Şimdi Ara

DH HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ (743. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.913
Cevap
100
Favori
1.364.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 741742743744745
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba . Bende senin gibi düşünerek aldım. Orta göbeği almana gerek yok. Fakat soket uymuyor. Benim alma sebebim yakın bir arkadaşım bu işin ticareti yapan birinden 700 civarı bir rakama almıştı. Aynı ürün diyerek aldım. Arkadaşın direksiyonu söküp bağlantı yerlerine bakarak eski Sokete bağladım. Servisten alınıyor diye duymuştum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Heisenberg.

Merhaba . Bende senin gibi düşünerek aldım. Orta göbeği almana gerek yok. Fakat soket uymuyor. Benim alma sebebim yakın bir arkadaşım bu işin ticareti yapan birinden 700 civarı bir rakama almıştı. Aynı ürün diyerek aldım. Arkadaşın direksiyonu söküp bağlantı yerlerine bakarak eski Sokete bağladım. Servisten alınıyor diye duymuştum.
    Hocam düğmelerimi aldınız sadece sonuc olarak çalıştımı? Göbeğinde zaten bağlantı yeri varmıymış almaya gerek yok demişiniz ya ?

• Göbek airbag ona gerek yok. Evet sağlıklı bir şekilde çalışıyor. Ama dediğim gibi eski sokete bağlamanız gerekiyor, hız sabitleyici olan kısmı. Satın aldığınız üründeki soket araca uyumlu değil. Elektrik elektroniğe eliniz yatkın değilse almayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: .Heisenberg.

Göbek airbag ona gerek yok. Evet sağlıklı bir şekilde çalışıyor. Ama dediğim gibi eski sokete bağlamanız gerekiyor, hız sabitleyici olan kısmı. Satın aldığınız üründeki soket araca uyumlu değil. Elektrik elektroniğe eliniz yatkın değilse almayın.
    Hocam yani araçta gerekli alt yapı var sadece o dugmelerden alıp taksak calıscak değilmi? Azcok anlarım olmazsa elektrik muhendisi arkadaşada yaptıra bilirim. Aliexpresteki satılan duğmelerde sağ tarafta ayarları kontorl ettiğimiz iki düğme tek konulmuş ayarları nasıl yapıyorsunuz o şekilde ( anlık yakıt gostergesi kaç km olduğu gbi gosteren menü)

• O tek düğme yerine, bizim araçtaki ikili düğme takılacak. Hız sabitleyiciden gelen kablolar bizim araçtaki sokete lehimlenecek. İşlem çok basit gözükse bile kabloların lehimleneceği yeri bilmek gerek. Yarımdımcı olmaya çalışırım hocam illa aliexpres den alacam diyorsanız. Son olarak servisten de bir fiyat araştırması yapıp almanızı tavsiye ediyorum.

• Tamam hocam ben bi araştırayım size özelden ulaşırım daha sonra.

• Merhaba arkadaslar bende 2012 model ix35 var 4x2 ara ara marş geç basıyor 6-10sn arası marş basıyor araba neden kaynaklı olabilir
  • usb belleğe attığım müzükleri necvox okumuyor disk boş yazısı çıkıyor.

dosya dosya da denedim, tek tek de attım

ntfs olarak da fat 32 olarak da biçimlendirdim

sebep ne olabilir ?
  • kimsecikler yok mu buralarda

• merhaba,

ix35 2.0 R aldım.
    istanbul da önerebileceğiniz iyi bir özel servis var mı?
  • dagger147 D kullanıcısına yanıt
    Marsin gec almasi yada bir kac kerede almasi sorunu: Bilmiyorum sorunu cozdunuz mu ama sorun once akunun zayiflamasindan olabilir. Aku iyi ise yakit pompasi arka koltuk altindadir sorunlu olabilir. Yada bu pompadaki soketlerde temazsizlik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakin35 -- 16 Aralık 2019; 1:26:38 >
  • Sorun çözüldü aracın benzin deposuna 2 şişe enjektör temizleyici katkı maddesi dolduruldu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dagger147 D kullanıcısına yanıt
    Sayın dagger147,
    süper bir haber. Benim 1. ix35imde (2012 model) 50binlerde böyle birşey başıma gelmişti. Ben zaten enjektör temizleyici kullanıyordum. Aracın garantisi o zaman devam ediyordu. Akü değiştirdim devam etti, servis pompayı değiştirdi devam etti. meğer pompanın kontaklarında temazsızlık varmıs sonra sorun çözüldü.
    Başka bir sorun yada sorununuz olursa cevaplamaya çalışırım. Uzun süredir foruma bakmıyordum.
    Sevgiler
  • daha önce servis konusunda bir cevap alamamıştım.

özel servis ararken yetkili servise gittim.
    Bursa İnallar

burayı tercih sebebim okuduğum forumlardan birinde çok tavsiye edilmiş olması.
    gerçekten de çok iyi bir servis.
    öncelikle servis danışmanı Yusuf Bey ilk defa gitmeme rağmen (aracımın 115 binde, en son yetkili servise 75 binde gitmiş) aracım ve sorunlarımla çok ilgilendi, araç 5 yaş üstü olduğu için işçilikte %30, parçada %25 indirim uygulandı. 2.0 R bakım için indirimli 680 TL fiyat verdi.
    sunroof bakımı yapıldı ve sadece 150 TL alındı. ufak tefek sorunları da giderildi ki isteseler bir tanesi için parça değişimi fatura edebilirlerdi.

kuzenimde i30 var, istanbul da yetkili bakımlı, en son servisinde fiyat indirimi yapmamışlar 5 yaş üstü için...

kısaca Bursa İnallar ı tavsiye ederim.
  • Selamlar saygılar dostlar, 2013 model 1.6 gdi elite paket 125bin TL boyasız hasarız 70bin km lpg li. Sizce alınır mı?

• Herkese merhabalar,

Forumlarda çokça okuduktan sonra 70.000 km’deki otomatik ix35 aracımıza prins vsi 2 dedikleri sistemi takmaya karar verdik ve bilinen bir yer olması için Candan Mühendislik tercih ettik,
    Sorun şu ki takıldığından beri araç zaman zaman özellikle düşük hızlwrda stop ediyor. İnternette benzer sorun gördüm; bazı stop etmelerinde tekrar çalıştırınca devir saati çalışmıyor. Aynı sorunu yaşayan insanlar var ama çözümünü göremedim.

Takanlar şlk götürdüğümde çok ilgilenmedi ayar yaptık deyip geçtiler ve aynı sorun hemen tekrarladı.

• Black Hawk. kullanıcısına yanıt
    Bence 300 bin km ye kadar alinabilir...lpg siz ise, duzenli iyi bir servise giderse😊

• Herkese merhaba,

2013 model beyaz renk style plus manuel 84500kmde landirenzo karma sistem lpgli aracımız var. 5000km de almıştık, 2. Sahibiyiz. Araçta 3parça toplamda 3000tl tramer var (2si mini onarım). Sürtmeden dolayı da sağ arka kapı ve sağ arka çamurluk boyalı. Malum siteye baktığımızda fiyat skalası çok geniş olduğundan aklımızda net bir fiyat belirleyemedik. Malum siteye koymadan önce de buraya danışmak istedim, ortalama ederi sizce kaçtır?

• Merhaba
    İx35 almayı düşünüyorum.
    Nelere dikkat edeyim. Mesela makyajlı kasa hhangi yıldan sonra çıktı. Farkı nedir.
    Şanzuman tam mı yarı otomatikmi cinsi ne.
    Lpg taktırmayı yada takılmış almayı düşünğyorum. Teşekkürler.
  • Merhabalar 2012 model ix35 aracim camlari açiyorum kendiliğinden kapaniyor kapidaki açma kapamaya basiyorum işlemsiz kaliyo sonra kendiliğinden düzeliyo

• 
Sayfa: önceki 741742743744745
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.