Şimdi Ara

>> 13 YAŞINDA ! (605. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38.993
Cevap
71
Favori
2.987.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 603604605606607
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BmCpRo827

quote:

Orijinalden alıntı: BiG_LoVeS

Eray usta senin çektiğin 4030 satılmayı bekliyor...

http://www.sahibinden.com/4030_elliayak_orumcek_-67WQQaXQQ15011571WQQpXQQdisplayitem

Hangi enayi, o paraya onu alır merak ediyorum. 480.000'deymiş zaten, motor değişmediyse alındıktan sonra motor isteyecektir...

Bu arada ilan açıklamasında "Bülünmüş yük taşıma gibi sorunu yoktur" diyor. Volkan, sen bu konu hakkında bilgi arıyordun. İşine yarar belki.

Fotoğrafı arşivde buldum.

>>  13 YAŞINDA !

90 bin yapmasa bile 85 bin eder o araba 27 ton yük güzel para bırakır.
    O motor bayağa daha gider ondan sonra değiştirsin bi zararı olmaz yine kazanır onun parasını fazlasıyla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BEST_OF_THE_BUCAK
    Konyalı bu laf anlamaz

Ha şunu bileydin işte...
  • quote:

O motor bayağa daha gider ondan sonra değiştirsin bi zararı olmaz yine kazanır onun parasını fazlasıyla...

Sanmıyorum bayağı gideceğini...
    Sonuçta bu tır klasmanında. Emsalleri 20 ton yüklerken, o bir dingil farkıyla 27 ton yüklüyor. Çevremde basar tonaj Balıkesir-Bandırma çalışan adamın 400.000 km'de motor attığı oldu.

"Tonaj atmıyorum" demiş ama hiç inanasım gelmedi. Sözde araba Manisa-Soma-İzmir arasında kömür çekmiş ama ne hikmetse hep piyasa işinde rastlıyordum kendilerine. O fotoğrafta da bir pazar günü Bandırma Tır Parkı'nda yatıyordu, o vesileyle fotoğraflamıştım.

Ha, "Tırın brandasıyla, körüğüyle, manevrasıyla uğraşamam" diyen adamın işine yarayacak bir araç. Bmc çıkarmadı gitti şöyle 50 ayak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BmCpRo827 -- 2 Kasım 2009; 15:30:12 >
  • arkadaslar, mesaj altina eklenen imza nasil kolayca monte ediliyor...

ve birde sorum var:
    Konyali deyince benim bundan 12 sene evvel hemserimin tamirhanesinde bir GONYALI ile
    calismistim.Konyali Türkiyeden yeni gelmisti.
    Konyada kamyon tamirhanesine calismis ( bana o zamanlar bile cargolarin ( motor yatak sararmis )cok bozuldugunu anlatirdi )
    anlatimina göre hic bir bmc ,otosan,mercedes vs vs servisi kendi markasinin disinda hic bir
    markayi tamir etme yetkisi yokmus.Yani mesela: BMC servisi, tamirhaneye gelen bozuk veya periyodik bakim
    icin basvuran bir Mersoya,cargoyu tamir etmesi yasakmis .
    Bu ne kadar dogru ve dogruysa nedeni nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E75606366 -- 1 Kasım 2009; 15:31:44 >
  • quote:

quote:

Sanmıyorum bayağı gideceğini...
    Sonuçta bu tır klasmanında. Emsalleri 20 ton yüklerken, o bir dingil farkıyla 27 ton yüklüyor. Çevremde basar tonaj Balıkesir-Bandırma çalışan adamın 400.000 km'de motor attığı oldu.

"Tonaj atmıyorum" demiş ama hiç inanasım gelmedi. Sözde araba Manisa-Soma-İzmir arasında kömür çekmiş ama ne hikmetse hep piyasa işinde rastlıyordum kendilerine. O fotoğrafta da bir pazar günü Bandırma Tır Parkı'nda yatıyordu, o vesileyle fotoğraflamıştım.

Ha, "Tırın brandasıyla, körüğüyle, manevrasıyla uğraşamam" diyen adamın işine yarayacak bir araç. Bmc çıkarmadı gitti şöyle 50 ayak...

Bu 50 ayaklar bana göre çok ideal araçlar sonuçta tırlardan daha çok yük sarabiliyorlar buda daha fazla para demek bu yönden tır almaktansa ben böyle birşey alırım.Motor çekmiyormu daha büyük bir motor taktırırım frenlermi zayıf değiştiririm daha güçlü bir fren sestemi taktırırım yapılmayacak şeyler değil bunlar birde bunları yaparken harcadığın parayı zaten 27 ton yükle tekrar kazanacaksın büyük motor takıldığı için hadi 26 ton yük olsun yine kazandirir fazlasıyla...

Teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: magentis02

arkadaslar, mesaj altina eklenen imza nasil kolayca monte ediliyor...

ve birde sorum var:
    Konyali deyince benim bundan 12 sene evvel hemserimin tamirhanesinde bir GONYALI ile
    Konyada kamyon tamirhanesine calismis ( bana o zamanlar bile cargolarin ( motor yatak sararmis )cok bozuldugunu anlatirdi )
    anlatimina göre hic bir bmc ,otosan,mercedes vs vs servisi kendi markasinin disinda hic bir
    markayi tamir etme yetkisi yokmus.Yani mesele BMC servisi, tamirhaneye gelen bozuk veya periyodik bakim

Metin, imzana koyacağın fotoğrafı bana mail olarak at, ben ayarlayıp sana linkini veririm, sende profiline yapıştırırsın.

Gonyalı doğru diyor.
    Ama şimdi birde şu var; Örneğin HEMA direksiyon sistemleri Bmc'de ve Ford'ta mevcut. Diyelim Bmc marka bir aracın direksiyon sisteminden bir parça arıza yaptı. Bu parçaya Ford servisi bakabilir. Çünkü bu parça iki araç için ortak parçadır. Araçların Bmc veya Ford olmasına bakılmaz. Ama bu parça haricinde aracın bir parçasına dokunulmaz. Aksi taktirde servisin yetkisi elinden alınır.

Geçen sene Susurluk'a seramik götürmüştüm. Orada forkliftin mazotuna pislik kaçmıştı. Bir tamirci abimizi çağırdılar. Onun da zamanında servisi varmış. Ayaküstü muhabbet etmiştik. Bu Hema olayını da ondan öğrenmiştim. Ama Ali'ler Hi-ex'in bakımını Bmc servisinde yaptırıyor, ona da bir anlam veremiyorum.

Nedeni hakkında bir bilgim yok maalesef.

Tamirci abimle de bu atmosferde sohbet etmiştik.

>>  13 YAŞINDA !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BmCpRo827 -- 2 Kasım 2009; 15:55:41 >
  • quote:

quote:

ve birde sorum var:
    markayi tamir etme yetkisi yokmus.Yani mesele BMC servisi, tamirhaneye gelen bozuk veya periyodik bakim

Metin, imzana koyacağın fotoğrafı bana mail olarak at, ben ayarlayıp sana linkini veririm, sende profiline yapıştırırsın.

Gonyalı doğru diyor.
    Ama şimdi birde şu var; Örneğin HEMA direksiyon sistemleri Bmc'de ve Ford'ta mevcut. Diyelim Bmc marka bir aracın direksiyon sisteminden bir parça arıza yaptı. Bu parçaya Ford servisi bakabilir. Çünkü bu parça iki araç için ortak parçadır. Araçların Bmc veya Ford olmasına bakılmaz. Ama bu parça haricinde aracın bir parçasına dokunulmaz. Aksi taktirde servisin yetkisi elinden alınır.

Geçen sene Susurluk'a seramik götürmüştüm. Orada forkliftin mazotuna pislik kaçmıştı. Bir tamirci abimizi çağırdılar. Onun da zamanında servisi varmış. Ayaküstü muhabbet etmiştik. Bu Hema olayını da ondan öğrenmiştim. Ama Ali'ler Hi-ex'in bakımını Bmc servisinde yaptırıyor, ona da bir anlam veremiyorum.

Nedeni hakkında bir bilgim yok maalesef.

Tamirci abimle de bu atmosferde sohbet etmiştik.

>>  13 YAŞINDA !

bilgiler ici sagol usta..
    evet dedigin gibi bir arabada bulunan parca bir diger markada bile bulunabiliyor..
    ben daha cok ( haksis ) rekabat konusundan veya bizim milletin egoist düsüncesinden
    süphelenmistim ( mesela bir zamanlar Neoplanlar sadece Ulusoya satilirdi )...
    Usta resimi sana gönderecem ( bir cok resim var,karar verip bir adet gönderecem,emegine simdiden tsk )

usta birde sorum var:
    cummins motorlarin periyodik motor-sibob ayari var ( mis ), bunlar meslela senin Pro da her kac bin yapilir ?
    sorumun nedeni ; almanyada cinli otobüsler satilmakta, ve bu araclarda cummins motorlari ISLe4 400mevcut.
    Tanitim sayfasinda otobüsün her 12bin km arasi servise götürülüp ,sibob ayari yaptirilmasi gerekiyor.
    Bu zaman bir ticari arac icin az bir süre degil mi ? ve bu 12 bin km süresini uzatilirsa motorda cabuk
    problemler olusurmu.Yani 20000 sonra getirsen ,motorda yine zarar olmazmi ?
  • Cumartesi günü bandırma balıkesir seferinden sonra tekrar selamlar. resimleri bu akşam atmaya çalışacağım
  • quote:

usta birde sorum var:
    cummins motorlarin periyodik motor-sibob ayari var ( mis ), bunlar meslela senin Pro da her kac bin yapilir ?
    sorumun nedeni ; almanyada cinli otobüsler satilmakta, ve bu araclarda cummins motorlari ISLe4 400mevcut.
    Tanitim sayfasinda otobüsün her 12bin km arasi servise götürülüp ,sibob ayari yaptirilmasi gerekiyor.
    Bu zaman bir ticari arac icin az bir süre degil mi ? ve bu 12 bin km süresini uzatilirsa motorda cabuk
    problemler olusurmu.Yani 20000 sonra getirsen ,motorda yine zarar olmazmi ?

Ben 2008'de ilk sibob ayarını 5.000 km'de yaptırmıştım. 2.'yi 60.000 km'de yaptırdım. Performans istiyorsan sibob ayarı yaptırmak şart. Sibob ayarı yapılırken motorun soğuk olması lazım. Onun için arabayı geceden servise bırakırım, sabah servise gittiğimde sibob ayarı yapılmış olur.
    Ama o otobüslerin neden sibob ayarını o kadar kısa sürede şart koşmuşlar bilmiyorum. Bizim Euro 1'lerde öyle 12.000 km'de sibob ayarı söz konusu değil. Common rail Cummins'lerde de öyle bir şeye rastlamadım.
    Sibob ayarı zaten ustaca kişiler tarafından yapılır, hassas iştir. Motorda öyle bir şart koşulursa kim alır o araçları zaten ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mazide derin yara

Cumartesi günü bandırma balıkesir seferinden sonra tekrar selamlar. resimleri bu akşam atmaya çalışacağım

Ne işin vardı Bandırma'da ?
  • bandırma limana gemiye parça götürdük sabah 4:30da oradaydık sonra balıkesir plevneye geçtik biraz dolaştık
  • Selam arkadaşlar uzun zamandır yazamıyordum nasılsınız.

>>  13 YAŞINDA !

>>  13 YAŞINDA !

>>  13 YAŞINDA !

>>  13 YAŞINDA !
  • cümleten iyi aksamlar

Paylasimlar ve fotolar güzel ellerinize saglik

Metin abi o km bir otobüs icin az degmi benim pejo bile 30000km de giriyo priyodik bakima yeni cikan tirlar 80000km de gidiyo servise ben burada kac sefer arabayi servise götürdüm adamlar ne sekman ne sibop pomba zaten yok ayarlarini yaptiklarini görmedim adamlar bagliyo diyagnoz makinasina ordan bakiyolar arabanin arizasina gecen bizim arabanin biri ad blue emisini kesmis arabada dogal olarak cekmemis servise gittiginde demisler araba burda kalcak 2 gün arizayi bulamadilar sonrada anlasildiki icindeki ufacik bir alet ceyrani kesmis yani yeni teknikler eskiden usta motorun sesinden anlardi arabanin nesi var simdi nerde o eski ustalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: isikalp
    Selam arkadaşlar uzun zamandır yazamıyordum nasılsınız.
    >>  13 YAŞINDA !

Merhaba Orkut. Biz seni yalnız bıraktık diye sende bizi yalnız bıraktın diye düşünmeye başlamıştık artık. Hoşgeldin.
    Aynı tas, aynı hamam devam ediyoruz. İyi sayılırız, sende iyisin inşallah.

Bu Gözde'nin birde R500 kırmızı Highline'ı var. Denk gelse fotoğrafını çekeceğim ama hep kaçıyor velet.
  • Sarp kardeşimin fotoğraflarından devam... Fotoğraf da çekemiyoruz bu aralar. Evden çıkmıyorum ki.

>>  13 YAŞINDA !
  • quote:

ve birde sorum var:
    markayi tamir etme yetkisi yokmus.Yani mesela: BMC servisi, tamirhaneye gelen bozuk veya periyodik bakim

slm arkadaşlar herkeze iyi geceler. bilmiyorum ama bizim ki bazen mercedesi bmc servisine bmc yi man servisine götürür baktırırdı . hatta mercedes2517 nin ilk subab ayarını hatırlarım man servisinde yaptırmıştı . geçen sene araba yağ (pro) kaçırıyor diye vizeden geçemedi bmc servisinde 2 kere krangın keçesini değiştirmişler yine yağ kaçırmaya devam etmiş bu sefer de man servisine götürüp baktırmış adamlar sıcak suyla motoru bir güzel yıkamışlar 2 kiloda un alıp motorun heryerine serpmişler meğer komprösörden kaçırıyormuş yağı. bmc 2 kere beleşten keçe değiştirmiş. man servisi benim çocukluğumda yetkili servisti bizmde burunlu 19 vardı, şimdi özel servis olmuş işleride bitmiş yazık üzülüyorsun bu adamlar şimdiki ustaları 5 e katlarlar ama şimdi sinek avlıyorlar. birde hurda indirimi felan ortalıkta bakacakları arabada kalmadı. bu arada ali dediklerininiz doğruysa yeni arabanız şimdiden hayırlı olsun.
  • Yok eray unutmadım biliyorsun bizim sitenin kendi yazılımı var ordan resim yükleyince buraya atamıyordum şimdi o sistemde bi sorun var bizde başka yerden resim yüklemeye başladık ondan hemen atayım dedim burayada yoksa girip her zaman muhabbetinizi takip ediyorum.

>>  13 YAŞINDA !

>>  13 YAŞINDA !

>>  13 YAŞINDA !

>>  13 YAŞINDA !

Eray BMC' leri sana yolluyorum.
  • abi bu nedir yav gavur ne yapacağını şaşırmış resmen. http://www.youtube.com/watch?v=mwRNyFvem8g&feature=related yuh diyorum...
  • forum sesis..malum haftanin ilk günü ve aybasi....
    Oguz kaptanda bu aralar yok , uzun yolami ciktin emirdagli?

herkese slm

>>  13 YAŞINDA !
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Açacaksın bunu, sonra koyver Demirkapı rampasından... Bu saatte jetçilerde çıkmıştır piyasada... Hadi Prof'um, göster kendini... Yalnız 3230'dan sonrası bozar bizi...

3228,3230, hi ex,310,270 man biraz oynama vakti deilmi Eray abi bunlarla...

Dün gece ne hikmetse görmemişim bunu. Direk sayfa atladı ondan herhalde.

Ali, şuana kadar jetçilerde Hi-ex'e rastlamadığım için onu klasmana katmadım.

quote:

Tüh ya muhammed yok olsa oda atlardı buna
    Allah tan aramızda mancı yok Allahın aşkına o 270 manlar şöyle böyle bide savunmazlarmı deli oluyorum onlara

F-rmtr'deki elemanı getireyim istersen ?

Hi-ex konusunda haklısın
    o zaten ayrı bi alem yaw ben bişeyler yazacaktım sonra boşver dedim Konyalı bu laf anlamaz

Dillere düşdük

quote:

quote:

quote:

Açacaksın bunu, sonra koyver Demirkapı rampasından... Bu saatte jetçilerde çıkmıştır piyasada... Hadi Prof'um, göster kendini... Yalnız 3230'dan sonrası bozar bizi...

3228,3230, hi ex,310,270 man biraz oynama vakti deilmi Eray abi bunlarla...

Dün gece ne hikmetse görmemişim bunu. Direk sayfa atladı ondan herhalde.

Ali, şuana kadar jetçilerde Hi-ex'e rastlamadığım için onu klasmana katmadım.

Yahu gecsin bi proda gecsin bi cargoda yani dengim olsunda goreyim basarıyla ister orj orj ister her turlu bakım montaj kamyonu bırakırım direksiyonu tutmam bidaha biz proları bırakdık vabislerle kapısıyoz artık
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SCN_Driver
    Ben sırf o tost icin saat 6 da kaktım gecede yatamamışdım saten o ellerden o tostun hayaliyle
    Yersin yersinn iyi niyetli oynama bize

Nereye kayboldun bakayım sen gece ?

İnce işler cok incelmişde destekledim geldim...
  • 
Sayfa: önceki 603604605606607
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.