Şimdi Ara

DH İnanç İstatistiği (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Bende kendimi jpeg ypg rar zip avx dtx pyd trx pkk dhkp btc eth dso olarak goruyorum...

Kapi caliyor..hakkinizi helale din..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Tepecikliden haber var mi..
    Goremiyprum

• quote:

Orijinalden alıntı: sething

Goremiyprum
    Yıllardır forumda olmana rağmen tepecikli kardeşimizi şıp diye ayırt edemiyor musun

Beşinci günün şafağında saidi nursi konularına bak göreceksin
  • sething S kullanıcısına yanıt
    png dedim sana dinlemedin beni, şimdi ne halin varsa gör
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

Yok yüzde 15

Daha anadolu toprağını üzerimizden atamadık söyleyeyim

Alıntıları Göster
    Anadolu topraa homojen olmayıp üzerine kimin neden ve ne zaman hangi topraa attığına göre varyanttır hodyon beğ

• quote:

Goremiyprum
    https://forum.donanimhaber.com/tepeye-oturdum--143439173

Bu arkadaş belki biliyodur
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Hala mi nursi.

Hay.....

Biz okaktan biktik o yazmaktan bikmadi yani..

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4D62BFE91

png dedim sana dinlemedin beni, şimdi ne halin varsa gör
    Az evvel lat ve menati tek koltukta oturmasi icin ikna etmistim.
    Tam izateis sezara satarken cevap verince png yi unuttum.
    Cezam elvilik iddiaskmi yoksa elciye muhaliflik mi
    Elicinin yatagina zorla sokulmak olmasinda..

• quote:

Bende kendimi jpeg ypg rar zip avx dtx pyd trx pkk dhkp btc eth dso olarak goruyorum...

Kapi caliyor..hakkinizi helale din..
    Ne mutlu sana
    Ya varsa diyceene ya yoksa diyorsundur bu durumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Anadolu topraa homojen olmayıp üzerine kimin neden ve ne zaman hangi topraa attığına göre varyanttır hodyon beğ

Alıntıları Göster
    Anadolunun iyi yönlerini bırakıp kötü yönlerini aldılar be cem beğ
  • quote:

https://forum.donanimhaber.com/tepeye-oturdum--143439173

Bu arkadaş belki biliyodur

Alıntıları Göster
    O arkadasin bmesi icin aptal olmasi gerektigi ortada..
    Said ip ucunu unusum.
    Bu aralar ezekiellik yuzunden basimda sac ve akil kalmadi.

• cemsinan kullanıcısına yanıt
    Umututsuzluktur cunku ve mutsuzlugu isteyecek kadar ne buda (la) yim ne mevla(na) yim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

Anadolunun iyi yönlerini bırakıp kötü yönlerini aldılar be cem beğ

Alıntıları Göster
    Rahat battı da ondan zodyon beğ. Elimizden insan olmaktan başka bir şey gelmemesini bile bir kenara bıraktık. İnsanı göz göre göre overrate etmeğe çalıştık.

Ve başardık.
    Hepimiz piryusuz.
  • Benim gibi birçok müslüman sizi ipleyip ankete cevap vermedi ki artik coğu bu forumda size uymuyor. Kendi ihtiyacı olan bilgiyi alıp uzaklasiyor. Sizse konu disinda birbirinizin sirtini sivazlamaya devam edin. Edebinizle dursaniz kimse bisey demeyecekte edep ne gezer. Hadi simdi cevap yazip zirvalayin bla bla bla.

• quote:

Bence dinler göründüğü gibi etkisiz değil, küçük gözüküyor ama büyük problemleri saklamakta başarılı.
    Ejder Meyveli Smoothie (Chia tohumu eşliğinde), Efuli (Liçi meyvesi eşliğinde), Aloevera (Starex meyvesi eşliğinde), Pataşur içerisinde Çerkez Tavuğu, Zencefilli Somonlu Suşi, Tartalet içerisinde Humus, Susamlı Levrek Simidi ve bizler için de patates haşlama :)

Toplumun yarısından fazlası yoksulluktan memnun mu? yoksa açlık çektiğinin farkında değil mi? Yaşadıkları dünyayı nasıl görüyorlar ki? Elbette dünyayı kendilerine gösterilen haliyle görüyorlar, sokağa da çıkmamıyorlardı zaten. Ancak böyle var olabileceklerine inandırılıyorlardı. Neyin ne olduğunu bilmeden dikine tepeden inme ortadan bodoslama inanıyorlardı. Çoğu kez de ayan beyan hırsızlıkları gördükleri ve bildikleri halde, kötü insan olmayı bile tercih ederek kendilerine de bir pay düşer diye sessiz kalıyor ve onaylıyorlardı. Çalıyor ama yapıyor muydu? Sanmam çünkü sadece imanlı ve başı secde görüyor diye inanıyorlardı.

Hafızamız balıktan evrimleşmediği halde niye unutuyoruz o vakit?

Nasıl ki TV ekranlarında izlediğimiz belgeseldeki bir ‘uzay roketi fırlatılırken yahut savaş uçağı sorti yaparken kokpitten gösterildiğinde" TV seyircisi sanki kendisi de oradaymış hissine kapılıyor. Böylece sıradan insanlardaki olmayana ve yaşanmamışa olan açlık marifetiyle, herşeyin olduğu gibi düşünsel savaşın da eleştirilmesinin önü alınmış oluyordu. Başkasının ağzına bakarak hareket etmek, Stokolm sendromlu birisi gibi başkasının söylemleri ve kullanılan dini/örfi motifleri sayesinde sanki o sofra da Pataşur içerisinde Çerkez Tavuğu yiyorlarmış gibi hissetmeleri bile sağlanıyor. Hala bunu TV den yiyenler var işte … Patatesin kilosu 5 lira, domates 6,5 lira, kuru soğan 5 lira, ekmek 1,5 lira. Önce kendini düşün sonra aileni sonra çevreni.

İşte bunun gibi durumları gözlemleyip yazıya döken Albert Camus, “İnsan aç kalmaya görsün, inançlarını bile yer” diye yazmıştı. Lakin böyle deyince, “kriz çıkacak ve inanç sahtekârları gidecek” gibi otomatiğe bağlanmış bir neden-sonuç ilişkisi çıkarılıyor alakası yok. Hani eskiler der ya "Biz bu filmi daha önce görmüştürk" diye. Yahu gördüysen niye izliyorsun, neden seyirci kalıyorsun?

Zencefilli Somonlu Suşi masası için yazılmışçasına, Tevfik Fikret’in şu şiiri ile de kapatalım o vakit,

“Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin, / Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!/ Bütün sizin, efendiler, konak, saray, gelin, alay;/ Bütün sizin, bütün sizin, hazır hazır, kolay kolay... / Bu sofra iltifatınızdan işte ab u tab umar. / Sizin bu baş, beyin, ciğer, bütün şu kanlı lokmalar...”
  • Teist oranı beklediğimden yüksek çıkmış, ülkedeki gerçek inançlı oranı gerçekten buysa öpüp başlarına koysunlar valla. Bu arada hangi gerekçeyle konuyu kaldırmışlar çok merak ettim, istatistik yapmak yasak mıymış?
  • Ben de tam tersi müslümanların oranının daha yüksek çıkacağını düşünüyordum.
    Din büyük bir ihtiyaç çok kişi için.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.