Milenyum(seri)-Stieg Larsson%13
  2-Devlet-Platon%15
  3-Zen Kaçıkları-Jack Kerouac%1
  4-Yüzyıllık yalnızlık-G.G. Marquez%6
  5-Gözlerini Sımsıkı Kapat-John Verdon%8
  6-Monte Kristo Kontu-Alexandre Dumas Monte%19
  7-Metro 2033-Dmitry Glukhovsky%27
  8-Kızıl Nehir - John Hart %8


  EKİM 2012 AYIN KİTABI-Kürk Mantolu Madonna-Sabahattin Ali %45
  KİTAP HAKKINDA BİLGİ
  Her gün, daima öğleden sonra oraya gidiyor, koridorlardaki resimlere bakıyormuş gibi ağır ağır, fakat büyük bir sabırsızlıkla asıl hedefine varmak isteyen adımlarımı zorla zapt ederek geziniyor, rastgele gözüme çarpmış gibi önünde durduğum Kürk Mantolu Madonna'yı seyre dalıyor, ta kapılar kapanıncaya kadar orada bekliyordum.' imi tutkular rehberimiz olur yaşam boyunca. Kollarıyla bizi sarar. Sorgulamadan peşlerinden gideriz ve hiç pişman olmayacağımızı biliriz. apıtlarında insanların görünmeyen yüzlerini ortaya çıkaran Sabahattin Ali, bu kitabında güçlü bir tutkunun resmini çiziyor. Düzenin sildiği kişiliklere, yaşamın uçuculuğuna ve aşkın olanaksızlığına (?) dair, yanıtlanması zor sorular soruyor.
  Toplam oy : 123

  1-Kayıp Gül-Serdar Özkan6% (8)
  2-Kürk Mantolu Madonna-Sabahattin Ali45% (56)
  3-Bye Bye-Oktay Sinanoğlu 6% (8)
  4-Savaşçı-Doğan Cüceloğlu3% (4)
  5-Dünyanın İlk Günü-Beyazit Akman 13% (17)
  6-Mesnevi-Mevlana Celaledin-i Rumi 17% (22)
  7-Osmancık-Tarık Buğra 6% (8)


  KASIM 2012 AYIN KİTABI-Yeşil Yol-Stephen King 34%
  KİTAP HAKKINDA BİLGİ
  Acımasız, katillerin bulunduğu Could Mountain hapishanesinin E bloğuna hoş geldiniz. Buradaki mahkumlar 'Yaşlı Sparky' diye bilinen elektrikli sandalye için sıralarını beklerlerdi. Hapishane gardiyanlarından Paul Edgecombe için bütün katiller aynıydı. Ta ki John Coffey adındaki mahkumla tanışıncaya dek. Dev cüsseli, çocuk kalpli bu adam Edgecombe'un hayatını değiştirecekti.
  Toplam oy : 129


  1-Yeşil Yol-Stephen King 34% (45)
  2-Kar Kurdu-Glenn Meade 27% (35)
  3-Siyah Kan-Jean Christophe Grange17% (22)
  4-Mahşer- Stephen King10% (13)
  5-Herman Melville-Moby Dick10% (14)  ARALIK 2012 AYIN KİTABI-Empati-Adam Fawer34%
  KİTAP HAKKINDA BİLGİ
  Yaşamınızın kontrolü sizde değil!Öyle olduğunu düşünebilirsiniz, ama yanılıyorsunuz.
  Elbette ki kendi kararlarınızı kendiniz vermekte özgürsünüz.Bu kitabı kapatabilirsiniz.O sandalyede oturmaya devam edebilirsiniz.Ya da gözlerinizi oymak gibi çılgınca bir şey yapabilirsiniz.Ne isterseniz yapabilirsiniz.Ama sorun şurada: Ne isteyeceğinizi kontrol edemezsinizHer davranışınızı önceden belirleyen arzularınız ruhunuzun o kadar derinlerine işlemiştir ki, onlara dikkat bile etmezsiniz Ve bu da sizi mükemmel bir köle yapar Bu nedenle, hayatınızı yaşamaya devam edin Ne isterseniz yapın Sadece ‘isteklerinizin’ tümüyle sizin kontrolünüzde olmadığı gerçeği üzerine kafanızı çok fazla yormamaya çalışın

  Toplam oy : 84

  1-Çakal-Frederick Forsyth13% (11)
  2-Zaman Çarkı(seri)-Robert Jordan33%(28)
  3-Psikopat-Tami Hoag7% (6)
  4-Şahane Hatalar-Heather Mcelhatton11% (10)
  5-Empati-Adam Fawer34% (29)
  2012 YILIN KİTABI-Yüzüklerin Efendisi(seri)-J.R.R Tolkein29%
  KİTAP HAKKINDA BİLGİ
  Orta Dünyadan destansı bir masal Yüzüklerin Efendisi.Tolkien‘in yarattığı kusursuz dünyanın yeniden hayata dönüşü.Orta Dünya hakkında kısa bir bilgi vermeli öncelikle.Cüceler, elfler, insanlar üç büyük ırkdır. Bunların dışında hobbitler, ebtler, orklar gibi kendine has özellikleri bulunan ırklar mevcutur. Masalımızın içerisinde bu ırkların özellikleri bir kez daha vurgulanacaktır.
  En taş kalbli görünen insanların bile taştan da olsa bir kalbi vardır ve yalçın kayalar bile ufacık damlalar ile zaman içinde aşınırlar.
  Toplam oy :217

  1-Aklından Bir Sayı Tut-John Verdon 8% (19)
  2-Kızıl Nehirler-Jean-Christophe Grangé 5% (13)
  3-Cerrah-Tess Gerritsen 6% (14)
  4-Yüzüklerin Efendisi(seri)-J.R.R Tolkein29% (65)
  5-Sherlock Holmes(seri)-Sir Arthur Conan Doyle9% (21)
  6-Metro 2033-Dmitry Glukhovsky9% (21)
  7-Kürk Mantolu Madonna-Sabahattin Ali16% (35)
  8-Yeşil Yol-Stephen King 6% (14)
  9-Empati-Adam Fawer 6% (15)  EN İYİ YABANCI YAZAR-J. R. R. Tolkien25% (45)
  YAZAR HAKKINDA BİLGİ
  John Ronald Reuel Tolkien (3 Ocak 1892 - 2 Eylül 1973), İngiliz yazar, şair, filolog ve profesör unvanlı akademisyen. Uzmanlık alanı Anglo-Saxon Dili ve Edebiyatıdır. Hobbit, Yüzüklerin Efendisi ve Silmarillion gibi fantastik kurgu eserleriyle tanınır.
  Başlıca Eserleri
  1925 - Sir Gawain And The Green Knight (editör, E.V. Gordon ile birlikte)
  1936 - Beowulf: The Monsters And The Critics
  1937 - Hobbit
  1939 - Fairy Stories
  1949 - Farmer Giles Of Ham
  1957 - Yüzüklerin Efendisi
  1962 - The Adventures Of Tom Bombadil
  1967 - Smith Of Wootton Major, The Road Goes Ever On
  Toplam oy :177

  1-Stephen King21% (38)
  2-Jean Christophe Grangé 7% (14)
  3-Franz Kafka2% (4)
  4-Glenn Meade2% (4)
  5-Mario Mazzanti1% (3)
  6-J. R. R. Tolkien25% (45)
  7-Lev Tolstoy 3% (7)
  8-Conan Doyle 2% (4)
  9-Fyodor Dostoyevski22% (40)
  10-Oscar Wilde2% (5)
  11-Victor Hugo7% (13)


  BEĞENİLEN KİTAP KAHRAMANI-Saruman-Yüzüklerin Efendisi30% (29)
  Toplam oy : 95

  1-Çakal karakteri-Çakal 4% (4)
  2-Candide karakteri-Candide3% (3)
  3-Jaques Reverdi-Siyah Kan5% (5)
  4-Saruman-Yüzüklerin Efendisi30% (29)
  5-Robert Langdon-Da Vinci Şifresi26% (25)
  6-Lisbeth Salander-Ejderha Dövmeli Kız 7% (7)
  7-Kvothe-Kral Katili Güncesi23% (22)


  EN İYİ KAPAK TASARIMI-Ölü Ruhlar Ormanı19% (27)
  2-Ölü Ruhlar Ormanı

  Toplam oy : 140

  1-Buz ve Ateşin Şarkısı15% (21)
  2-Ölü Ruhlar Ormanı19% (27)
  3-Miras Döngüsü1% (2)
  4-Yüzüklerin Efendisi18% (26)
  5-Rüzgarın Adı12% (18)
  6-Pi nin Yaşamı7% (11)
  7-Baba16% (23)
  8-Ejderha Dövmeli Kız8% (12)  Favori yayıneviniz?-CAN YAYINLARI
  Toplam oy : 97  1-CAN YAYINLARI 16% (16)
  2-İTHAKİ YAYINLARI 14% (14)
  3-İş Bankası Kültür Yayınları 12% (12)
  4-EPSİLON YAYINLARI10% (10)
  5-PEGASUS YAYINLARI 9% (9)
  6-DOĞAN KİTAP 7% (7)
  7-İLETİŞİM YAYINLARI 5% (5)
  8-ALTIN KİTAPLAR 5% (5)
  9-YAPI KREDİ YAYINLARI 4% (4)
  10-KORİDOR YAYINCILIK 4% (4)
  11-NTV YAYINLARI3% (3)
  12-EVEREST YAYINLARI3% (3)
  13-ARTEMİS YAYINLARI2% (2)
  14-Metis Yayınları1% (1)
  15-İZ YAYINCILIK1% (1)
  16-BİLGİ YAYINEVİ 1% (1)
  17-ALFA YAYINLARI 1% (1)


  EN İYİ POLİSİYE ROMANI-Aklından Bir Sayı Tut-John Verdon
  Toplam oy : 93


  1-Aklından Bir Sayı Tut-John Verdon30% (28)
  2-On Küçük Zenci-Agatha Christie17% (16)
  3-Siyah Kan - J.C.Grange18% (17)
  4-Buz Kapanı - Glenn Meade9% (9)
  5-Panik - Jeff Abbott4% (4)
  6-Cerrah serisi- Tess Gerritsen 20% (19)
  EN İYİ MACERA-GERİLİM ROMANI-Da Vinci Şifresi-Dan Brown
  Toplam oy : 68  1-Da Vinci Şifresi-Dan Brown54% (37)
  2-Kızıl Nehir - John Hart7% (5)
  3-Yürüyen Ölüler - Robert Kirkman5% (4)
  4-Leyleklerin Uçuşu - J.C.Grange14% (10)
  5-Dijital Kale-Dan Brown13% (9)
  6-Psiko Analist - John Katzenbach4% (3)
  EN İYİ FANTASTİK ROMANI-Buz ve Ateşin Şarkısı -George R.R. Martin
  Toplam oy : 105

  1-Kral Katili Güncesi-Patrick Rothfuss31% (33)
  2-Zaman Çarkı - Robert Jordan6% (7)
  3-Buz ve Ateşin Şarkısı -George R.R. Martin41% (44)
  4-Mahşer-Stephen King4% (5)
  5-Kara Kule-Stephen King9% (10)
  6-Ejderha Mızrağı - Tracy Hickman5% (6)  EN İYİ KLASİK ROMANI-Suç ve Ceza-F. M. Dostoyevski
  Toplam oy : 137


  1-Don Kişot-Cervantes8% (12)
  2-Sefiller - Victor Hugo27% (37)
  3-Suç ve Ceza-F. M. Dostoyevski34% (47)
  4-Ölü canlar - Gogol2% (4)
  5-Karamazov Kardeşler-F. M. Dostoyevski5% (8)
  6-Fareler ve İnsanlar-John Steinbeck13% (19)
  7-Savaş ve Barış-L. N. Tolstoy7% (10)


  2013 AYIN KİTAPLARI  EYLÜL 2013 AYIN KİTABI-Cehennem-Dan Brown
  Toplam oy : 80  1-Cehennem-Dan Brown32% (26)
  2-Ejderhaların Dansı-G.R.R Martin16% (13)
  3-Ejderhanın Hiddeti-Margaret Weis,Tracy Hickman1% (1)
  4-Tanrının Unutulan Çocukları-Craig Silvey8% (7)
  5-Simyacı-Paulo Coelho 26% (21)
  6-Zaman Çarkı 14 Işığın Anısı - Robert Jordan, Brandon Sanderson3% (3)
  7-Spartakus: Kılıçlar ve Küller - J. M. Clements3% (3)
  8-Yürüyen Ölüler : İsyan - Jay Bonansinga, Robert Kirkman5% (4)
  9-Franny ve Zooey - J. D. Salinger1% (1)
  10-Sessiz Kız - Tess Gerritsen1% (1)
  EKİM 2013 AYIN KİTABI-Şu Çılgın Türkler - Turgut Özakman
  Toplam oy :79


  1-Kardeşimin Hikayesi - Zülfü Livaneli 22% (18)
  2-Ruhi Mücerret - Murat Menteş 21% (17)
  3-Son Sefarad - Beyazit Akman 10% (8)
  4-Şimdiki Çocuklar Harika - Aziz Nesin10% (8)
  5-Şu Çılgın Türkler - Turgut Özakman35% (28)  KASIM 2013 AYIN KİTABI-Bin Dokuz Yüz Seksen Dört-George Orwel
  Toplam oy :70


  1-Ben Efsane-Richard Matheson10% (7)
  2-Bin Dokuz Yüz Seksen Dört-George Orwell34% (24)
  3-Kemiklerin Şifresi-Simon Beckett 8% (6)
  4-Kıyamet Gösterisi-Terry Pratchhett8% (6)
  5-Knulp-Hermann Hesse7% (5)
  6-Kurtlar İmparatorluğu-Jean Christophe Grange 14% (10)
  7-Münih e Kadar 6 Mezar-Mario Puzo 17%(12)  ARALIK 2013 AYIN YERLİ KİTABI-Şairin Romanı-Murathan Munganl
  Toplam oy :26


  1-Şairin Romanı-Murathan Mungan30% (8)
  2-Hasret -Canan Tan 26% (7)
  3-Uygarlık Tarihi-Server Tanili23% (6)
  4-Dönüş-Ayşe Kulin15% (4)
  5-Varolmayanlar-Doğu Yücel 3% (1)  ARALIK 2013 AYIN YABANCI KİTABI-Faust-Goethel
  Toplam oy :59

  1-Faust-Goethe32% (19)
  2-Fahrenheit 451 - Ray Bradbury27% (16)
  3-Yüzbaşının Kızı - A.S. Puşkin18% (11)
  4-Sokak Kedisi Bob-James Bowen15% (9)
  5-Cthulhu nun Çağrısı - H. P. Lovecraft6% (4)  2013 YILIN KİTABI-Cehennem-Dan Brown
  Toplam oy :111


  1-Cehennem-Dan Brown30% (34)
  2-Bin Dokuz Yüz Seksen Dört-George Orwell20% (23)
  3-Simyacı-Paulo Coelh13% (15)
  4-Şu Çılgın Türkler - Turgut Özakman11% (13)
  5-Ruhi Mücerret - Murat Menteş10% (12)
  6-Faust-Goethe 4% (5)
  7-Fahrenheit 451 - Ray Bradbury3% (4)
  8-Münih e Kadar 6 Mezar-Mario Puzo2% (3)
  9-Hasret -Canan Tan 0% (1)
  10-Şairin Romanı-Murathan Mungan 0% (1)  2014 AYIN KİTAPLARI  OCAK 2014 AYIN KİTABI-Hayvan Çiftliği George Orwell
  Toplam oy:75


  1-Hayvan Çiftliği George Orwell 44% (33)
  2-22/11/63 - Stephen King 29% (22)
  3-Hiç Kimse Sıradan Değildir - Markus Zusak13% (10)
  4-Brandenburg-Glenn meade 6% (5)
  5-Dehşet Ülkesi-Jack London6% (5)  OCAK 2014 AYIN KİTABI-Amat-Ihsan Oktay Anar
  Toplam oy:60


  1-Amat-Ihsan Oktay Anar18% (11)
  2-İstanbul Hatırası- Ahmet Ümit16% (10)
  3-Dünyanın İlk Günü - Beyazıt Akman13% (8)
  4-Çalıkuşu- Reşat Nuri Güntekin11% (7)
  5-Şah ve Sultan - İskender Pala8% (5)
  6-Yeni Dünya - Sabahattin Ali8% (5)
  7-Ustam ve Ben- Elif Şafak6% (4)
  8-Sultanı Öldürmek- Ahmet Ümit3% (2)
  9-Anne Kafamda Bit Var-Tarık Akan3% (2)
  10-Mahalle Kahvesi-Sait Faik Abasıyanık3% (2)
  11-Mihmandar-İskender PALA3% (2)
  12-Başucumda Müzik- Kürşat Başar1% (1)
  13-Veda- Ayşe Kulin 1% (1)
  14-Mucizevi Mandarin - Aslı Erdoğan0% (0)  KASIM 2014 AYIN KİTABI-Ve Dağlar Yankılandı-Khaled Hosseini
  Toplam oy:57


  1-Ve Dağlar Yankılandı - Khaled Hosseini31% (18)
  2-Peter Pan Ölmeli - John Verdon 26% (15)
  3-Oyun–Ted Dekker19% (11)
  4-Üçlü İttifak - Maxime Chattam14% (8)
  5-Adsız Sansız Bir Jude - Thomas Hardy8% (5)  Dan Brown'un En Sevdiğiniz Eseri Hangisi?-Melekler ve Şeytanlar
  Toplam oy : 74


  1-Melekler ve Şeytanlar43% (32)
  2-Da Vinci Şifresi31% (23)
  3-Cehennem10% (8)
  4-Dijital Kale9% (7)
  5-Kayıp Sembol2% (2)
  6-İhanet Noktası2% (2)


  Siz Hangisini Tercih Edersiniz?-Matbu Kitap
  Toplam oy : 61


  1-Matbu Kitap80% (49)
  2-E-kitap19% (12)
  İMZA

  [center][image]https://store.donanimhaber.com/ea/00/39/ea003940ca59fff2e498c7ff05a23073.jpg[/image][/center][center][color=blue][b][link=http://forum.donanimhaber.com/m_53760892/mpage_1/f_/key_//tm.htm#53760892]DH KİTAP TUTKUNLARI[/link][/b][/color][/center]


   
  [center][image]https://store.donanimhaber.com/fe/01/3d/fe013dcb1a60c839019b4f2f1b013546.jpg[/image][/center][center][color=blue][b][link=http://forum.donanimhaber.com/m_53760892/mpage_1/f_/key_//tm.htm#53760892]DH KİTAP TUTKUNLARI[/link][/b][/color][/center]

   
  [center][image]https://store.donanimhaber.com/6d/f0/bd/6df0bdddfc260c7457c35b2165fdbc35.jpg[/image][/center][center][color=blue][b][link=http://forum.donanimhaber.com/m_53760892/mpage_1/f_/key_//tm.htm#53760892]DH KİTAP TUTKUNLARI[/link][/b][/color][/center]  [center][image]https://store.donanimhaber.com/54/d3/3c/54d33cdae16bb790de4bed0372e3c820.jpg[/image][/center] 
  [center][b][link=http://forum.donanimhaber.com/m_53760892/mpage_1/f_/key_//tm.htm#53760892]DH KİTAP TUTKUNLARI[/link][/b][/center]
  ÜYELER
  1-|DL| -Uçurtma Avcısı 
  2-mertblade-Alamut
  3-Klavyelist-Efendi(Soner Yalçın)
  4-mert8396-Ruh Adam(Hüseyin Nihal Atsız)
  5-AtticusFinch-Bülbülü Öldürmek
  6-Dolumay-Yüzüklerin Efendisi
  7-DMUKKS- Hırsız Şehzade
  8-blackemre
  9-EGercek-Beyaz Diş
  10-beytepeli06
  11-DonCorleone^^- Karamazov Kardeşler
  12-khefren-Suç ve Ceza
  13-*damon*-Don kişot(Cervantes)
  14-Levis 501
  15-aso2
  16-BAM TELİ
  17-f(x)-Empati(Adam Fawer)
  18-Wheatley
  19-Uuu Beybi
  20-Dgkn_ngn
  21-pspfreak
  22-GusFring-Satranç
  23-Maggese-Sefiller
  24- SammaR-The Lord Of The Rings
  25-crazytrex-Kelebek
  26-ruhsuzadam
  27-Forcé
  28-Creative_Director
  29-MrDraius-Biz Osmanlıyız(Yavuz bahadıroğlu)
  30-Sıradan Biri
  31-zigör-Sherlock Holmes
  32-ênigma
  33-Tarih Bilinci
  34-JDaniels
  35-gdraek
  36-Dönüşüm
  37-Düşünemedi
  38-_Marvel_
  39-voyage123
  40-LudoTurin
  41-AnitabLake
  42-VeRMİNaaRD
  43-CR7_35
  44-JamesKırkRobertLars
  45-LudoTurin
  46-SirChaos
  47-ctrlspace
  48-SKIPPER84
  49-musanpa
  50-vector x-31
  51-BrokenGoblet
  52-alp12ank
  53-minderbob
  54-Ohan
  55-aperpil
  56-KillForYou!
  57-odtulufb
  58-WiccA35
  59-Artizt
  60-yori
  61-l3ortacine16
  62-MeYo
  63-PessCorpse
  64-oguz_19811981
  65-guRizingo-simyacı
  66-geronimo.
  67-xx_pm
  68-poorsa-Cennetin Doğusu
  69-Jakoß
  70-pronefroz-Ejderha Mızrağı
  71-egerasim-Binboğalar Hikayesi
  72-aşkacısı
  73-Görkem Y.
  74-Huseyinn31
  75-kalip
  76-akula2005- Don Kişot
  77-mo0rfin-Taaşuku Talat ve fitnat
  78-Michael Joseph Jackson
  79-koraysonmez
  80-Pentagramet-Kinyas ve Kayra(Hakan Günday)
  81-laider
  82-kızıl bulutsu-Korkuyu Beklerken(Oğuz Atay)
  83-kroto
  84-A Man-9.hariciye(Peyami safa)
  85-damardangiren-Suc ve Ceza
  86-marfoglu
  87-alwer
  88-aliisot
  89-Itachi-san
  90-NJP- Kurtlarla dans
  91-Junkie.
  [color=#000099]92- iztuzu(Ayın birincisi)[/color]
  93-wampaa
  94-Sherlock0
  95-kraljoe31
  96-can_navaro5-Osmanlı Demokrasisinden Türkiye Cumhuriyetine(Yavuz Bahadıroğlu)
  97-platinone-Martı
  98-musty81-Dar Kapı(Andre Gide)
  99-by_c
  100-Bookill
  101-iso_deno_demiro
  102-HyDro-X-GEN
  103-berdurmus
  104-Yerdeniz B.
  105-muelincolt
  106-brcsrdr
  [color=#000099]107-the right hand of evil(Ayın birincisi) [/color]
  108-emma morley
  109-unowen-Kızıl Nehirler(Jean-Christophe Grange)
  110-gribb
  111-zoro11-Angela'nın Külleri(Frank McCourt)
  112-DyingStar
  113-JanBaV
  114-acabacı
  115-kamiku549
  116-janjanahmet
  117-Hussein Genghis
  118-Don-Vito Corleone
  119-ewee1212
  120-1444
  121-Kabuska
  122-.::KraL::.
  123-JacquesReverdi
  124-HIMYM-Çalıkuşu
  125-the right hand of evil
  126-B2Production-Metal Fırtına
  127-RingThalion
  128-olek1988
  129-Eksi-1
  130-El-Cezeri
  131-EhliKeyf06
  132-MYılmaz4646
  133-GFB.Semih
  134-Patria o Muerte
  135-yaramanguru
  136-ÖzeDönükZeka
  137-hop-e3
  138-Lutino
  139-CarrieWhite
  140-NomadCRY
  141-_Realist_
  142-carlitoss
  143-X_S!nS!
  144-unknown*
  145-Gentlove
  146-ShitThat
  147-Danny Greene
  148-Uuu Beybi
  149-heavyen
  150-ayanozer
  151-kabataserkek
  152-ibretcrew
  153-Volleyballer*
  154-witch_i
  155-Génésis
  156-isyanisi
  157-sol_ak
  158-Poros-Beyaz Diş
  [b] 159-Sentez*-Onur Üyesi[/b]
  160-birmanyak-Komplo(Shdney Sheldo)
  161-y3k-Kusursuz Katil(Lewis Perdue)
  162-dexter27
  163-~PanteR~
  164-K.B.V.
  165-The Player
  166-MayonezliTost
  167-FallBackNow!!!
  168-lolex
  169-Tracy-Mcgrady-Ana(Maksim Gorki)
  170-HaYaTiTehLiKe-İnsancıklar(Dostoyevski)
  171-Kamishi
  172-tinus
  173-mvsm
  174-elifednah
  175-metecan1996x
  176-Sgt.Gaz
  177-yasin..
  178-4everGs59
  179-trmntr
  180-Un1qU3
  181-Manyofobi
  182-scorpionn88
  183-Jack Kerouac
  184-BluePage
  185-Chidori
  186-sigma6
  187-ikiodayediduvar
  188-mcudy
  189-yasar177
  190-photobomber
  191-Mc_ScRubS
  192-joker09
  193-ker3
  194-wintersunahmet
  195-citizenmiodakim
  196-EbrarSeha
  197-dexter27
  198-Valentinus12
  199-mesutreis
  200-Udlêngur
  201-DündenBugüne
  202-Brisingr
  203-Bedavauye
  204--StrongeR-
  205-Syronwar
  206-The Ugly
  207-Kelâm
  208-grkn07
  209-ilkebay
  210-ot
  211-firebender67
  212-efekan candan
  213-Bilinmeyen denklem
  214-r0land000
  215-BurningMoon
  216-napolyon94
  217-m@ydin
  218-tembelizm
  219-Ghosturk
  220-cazador1453
  221-yldrmhukuk
  222-qRiatuS
  223-furkanustunbas
  224-kesenturk
  225-Senatus
  226-neska
  227-ÇankırıLordu
  228-Mysterious47
  229-Mihail Bakunin
  230-Hussein Genghis
  231-VagueMan
  232-TheNightMaree
  233-Mongibello
  234-CooRDeLia
  235-1-BamBam-1
  236-Odaxre
  237-pridedawson
  238-GomuGomuNo
  239-Kıyamet Senfonisi
  240-Amrothrim
  241-atmaca57
  242-jnic
  243-DewilDragon
  244-Z.E.U.S
  245-cendikce
  246-1zmirli
  247-Admiralkheir
  248-pridedawson
  249-LoveU4ever
  250-Zamaazingoo
  251-The_R
  252-İlluminatici
  253-cemocekko
  254-lgndkgn
  255-Fatkork
  256-Kowalski941
  257-carpediemmm
  258-xPesya
  259-Post Rock
  260-Zornocu3169
  261-natlusss
  262-DaLGa©I
  263-korkunc penguen
  264-byelektronik
  265-recoakk
  266-lordy23
  267-eagle_beagle
  268-DoingForUs
  269-Artyom
  270-khal_drogo
  271-Arathorn97
  272-khal_drogo
  273-JackSparrov
  274-CiviLian.
  275-herakles24
  276-byabancı
  277-cduman
  278-carpemonoem
  279-Hans-Joachim Marseille
  280-LaHire
  281-story1981
  282-Scientist-Programmer Kid
  283-Edward Elric
  284-halloween13
  285-***FA***
  286-eraysenol
  287-tsukky
  288-metalmanr+
  289-ÇankırıLordu
  290-adsgads123
  291-FucsioN
  292-qwer7113
  293-scrtlg
  294-Haxenkoff
  295-butze
  296-isyanimvar
  297-thesaylon
  298-Kimyacı_~_Na2SO4
  299-Torchrable
  300-Rusty Ryan
  301-ChicharitoHernandez
  302-armutyus
  303-bnym97
  304-ByRaven
  305-Pulstar
  306-ersan145
  307-Azor Ahai
  308-mms01
  309-Crimson Knight
  310-chaos7
  311-CKayacan
  312-xMawii
  313-AhmetGüler
  314-ican96
  315-Arrow.-
  316-Loveliest
  317-XpressMusic34
  318-ksogul
  319-w0s3ra
  320-inanc13
  321-ALPARS
  322-fatihcsr
  323-biohard35
  324-meresu
  325-onlyArda
  326-Sucuklu Menemen-Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok
  327-John Citizen
  328-elzora666666
  329-Shik4marU
  330-taha.
  331-Arrow.-
  332-Vampire.
  333-QardeLs
  334-ogrenciinsan
  335-killersred
  336-ehdude31
  337-Existence.
  338-byabancı
  339-nk061
  340-aloren11
  341-teddybear01
  342-deancorll
  343-TheHistorian
  344-Kızıl Ejderha
  345-Uzman Öğenci
  346-aknykc
  347-s3ca6rcvv
  348-Havlayan Köpek Balığı
  349-Blue Dragon Ready
  350-bauberk
  351-yakuzza123
  352-GylR?
  353-sosyalik
  354-Jack Kerouac
  355-Pippi
  356-Root*
  357-batuhan1122
  358-S. Hawking
  359-cihatemlik
  360-#Muhammed
  361-Ludwig van Beethoven
  362-Minerva*
  363-Heudérbaix
  364-deniz.1778
  365-Üni Güç - Gooner
  366-magnetotr
  367-sir506
  368-NUDERA
  369-sHepHeRd'
  370-xchmer
  371-Aranel Isilrá
  372-Turnedar
  373-Ted1Getir
  374-patrynhaplo
  375-thedarkpassenger*
  376-therionboy
  377-planetearth
  378-AZPILICUETA
  379-48K
  380-Altay.
  381-Dragonborn Targaryen
  382-Mihail Bakunin
  383-Volume*
  384-_Moody
  385-Dragstyle
  386-Great.Wave
  387-kaylule123
  388-gfbsusuf
  389-Arrow.-
  390-Fielddd
  391-onlyfreedom
  392-Guthrath
  393-W.Röntgen
  394-caissabugra
  395-wesra
  396-omertopal44
  397-faldov
  398-tornacı-veysel
  399-tostmakinası
  400-ulaslaslas
  401-HayaletMisafir
  402-Mutfak Artisti
  403-Ken Adams
  404-Kagoca
  405-Gökkağan
  406-qun
  407-byob
  408-çkrge
  409-vascancelos
  410-TheVoice
  411-Bardeos
  412-logan34
  413-JabbaWockeeZ
  414-sadasc11
  415-QueenHelen
  416-Osman Okkes
  417-claderan
  418-Kreas Lunaquas
  419-LordM
  420-muvensa
  421-Yiğit Alp Demirkıran
  422-Heptor10
  423-PeşimizdeBiriVar
  424-wreckittralph
  425-Bossa
  426-pr0gedys
  427-d4rkness
  428-incir reçelşi
  429-Mesen90
  430-undercater
  431-ZıplakAdam
  432-Paco de Lucia
  433-MalcolmIIX
  434-canınıyerim
  435-Tek Göz
  436-WoodPecker.
  437-JessicaHyde
  438-cin
  439-AllameKisi
  440-Andromache
  441-gogogo.
  442-byMekkeliSerseri
  443-Drybeansandrice
  444-HKnatas
  445-Photographer Boy
  446-Whici
  447-aliemci
  448-İzmirli Samuray
  449-yergeylmz
  450-Swelterangel
  451-Royster
  452-Ray Manzarek
  453-ugurcan_baris
  454-Da Vinci was here
  455-ŞevketMarco
  456-claderan
  457-sergio22
  458-ithelien
  459-janejonce
  460-TurkısHKowboY
  461-ninja tuna
  462-Mr.Yengeç
  463-KediyeKafaAtanFare
  464-rocky bayboğa
  465-G.House M.D
  466-LucasAuAn
  467-Chekkumeito
  468-Gandalf81
  469-BAM TELİ
  470-Av. Harvey Specter
  471-Güneyli Şaman
  472-Fluid D.
  473-cem2014
  474-demaNer
  475-Rubai
  476-blackhawk25
  477-Snape758
  478-calıskan2144
  479-Sıkı Dur Geliyorum
  480-Bronze Boy
  481-destinati0n
  482-techkalem
  483-Harrow35
  484-schi8850
  485-MUHAFIZ44
  486-.Aslan.
  487-Lycosthene
  488-Mikacan
  489-cnbzkrt
  490-Parishan
  491-Jouska
  492-bi tylol hot içer miyiz
  493-Bleeeed
  494-jaguarr1903
  495-Alegra
  496-
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |DL| -- 29 Ocak 2018; 11:34:4 > • Kitap bölümü sakinleştiğinden beri anket veya benzeri bir etkinlik pek yapamıyoruz. Kısa sürede anket için öneri falan gelmiyor. Ama buna rağmen eğer katılım olursa süre olmadan yeni bir anket yapabiliriz. Şu sıralar kitap bölümünün aktifliğine göre anket süresi belirleriz.
 • Binbaşı
  1392 Mesaj
  ekle kanka Alamut un yeri başkadır hayatımda
  |
  |
 • Yüzbaşı
  845 Mesaj
  Benide yaz. Garip gelebilir ama Efendi-Soner Yalçın  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  quote:

  Orijinalden alıntı: Klavyelist

  Benide yaz. Garip gelebilir ama Efendi-Soner Yalçın
  Ben de varım. Ruh Adam-Hüseyin Nihal Atsız
  |
  |
 • Binbaşı
  1646 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: gungor96

  Ben de varım. Ruh Adam-Hüseyin Nihal Atsız

  Alıntıları Göster
  Bülbülü Öldürmek ekleyebilirsin
  |
  |
 • Yarbay
  3444 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: AtticusFinch

  Bülbülü Öldürmek ekleyebilirsin

  Alıntıları Göster
  imzada yaptım elimden geldiğince hayatı kitap ile olanları bekleriz.
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  quote:

  Orijinalden alıntı: |DL|

  imzada yaptım elimden geldiğince hayatı kitap ile olanları bekleriz.

  Alıntıları Göster
  Benide ekleyebilirsin Yüzkülerin Efendisi Favrim ama Ejderha dövmeli Kız seriside harika
  |
  |
 • Çavuş
  73 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Dolumay

  Benide ekleyebilirsin Yüzkülerin Efendisi Favrim ama Ejderha dövmeli Kız seriside harika

  Alıntıları Göster
  acaba yüzüklerin efendisini nasıl okuyabilirim burdan yada nerden getirtebilirim
 • Yarbay
  3303 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: eosk

  acaba yüzüklerin efendisini nasıl okuyabilirim burdan yada nerden getirtebilirim

  Alıntıları Göster
  İlk kitabım Hırsız Şehzadeydi hiç unutmam 7 yaşımdaydım sanırım .İmzaları sevdim .Beni de ekleyebilirsin.
  |
  |
 • Yarbay
  3444 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: eosk  acaba yüzüklerin efendisini nasıl okuyabilirim burdan yada nerden getirtebilirim  Hocam nerde oturuyorsun internette sipariş edebilirsin yada her kitapçıda genelde var.Eğer site olarak kargo ile istiyorsan pm den yardımcı olurum musait bir zamanda  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Yarbay
  3444 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: |DL|

  quote:

  Orijinalden alıntı: eosk  acaba yüzüklerin efendisini nasıl okuyabilirim burdan yada nerden getirtebilirim  Hocam nerde oturuyorsun internette sipariş edebilirsin yada her kitapçıda genelde var.Eğer site olarak kargo ile istiyorsan pm den yardımcı olurum musait bir zamanda

  Alıntıları Göster
  kitap sevdalısı başka arkadaşlarımızıda bekleriz, imzaları son hali ile düzenledim.
 • Yarbay
  2428 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: |DL|

  kitap sevdalısı başka arkadaşlarımızıda bekleriz, imzaları son hali ile düzenledim.

  Alıntıları Göster
  Okumak asla bir hobi değil bir ihtiyaçtır.Bakış açımız bu şekilde olursa kitaba yaklaşımımız da değişebilir.Değerli zamanlarımızı kitaba harcarsak bu harcadığımız zamanlar bize kazanç olarak geri döner.Bir kitap dostu olarak beni de ekleyebilirsiniz...
  |
  |
 • Binbaşı
  1801 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: blackemre

  Okumak asla bir hobi değil bir ihtiyaçtır.Bakış açımız bu şekilde olursa kitaba yaklaşımımız da değişebilir.Değerli zamanlarımızı kitaba harcarsak bu harcadığımız zamanlar bize kazanç olarak geri döner.Bir kitap dostu olarak beni de ekleyebilirsiniz...

  Alıntıları Göster
  Beyaz dişle başladı benim sevdam.Ekleyebilirsin
  |
  |
 • Yarbay
  4995 Mesaj
  dan brownun kitaplarından ve millennium serisinden sonra hiçbir kitap kesmiyor artık beni çok çabuk sıkılıyorum.yeni arayışlara girdim tavsiye edecek varsa bekliyorum. dışarı çıktığımda şahane hataları alacagım,konu olarak ilginç geldi.birde klonun konusuda ilginçti. evde yatan kitaplar aklından bir sayı tut,olasılıksız,empati,stephen king mahşer ve o kitapları.açlık oyunları serisinide zor bitirdim ilk kitap güzeldi ama ikinci çok sıkıcıydı 3tede sırf bitirmek için okudum.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yarbay
  3444 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: beytepeli06  dan brownun kitaplarından ve millennium serisinden sonra hiçbir kitap kesmiyor artık beni çok çabuk sıkılıyorum.yeni arayışlara girdim tavsiye edecek varsa bekliyorum. dışarı çıktığımda şahane hataları alacagım,konu olarak ilginç geldi.birde klonun konusuda ilginçti. evde yatan kitaplar aklından bir sayı tut,olasılıksız,empati,stephen king mahşer ve o kitapları.açlık oyunları serisinide zor bitirdim ilk kitap güzeldi ama ikinci çok sıkıcıydı 3tede sırf bitirmek için okudum.  Dan brown gibi yazar bulmak zor bende ihanet noktası hariç tüm kitaplarını okudum.Sana önerebileceğim.Ted Dekker-skin(oyun) kitabını okuyabilirsin güzellik kavramı üstüne yazılmış bir romamn benim hoşuma gitmişti.bu arada listeye ekleyeyim mi?
 • Yarbay
  4995 Mesaj
  tşk ederim inceleyecegim evet ekleyebilirsin.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Binbaşı
  1121 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: beytepeli06

  tşk ederim inceleyecegim evet ekleyebilirsin.
  Ne ile başladığımı anımsayamıyorum uzun zaman oldu.. Ama en çok etkileyen karamazov kardeşler olmuştu 7.sınıftım galiba. Yaz hocam benide
 • Yarbay
  3444 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Güncel kitap tavsiyesi,yada kitap okumaya başlamak isteyene tavsiye verebilirim yada kitap tutkunu varsa ekleyebilirim  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  quote:

  Orijinalden alıntı: jacob108  Güncel kitap tavsiyesi,yada kitap okumaya başlamak isteyene tavsiye verebilirim yada kitap tutkunu varsa ekleyebilirim  değerli önerilerinizi bekliyorum.
  |
  |
 • Yarbay
  3444 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: gungor96  quote:

  Orijinalden alıntı: jacob108  Güncel kitap tavsiyesi,yada kitap okumaya başlamak isteyene tavsiye verebilirim yada kitap tutkunu varsa ekleyebilirim  değerli önerilerinizi bekliyorum.  Öneri yaparken kendi mi örnek vermek istiyorum.Kitap okumayı bu denli sevmeme neden olan etkenlerden bir tanesi hevesti.Kitap bakarken sizin merakınıza gideni yada sizle bağlantılı olan ve biraz da ilk başta kısa olan kitapları secmeye çalışın ki çabucak sıkılmayin.Tamamen kendinize ait bir kitaplik yapin.Bu daha çok sizi istekli kılacaktır.Elinizden geldigince orjinal kitap alın,biraz daha değeri artacağı için kitabı özenle kullanıp, okuyacaksınız büyük ihtimalle.Aslında kitap türleri o kadar çok ki sevdiginiz hobilerden tutun,hayalleriniz dahil olmak üzere her alandan kitap bulmak çok kolay.Aslında çoğu kişi kitap okumayı sevmemesi nedeni iki,üç sayfa okuyup bırakması yanlış kitap seçiminden kaynaklanıyor.Çünkü merak etmediğiniz bir kitabı okumak ilk defa kitap okumaya başlayanlar için çok sıkıcı geliyor.Aslında kitap okumayı sevdikten sonra her kitabın ayrı bir faydasi olduğunu anlayacaksınız.4 seneye kadar aynı sorun bende de vardı ama gerçekten okumayı istiyorsanız doğru tercihleri bulmak zorda değil.

  Bu arada hocam sizden de tavsiyeler almak isteriz.  Güncel olarakta eğer yeni dünya düzenini, tarihini merak edenler ayrıca gizli örgüt ve projelerin insanlar üzerinde ki etkilerini merak edenler okuyabilir.Bilgi kitabı olduğu için sıkıcı gelebilir bazı arkadaşlar için. Zihin Kontrolü-Ömer ÖZKAYA'nin kitabını tavsiye ederim  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.