Şimdi Ara

DH HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.913
Cevap
100
Favori
1.364.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yokuş iniş desteği inişlerde aracın daha güvenli inmesini sağlamaktadır. Hızı yanılmıyorsam 8 km/s ile 15 km/s arasında sınırlandırıyor. yani karlı, kaygan, çamurlu yollarda kullanılması uygun ve güvenli olur.
  • 1.6'nın vergi ve fiyat avantajı var ama benzin parasının altından kalkılırmı onu bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydar01

yokuş iniş sistemi ne gibi durumlarda kullanılıyor?ben bir kaç deneme yaptım,arabadan takır tukur sesler geliyor abs falan devreye giriyor bazen devreden çıkıyor.normal abs frenden dahamı güvenilir oluyor yada bizim bilmediğimiz bir espirisimi var bu olayın.Ayrıca bu telefon olayı biraz karmaşık.İngilizce denilmiş ama Türkçe karakter kullanılmadan telefon defterine yazılan bir ismide tanıyamıyor.Bu özelliğin Türkçe versiyonu servislere gelecekmi acaba

Yokuş iniş destek sistemi çok dik ve kaygan yokuşlarda kullanıldığında çok işe yarıyor, onun haricinde kullanmanıza gerek de yok. Ben sadece bir defa kullanma ihtiyacı hissettim bugüne kadar.

Hyundai genel merkezi boşuna aramayın, Hyundai'in taksi dışında araba satabiliyor olmasının tek nedeni araçları güzel üretiyor oluşudur, ne genel merkez ne bayiler ne de servisler hiçbir konuda bilgili değil, işin daha kötü tarafı ilgili de değiller. Siz bluetooth özelliğini sormuşsunuz, adamlar daha ix35'in bakım kilometrelerini bilmiyorlar. Toyota'yı özlememe neden olan tek özelliği de budur zaten, keşke müşteri hizmetleri birimi falan kursalar (Şu anda olan ve santral görevi gören birimden bahsetmiyorum tabi).

• Merhaba ,

Malum su an Style Plus modeli neredeyse yok ama 15 inde bir parti gelicek dedi bana bayii... bu konuda bilgisi olan var mi?
  • arkadaşlar doğru rodaj nasıl olmalı. kaç devirde kullanmalıyız??
  • quote:

Orijinalden alıntı: neurofuzzy

noveche dostum, sizi hem ix35 hem de spo forumlarını düzenli takip etmenizden ve son derece güzel cevaplar vermenizden dolayı kutlarım. Naçizane takdirimi kazandınız, iyi ki varsınız...

Aracınız hayırlı olsun....
    Yakıt tüketimi nasıl?
  • Şu anda 500km civarında ve rodaj dönemindeyim. Aracı mümkün olduğunca 3.000-4.000 devir aralığında kullanmaya çalışıyorum. genelde yokuş yukarıya çıktığım da düşünülürse, bu dönemde 9.1lt civarındayım (Bu değer eski araçlarım Renault Scenic II'de 9.4lt, Toyota Verso'da ise 9.5lt'ydi rodaj döneminde). Hiç şehirlerarası yol yapamadım.

Diğer taraftan vites geçiş göstergesi çok başarılı... Aracı 2.000 devir civarında tutuyor. İvmelenmelerde 3.-5. ve 4.-6. vites geçişlerini öneriyor. Rodajı bir geçeyim, bu göstergeden yararlanıp tüketimi katalog değerlerine çekerim diye düşünüyorum...
  • Şu an Hyundai müşteri hizmetlerinden aradılar.Daha önce Telefon sisteminin türkçe komut kabul etmeyişi ile alakalı şikayetimi cevapladılar.MÜMKÜN DEĞİLMİŞ.Böyle bir yazılımda gelmeyecekmiş.Bayilere türkçe kelimelerin ingilizce okunması ile ilgili bir bülten yollamışlar uğrar alırsak ingilizceye yeni bir kavram katarak bu olayı halledebilirmişiz.İngilizce okunuşlu türkçeDüşünseneze yanınızdaki yolcunun halini?Diyelimki ''adnan abi'' diyeceksiniz;sizin konuşmanız şu şekilde olacak''ednen ebay''Neyseee......

• quote:

Şu anda 500km civarında ve rodaj dönemindeyim. Aracı mümkün olduğunca 3.000-4.000 devir aralığında kullanmaya çalışıyorum. genelde yokuş yukarıya çıktığım da düşünülürse, bu dönemde 9.1lt civarındayım (Bu değer eski araçlarım Renault Scenic II'de 9.4lt, Toyota Verso'da ise 9.5lt'ydi rodaj döneminde). Hiç şehirlerarası yol yapamadım.

Diğer taraftan vites geçiş göstergesi çok başarılı... Aracı 2.000 devir civarında tutuyor. İvmelenmelerde 3.-5. ve 4.-6. vites geçişlerini öneriyor. Rodajı bir geçeyim, bu göstergeden yararlanıp tüketimi katalog değerlerine çekerim diye düşünüyorum...

Teşekkürler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

Şu anda 500km civarında ve rodaj dönemindeyim. Aracı mümkün olduğunca 3.000-4.000 devir aralığında kullanmaya çalışıyorum. genelde yokuş yukarıya çıktığım da düşünülürse, bu dönemde 9.1lt civarındayım (Bu değer eski araçlarım Renault Scenic II'de 9.4lt, Toyota Verso'da ise 9.5lt'ydi rodaj döneminde). Hiç şehirlerarası yol yapamadım.

Teşekkürler....

Rica ederim.

Bugün ilk kez TEM üzerinde 200km yol yaptım. 3.000 devirin altına düşmemeye çalıştım. Yakıt tüketimi 7.2lt. Bilginize...

• Bu forum niye bu kadar yavas ilerliyor? gunde 1-2 mesaj var ve biz arabayi almayanlar icin bilgi almak cok zor. Arac sahipleri daha cok sey paylasirlarsa sevinirim. Allahtan Spo forumu varda kardes araba oldugu icin oradan birseyler ogrenebiliyoruz.
  • hyundai x35 ilk satışa sunulduğunda hyundai bayileri araç sıkıntıssının olmıyacağını söylemişlerdi ama malesef spo gibi hyundai dede araç yok..ve bu forum gerçekten yavaş ilerliyor..araç alma şansına sahip arkadaşlar görüşlerini bildirise en azından bir ön görüş olur diye bende düşünüyorum....iyi akşamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanbak

Bu forum niye bu kadar yavas ilerliyor? gunde 1-2 mesaj var ve biz arabayi almayanlar icin bilgi almak cok zor. Arac sahipleri daha cok sey paylasirlarsa sevinirim. Allahtan Spo forumu varda kardes araba oldugu icin oradan birseyler ogrenebiliyoruz.

araba gerçekten harika.kullandıkça daha çok sevmeye başladım. yüksekte sürmek çok zevkli..göğüs sert plastik ama tıkırtı yapmıyor. önce hyundai diye burun kıvıran akrabalarım bindikten sonra hayran kaldılar. hatta biri aynısından almaya kalktı ama bayiilerde yok.
    eksik bulamadılar. biri koltuk elektrikli değil mi dedi. kardeşim zaten 1 kere ayarlıyorsun yıllarca bida ellemiyosun koltuk ayarını!! ne gerek var elektrikliye . oyuncak mı bu indir kaldır dedim. kaldı..
    en çok da düşük yakıtına şaşırıyorlar. önce benzinli jip diye akılsız gözüyle bakıyorlar. sonra normal otomobilden farkı olmadığını görünce ben de bundan alayım diyorlar. neticede mükemmel seçim.
    eksiklere gelince:1 -yan aynalar düğmeyle.. kendi otomatik açılmıyor. kapanmıyor
    2- sunroof ve camlar uzaktan kumandayla kapanmıyor
    3-blotooth telefon sistemi ingilizce... türkçe konuşmuyor araba
    başkada eksiği yok

• Selamlar, gerçekten ix35 piyasada bulmak çok zor. Denizli bayisinde sıraya girdim, Ocak ayı içerisinde gelebilme ihtimalinden söz ediyorlar. Ellerinde 1,6 style olan sınırlı sayıda bayi de, burnundan kıl aldırmıyor. nasıl olsa bir kaç tane araba var onu da satarım diye düşünüyor haklı olarak. bekliyoruz bakalım...
  • Bu nasıl iş anlamadım Kia bayisinde yeni Sportage yok,Hyundai bayisinde ix-35 yok
    Belki Hyundai Uçarın İstanbulda yeni açtığı Hyundai Premium Bayide bulunabilir
  • Arkadaşlar bekleyin derim.İnanın beklediğinize değecek kalitede bir araç.
    Ben steel plus alamadım,steel aldım.İnanın steel bile piyasadaki araçlara 10 basar.
    Önceki aracım halen 10 numara olarak tabir edilen yeni kasa honda civic idi.3 yıl kullandıktan sonra
    değiştirdim.Daha önce hiç jip düşünmemiştim ve kararsızdım.Arabayı gördüm ve direk vuruldum.Neyse
    aracı kullanmaya başladıktan sonra gerçekten farkı gördüm(kıyasladığım araç 10 numara araba tabir edilen
    ve fanatikleri olan honda).Ben hiç bir arabanın fanatiği değilim.Sonuçta kimse benim babamın oğlu değil.
    Şukadarını söyleyeyimki bu arabayı aldıktan sonra daha önce nasıl uzun yolda rahatsız olduğumu hatırladım.
    Yol gürültüsü yok
    Her nekadar süspansiyonu sert deselerde bana honda'dan sonra pamuk gibi geldi
    Direksiyonu oyuncak araba direksiyonu gibi hafif,ama hızlanınca sert.
    Donanım harika(gerçi telefon sistemi ingilizce oluşu biraz eksi pun alıyor)
    Namussuz kendine baktırıyor:))

Bu arada yeni araçtır,bişeyler eksiktir mutlaka diyenlere önceki sıfır aracımdan bahsedeyim.
    Civic'i ilk aldığım gün sol cam yerinden çıktı 60 km yolu kış günü cam açık gittim.
    Araç titreye titreye kalkıyordu çözümünü bulamadılar.
    Ön tarafa yoldan taş sıçradı nohut büyüklüğünde bir taştı.Boya sac'a kadar döküldü ve paslandı.Servise gittim
    bu nasıl iş paslanırmı bu araç dedim onlarda bana yara derin anti-pas ne yapsın dediler:))
    Fabrikada takılan lastikler briston'un en sert lastikleri idi.

• Ben de ix35 Style kullanıyorum. Bugün 700km'yi geçtim. Aracın geleceğini haber alınca daha önce eşime Getz aldığım bayiyi aradım. Müdür Bey bana aynen "Bu araçlar benzinli düz vites geliyor, ikinci eli piyasası olmayan araçlar. Bütçenizi zorlayın dizel otomatik alın" dedi. Ben de şimdiye kadar kaç ix35 dizel otomatik sattığını sordum. Cevap "çok az ama...." şeklinde oldu. Ben "Bu aracın benzinlisi çok tutacak, Spo'da inanılmaz talep var" dedim ve hatta aracı stoklu getirmesini söyledim. Topu topu 3 araç getirdi. Getirdiği gün ben aldım, 1 kişi bakıyordu, ertesi gün üçüncüyü de satmış. Aracı teslim almaya gittiğimde "Vallahi sizi dinlememekle çok hata ettim, stoklu alsaydım şimdiye hepsini satmıştım. SİZ HAKLI ÇIKTINIZ." dedi. İşte olay budur.

Diğer taraftan dün o berbat havada uzun yola da çıktığım için rahatlıkla söyleyebilirim: "Çok iyi yapmışım ix35'i almakla...". Şunu da belirteyim 2500km'deki 2011 model Toyota Verso'mu verip aldım. Söylediğim zaman arkadaşlarım yüzüme garip garip baktılar. Aracı gösterince çok iyi yapmışsın diyorlar. Ben de iyi yaptığımı düşünüyorum. Şikayet olarak söyleyebileceğim çok bir şey yok. Müzik sistemi idare eder diyordum, dün menüyü kurcalarken powerbass diye bir ayar keşfettim. Müzik sisteminde resmen subwoofer etkisi oluşturuyor. Ses inanılmaz oldu. Aracın çekişi güzel, yere basışı güzel. Süspansiyondan ben memnunum. Dışarıdan bakanların tepkilerinden de memnunum. Oturduğum sitede gecenin 11'inde "ix35 sizin mi?", "Nasıl, memnun musunuz?" sorularıyla komşularımdan telefon bile aldım. Ağabeyim Verso'nun yüzüne bile bakmamıştı, geçen gün telefonda "Haftasonu ver de bir dolaşayım" dedi. Sonuçta gelen tepkiler de güzel, kullanan da memnun. Eee daha ne isterim. Kazasız, belasız, arızasız kullanırız inşallah...

• İmkanım olursa alacağım tek Suv ix-35
  • merhaba
    mevcut lastiklerle karlı ve buzlu yollardaki perfomansı nasıl.?

Aracınızın 1,6 veya 2,0 olduğunu belirtirseniz sevinirim.

yılbaşında doğuda bir ili ziyarete gideceğim. malum karlı ve buzlu yollar.

Aracım IX35-SP-2,0
  • Merhaba ,

Isim geregi Hyundai'nin nakliyesini yapan firma ile iliskilerim mevcut ve aldigim bilgiye gore ayin 25 i gibi bekledikleri bir parti var... hava muhalefetinden dolayi gecikme olmus. Bu durumda araclarin gelmesi ve gumruklenmesi yeni yili bulur gibi gorunuyor. Sanirim bu bahsedilen parti 15 inde gelmesi beklenen araclar.
    Bilgilerinize sunulur...

BU arada aksesuarlarla ilgili arastirma yapiyormusunuz. Mesela ben camurluk cercevelerini merak ediyorum ne zaman gelicek. birde yan basamak olarak ne onerirsiniz? Son bir soruda, Hyundi'nin kullandigi orijinal navigasyon cihaznn markasi ne? cunki piyasada 1500 - 2000 TL arasi birkac marka var ama onemli olan orijinalini kullanmak bence.

Saygilarimla,
    Okan
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.