Şimdi Ara

DH HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ (539. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.913
Cevap
100
Favori
1.364.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 537538539540541
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba kısmetse hundai ix35 plus modelini alıyorum.Pazarlıktan sonra en fazla 60bine bıraktılar..Çok fazla yola çıkmıyorum Ortalama yılda taş çatlasa 10.000 km yaparım.Sizce LPG taktırmalı mıyım?LPG anlaşmalı olduğumuz firmadan taktırabilirsin dediler.Tabi maliyeti ne kadar bilmiyorum..Bu konuda tecrubeli arkadaşların fikirlerini bekliyorum...İlgilenenlere şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedfellow

ilandaki aracım satılıktır pazarlık payı vardır forumdan birine gitmesini isterim

İlan görünmüyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecomatik

Merhaba kısmetse hundai ix35 plus modelini alıyorum.Pazarlıktan sonra en fazla 60bine bıraktılar..Çok fazla yola çıkmıyorum Ortalama yılda taş çatlasa 10.000 km yaparım.Sizce LPG taktırmalı mıyım?LPG anlaşmalı olduğumuz firmadan taktırabilirsin dediler.Tabi maliyeti ne kadar bilmiyorum..Bu konuda tecrubeli arkadaşların fikirlerini bekliyorum...İlgilenenlere şimdiden teşekkürler..

Hayırlı olsun. Ankara'da LPG-benzin karışık diye tabir ettiğimiz Landirenzo kit montajını 2700 TL/ 10 taksite yapıyorlar. Ancak kullanan arkadaşların verdiği bilgilere göre tasarruf %25-30 arasında. Ayrıca Hyundai garantisi kesinlikle bozuluyor, LPG firmasının kendisi LPG kaynaklı motor arızalarına karşı 2 yıl garanti verdiğini söylüyor. Bu süreçte de garanti ile ilgili sıkıntılar çıkabilir ancak kesin olan sonraki 3 sene aracınız garanti dışı demektir. Prins yetkilisi ile telefon görüşmemde ise sıvı sistem LPG'nin (tamamen LPG kullanan) montaja hazır olduğu, Mayıs ayında montajlara başlanacağı fiyatın ise 5100 TL/10 taksit olduğu söylendi. Fiyat oldukça yüksek ve henüz ortada test edilebilecek bir araç ve veri yok. Yetkili kişi testlerde IX35'in 27 kuruş gibi kendilerinin dahi beklemedikleri iyi bir rakam yakaladığını söyledi. Test koşulları ile ilgili bilgim yok. Kurulum maliyeti yılda 10000 km kullanan biri için 4 yılda ancak amorti edilebilir. Ayrıca 1000 km üzeri araçlara LPG firması dahi garanti vermiyor. Aracımızın yakıt değerleri benzinli sedan araçlara göre fazla değil. Yılda 10000 km kullanan biri için her iki sistem de bana mantıklı gelmiyor şu an için. Eğer Hyundai garantisi altında daha makul fiyatlara inerse düşünülebilir.

Sıvı LPG ile ilgili bilgi için:http://www.prinslpg.com.tr/site/Prins_Bolge_Distributoru/max.asp

• brc de yolda sıvı lpg kitleri 1-2 aya kalmaz kesinleşecekhttp://forum.donanimhaber.com/m_48578438/mpage_1/f_/key_//tm.htm#48578438
  • Daha önce de yazmıştım. Ben kesinlikle LPG karşıtıyım. Bu da tecrübemle sabittir. Tercih yine sizin. 5 yıl garantisi olan aracınızı zaten yılda 10.000 km'nin altında kullanıyordsanız bence yazık (10.00 kım altıonda LPG ekeonmik sayılabilir). Bu itibarla benim Hoonda CRV ce IX35' frorumlarımda yazdıklarıma bir göz atın derim. Son olarak forumda sormuştum cevap alamadım ama bildiğim kadarıyla motor kapakşarı Alüminyum ki bu da LPG için olumsuz bir husus. İyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun Uçar

quote:

Orijinalden alıntı: bedfellow

ilandaki aracım satılıktır pazarlık payı vardır forumdan birine gitmesini isterim

İlan görünmüyor...

Sanırım bir sorun oldu link aşağıdadır.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-hyundai-fiyat-dustu..memurdan-orjinal-garaj-arabasi-120931378/detay/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bir kaç sorum olacak yanıtlayabilirseniz kafamdaki soru işaretlerini giderebilrseniz memnun olurum

Bu aracın bir kaç aya kadar makyajlanacağını duydum öncelikle bundan haberiniz varmı

Bir diğer husus ise ben 1.6 GDI Style Plus almayı kafaya koydum araba çok hoşuma gidiyor

kullanan arkadaşlar benzinde gerçek yakıt tüketimini yazabilirlerse sevinirim isim vermeyeyim bayi ile

görüştüğümde aracı alırken Z a voli marka lpg uygulaması yapılabildiğini ve çok başarılı sonuçlar

alındığını ifade etti aaracına lpg uygulaması yaptıran varmı var ise sonuçlarını paylaşabilirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi son_samuray -- 12 Nisan 2013; 20:09:05 >
  • galiba otomatik viteslisi cıkmaycak ix35 in
  • Makyaj yedi araba. Farlara gunduz ledi konuldu stop lambalarinda sinyal yeri degisti bide kopek baligi anten konuldu. Dis aksamda boyut ebat gorunum acisindan baska bir degisiklik olmadi. Faceteki ix35 sevdalilari sayfasinda ayrintili resimlerini paylasmistim. Oradan bakabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: son_samuray

Arkadaşlar bir kaç sorum olacak yanıtlayabilirseniz kafamdaki soru işaretlerini giderebilrseniz memnun olurum

Bu aracın bir kaç aya kadar makyajlanacağını duydum öncelikle bundan haberiniz varmı

Bir diğer husus ise ben 1.6 GDI Style Plus almayı kafaya koydum araba çok hoşuma gidiyor

kullanan arkadaşlar benzinde gerçek yakıt tüketimini yazabilirlerse sevinirim isim vermeyeyim bayi ile

görüştüğümde aracı alırken Z a voli marka lpg uygulaması yapılabildiğini ve çok başarılı sonuçlar

alındığını ifade etti aaracına lpg uygulaması yaptıran varmı var ise sonuçlarını paylaşabilirmi

Bu aracın makyajlı versiyonu yakında çıkacak, doğrudur yalnız hafif bir makyaj olacak. Webden fotoğrafları bulabilirsiniz. Tüketim ise çok yönlü bir konu, hangi şehirde, hangi şartlarda, hangi sürüş tarzıyla kullanacağınıza göre çok değişir. 6,5 ile 12 arası değerler alabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kilicturan

quote:

Arkadaşlar bir kaç sorum olacak yanıtlayabilirseniz kafamdaki soru işaretlerini giderebilrseniz memnun olurum

Bu aracın makyajlı versiyonu yakında çıkacak, doğrudur yalnız hafif bir makyaj olacak. Webden fotoğrafları bulabilirsiniz. Tüketim ise çok yönlü bir konu, hangi şehirde, hangi şartlarda, hangi sürüş tarzıyla kullanacağınıza göre çok değişir. 6,5 ile 12 arası değerler alabilirsiniz.

Ankara da yaşıyorum agresif kullandığım söylenemez ama arada sırada hakkını veririm

Lpg konusunda bilginiz varmı zavoli nasıldır. Bayinin dediği gibi bu kit takıldığında

başarılı sonuçlar elde edilebiliyormu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: furkantimur

Makyaj yedi araba. Farlara gunduz ledi konuldu stop lambalarinda sinyal yeri degisti bide kopek baligi anten konuldu. Dis aksamda boyut ebat gorunum acisindan baska bir degisiklik olmadi. Faceteki ix35 sevdalilari sayfasinda ayrintili resimlerini paylasmistim. Oradan bakabilirsin.

Hocam ix 35 sevdalıları diye bir sayfa bulamadım link falan varsa gönderebilirmisin tşk
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: furkantimur

Makyaj yedi araba. Farlara gunduz ledi konuldu stop lambalarinda sinyal yeri degisti bide kopek baligi anten konuldu. Dis aksamda boyut ebat gorunum acisindan baska bir degisiklik olmadi. Faceteki ix35 sevdalilari sayfasinda ayrintili resimlerini paylasmistim. Oradan bakabilirsin.

Hocam ix 35 sevdalıları diye bir sayfa bulamadım link falan varsa gönderebilirmisin tşk

https://www.facebook.com/groups/ix35sevdalilari/

• quote:

Bayinin dediği gibi bu kit takıldığında

bayinin size böyle bir şey önermeye hakkı yok ayrıca böyle bir şey yapmasıda doğru değil zira Hyundai henüz LPG konusunda takılmasını sakıncalı bulduğu için onay vermiyor, başınıza bişi gelirse bayi karşılıyacak'mı bi sorun bakalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coşkun Uçar -- 13 Nisan 2013; 0:38:52 >
  • quote:

quote:

Bayinin dediği gibi bu kit takıldığında

bayinin size böyle bir şey önermeye hakkı yok ayrıca böyle bir şey yapmasıda doğru değil zira Hyundai henüz LPG konusunda takılmasını sakıncalı bulduğu için onay vermiyor, başınıza bişi gelirse bayi karşılıyacak'mı bi sorun bakalım...

Anladığım kadarı ile Lpg takılınca 1 araç garanti kapsamı dışına çıkıyor
    2 pek sağlıklı sonuçlar elde edilemiyor
    3 Bayinin olayı sadece aracı satana kadar ben satayım
    ötesine bakmam diyor yardımınız için tşk

• quote:

Anladığım kadarı ile Lpg takılınca 1 araç garanti kapsamı dışına çıkıyor
    2 pek sağlıklı sonuçlar elde edilemiyor
    3 Bayinin olayı sadece aracı satana kadar ben satayım
    ötesine bakmam diyor yardımınız için tşk

1 - Aracın tamamı garanti dışınıa çıkmıyor sadece müdahele edilen motor ve elektrik kısmı garantiden çıkar geri kalan aksamların garantisi devam eder
    2 - Bu konuda henüz bi şikayet duymadım ama bu ilerde sorun çıkarmayacak anlamına gelmiyor tabi
    3- Kesinlikle...
  • Face sayfamızda bi arkadaşımız aracın su aldığından ve servisin bu konuda hiç bişi yapamadığından dert yanıyor ayrıca bütün İX35'ler öle diye cevap vermişler yaptığı araştırmaya görede yaklaşık 250 araçda tespit edildiği söyleniyor ben ilk defa duydum ayrıca affedilir bişi değil bu konuda'ki düşünceleriniz nedir
  • Arkadaşım o hareket yağmur sensörünün devreye girdiğinin göstergesidir. Eğer silecek ayarını auro modundan kapalıya getirecek olursanızyağmur sensörü devreye girmeyeceği için o hareketi de yapmayacaktır.
  • quote:

Face sayfamızda bi arkadaşımız aracın su aldığından ve servisin bu konuda hiç bişi yapamadığından dert yanıyor ayrıca bütün İX35'ler öle diye cevap vermişler yaptığı araştırmaya görede yaklaşık 250 araçda tespit edildiği söyleniyor ben ilk defa duydum ayrıca affedilir bişi değil bu konuda'ki düşünceleriniz nedir

Diğer ülkelerde durum nedir acaba ? Yoksa tüm arızalı ürünleri bize mi yolluyorlar ? Kalite kontolden geçmeyen araçları bize yolluorlar bence ve de kampanya felan diye yok fiyatına satıp karambole getiriyorlar insanları.

Eğer iddia edildiği gibi 250 araçta böyle bir arıza var ve geri çağırıp sorunu gidermiyorlarsa iade işini felan bir kenara bırakıp bu mağdur arkadaşların tüketici dernekleri aracılığıyla ithalat belgesini iptal ettirmek için uğraşmalarını tavsiye ederim.

Böyle bir girişim olmadan bunların bir şey yapacağı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: gugukkuşu

Diğer ülkelerde durum nedir acaba ? Yoksa tüm arızalı ürünleri bize mi yolluyorlar ? Kalite kontolden geçmeyen araçları bize yolluorlar bence ve de kampanya felan diye yok fiyatına satıp karambole getiriyorlar insanları.

Eğer iddia edildiği gibi 250 araçta böyle bir arıza var ve geri çağırıp sorunu gidermiyorlarsa iade işini felan bir kenara bırakıp bu mağdur arkadaşların tüketici dernekleri aracılığıyla ithalat belgesini iptal ettirmek için uğraşmalarını tavsiye ederim.

Böyle bir girişim olmadan bunların bir şey yapacağı yok.

Çok haklısınız, bende bi parti malın böyle çıktığını düşünüyorum sanırım o partiyide Türkiye'ye kakaladılar...bu tür sorunu olan arkadaşların bir araya gelip bi an önce müdahele etmeleri gerektiğini düşünüyorum...

• 
Sayfa: önceki 537538539540541
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.