Şimdi Ara

DH HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ (732. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.913
Cevap
100
Favori
1.364.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 730731732733734
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    multimedia hangi marka ? bendeki necvox,soldaki yuvarlak ses açma kapama düğmesine basılı tutunca tamamen kapanıp sadece saat gözüküyor ekranda..ayrıca navigasyon ayarlarında gece kullanım için daha kullanışlı harita renk seçenekleri mutlaka vardır..navigasyon programına ait üzerinde hafıza kartı varsa çıkarıp pc de naviextras.com dan indireceğin uygulama ile güncelleyebilirsin.. yoksa usb bellek ile güncelleniyor sanırım...güncelleme yaparken uygulama yedekleme yapmanı isteyecek,mutlaka yap..güncellemeden önceki halini pc de appdata klasörü içinde naviekstras dosyasında saklayacak..benim navi de 2014 harita yüklüydü,güncelledim 2015 son harita olmuştu..daha sonra cihazda port arızası olunca garantide tamir edildi..döndüğünde yine 2014 harita vardı,tekrar güncelledim şu anda 2016 ilk çeyrek haritası yüklü birde rota ayarlarına dikkat etmen gerek,hızlı-kısa-ekonomik-kolay vs şeklinde seçimine göre değişiyor rotası,sen bildiğin yola devam etsende hayır geri dön benim dediğim yerden git diye ısrar etmesinden dolayı döndürüp durur seni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legacy of kain -- 7 Eylül 2016; 13:18:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ekinciatakan

Bagaj kapağından gelen ses için çözümü bugün buldum😄
    Bagaj kapağını kilit mekanizmasının karşılığına gelen yerin iki yanına mobilyaların ayaklarına yapıştırılan keçelerden yapıştırınca sesden eser kalmıyor,şuanda bagajdan tık ses yok👍

ben bu mesajını atlamışım..bende bez bant yapıştırmıştım ama yeterli gelmedi,yerinden çıkıp kilit mekanizmasını sıkıştırmıyorsa daha iyi bir fikir bu sanırım bagaj zemininde kalan metal parçaya uyguladın değil mi?

• legacy of kain kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
    Hangi marka bilmiyorum ama deneyeceğim
    Bu navigasyon kartı nerededir acaba? 😉

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İX 35 İÇİN NAVİGASYONLU MULTİMEDYA CİHAZI SATIYORUM.
    NECVOX DVA 9919 MODELİYLE AYNIDIR.
    FİYAT 500 TL
    İLGİLİ İLAN:
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-hyundai-ix35-navigasyonlu-multimedya-cihazi-499-tl-342254712/detay/
  • kapalar acılaınca arka lamba yanmıyor ama dugmeden yanıyor basına gelen var mı?
  • Arkadaşlar forumun ve başlığın eski müdavimlerindenim,
    İX 35 imle 5. yılıma yaklaşmak üzereyim ama artık yollarımızı ayırma kararı aldım.
    Ben çok severek kullandım ve hiçbir sıkıntı yaşamadım yani ben razıyım sadece hayatımda değişiklik yapmak için satıyorum.
    ilgilenenler içim linki aşağıya yapıştırıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-hyundai-memur-sahibinden-2012-ix-35-style-plus-346585886/detay/
  • Arkadaşlar selamlar,
    Bizim İX35 Elite'lerde dış aynaların altına led aydınlatma takılabiliyor muydu, yada böyle bir uygulama yapan var mıydı aramızda? Yanıtlarsanız memnun olurum.
  • Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım. 2013 model ix35 otomatik vites araç aldım. fakat 1-2 problem çıktı bana yardımcı

olabilir misiniz ?

1 Lastik basınç sensörü arızası sağ ön ve arka tekerleri değiştirmeme rağmen Kadosan oto sanayide ekrandan silemediler

2 Gaz kelebek boğazını değiştirdik. aynı şekilde ekranda motor arızası olarak kaldı. Araç normalde frene basıldığında start stop

düğmesine basılarak çalışması gerekiyor benim aracımda bu şekilde çalıştırıldığında gaza ne kadar basarsam basayım devir 2000'i

geçmiyor, ustanın söylediği önce frene basmadan 2 defa start stopa basmam sonra göstergede aracın resminin üzerinden dikey tarama

yapıldıktan sonra fren ve start stop tuşuna basmam gerektiği bu işlem yapılınca sıkıntısız araç gidiyor. Bu normal mi sizce uzun

zamandır bununla uğraşıyorum

şimdiden teşekkür ederim

• Merhaba.
    Ben ıx35 kullanıcısı değilim ancak normal şartlarda start-stop a iki kere basmadan çalıştırmak böyle bir probleme yol açmaz. Çünkü start stop araç kullananların 90% direkt çalıştırıyor. Servisin söylediği sadece ıx35 e mahsus bir durumsa bilemiyorum. Kullanıcı kitapçığunu bir kontrol edin bence. Bu konu ile ilgli brşeyler yazıyor olabilir.

• afsinsubaru A kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim öncelikle bugün kullanan bir arkadaşla konuştum frene basıp iki kere bastıktan sonra çalışıyormuş benimkinde muhtemelen motor arıza lambasının yandığı için ustanın çözümü bu, yapmam gereken yetkili servise gidip aracı bilgisayara bağlatıp hata mesajlarını hafızadan sildirmem olacak
  • Başka bir sorun olmadığına sevindim. Geçmiş olsun.

• ix 35 le olan ve 5 yıl mutlu ve sorunsuz süren serüvenimi tamamladım arkadaşlar.
    kaydolduğum sayfalardan ve başlıklardan ayrılıyorum. herkese kazasız sürüşler.
  • merhaba ,cihaz halen satıştamı?
  • merhabalar arkadaşlar bende 2014 ix35 elite var yalnız ön sağ taraftan tıkırtı sesleri geliyor çatlama sesi gibi böyle bir sorunla karşılaşan var mı acaba
  • Arkadaşlar, ix35 araçlarınızda yaz kış ayrı lastik kullabmak istemiyorsanız.

Bu sene aldığım dört mevsim BF Goodrich Urban Terrain lastiklersen alabilirsiniz.

Kar testini 2 gün önce yaptım. Gayet basarılı buldum.

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Lastikleriniz hayırlı olsun. Benim yaşadığım tecrübelere göre, yaz, kış yada 4 mevsim tabir edilen lastiklerin tümünde ilk aldığınız 1000 km kadar yol tutuş gayet güzel oluyor. Daha sonra yol tutuş bariz olarak azalıyor. Ancak kış lastiklerinde bu durum karda daha az hissediliyor.

Daha önceki aracıma sıfır olarak aldığım michelin energy serisi lastiklerle (yaz lastiği) Ankara'dan Adana'ya kar yağarken gitmiştim. Araç birkaç yer haricinde beni tedirgin etmedi. Ama üzerinden 1000 km kadar geçince kuru alfaltta bile yol tutuş bariz zayıfladı.

Bir sene sonra sıfır olarak 4 adet goodyear ultragrip 8 serisi kış lastiği taktım. Kar ve buzlu zeminde yerinden zor hareket eden araç patinaj dahi çekmeden kalkar hale geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kul Ahmet -- 16 Aralık 2016; 16:16:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersinguven

Selamlar,

Lastikleriniz hayırlı olsun. Benim yaşadığım tecrübelere göre, yaz, kış yada 4 mevsim tabir edilen lastiklerin tümünde ilk aldığınız 1000 km kadar yol tutuş gayet güzel oluyor. Daha sonra yol tutuş bariz olarak azalıyor. Ancak kış lastiklerinde bu durum karda daha az hissediliyor.

Daha önceki aracıma sıfır olarak aldığım michelin energy serisi lastiklerle (yaz lastiği) Ankara'dan Adana'ya kar yağarken gitmiştim. Araç birkaç yer haricinde beni tedirgin etmedi. Ama üzerinden 1000 km kadar geçince kuru alfaltta yol tutuş bile bariz zayıfladı.

Energysever yaz lastigi zaten.
    Bu arada lastiklerimle 6500 km oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 16 Aralık 2016; 14:02:10 >
  • Selamlar, bu forumu takip eden varsa eğer 4*4 ix35im ile ilgili bir sıkıntımı paylaşacağım. 4 çeker sistemi ile ilgili ve tecrübesi olanların yardımına ihtiyacım var.
    Aracımda herhangi bir problem yokken soğuk kar yağışının olduğu bir gün yerler kısmen buz iken 4*4 sistemi arızası aldım. O gün bu gündür ne zaman 4 çeker devreye girse hemen peşi sıra 4 çeker arıza lambası yanıyor. Aracı durdurup tekrar çalıştırdığımda sönüyor. Servise gittim bilgisayarda hiçbir hata kodu çıkmadı. Servis ustası coupling diye bir 4 çeker aktarım parçasında arıza olabileceğini ve 4500 tlye bu parçanın değişebileceğini söyledi. Normal sürüşte bir sorun çıkarmayacağını 4 çeker gereken yerlerde aracın bu arıza nedeni ile gücü ön arka % 50 50 aktaracağını söyledi. Benzer sorun yaşayan oldu mu, çözüm öneriniz var mı acaba?
  • omurgok17 O kullanıcısına yanıt
    Bende de 4x4 var. İlk defa bu tür bir arıza duyuyorum. Sadece ustanın dediğini anlamadım, "gücü %50-50 ön ve arkalara aktarma". İşin aslı zaten öyle bildiğim kadarıyla. Peki arac karlı zeminde (özellikle yokuş yukarı ve 2 çeker bir aracın gidemeyeceği zeminde, gidemiyor muydu? Eğer 4x4 sıkıntısı yoksa basit bir elektrik hatasıdır (kablo gevşekliği, sensör vs gibi). Bence başka bir serviste tekrar bilgisayara (laptop) bağlatın ve de kaygan zeminde aracı denesinler ki dediği gibi bir birleştirme/aktarma hatası varsa görsünşler, derim.
  • 
Sayfa: önceki 730731732733734
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.