Şimdi Ara

DH HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ (531. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.913
Cevap
100
Favori
1.364.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 529530531532533
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dermeister01

arkadaşlar forum sürekli kendini tekrar ediyor benim gibi birşeyler almak,vermek isteyenler için kaotik bir durum oluşuyor.alışkanlık olmasa bakmayacağım ama alışmışım 2-3 yıldır hergün bu başlığa bakmaya... dün "güçsüz hyundai" başlığına göz attım serap abla ve çoşkun abi o başlığada tecavüz etmişler.

lüks sınıfların ix 35 le mukayese edilmeside diğer konular gibi bayat bir konu ben geçen sene bizzat kanlı canlı mukayese ettim.forumda başlık açtım çokta beğenildi hatta bu başlıktata paylaşmıştım.

işte RR EVOQUE, BMW X1, HYUNDAİ İX 35,AUDİ Q3 incelemesi

http://forum.donanimhaber.com/m_61124171/mpage_1/f_/key_//tm.htm#61124171

son olarak bu başlığa gelip ix 35 le ilgili bilgi almak isteyen arkadaşlar.biliyorum kafanız karıştı kısaca söylemek gerekirse hemen hemen hepimiz araçtan memnunuz,kronik sorunu yok sayılır.düşünmeden alabilirsiniz bu başlıkta kimse almayın diyecek kadar şikayetçi değil ix 35 inden

+1000

• quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun Uçar

ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE BÜYÜK HARFLE YAZDIĞIM İÇİN ÖZÜR DİLERİM....EN KÖTÜ ŞEY BİREYİN BİŞİ BİLDİĞİNİ SANIP ASLINDA HİÇ BİŞİ BİLMEDİĞİDİR EN KÖTÜSÜDE BİŞİ BİLMEDİĞİNİN FARKINDA BİLE OLMAMAKTIR, ŞU SON ZAMANLARDA'Kİ GEYİK MUHABBETLERİNDEN SIKILDIM ARTIK DOLAYISIYLA BİR DAHA BURAYA GİRMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM BİLİYORSUNUZ FACE'DE ix35'İNİ SEVİP SAYGI GÖSTEREN 130 ÜYELİK BİR FAN SAYFAMIZ VAR ORDAYIM DİLEYEN OLURSA MUHABBETİMİZE ORDAN DEVAM EDEBİLİR, HERKEZE SAYGILAR SEVGİLER...BİREBİR GÖRÜŞMEK İSTEYEN OLURSA FACEDE'Kİ SAYFADAN DA ULAŞABİLİR BANA

https://www.facebook.com/groups/ix35sevdalilari/...

Coşkun Bey,

Yaklaşık 1 yıldır düzenli olarak bu forumu takip eden biri olarak, ben de zaman zaman sinirlerinize hakim olamayıp, gereksiz yere agresifleştiğinizi düşünüyorum. Bence biraz daha sakin olmalısınız. Ama siz forumdan giderseniz -içerik olarak- forumun yarısı gider. Çünkü bu foruma içerik olarak doğru-dürüst katkı yapan birkaç kişiden birisiniz. Ayrıca, sadece ix35 değil, diğer konularda da tecrübenizden/bilginizden faydalanıyoruz. Ben, karşılıklı tartışmalarımızdan ("fikir alış-verişi" demek daha doğru bir ifade olur sanırım!) kendi adıma sizden çok öğrendiğimi ve istifade ettiğimi söyleyebilirim. Selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pitoro -- 26 Mart 2013; 8:55:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wolvereins

güçsüz hyundai başlığıne elemanın biri yorum yapmış herkes okusun deye buraya yapıştırdım.kim ne derse desin bu arabayı almakla haklı olmanın gurunu yaşıyorum:))

Orijinalden alıntı: vettelL

Arkadaşlar merhabalar öncelikle.. foruma yeni üye oldum çünkü yazılan bazı satırlar pek içi açıcı değil tam tersi kafa karıştırıcı. sırf bu konuyu okuyup kafa karışıklığı yaşayanlar olabilir.. Acaba Hyundai ix35 nasıl bir makina diye düşünenler olabilir. öncelikle ben eski bir x5 kullanıcısıydım. maddi aksiliklerden dolayı aracımı satmak zorunda kaldım ve yeni bir araç arıyordum.. Hyundai nin reklamını görünce İstanbul maltepedeki hyundai HUNKO showroomunu ziyaret ettim. bnm le ilgilenen bayana eğer aracı tam test etme gibi bir olanağım varsa test edicm eğer 15 20 dk yarım saat gibi bir sınırlama varsa teste gerek yok diyerek isteğimi arz ettim.. çok

Adam haklı beyler..

Hadi dağılın şimdi

Şaka bir yana, bu testi yapan arkadaş bu işlerden anlıyormuş gibi geldi bana.

ix35 zaten iyi bir araç, 1-2 ufak tefek sorun olabilir ama bu iyi bir araca sahip olduğumuz gerçeğini değiştirmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi immortal16 -- 26 Mart 2013; 10:06:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pitoro

quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun Uçar

ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE BÜYÜK HARFLE YAZDIĞIM İÇİN ÖZÜR DİLERİM....EN KÖTÜ ŞEY BİREYİN BİŞİ BİLDİĞİNİ SANIP ASLINDA HİÇ BİŞİ BİLMEDİĞİDİR EN KÖTÜSÜDE BİŞİ BİLMEDİĞİNİN FARKINDA BİLE OLMAMAKTIR, ŞU SON ZAMANLARDA'Kİ GEYİK MUHABBETLERİNDEN SIKILDIM ARTIK DOLAYISIYLA BİR DAHA BURAYA GİRMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM BİLİYORSUNUZ FACE'DE ix35'İNİ SEVİP SAYGI GÖSTEREN 130 ÜYELİK BİR FAN SAYFAMIZ VAR ORDAYIM DİLEYEN OLURSA MUHABBETİMİZE ORDAN DEVAM EDEBİLİR, HERKEZE SAYGILAR SEVGİLER...BİREBİR GÖRÜŞMEK İSTEYEN OLURSA FACEDE'Kİ SAYFADAN DA ULAŞABİLİR BANA

https://www.facebook.com/groups/ix35sevdalilari/...

Coşkun Bey,

Yaklaşık 1 yıldır düzenli olarak bu forumu takip eden biri olarak, ben de zaman zaman sinirlerinize hakim olamayıp, gereksiz yere agresifleştiğinizi düşünüyorum. Bence biraz daha sakin olmalısınız. Ama siz forumdan giderseniz -içerik olarak- forumun yarısı gider. Çünkü bu foruma içerik olarak doğru-dürüst katkı yapan birkaç kişiden birisiniz. Ayrıca, sadece ix35 değil, diğer konularda da tecrübenizden/bilginizden faydalanıyoruz. Ben, karşılıklı tartışmalarımızdan ("fikir alış-verişi" demek daha doğru bir ifade olur sanırım!) kendi adıma sizden çok öğrendiğimi ve istifade ettiğimi söyleyebilirim. Selamlar...

Hocam nezaketiniz için teşekkür ederim bakın birincisi agresif olmam konusunda itiraz etmiyorum ancak şunu söyliyeyim ben durup dururken kimseye agresif davranmam aksine mümkün olduğunca nazik davranmaya çalışırım ancak damarıma basıldımı maalesef agresif ve bazende kırıcı olabiliyorum....neyse yanlış ifade kullanmışım özür dilerim "yazmayı düşünmüyorum" diyeceğime "girmeyi" demişim yani foruma girerim tabi bakarım yorumları okurum ancak şimdi olduğu gibi direk bire bir muhattap olmak isteyen olursa yada özelden ulaşmak isteyen olursa cevap veririm yani oturup her konuda yazmayı düşünmüyorum...Saygılar

• Orijinalden alıntı: Coşkun Uçar

Orijinalden alıntı: gugukkuşu

bu sınıftaki araçların normal binek tipli araçlarla uzun erimli olarak baş etmesi mükün değil.

Hocam bu kadar emin olmayın...

Bu araçlar 1.6 GDİ ix35 mi !?

bu sınıftaki araçların normal binek tipli araçlarla uzun erimli olarak baş etmesi mükün değil....o zaman böyle yazmıyacaksınız yoksa koyarım böle videoları bu bir ikincisi öle her gördüğünüz kadran o aracın o sürate çıkar anlamına gelmesin firma kadranları taşaron firmalara yaptırır ve masraf olmasın diye tek tür ürettirir 1.4 motorada aynı kadranı koyar 3 litre motorada...

2-3 bin motorlu araçları hala ix35 olarak değerlendiriyorsunuz. Göz var izan var. Varsa 1.6 gdi ile diğer araçlarla ilgili bir kapışma onları koyun forum olarak bizde bilgilenelim. 100 mt testi koymayın ama. Parkurlu bir pisti koyun ki artı ve eksileri görelim. Yoksa 100 mt deki olimpiyat rekorunu çoğu araç geçemez bile.

Ayrıca doğrudur kadranları taşerona yaptırıyor olabilirler. Bir itirazım yok. Ancak diğer araçlara uyguladığınız bu ve benzeri eleştirleri neden ix35 e uygulamayı denemiyorsunuz. Tutarlı olmak için eleştirlerimizde nesnel olmak zorundayız. A markası B markası benim için önemli değil. Tüm markalar benim için aynı oranda değersizdir. Bu aracı aldıysam kıyasıya eleştiririm. İsteyende gözü kapalı övebilir ona da bir itiriazım yok. Sonuçta okuyan herkesin kendi bir fikri vardır zaten.

• https://www.facebook.com/groups/clubfiesta/

Aydn Gül
    Kapak olsun Ford a 5 keZ direksiyondan serviste işlem gördü arabam, dava açtım kazandım araba sıfırıyla değişecek
    Beğenmekten Vazgeç · · Gönderiyi Takip Etmeyi Bırak · 2 saat önce, mobil ile
    Sen ve 4 kişi daha bunu beğendiniz.

Coşkun Uçar tebrikler...
    yaklaşık bir saat önce · Beğen · 2

Haşim Turan hayırlı olsun...
    16 dakika önce · Beğen
  • Hiçbir zaman sorentodur X5tir x6'dır hayalim olmadı.2.0+ motorlu bir aracın vergisi ile ben yıllık yakıt ihtiyacımın yarısını karşılayabiliyorum.Ta ki 1.6 motor çıkına kadar.Daha önce QQ juke duster vs vardı.Onlar çok cezbetmezdi beni. Ben dünyanın en güzel aracı gelse de alabilecek durumum yoksa ona aşık olmam.
    Bir arkadaş vasıtasıyla başladı her şey..O arkadaşım arabasını satınca sıfır araç almaya karar verdi.Arabası olmadığı için ben bayilerie götürdüm.Birçok yeri gezdik almayı düşündüğü aracın fiyatı yaklaşık 50 bin lira. Hyundai aklımızın ucundan bile geçmiyordu.Sonra Şu Elentraya bakalım dedik.Tipini beğendiğimi söyledim.Gittik bayiye... orada Dev gibi cüssesiyle İX35 duruyordu.Allah var gücümüz yetmez diye ona bakmıyorduk bile. Ta ki altta yazan 55 990 fiyatı görünceye kadar. Kaç motor diye baktım önce.1.6 olduğunu görünce hemen arkadaşı yanıma çağırdım. Özelliklerini okuduk. satış temsilcisi geldi özelliklerini saydı da saydı saydı da saydı.O saydıkça ben bu araca aşık olmaya başladım.Bu araca Ulaşamazken ulaşma umudum yokken o kadar güzel görünmezdi gözüme. Hocam bundan şaşma dedim. Nerdeyse aracı ben satacağım arkadaşa. Sonuçta cipe bineceksin.Sedana herkes biniyor dedim.Ona da 50 küsür vereceksin buna da. O gün test sürüşü yaptık arkaya oturdum.Araç beni al diye yalvarıyordu sanki. Biraz borcum da vardı.10 ay sonra bu aracı alacağım dedim kendime. kendimi zorlasam kredi çeksem elimdeki fiorinomu satsam bu araca sahip olabilirdim.Bu bende öyle bir saplantı oldu ki 3 gün rüyamdan çıkmadı.Baktım olacağı yok.HAnımla gittik hyundaiye 1 saat süren pazarlık yaptık.verdikleri fiyattan 2 bin lira eksik paramız vardı ve son sınıra da gelmiştik.Çok uğraştık.Birkaç yere daha sordum istediğimiz fiyata bu aracı alamadık.Ve o an sıfır araç almaktan vaz geçtim.
    2. el almaya karar verdim.Biraz araştırdım. Ben giriş versiyonunu alacaktım. İnternette fullleri giriş versiyonu ile aynı hatta daha düşükleri bile var. Ki çoğu da aksesuarlı...2 ilan buldum.
    Velhasıl 2 gün önce ta Adana'dan gelip İstanbul,dan 2. el 10 binde plus + aksesuarlı(dvd-navi) 2012 model İX35 buldum..telefonda pazarlık yaptık.Tek sorun adamın söylediklerinin doğru olup olmadığıydı.Ta Adana'dan gelip de hasarlı boyalı hatalı bir araba da alma riskimiz vardı. Dolayısyla bu duruma düşmemek için yaptıracağımız iş, servise götürüp hata var mı öğrenmekti.Burada sordum servis bana yalan söyler mi? Çünkü adam servisi tanıyor ve arabayı da oradan almıştı.Allah var aldığım adamı çok beğendim. Servisten çok ona güvendim desem doğrudur. Vel hasıl ekspertiz yaptılar.Beni içeriye almadılar.(bu iş nasıl yapılıyor bilmiyorum.)Sonra bir hyundai servis kağıdına boya mekanik arıza vs yok yazıp bir kağıt sayfası verdiler. Bu rapora güvenerek aracı aldım.
    İlk iş otobana girince depoyu fullemek oldu.Düz yolda şehir içinde 3 ve 4. viteste kullanıcıyı oldukça memnun ediyor. Ancak 100ü bulduktan sonra aracı yolda tutmakta zorlandığımı hissettim. sanki en ufak bir harekette sağa sola kayacak hissi uyandırıyordu bende.Kısacası Yol tutuşu dedikleri olayı bunda göremedim. Vitese gelince 5 ten 6'ya direkt vitesi çekemiyorum. 4'ün karşısına geçecek şekilde vites geri kayıyor bu yüzden vitesi sağa iyice yaslamak gerekiyor.bu da vites atarken zorlanmama neden oluyor. Vitesi seri bir şekilde atma olayını yaparken bu araçta sıkıntı yaşadım.Bunu beğenmediğimi belirtmek isterim.Üçüncüsü ise yokuşlara gelince 5 ve 6. vites- aynı zaten- bu viteslerde devam edemedim.4. vitese düşürmek zorunda kaldım.Daha önce fiorino vardı bende 75bg onunla bu durumu yaşadığımda normal gelirdi.Bunda aynı şeyi yaşamak beni hayal kırıklığına uğrattı. Bir de aracın bir yerinden gırc gırç diye ses geliyor.Ortam sessizken bu biraz rahatsız edici olabiliyor.Sanki aracın bir yerinde bir yerin vidası gevşemiş sıkılması gerekiyor.Ama orayı bulamadım.Bulursam yazarım.Bu araçta 1000 kmlik yol tecrübelerime göre belirlediğim sorunlar bunlar.Araçta daha önceki kullanıcının hataları var mıdır bilmiyorum.Ancak bunlardan bazıları benim arabaya has sorunlar olabilir.Bu dediklerimin bir kısmını Test sürüşünde anlamak mümkün olmuyor düz rampasız bir yolda test ediyoruz.Dolayısyla test sürüşü bir aldatmaca gibi sanki.
    Kısacası;Şunu da çok iyi biliyorum CİP benim binebileceğim bir araç değil. Etim butum belli. Ancak İX35 bu hissi bende uyandırdı. Bunu çevremdekilerin "hocam binmişsin cibe.Yakışır hocama..."demelerinden anlıyorum. Bu kadar kusur kadı kızında bile olur diyorum.Yakıta gelince istanbuldan Adanaya 340 tlik yakıt harcadım 1 depo beni 560 km götürdü.(230 tl)Fiorino ile 180 tl ile 650km giderdim.Bu benim gibi birine biraz fazla geldi.O yüzden tüp taktırmaya karar verdim.Bu konuda bilgi veren olursa,hatta bana lpg markası önerirlerse sevinirim.

• Arkadaşım aracınız hayırlı uğurlu olsun. Lpg ye şahsi düşüncem bulasmayin derim. Araca alistiginizda yakıt tuketiminizin biraz daha düşeceğini düşünüyorum. Ama lpg ile ilgili bir başlık var orda kullanıcı yorumlarını görebilirsiniz.
    Size şunu söyleyeyim 200 tl lik benzinle 550 km civarı yol gidiyorum. Araca alistiginizda yakıt tuketiminiz düşecek bence biraz bekleyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim hocam...Bu şekilde de binilir tabiki.LPG konusunda uyum sıkıntısı yoksa lpgliyi her zaman tercih ederim.En azından yakıt sıkıntısı yaşamadan binerdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gıdemli

Teşekkür ederim hocam...Bu şekilde de binilir tabiki.LPG konusunda uyum sıkıntısı yoksa lpgliyi her zaman tercih ederim.En azından yakıt sıkıntısı yaşamadan binerdim.

Coşkun beyin bu konuda söylediklerinden mesajı aldım ben yakın bir arkadaşı tanınmış bir firmanın bayii olduğu halde lpg den uzak durması gerektiğini söylemiş. Öyle olmasaydı bende taktırmak isterdim.
    Birde lpg li olarak bu aracı kullananların km maliyetlerini gördükçe bu kadar riske ve aracı deldirmeye ve garantiden çıkartmaya gerek yok diye düşünüyorum. Şahsi fikrim tabiki.

• quote:

Orijinalden alıntı: soundofthesea

Coşkun beyin bu konuda söylediklerinden mesajı aldım ben yakın bir arkadaşı tanınmış bir firmanın bayii olduğu halde lpg den uzak durması gerektiğini söylemiş.

hem arkadaşım takmadı hemde Uçar'ın teknik servis müdürü Taner (arkadaşım olur kendisi) Hyundai henüz onay vermedi yoksa ben takarım burda dedi, sakıncalı buldukları durum silindir kapağının ısı konusunda yeterli güveni vermediği yani risk taşıdığı...
  • quote:

Teşekkür ederim hocam...Bu şekilde de binilir tabiki.LPG konusunda uyum sıkıntısı yoksa lpgliyi her zaman tercih ederim.En azından yakıt sıkıntısı yaşamadan binerdim.

Hayırlı olsun gerçekten arzu ettiğiniz bir araca kavuşmanıza sevindim. Küçük sıkıntılarınızı serviste halledersiniz. LPG için karar verdiyseniz Forumda ekli Lovato Çözüm Otogazın facebook sayfamıza verdiği fiyat teklifine bakmanızı öneririm. Gerekli teknik bilgiyi kendilerinden alabilirsiniz.
  • quote:

Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın. Alım hikayenizi de büyük bir keyifle okuduğumu söylemek isterim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Görüşümde değindiğim araçların 4x4 tiplerinden bahsedeceğimi belkirtmek isterim. Daha önce de yazdığım üzere, iki honda CRV bir de kia sportage (2008, full) kullanduım. IX35'i almadan önce kia'nın yeni sportage'ını da inceledim. tüm özellikler (teknik, donanım, güvenlik, aksesuar) hemen hemen aynı. İkisi de aynı segmentte araba, IX35'in malzemesi biraz daha iyi gibi geldi bana. Ben son olarak kia kullandığım için, ilk tercihimi ondan yana yapmak istedim ve servise giderek (benim aracımı da kendileri gayet iyi tanıyorlardı);"bakıcı değil, alıcı olarak geldim, bana uygun fiyat verin" dedim ancak, istediğim fiyatı alamadığım gibi tahmin ettiğim ilgiyi de göremedim. Ben de bunun üzerine Hyundai'ye gittim, hem eski aracıma makul bir fiyat, hem de tam donanımlı style plus'a da uygun bir fiyat verdirler (kia'dan aşağıda bir değer). Ben de ix35 sahibi olmuş oldum. Aracımı özelllikle Ankara'nın Cinnah caddesi ve çevre yolunda kullanınca özellikle gücü ve sessizliğine hayran kaldım. Çok doğru bir karar verdiğime inanıyorum. 4 adet farklı 4x4 SUV kullanmmış biri olarak İX35'i ilgilenen herkese öneririm.

• quote:

Hiçbir zaman sorentodur X5tir x6'dır hayalim olmadı.2.0+ motorlu bir aracın vergisi ile ben yıllık yakıt ihtiyacımın yarısını karşılayabiliyorum.Ta ki 1.6 motor çıkına kadar.Daha önce QQ juke duster vs vardı.Onlar çok cezbetmezdi beni. Ben dünyanın en güzel aracı gelse de alabilecek durumum yoksa ona aşık olmam.
    Bir arkadaş vasıtasıyla başladı her şey..O arkadaşım arabasını satınca sıfır araç almaya karar verdi.Arabası olmadığı için ben bayilerie götürdüm.Birçok yeri gezdik almayı düşündüğü aracın fiyatı yaklaşık 50 bin lira. Hyundai aklımızın ucundan bile geçmiyordu.Sonra Şu Elentraya bakalım dedik.Tipini beğendiğimi söyledim.Gittik bayiye... orada Dev gibi cüssesiyle İX35 duruyordu.Allah var gücümüz yetmez diye ona bakmıyorduk bile. Ta ki altta yazan 55 990 fiyatı görünceye kadar. Kaç motor diye baktım önce.1.6 olduğunu görünce hemen arkadaşı yanıma çağırdım. Özelliklerini okuduk. satış temsilcisi geldi özelliklerini saydı da saydı saydı da saydı.O saydıkça ben bu araca aşık olmaya başladım.Bu araca Ulaşamazken ulaşma umudum yokken o kadar güzel görünmezdi gözüme. Hocam bundan şaşma dedim. Nerdeyse aracı ben satacağım arkadaşa. Sonuçta cipe bineceksin.Sedana herkes biniyor dedim.Ona da 50 küsür vereceksin buna da. O gün test sürüşü yaptık arkaya oturdum.Araç beni al diye yalvarıyordu sanki. Biraz borcum da vardı.10 ay sonra bu aracı alacağım dedim kendime. kendimi zorlasam kredi çeksem elimdeki fiorinomu satsam bu araca sahip olabilirdim.Bu bende öyle bir saplantı oldu ki 3 gün rüyamdan çıkmadı.Baktım olacağı yok.HAnımla gittik hyundaiye 1 saat süren pazarlık yaptık.verdikleri fiyattan 2 bin lira eksik paramız vardı ve son sınıra da gelmiştik.Çok uğraştık.Birkaç yere daha sordum istediğimiz fiyata bu aracı alamadık.Ve o an sıfır araç almaktan vaz geçtim.
    2. el almaya karar verdim.Biraz araştırdım. Ben giriş versiyonunu alacaktım. İnternette fullleri giriş versiyonu ile aynı hatta daha düşükleri bile var. Ki çoğu da aksesuarlı...2 ilan buldum.
    Velhasıl 2 gün önce ta Adana'dan gelip İstanbul,dan 2. el 10 binde plus + aksesuarlı(dvd-navi) 2012 model İX35 buldum..telefonda pazarlık yaptık.Tek sorun adamın söylediklerinin doğru olup olmadığıydı.Ta Adana'dan gelip de hasarlı boyalı hatalı bir araba da alma riskimiz vardı. Dolayısyla bu duruma düşmemek için yaptıracağımız iş, servise götürüp hata var mı öğrenmekti.Burada sordum servis bana yalan söyler mi? Çünkü adam servisi tanıyor ve arabayı da oradan almıştı.Allah var aldığım adamı çok beğendim. Servisten çok ona güvendim desem doğrudur. Vel hasıl ekspertiz yaptılar.Beni içeriye almadılar.(bu iş nasıl yapılıyor bilmiyorum.)Sonra bir hyundai servis kağıdına boya mekanik arıza vs yok yazıp bir kağıt sayfası verdiler. Bu rapora güvenerek aracı aldım.
    İlk iş otobana girince depoyu fullemek oldu.Düz yolda şehir içinde 3 ve 4. viteste kullanıcıyı oldukça memnun ediyor. Ancak 100ü bulduktan sonra aracı yolda tutmakta zorlandığımı hissettim. sanki en ufak bir harekette sağa sola kayacak hissi uyandırıyordu bende.Kısacası Yol tutuşu dedikleri olayı bunda göremedim. Vitese gelince 5 ten 6'ya direkt vitesi çekemiyorum. 4'ün karşısına geçecek şekilde vites geri kayıyor bu yüzden vitesi sağa iyice yaslamak gerekiyor.bu da vites atarken zorlanmama neden oluyor. Vitesi seri bir şekilde atma olayını yaparken bu araçta sıkıntı yaşadım.Bunu beğenmediğimi belirtmek isterim.Üçüncüsü ise yokuşlara gelince 5 ve 6. vites- aynı zaten- bu viteslerde devam edemedim.4. vitese düşürmek zorunda kaldım.Daha önce fiorino vardı bende 75bg onunla bu durumu yaşadığımda normal gelirdi.Bunda aynı şeyi yaşamak beni hayal kırıklığına uğrattı. Bir de aracın bir yerinden gırc gırç diye ses geliyor.Ortam sessizken bu biraz rahatsız edici olabiliyor.Sanki aracın bir yerinde bir yerin vidası gevşemiş sıkılması gerekiyor.Ama orayı bulamadım.Bulursam yazarım.Bu araçta 1000 kmlik yol tecrübelerime göre belirlediğim sorunlar bunlar.Araçta daha önceki kullanıcının hataları var mıdır bilmiyorum.Ancak bunlardan bazıları benim arabaya has sorunlar olabilir.Bu dediklerimin bir kısmını Test sürüşünde anlamak mümkün olmuyor düz rampasız bir yolda test ediyoruz.Dolayısyla test sürüşü bir aldatmaca gibi sanki.
    Kısacası;Şunu da çok iyi biliyorum CİP benim binebileceğim bir araç değil. Etim butum belli. Ancak İX35 bu hissi bende uyandırdı. Bunu çevremdekilerin "hocam binmişsin cibe.Yakışır hocama..."demelerinden anlıyorum. Bu kadar kusur kadı kızında bile olur diyorum.Yakıta gelince istanbuldan Adanaya 340 tlik yakıt harcadım 1 depo beni 560 km götürdü.(230 tl)Fiorino ile 180 tl ile 650km giderdim.Bu benim gibi birine biraz fazla geldi.O yüzden tüp taktırmaya karar verdim.Bu konuda bilgi veren olursa,hatta bana lpg markası önerirlerse sevinirim.

Gidemli
    100 ile yolda gezmez bu arac. Hatta uyku yaratir. Rot balans kontrol ettirin derim. Hayirli olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: youdiditwellslowly

Görüşümde değindiğim araçların 4x4 tiplerinden bahsedeceğimi belkirtmek isterim. Daha önce de yazdığım üzere, iki honda CRV bir de kia sportage (2008, full) kullanduım. IX35'i almadan önce kia'nın yeni sportage'ını da inceledim. tüm özellikler (teknik, donanım, güvenlik, aksesuar) hemen hemen aynı. İkisi de aynı segmentte araba, IX35'in malzemesi biraz daha iyi gibi geldi bana. Ben son olarak kia kullandığım için, ilk tercihimi ondan yana yapmak istedim ve servise giderek (benim aracımı da kendileri gayet iyi tanıyorlardı);"bakıcı değil, alıcı olarak geldim, bana uygun fiyat verin" dedim ancak, istediğim fiyatı alamadığım gibi tahmin ettiğim ilgiyi de göremedim. Ben de bunun üzerine Hyundai'ye gittim, hem eski aracıma makul bir fiyat, hem de tam donanımlı style plus'a da uygun bir fiyat verdirler (kia'dan aşağıda bir değer). Ben de ix35 sahibi olmuş oldum. Aracımı özelllikle Ankara'nın Cinnah caddesi ve çevre yolunda kullanınca özellikle gücü ve sessizliğine hayran kaldım. Çok doğru bir karar verdiğime inanıyorum. 4 adet farklı 4x4 SUV kullanmmış biri olarak İX35'i ilgilenen herkese öneririm.

hocam hayırlı ugurlu olsun, bu şekilde yazıları görmek bizi yani kullanıcı olup aracı savunanları :)) son derece onore ediyor. cinnah rampasını bilirim, emin olun ben kullanımım sırasında daha dik alanlarda yol gidiyorum, 10 km icinde 60 rakımdan 650 rakıma cıkıyorum yani 5% egimle :)) (officer bu sana :))) ilk kez suv kullanıyorum ben daha önce bana ait bir suv tecrubem olmamıştı ancak güclü sedan araçlarımdan aman aman bir farkı yok (guguk bu da sana :)))). ( set sana bir şey bulamıyorum kardeşim :))))

şimdi officer sayesinde ortak bir hareket başlattık ve sesli komut sisteminin türkce dil destegini bekliyoruz. sevgilerimle ...

• quote:

quote:

Görüşümde değindiğim araçların 4x4 tiplerinden bahsedeceğimi belkirtmek isterim. Daha önce de yazdığım üzere, iki honda CRV bir de kia sportage (2008, full) kullanduım. IX35'i almadan önce kia'nın yeni sportage'ını da inceledim. tüm özellikler (teknik, donanım, güvenlik, aksesuar) hemen hemen aynı. İkisi de aynı segmentte araba, IX35'in malzemesi biraz daha iyi gibi geldi bana. Ben son olarak kia kullandığım için, ilk tercihimi ondan yana yapmak istedim ve servise giderek (benim aracımı da kendileri gayet iyi tanıyorlardı);"bakıcı değil, alıcı olarak geldim, bana uygun fiyat verin" dedim ancak, istediğim fiyatı alamadığım gibi tahmin ettiğim ilgiyi de göremedim. Ben de bunun üzerine Hyundai'ye gittim, hem eski aracıma makul bir fiyat, hem de tam donanımlı style plus'a da uygun bir fiyat verdirler (kia'dan aşağıda bir değer). Ben de ix35 sahibi olmuş oldum. Aracımı özelllikle Ankara'nın Cinnah caddesi ve çevre yolunda kullanınca özellikle gücü ve sessizliğine hayran kaldım. Çok doğru bir karar verdiğime inanıyorum. 4 adet farklı 4x4 SUV kullanmmış biri olarak İX35'i ilgilenen herkese öneririm.

hocam hayırlı ugurlu olsun, bu şekilde yazıları görmek bizi yani kullanıcı olup aracı savunanları :)) son derece onore ediyor. cinnah rampasını bilirim, emin olun ben kullanımım sırasında daha dik alanlarda yol gidiyorum, 10 km icinde 60 rakımdan 650 rakıma cıkıyorum yani 5% egimle :)) (officer bu sana :))) ilk kez suv kullanıyorum ben daha önce bana ait bir suv tecrubem olmamıştı ancak güclü sedan araçlarımdan aman aman bir farkı yok (guguk bu da sana :)))). ( set sana bir şey bulamıyorum kardeşim :))))

şimdi officer sayesinde ortak bir hareket başlattık ve sesli komut sisteminin türkce dil destegini bekliyoruz. sevgilerimle ...

Yapıştır soundof :))) yanlız bana nasıl bulamadın hayret, herhalde yakın zamanda yine bi ihale yıkmayı planlıyorsun üzerime :))
    Ama arkadaş 4×4 diyor, sanırım 2000cc.yi kastediyor. Güç olarak ona bişey dediğimiz yok zaten. Bir kullanıcı 100km.de aracın yolda gezdiğinden bahsetmiş, ama sanırım rot balans veya araca ilk bindiği için olabilir. Ben 160 km hız ile pek hissetmedim gezinme.

• quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

arkadaşlar forum sürekli kendini tekrar ediyor benim gibi birşeyler almak,vermek isteyenler için kaotik bir durum oluşuyor.alışkanlık olmasa bakmayacağım ama alışmışım 2-3 yıldır hergün bu başlığa bakmaya... dün "güçsüz hyundai" başlığına göz attım serap abla ve çoşkun abi o başlığada tecavüz etmişler.

son olarak bu başlığa gelip ix 35 le ilgili bilgi almak isteyen arkadaşlar.biliyorum kafanız karıştı kısaca söylemek gerekirse hemen hemen hepimiz araçtan memnunuz,kronik sorunu yok sayılır.düşünmeden alabilirsiniz bu başlıkta kimse almayın diyecek kadar şikayetçi değil ix 35 inden

Aynen katılıyorum .

• quote:

Orijinalden alıntı: set2007

quote:

quote:

Yapıştır soundof :))) yanlız bana nasıl bulamadın hayret, herhalde yakın zamanda yine bi ihale yıkmayı planlıyorsun üzerime :))
    Ama arkadaş 4×4 diyor, sanırım 2000cc.yi kastediyor. Güç olarak ona bişey dediğimiz yok zaten. Bir kullanıcı 100km.de aracın yolda gezdiğinden bahsetmiş, ama sanırım rot balans veya araca ilk bindiği için olabilir. Ben 160 km hız ile pek hissetmedim gezinme.

bende hocam, yol tutuş acısından hic bir sıkıntım olmadı herhangi bir hızda.

• Daha önceden bir arkadaşımın eşi için araba baktığından bahsetmiştim. Hatta Soul almayı düşünüyorlardı, bana sormuşlardı, bende sitede sizlere sormuştum ama pek olumlu yorum alamamıştım. Şimdi listede 2 araç daha var. Biri Renault Captur, diğeri Peogeot 2008. Aslında benim bu 2 markayada fena derecede alerjim var ama araçların mini suv segmentinde olması (Yada crossover, artık ne derseniz) hoşuma gitti. Yaz aylarında satışına başlanacakmış sanırım. Birde duyduğum kadarıyla dizel otomatik seçenekleri de gelecekmiş. Valla bunları duyunca bende hanımın arabayı da değiştirsemmi acaba diye düşünmedim değil. Aslında ix20 düşünmüştüm ancak Coşkun hocam olumsuz görüş bildirince ve dizelinde otomatik olmayınca elemiştim onu. Bu 2 araç hakkında olumlu olumsuz görüş belirtirseniz sevinirim arkadaşlar.

Neden burda soruyorsun, burası ix35 forumu diyen arkadaşlar olursa; ix35'i tip olarak beğenenler, tipsiz bir aracı önermezler diye düşündüğümden sizlere sorma gereği duydum. Yani sizlerin (ix35 kullanıcılarının) zevkine güveniyorum.

Bu arada mesaja fotoğraf eklemeyi bir türlü beceremiyorum. Bunun nasıl yapıldığını bilen varsa ve açıklarsa sevinirim. Foto yerine link ekliyorum mecburen.

https://ajansotomobil.com/

https://ajansotomobil.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi set2007 -- 27 Mart 2013; 19:20:41 >

• 
Sayfa: önceki 529530531532533
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.