Şimdi Ara

DH HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ (184. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.913
Cevap
100
Favori
1.364.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jemre

quote:

Orijinalden alıntı: burak-zknc

Arkadaşlar ix35 in arazi şartlarında ve karlı yollarda kullanımı konusunda bilgilendirme yapabilir mi bilenler? Ülkenin birçok bölgesinde yoğun kar yağışları mevcut bence üzerinde durulması gereken en önemli konu bu olsa gerek şuan... Benim anlamadığım sol taraftaki tuşların ne işe yaradığıdır...
    Sol taraftaki tuşlar panelinde 4 teker resmi var ona basınca 4x e mi alıyor yoksa 2x e mi cevaplarınızı bekliyorum... Şimdiden herkese teşekürler... :)

Daha önce 4 çeker kullanmadınız mı?

Size kullanım kılavuzunu okumanızı ve mümkünse bu konuda eğitim almanızı öneririm. Mazda BT50(nin ilk modeli) ile ile karda kaydığımı hatırlıyorum 2004 senesinde. İlk kar görüşümdü. Alışık değilseniz ve üzerine buzda fren yaparsanız, sonuç hoş olmayabilir.

Araç dört çekerde iken aracı döndürmek zorlaşır, normal halde dönerken olduğundan daha geniş döner. Gerçekten ihtiyacınız olmadığı halde takılı halde bırakırsanız da, alt takımı yiyor. Tüm sistemi mahvedersiniz. Bir arkadaş var, hala öğretemedik ona, en sonunda ıssız bir yolda diferansiyeldi galiba, kaldı ortada. Aman diyim.

Tam bakmadım ancak 4Lo'ya girdiğinizde de diferansiyel kilidi vs ikazı veriyor mu merak ettim. 4Lo varsa da, çamura batmadan onu da kullanmayın. Kullanırsanız da direksiyonu kırmayın.

Bu mesafeden ancak bunları aktarabilirim ilk anda.

Çok teşekkürler

Daha önce 4x4 araç kullanmıştım fakat benim anlamadığım konu resimdede belirttiğiniz 4WD Lock tuşuydu... "Lock" un türkçe karşılığı "kilit" anlamına geldiği için kafam karıştı acaba 4x i kapatıp 2x'e mi geçiriyor yoksa tam tersi mi diye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak-zknc -- 20 Ocak 2012; 8:59:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: semisay

Dün akşam araç kullanıyor iken telefonum çaldı, ancak araç Bluetooth sistemi çalışmadı. Telefonu elimle açıp konuşmak zorunda kaldım. Telefonumun bluetooth sistemi açıktı ancak araca baktım telefonumu tanımamış. Gideceğim yere vardığımda durup biraz uğraştım ne oldu diye ve şunu farkettim, araç radyosu açık iken telefonunuzun bluetooth sistemini açarsanız algılamıyor, ancak ilk önce telefonu açıp, daha sonra radyoyu açarsanız eşleşme yapılabiliyor.
    Şimdi bunları yazarken şu aklıma geldi, herşey normal iken telefon üzerinizde araçdan inip ( araç ve radyo çalışıyor ike ) araçtan belli bir mesafe uzaklaşıyorsunuz, bluetooth kopuyor, işinizi halledip araca geri geldiğinizde araç ve telefon eşlenmeyecek bu durumda. Radyoyu açıp kapamak gerekecek.
    Araca bindiğimde bunu bir deneyeyim.

Düşünceniz mantıklı, bluetooth sonradan devreye girince belki algılamıyordur. Ben telefonumun bluetoothunu aldığım gün açtım bir daha kapamadım... Daha hızlı şarjı tükenir diyorlar ama ben pek bir şey fark etmedim.

Bu arada bilmeyenler için hatırlatmak isterim; telefonunuzu müzik sisteminizle eşleştirdikten sonra telefonunuz size bundan sonraki bağlantılar için aracınızın bluetooth bağlantı isteğinin otomatik olarak kabul edilsin mi diye soruyor. Bunu kabule derseniz aracınıza bir daha ki sefere bindiğinizde otomatik eşleştirmeyi otomatik olarak yapıyor. Sizin bahsettiğiniz bunun dışında biliyorum.

Kullandığım bluetoothlu kulaklığım aynı anda iki telefonumuda görüp eşleşebiliyor. Gelen çağrının hangisine geldiğinin önemi olmadan cevaplayabiliyorum. Araçlarımızdaki müzik sisteminin böyle bir özelliği yok. Sadece daha önceden bluetooth ile eşleştirdiğiniz telefonlardan birine öncelik tanıyabiliyorsunuz. Selamlar...

• cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim tekrar

sanırım kararım ix35 olacak
  • hyundai x35 1000km ye geldi.aracı alırken 1000km ye gelince bakıma getir dediler.arabanın şöyle bi gözleriyle sağına soluna bakıp, tamam bakımını yaptık mı diyorlar, yoksa gerçekten düzgün bir bakım yapıyolar mı?Nelere dikkat etmeliyim.benim gibi 1000km bakımına çağırdıkları arkadaşlar varsa bilgilerini paylaşırsa memnun olurum.herkeze kazasız belasız sürüşler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hundai ix35 klübü

hyundai x35 1000km ye geldi.aracı alırken 1000km ye gelince bakıma getir dediler.arabanın şöyle bi gözleriyle sağına soluna bakıp, tamam bakımını yaptık mı diyorlar, yoksa gerçekten düzgün bir bakım yapıyolar mı?Nelere dikkat etmeliyim.benim gibi 1000km bakımına çağırdıkları arkadaşlar varsa bilgilerini paylaşırsa memnun olurum.herkeze kazasız belasız sürüşler.

beni çağırmadılar ama geçmiş sayfalarda çağrılan bir arkadaş vardı galiba.
  • quote:

hyundai x35 1000km ye geldi.aracı alırken 1000km ye gelince bakıma getir dediler.arabanın şöyle bi gözleriyle sağına soluna bakıp, tamam bakımını yaptık mı diyorlar, yoksa gerçekten düzgün bir bakım yapıyolar mı?Nelere dikkat etmeliyim.benim gibi 1000km bakımına çağırdıkları arkadaşlar varsa bilgilerini paylaşırsa memnun olurum.herkeze kazasız belasız sürüşler.

Benide çağırmadılar.
  • Benide cagirmadilar. 15.000 km yada bu yıl sonunda 15.000 km olmasa bile genel kontrol için gelin demislerdi.
  • quote:

Dostum hayırlı pazarlar dilerim. İlk 1000 km'de servis bakımı diye protokol yok. İlk bakım 15000 km veya ilk sene dolduğunda yapılıyor. Siz 1000 km deyince eskiden aldığımız Tofaş Sahin'ler aklıma geldi. İlk bakım 1500 km'deydi. Tabii eski teknoloji zamanlariydi. Selamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Dostum hayırlı pazarlar dilerim. İlk 1000 km'de servis bakımı diye protokol yok. İlk bakım 15000 km veya ilk sene dolduğunda yapılıyor. Siz 1000 km deyince eskiden aldığımız Tofaş Sahin'ler aklıma geldi. İlk bakım 1500 km'deydi. Tabii eski teknoloji zamanlariydi. Selamlar...

daha öncede yazmıştım senede 1 kere check up hakkımız var.ben 6. ayda götürmeyi düşünüyorum.onu kullandırıyor olabilirler.

• herkeze hayırlı pazarlar. ben aracı eskişehir bayisinden aldım bildiğiniz gibi . aracı alırken bu bizim size hediyemiz diye normal bildiğiniz kart vizit üzerine yazılı 1000 km ÜCRETSİZ BAKIM HEDİYE diye bir kart vizit verdiler aracı 1000 kmde getirin genel bir kontrol yapacağız gevşeyen sıkılması gereken yerler eksilen yağ falan var ise tamamlayacağız yani genel bir kontrol yapacağız dediler bende eskişehire yaşadığım şehir olan alanyadan gece geldim tabii bu iş için değil çocukların okulu tatil olduğu için çocuklar kar görsün diye aracı pazartesi götüreceğim bakalım ne yapacaklar araç 1200 kmye geldi yanlız alanya bayisi bizde araçları bakıma çağırıyoruz biz 5000 km de kontrol için çağırıyoruz dediler bu heralde bayierin yaptığı bir hizmet anladığım kadarıyla bütün bayilerde yok belkide aracın sağına soluna bir bakıp tamam bakım yaptık deyip gönderecekler kazasız belasız sürüşler
  • quote:

herkeze hayırlı pazarlar. ben aracı eskişehir bayisinden aldım bildiğiniz gibi . aracı alırken bu bizim size hediyemiz diye normal bildiğiniz kart vizit üzerine yazılı 1000 km ÜCRETSİZ BAKIM HEDİYE diye bir kart vizit verdiler aracı 1000 kmde getirin genel bir kontrol yapacağız gevşeyen sıkılması gereken yerler eksilen yağ falan var ise tamamlayacağız yani genel bir kontrol yapacağız dediler bende eskişehire yaşadığım şehir olan alanyadan gece geldim tabii bu iş için değil çocukların okulu tatil olduğu için çocuklar kar görsün diye aracı pazartesi götüreceğim bakalım ne yapacaklar araç 1200 kmye geldi yanlız alanya bayisi bizde araçları bakıma çağırıyoruz biz 5000 km de kontrol için çağırıyoruz dediler bu heralde bayierin yaptığı bir hizmet anladığım kadarıyla bütün bayilerde yok belkide aracın sağına soluna bir bakıp tamam bakım yaptık deyip gönderecekler kazasız belasız sürüşler

bende aracımı alırken 1000km check up icin getirecem demiştim aldıgım yer 1000 km de getirmeyin 5000 km de getirin dedi. ben de 5000 km de goturdum.
    bu arada arkadan gelen çıt sesi bagaj perdesinden geldigi tespit edildi. gaantiden değitirecekler.
    iyi gunler.

• dermeister 01 arkadaşın dediği gibi yılda 1 kez check up hakkımız varsa belkide bunu kullandırıyorlardır aracı satarkende bu bizim size hediyemiz diye söylüyor olabilirler. kazasız belasız sürüşler
  • bugün ix35 i bayide inceledim.
    bugüne kadar kimsenin yorum yapmadıgı bir konu dikkatimi çekti.
    araca oturdum , boyum yaklasık 1.78..nerdeyse kafamı carpıcam zannettim.
    gercekten bana cok basık geldi.içim daraldı.
    su an kullandıgım arac opel astra ve cok daha ferah bir havası var.
    acaba alışık olmadıgım için mi yoksa benim gibi düşünen var mı?
    onun dısında aracın bagajı, arka diz mesafesi süper.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freshizmir -- 22 Ocak 2012; 19:13:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freshizmir

bugün ix35 i bayide inceledim.

Kafanız tavana mı çarpıyordu?

Benim boyum 1.82 dik oturmama rağmen kafamla tavan arasında epey mesafe var.

Yanlış anlamayın ama 1.78 boyla kafanızın tavana değmesini geçin nerdeyse değmesi dahi imkansız.

Benim diğer aracımda astra J ayrıca ix35'i almak için sattığım araçda astra H'dı

Basık gelmesi bu aracın size imkansız bence bir daha gidip inceleyin derim çünkü yanlış tespitlerde bulunmuşsunuz ciddi anlamda.

• quote:

acaba yanlış mı yazdınız?? ix 30 mu demek istediniz...
    araba alırken mutlaka baktığım şey., arka ortada oturup kafanın tavana değmesi..birçok sedan arabadan bu yüzden vazgeçtim..
  • quote:

Koltuk yükseklik ayarı ile alakalıdır.

Ben de 1.67yim ve yükseltince 1 karış mesafe kalabiliyor. Sizden önce bir cüce veya kadın binmiş olabilir!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jemre

quote:

Koltuk yükseklik ayarı ile alakalıdır.

Ben de 1.67yim ve yükseltince 1 karış mesafe kalabiliyor. Sizden önce bir cüce veya kadın binmiş olabilir!!

evet kesinlikle dediğiniz olabilir...
    çünkü koltuk ayarına bakmadım...
    demek ki bi daha hyundai ye gidilecek:)

• quote:

arkadaşlara katılıyorum.dediğiniz şey kesinlikle imkansız.

bende 176 cm boyundayım ve araç benim için yayla gibi hatta benim alış listemdeki diğer araçlar.focus 3 ve astra j de kendimi mezarlıkta gibi hissediyordum.simsiyah,basık,dar ruhumu bunaltıyordu ama ix 35 e geçince inanılmaz ferahladım hatta bu konuya çok önem veren biri olduğum için içini bej döşeme aldım.özellikle güzel havalarda sunroof,cam tavan açıkken mükemmel oğlu mükemmel sanki dışarda seyahat ediyormuşum gibi oluyor

bu arada sevgili ix 35 ci kardeşlerim.siz yerinizde sayın durun elin oğlu neler neler yapıyor neler.rusyada bir ix 35 sitesine takılmaya başladım.adamlar mükemmel site yapmışlar inanılmaz paylaşımlar var.amerikadaki servis sipariş sitesinin bile linkini kullanıcı adını şifresini paylaşmışlar bütün parçaların teknik bilgisine ulaşıyor.bir sürü hediyelik eşya bile üretmişler satıyorlar. daha neler neler hadi Almanları anladık bu işin pirleri ama ruslarda çok iyi işler çıkarmışlar alın hediyelik eşya bölümünün linkini veriyorum

http://autoclubix35.printdirect.ru/

buda anasayfa linki

http://www.autoclub-ix35.ru/portal.php

adamlar alıyor ve tadını çıkarıyor. burda da anca kaç yakıyor,kaça alınır,ikinci eli nasıl muhabbetinden başka bir şey yok.sitede mükemmel şeyler var ama rusça çok hızlı okuyamadığım için gözlerim yoruluyor.güzel bir şey öğrenirsem paylaşırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

quote:

arkadaşlara katılıyorum.dediğiniz şey kesinlikle imkansız.

bende 176 cm boyundayım ve araç benim için yayla gibi hatta benim alış listemdeki diğer araçlar.focus 3 ve astra j de kendimi mezarlıkta gibi hissediyordum.simsiyah,basık,dar ruhumu bunaltıyordu ama ix 35 e geçince inanılmaz ferahladım hatta bu konuya çok önem veren biri olduğum için içini bej döşeme aldım.özellikle güzel havalarda sunroof,cam tavan açıkken mükemmel oğlu mükemmel sanki dışarda seyahat ediyormuşum gibi oluyor

bu arada sevgili ix 35 ci kardeşlerim.siz yerinizde sayın durun elin oğlu neler neler yapıyor neler.rusyada bir ix 35 sitesine takılmaya başladım.adamlar mükemmel site yapmışlar inanılmaz paylaşımlar var.amerikadaki servis sipariş sitesinin bile linkini kullanıcı adını şifresini paylaşmışlar bütün parçaların teknik bilgisine ulaşıyor.bir sürü hediyelik eşya bile üretmişler satıyorlar. daha neler neler hadi Almanları anladık bu işin pirleri ama ruslarda çok iyi işler çıkarmışlar alın hediyelik eşya bölümünün linkini veriyorum

http://autoclubix35.printdirect.ru/

buda anasayfa linki

http://www.autoclub-ix35.ru/portal.php

adamlar alıyor ve tadını çıkarıyor. burda da anca kaç yakıyor,kaça alınır,ikinci eli nasıl muhabbetinden başka bir şey yok.sitede mükemmel şeyler var ama rusça çok hızlı okuyamadığım için gözlerim yoruluyor.güzel bir şey öğrenirsem paylaşırım.

paylasım icin tesekkurler.

• herkese hayırlı günler. aracım 1200 km ye geldi aracın bakımı için salıya yani yarına randevu verdiler serviste yaptıklarını sizlerle paylaşacağım. 2. uzun yol deneyimizde yakıt sarfiyatı olarak bilgisayar 6.3 lt 100 km gösterirken gerçekte uzun yolda 7 lt yakıyor. uzun yolda 30 kuruş şehir içinde 40 kuruş yakıyor yanlız bu dediğim rakamlar vites uyarılarına uyarak ve 100 km saat civarlarında kullanılınca geçerli. yanlız rampalarda vites uyarılarına uyarsanız aracı recep ivedikin aracı olan bis bile sollar .ben uzun yolda rampa aşağıya inerken önceki araçlarımda aracı çok süratlenmesime izin vermeden sallardım .xi35 in yol bilgisayırında 0-10-20 diye bir yer var yakıt sarfiyatıyla ilgili. aracı boşta sallarsanız bu söylediğim yer 3-4 e kadar yükseliyor fakat 6. viteste sallarsanız yakıt sarfiyat göstergesi hiç yükselmiyor yani 0 ı gösteriyor. aracı rampa aşağıya sallıyorsanız 6. viteste sallayın. birde dış sıcaklık göstergesinin olduğu yerde dış sıcaklık 3 dereceye düşünce rakamın yanında buzlanma işareti çıkıyor yani dışarının havası karlı buzlu olabilir dikkat et diyor. 4 derece olunca sönüyor. 3 ve daha aşağıda bu işaret yanıyor. ama şu bir gerçek rampada bayılsada ben aracımdan çok çok memnunun. bence bu fiata acınabilecek en güzel araç .komşunda ml 320 mercedes jeep var 2007 model sıfır almıştı 135 bin eroya aldım ama senin araba benimkinden daha güzel duruyor diyor. hele aracın özelliklerini ve fiatını duyunca şaşırdı. kazasız belasız sürüşler.

• 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.