Şimdi Ara

DH KARATE-DO KULÜBÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

DH KARATE-DO KULÜBÜ

KARATE- DO
    Karate-do, ellerin ve ayakların sistemli olarak eğitimleri sonucunda, beklenmedik saldırıların savuşturulmasında gerçek bir silah etkisi yaratabilecek güçte olan silahsız savunma şeklidir. Kazananın ve kaybedenin kim olduğuna karar vermek nihai amaç değildir. Karate-do karakterin, eğitim yoluyla geliştirilmesini amaçlayan bir mücadele sanatıdır.

Karate-do nihai amacı olarak kazanmayı değil çalışma ve eğitim sonucu tecrübe birikimine sahip olarak karakter mükemmeliyetine erişmeyi hedef alan bir martial sanattır. Aynı zamanda güç ve sistematik çalışma sayesinde her biri etkili ve güçlü silah haline gelen vücudun her bölümünün tümünü kullanmak suretiyle yapılan, bir nefis müdafası şeklidir. Karate tüm vücut hareketlerinin bir muvazeneye erişmesi ve bu yolla vücut hareketlerinin bir bütün halinde olgunluk meydana getirmesini amaçlar.

Forumda Karate sporu ile ilgilenen bir çok arkadaşımızın olduğu kesin ama sanırım bir kulübümüz yok. Bu kulüp altında toplanıp aramızda paylaşımlarda bulunabiliriz. Hem bu spora yeni başlayan arkadaşlara yardımcı olabiliriz. Katılımlarınızı bekliyorum.

Değerli Üyelerimiz,

1.Isstanbul
    2. Lethe_57
    3. speedystop

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Isstanbul -- 31 Mart 2012; 20:33:13 >

• yok mu aramızda hiç karateci?
  • güzel bi klüp olmuş tebrikler. mavi kuşaktayım ben. bakalım güzel günler göreceğim inş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lethe_57

güzel bi klüp olmuş tebrikler. mavi kuşaktayım ben. bakalım güzel günler göreceğim inş.

Hoşgeldin. İnşallah daha çok arkadaş katılır buraya ve aramızda paylaşımlarda bulunuruz.
  • siz hangi ildesiniz? benim yaş 24 ve 70 kilodayım.

sizin durumlar nasıl? müsabakalar varmı yakında? daha müsabakalara girmek nasip olmadı ama ilk müsabakaya dahil olacağım. bakalım nasıl olacakmış.
  • Ben şu an antrenörlük yapıyorum. Uzun süredir müsabakalara katılmıyorum.
    Müsabaka için bir salona katılıp oradan takip edebilirsin.
  • Benide kulübe yazın 2 ay oldu başlayalı beyaz kuşakta shotokan yaş 25
  • hoşgeldin kardeşim,

bende shotokan yapıyorum. zaten dünyada karatenin en çok ilgi gören stili bu. Çok seveceğinden lüphem yok. hele de kumite müsabakalarına katıldıktan sonra.
  • kahverengi kuşak, bantta ilerliyorum. biraz biraz maçlarım gelişti. daha temiz tekmeler atıyorum. kata çalışmalarım çok iyi değil. galiba kumite de daha iyiyim. birkaç müsabakada siyah kuşakları eledim. ura mawashi geri yi geliştirmem gerekiyor. zaman çare olacaktır. herkese başarılar.
  • Bende karate ye başlamak istiyorum ama kurs bulamadım
    ankara-keçiören de kurs bilen varsa adres verebilirmi
  • Siyah kuşakt
  • Bende yeni başladım.Benide ekleyebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizim akraba karatede siyah kusak
    tınercılerden cok fena dayak yemıstı.bu sporlar sanat amaclı oldugu unutulmasın kavgada ıse yaramaz
  • ben eskiden karate yapmıştım 2 sene kadar. kumite olarak sportif amaçlıdır. kata yönünden de sanatsal amaçlıdır.
    karate normalde sokakta kavga etme amaçlı değildir.yani sokakta işe yaramaz diyen arkadaş doğru söylemiş.
    bu işi spor için veya sanat için yapanlara sözüm yok ama müsabaka kurallarıyla veya katalarla sokakta hiçbirşey yapamazsınız.o yüzden; sokakta dövüşmek için karate yapacak arkadaşlara tavsiyem sokağa yönelik olarak şekillendirilmiş şekilde sokak karatesi yapmalarıdır. Yani sokak stili karate

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5966A6FE1 -- 25 Ocak 2017; 18:24:32 >
  • ha bişey daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5966A6FE1 -- 25 Ocak 2017; 22:40:47 >

• Tabiki karate`de kullandığımız tekniklerin bir cogunu sokak kavgasında kullanmanız mümkün değil. Ancak karate yapmayan birine göre size büyük avantaj sağlar. En azından yumruk atmayı ve savunma yapmayı bilirsiniz. Elbette karşınızdaki Türk dövüş klasiği olan boyuna sarılma hareketini yapmadıysa. Eğer yaptıysa burdan sonrası güreş`e bağlanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Isstanbul

Tabiki karate`de kullandığımız tekniklerin bir cogunu sokak kavgasında kullanmanız mümkün değil. Ancak karate yapmayan birine göre size büyük avantaj sağlar. En azından yumruk atmayı ve savunma yapmayı bilirsiniz. Elbette karşınızdaki Türk dövüş klasiği olan boyuna sarılma hareketini yapmadıysa. Eğer yaptıysa burdan sonrası güreş`e bağlanır.

aslında geri çekilirken aniden ouitsuki çikarsan baya etkili olur. ama müsabaka karetesiyle hiç şans yok. kyokushin karate yedirebilirsen iş görür.

• karate 10 kyudan baslamıyormu

teknik isimleri varmı

• Ben mavi kuşakta bırakmıştım, bulunduğum yerde güzel bir karate kursu yok ileride karşıma güzel bir yer çıkarsa devam etmeyi düşünüyorum. Yalnız bırakalı 9 sene oluyor ve benim lisansım kayboldu kaydım federasyonda duruyor mudur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kontrespiyonaj

Ben mavi kuşakta bırakmıştım, bulunduğum yerde güzel bir karate kursu yok ileride karşıma güzel bir yer çıkarsa devam etmeyi düşünüyorum. Yalnız bırakalı 9 sene oluyor ve benim lisansım kayboldu kaydım federasyonda duruyor mudur ?

federasyondaki kaydınla lisans farklı şeyler. lisansının kaydı spor il müdürlüğündedir. lisansın 3 sene vize ettirilmezse düşer. federasyondaki kaydın kuşak kaydıdır onun silineceğini sanmıyorum. lisansın düşmüşse kavgaya karıştığında uzun zamandır aktif spor yapmadığın için fazladan ceza almazsın.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.