Şimdi Ara

● DH Karakalem Grubu ● [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel] (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.089
Cevap
62
Favori
338.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi puncover -- 2 Kasım 2015; 22:33:29 >
  • Arkadaşlar yeni bir proje olan ünlü portreler sitesi açtım sizce tasarım olarak içrik olarak tutar mıhttp://unlu-portreler.com/anasayfa Ünlü Portreler
  • Eleştirilerinizi paylaşırsanız sevinirm
    ● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]
  • yazılmak isterim,takipteyim
  • ● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]
  • @DarkNights Ekledim, grubumuza hoşgeldiniz :)

@Flamvell13 Çalışmanız çok hoş olmuş ellerinize sağlık. Saçları da tel tel görünecek şekilde yaparsanız ve gelen ışığın parlamalarıyla birlikte harika dururlar çalışma genel olarak gayet güzel bence.

@abdullahtrkmn Karakalem ve resim ilgisi toplumumuzda yaygın olmamakla birlikte siteye ilgi ne kadar olur bilemedim açıkcası. Bence çalışmaların albüm niteliğinde toplanması fena fikir değil, fakat durum ne yazıkki böyle.

@puncover Harika bir çalışma! :) Tonlama ve çizgi üslubuna bayıldığımı söyleyebilirim :)

@quatrox İlk çiziminizi saklamanızı öneririm sonraki zamanlarda geldiğiniz nokta için fikir verebilir elinize sağlık :)

@swat57 Çalışmalarınızda çok iyi derecede diyebileceğim çizimler gördüm eğitim alıyorsunuz galiba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.w.i.f.K

@DarkNights Ekledim, grubumuza hoşgeldiniz :)

@Flamvell13 Çalışmanız çok hoş olmuş ellerinize sağlık. Saçları da tel tel görünecek şekilde yaparsanız ve gelen ışığın parlamalarıyla birlikte harika dururlar çalışma genel olarak gayet güzel bence.

@abdullahtrkmn Karakalem ve resim ilgisi toplumumuzda yaygın olmamakla birlikte siteye ilgi ne kadar olur bilemedim açıkcası. Bence çalışmaların albüm niteliğinde toplanması fena fikir değil, fakat durum ne yazıkki böyle.

@puncover Harika bir çalışma! :) Tonlama ve çizgi üslubuna bayıldığımı söyleyebilirim :)

@quatrox İlk çiziminizi saklamanızı öneririm sonraki zamanlarda geldiğiniz nokta için fikir verebilir elinize sağlık :)

@swat57 Çalışmalarınızda çok iyi derecede diyebileceğim çizimler gördüm eğitim alıyorsunuz galiba?

Çok teşekkür ederim :). Bu da çizim videosunun final hali. Video süresi biraz uzun oldu kusura bakmayın. Youtubenin videoyu hızlı izleme seçeneği var isterseniz sağ alttan hızlandırın :)

• Selamlar , Bende karakaleme başlayalı 1.5 sene kadar oldu . Hobi olarak çiziyorum. Yorumlarınızı bekliyorum. Beğenirseniz benide ekliyebilirsiniz. Teşekkürler.
    @E.w.i.f.K
    ● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]

• @CANGO17 Grubumuza hoşgeldiniz, çizimleriniz çok iyi derecede bence elinize sağlık Daha önce bu gruba yazmış mıydınız? Öyle hatırlar gibi oldum da.
  • E.w.i.f.K kullanıcısına yanıt
    Selam arkadaşım , hatırladığına sevindim. Zaten bir senle birde WolF-Eye ile konuşuyordum. Sizlerden güzel yorumlar alıyordum. 2014 Temmuz da çizmeye başlamıştım.
    (O zaman bu sitede 2014 Temmuz-Ağustos ta paylaşım yapmıştım.) Şimdi görüyorum ki yorumlarına göre bayağı ilerletmişim. Genelde kuru fırça tekniğini öğrenmek istiyordum.
    Fakat bu ara kömür kalem çalışması da hoşuma gitti. Bakalım daha çok eksiğim var. Bu sene kısmetse Sosyoloji bitiyor.Ayrıca Kaligrafi kursuna başladım.
    Ocak sonu finaller var o zaman çizimlerimi bırakıyorum. Yoksa dediğin gibi (çizdikçe el alışıyor) devamlı bir çizme isteği var içimde, çizdikçe daha iyi olacak diye devamlı güncel tutuyorum
    kendimi. Ama çalışmalarımda hala tam olarak tonlamayı yapamıyorum. Belki bana öyle geliyor. Çalıştıkça bu da düzelecek. Çizdiklerimi paylaşırım. Şimdilik iyi akşamlar.
    ● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]

• Yeni çizimlerinde de bu ilerlemeyi gördüm. Küçük bir öneri vermek istiyorum, saçlara kuru fırçayı attıktan sonra üzerinden 0.5 uçlu kalemle tek tek saçları tel tel işlerseniz ve ışığın en yoğun geldiği yere yani parlaklık olan noktaya hamur silgiyle( ki zaten dediğimi uygulamışsınız) referans aldığınız fotoğraftaki gibi ışık verirseniz çok daha iyi sonuçlar elde edeceksiniz. Koyu ton gereken yerlere yine çekinmeden uygulayın resim daha çok kendini gösterecek ve öne çıkacak. Son olarak kullanacağınız kağıt türünü seçerken çok fazla dokulu olmamasına dikkat edebilirsiniz. Ben genelde Amerikan Bristol ve düşük gramajlı schoeller kağıt kullanıyorum.
  • E.w.i.f.K kullanıcısına yanıt
    Selamlar , çok teşekkürler . Artık çalışmalarım bayağı zaman almaya başladı. Hakkını vererek çalışmaya çalışıyorum. Dediklerinizi de yapmaya çalışıyorum zaten. Resim kağıdı olarak
    Faber Castell 140 Gr. Canson ve Schoeller in de 180 ve 200 GR. lık kağıtlarından kullanıyorum. Çalışmama göre dokularını seçiyorum. Dediğin gibi fazla dokulu kağıt iyi olmuyor.
    Tekrar ilginize teşekkür ederim. İyi geceler.
  • Selam. Buraları keşfettiğim iyi oldu hobi olarak resimle uğraşıyorum gruba eklerseniz sevinirim :) yaklaşık 1 yıl kadar uçlu kalemle a4 kağıda çalışmalar yaptımarkadaşlarımın tavsiyesi üzerine ağustos 2015 gibi dereceli kalemlerden aldım.benim için devrim oldu diyebilirim.son zamanlardada renkli resime merak sardım faber castell polychromos 24'lü için para biriktiriyorum.tabiki karakalemide devam ettiriyorum.bu ikiside çizdiğim resimlerden :) biri uçlu kalemle biri dereceli kalemlerle
    @E.w.i.f.Khttp://i.hizliresim.com/pBBaEa.jpghttp://i.hizliresim.com/Nrrdpa.jpg
    Resimleri direk dh foruma yükleyemedim nedense

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sefil_Arbaletçi -- 5 Ocak 2016; 13:14:09 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• @Sefil_Arbaletçi Grubumuza hoşgeldiniz :) Çizimlerinizden bu işe elinizin yatkınlığı belli oluyor bence bırakmayın iyi noktalara ulaşacaksınız elinize sağlık, ejderha hobbit deki smaugh a benziyor Umarım kısa sürede istediğiniz seti alırsınız.Sanatsal malzemeleri genel olarak gereksiz pahalı buluyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.w.i.f.K

@Sefil_Arbaletçi Grubumuza hoşgeldiniz :) Çizimlerinizden bu işe elinizin yatkınlığı belli oluyor bence bırakmayın iyi noktalara ulaşacaksınız elinize sağlık, ejderha hobbit deki smaugh a benziyor Umarım kısa sürede istediğiniz seti alırsınız.Sanatsal malzemeleri genel olarak gereksiz pahalı buluyorum.

Öncelikle teşekkürler katılıyorum,sanatsal malzemeler gerçekten pahalı.şu an elimde kırtasiyelerde satılan 15 tl lik 24'lü alpino kalemler var.renkleri fiyatına göre iyi de çok cabuk kırılıyor uçları çıldırmamak elde değilelimde 1 adet derwent kalem var renk farkı gerçekten hissediliyor insanın iştahı kabarıyor.size 2 sorum olacaktı hocam
    Renkli resimleri de paylaşabiliyor muyuz?
    Karakalemde saç çizemiyorum adamakıllı detaylı saç nasıl çizilir? Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Herkse iyi akşamlar...
    Kömür ve pastel karışık 35x50 çalışmam...● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]

• @Sefil_Arbaletçi İstediğiniz çalışmayı paylaşabilirsiniz tabiki :) Buyrun bu videolar size yardımcı olacaktır kolay gelsin :)

https://www.youtube.com/watch?v=gEaOna584Ms
    https://www.youtube.com/watch?v=oYoagn8TLSg

@CANGO17 Renkli çalışmanız çok hoş olmuş elinize sağlık :) Ben de zaman bulabilirsem hemen paylaşım yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.w.i.f.K -- 6 Ocak 2016; 17:52:04 >

• Sağolasın arkadaşım.
    Ben esasında renkli yapmak isterim ama renkten hiç anlamam hatta bende renk körlüğü bile var. Bu deneme mahiyetinde ikinci çalışmam oldu ve
    elimdeki bir kaç renkli pasteli denemek istedim yoksa kömür veya kuru fırça çalışmaları benim öğrenmek istediğim teknikler. İyi akşamlar.
  • Ekleyebilirsin hocam :)
    Bu arada sipariş amaçlı çiziyorum
    instagram @hisamersin
    Herkesin ellerine sağlık..
    ● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]

• Benide ekle dostum
    www.facebook.com/carnageartss
    feys ve instagramdan CarnageArts olarak beni bulabilirsiniz :)
    siparis üzerine resim çizebilirim ve çizimlerimin hepsi satılıktır
    ● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel] ● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel] ● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel] ● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel] ● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel] ● DH Karakalem Grubu ●   [ 233 Kisiyiz! ] [Grubumuz Güncel]

• 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.