Şimdi Ara

DH HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ (156. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.913
Cevap
100
Favori
1.364.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mokinto

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: mokinto

Arkadaşlar bir dönüm noktasındayım. Aracın kendi sistemi sesli komut ile arama yapıyor ama flyaudio ve necvox bu özelliğe sahip değil flyaudio ekranda listeyi veriyor ama dokunmatik olarak. Ne yapmalı ? Sesli arama efektif midir?

Sesli arama çok verimli olmuyor, ben olsam listeden dokunmatikli olani secerdim. Flyaudio linki var mı acaba?

http://www.eliftuning.com/Fly-Audio-E-7588-Navi-Hyundai-iX-35-Double-Din_29982.html#0
    http://necvoxaudio.com/haber/necvox-dva-9819hd-7-inch-double-din-navigasyonlu-multimedya-cihaziix-30iix-35-43.html
    Yetkili serviste hem necvox hemde flyaudio satılıyor kurulumu yapan usta ve ürün temsilcisi flyaudionun led ekran ve çalışma hızında daha iyi olduğunu belirtiyor. İkisi de sesli arama yapamıyor.

flyaudio aracın orjinal navigasyonuna çok benziyor bence onu taktırın ama bu sistemler aracın sesli aramasını iptal ediyorsa yada etkiliyorsa ben kesinlikle taktırmam çünkü bu sesli arama olayı benim için çok önemli araba sürerken elime telefon almaktan nefret ediyorum.

ayrıca arkadaşın bahsettiği şu filo indirimli araçlar bitsede kurtulsak öyle ucuz ucuz görünce sinir oluyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: semisay

quote:

Orijinalden alıntı: tamirci14

Gerçi benim 3. accent dandik ama bu IX35 başka yaow.

Sayın tamirci14
    Yazdıklarınıza ve kullandığınız servis isimlerine bakıldığı kadarı ile Bursa'da yaşıyorsunuz. Eski aracınızda Hyundai markaymış. Bende Bursa'dayım. Bursa'da bu araca yazılan 3.kişiyim. Sizin ile ilgili buraya kadar yazdıklarım doğru ise size izninizle birşey danışacağım. Servis veya bayii olayına bakıldığında Bursa'da Şentürkler'in 2 adet ve yeni açılan İnallar var. Ben 2000-2003 yıllarında Hyundai aracım varken Şentürk'lerden memnun kalmadığım için o yıllarda var olan Sercem Oto'yu kullanıyordum ve Şentürler'e göre oldukça memnundum. Ancak aradan 10 yıl geçti, içinde bulunduğumuz zaman içerisinde sizce Bursa'da gidilecek en iyi servis hangisi, yardımcı olurmusunuz.
    Ben aracımda Ağustos ayında yaşadığım geri görüş kamerasındaki sıkıntı için Şentürkler'e uğradığımda aracı 1 gün bırakmanız gerekli tamponları falan sökücez park sistemini kontrol edicez dediler, ya dedim park sistemim çalışıyor, kamera çalışmıyor ne sökmesi diyerek, aracı Yalova'daki servise götürdüm. Yalova, servise bakıldığında insana atölye havası veriyor. Şentürler çok daha havalı, aletler, yer büyüklüğü falan insana daha bir servis havası veriyor. Yalova ise küçük, sanayi tipi bir tamirhane havası veriyor. Ancak kameradaki sorunu, adamlar resmen nokta atışı ile buldular. Hatta Hyundai ile yazışmalarına şahidim atışma bile yaptılar, kamerada sorun yoktur, dikkatli inceleyin diye. Sorunu nasıl bulduklarını anlattılar, dedim bunlar işi biliyor. Sonunda Hyundai'yi ikna ettiler ve kameram Kore'den geldi, şimdi sorunsuz çalışıyor. Servis müdürleri oldukça saygın ve tecrübeli bir kişi, İsmail Kurtlutepe.
    Neyse biraz uzattım, sonuçda servis konusunda tercihiniz eğer mümkün ise gerekçesi ile birlikte kim olacak.
    selamlar.

Sayın Semisay;
    Ben 3 yıldır burdayım. Şirket araçları Accent Era.
    Senturklerde bakım yaptırıyordum.
    Arabayı Inallardan alınca, Era'nin 60.000 bakımını orda yaptırdım.
    Çoğu elemanı eski Hondacı.
    Daha Hyundai de yeniler. Ama ben ilk bakımdan memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: darcany

Bugün Hyundai bayine verdiğim kaporamı gerialdım.Filo satışından 57500TL aldığim arabayı iptal ettirmiştim hani...
    Benim araç hemen satılmış ama hala 1 adet araç vardı FİLO dan Füme renkli.Yanlız bu araçta APA olduğundan fiyatı 58000TL.
    ilgilenen arkadaşlara duyurulur.
    İstanbul Altunizade UÇAR bayii....

Ben de apa lı olanı 56 bine aldım beyaz
  • Arkaşlar,ix 35 almak isteyenler için söylüyorum,ben bugün itibarı ile kaporamı verdim,yaklaşık 1 haftadır ilgileniyorum alımla,şu anda istanbulda,Coşkun çekmeköy,dumankaya dragos (APA'SIZ)ve as otomotiv samandıra (APA'LI)en uygun fiyatı verenler,sanırım uçar ataşehirde de APA sız olarak iki araç var..Forumun bu topik'inde aralık ayı için zikredilen en düşük fiyat için söylüyorum..bu fiyatlara araba bu dediğim bayilarde 6-8 adet var toplam..bu bayiler dışında aldığım en düşük fiyat 59.000 tl...güncel yani bugün geçerli olan bilgiler..benden önceki mesajda 56 demiş arkadaş ben öyle bir fiyat bulamadım,faturası bayiye kesilmiş plakası çıkmış araçlar dahil 56 bin bulamadım..APASIZ 57 bin en düşük aldığım fiyat..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailsen -- 22 Aralık 2011; 11:55:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailsen

Arkaşlar,ix 35 almak isteyenler için söylüyorum,ben bugün itibarı ile kaporamı verdim,yaklaşık 1 haftadır ilgileniyorum alımla,şu anda istanbulda,Coşkun çekmeköy,dumankaya dragos (APA'SIZ)ve as otomotiv samandıra (APA'LI)en uygun fiyatı verenler,sanırım uçar ataşehirde de APA sız olarak iki araç var..Forumun bu topik'inde aralık ayı için zikredilen en düşük fiyat için söylüyorum..bu fiyatlara araba bu dediğim bayilarde 6-8 adet var toplam..bu bayiler dışında aldığım en düşük fiyat 59.000 tl...güncel yani bugün geçerli olan bilgiler..benden önceki mesajda 56 demiş arkadaş ben öyle bir fiyat bulamadım,faturası bayiye kesilmiş plakası çıkmış araçlar dahil 56 bin bulamadım..APASIZ 57 bin en düşük aldığım fiyat..

arkadaşım o 56 bin yazan dalgasına yazmış.öyle bir fiyat yok yani hatta sizin dediğiniz 57 bin bile bana şaka gibi geliyor ama faturası bayiye kesilmiş,plakası çıkmış falan olunca bir ihtimal olabilir.bu araba için 59-60 alınabilecek rakamlardır.istanbul dışındakiler 60 a bile alamayabilirler.

• quote:

Arkaşlar,ix 35 almak isteyenler için söylüyorum,ben bugün itibarı ile kaporamı verdim,yaklaşık 1 haftadır ilgileniyorum alımla,şu anda istanbulda,Coşkun çekmeköy,dumankaya dragos (APA'SIZ)ve as otomotiv samandıra (APA'LI)en uygun fiyatı verenler,sanırım uçar ataşehirde de APA sız olarak iki araç var..Forumun bu topik'inde aralık ayı için zikredilen en düşük fiyat için söylüyorum..bu fiyatlara araba bu dediğim bayilarde 6-8 adet var toplam..bu bayiler dışında aldığım en düşük fiyat 59.000 tl...güncel yani bugün geçerli olan bilgiler..benden önceki mesajda 56 demiş arkadaş ben öyle bir fiyat bulamadım,faturası bayiye kesilmiş plakası çıkmış araçlar dahil 56 bin bulamadım..APASIZ 57 bin en düşük aldığım fiyat..

57 Bin Tl doğru rakamdır. Çok zorlarsanız yanında ufak tefek bir hediyede alabiliyorsunuz. Geçen gün soruma yanıt alamadım arkadaşlar. Aracı alırken bayiden mutlaka almamız gereken bişey varmıdır. Mesela orjınal halı paspas / Lastık paspas verıyorlarmı mesela

• quote:

Orijinalden alıntı: gurlevuk

quote:

57 Bin Tl doğru rakamdır. Çok zorlarsanız yanında ufak tefek bir hediyede alabiliyorsunuz. Geçen gün soruma yanıt alamadım arkadaşlar. Aracı alırken bayiden mutlaka almamız gereken bişey varmıdır. Mesela orjınal halı paspas / Lastık paspas verıyorlarmı mesela

Boya koruma, karter koruma, koltuk koruma, paspas, mutlaka isteyin bazi bayiler yan basamak veriyor..

• quote:

quote:

quote:

Boya koruma, karter koruma, koltuk koruma, paspas, mutlaka isteyin bazi bayiler yan basamak veriyor..

Beyaz arabaya boya korumaya gerek yok dediler. Karter koruma hakkında da bir fikrim yok. Bir uygulamamıdır yoksa fiziksel bir korumamı takıyorlar.

• quote:

Bizim aracın içi bej,arabaya bakmaya gittiğimde,bagajında bej halı paspas,trafik seti vardı,ben bir bayiden kolayca aldığım fiyatı,diğer bayiye zoraki kabul ettirdim dolayısıyla burada okumama rağmen basamak,karter koruma vs.talep edecek bir pozisyon kalmadı hatta adam arabaya 59 diyenler hediye ederler abi biz bu fiyata kağıt üzerinde zarar dahi ediyoruz dedi.. (beyaz istediğimiz için başka bir bayiden almak zorunda kaldık)..

Birde trafik sigortası hususunun altını çizmek lazım,kelime oyunu yapabildikleri bir mevzu ben trafik sigortası dahil şekilde konuştum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailsen -- 22 Aralık 2011; 17:09:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

quote:

arkadaşım o 56 bin yazan dalgasına yazmış.öyle bir fiyat yok yani hatta sizin dediğiniz 57 bin bile bana şaka gibi geliyor ama faturası bayiye kesilmiş,plakası çıkmış falan olunca bir ihtimal olabilir.bu araba için 59-60 alınabilecek rakamlardır.istanbul dışındakiler 60 a bile alamayabilirler.

@dermeister01 O fiyat fatura kesilip plaka çıkmışsa oluyor. Başka yolu yok gibi.

• quote:

quote:

Şu anda yılbaşı. Bugün sattılar sattılar. Yoksa 2012 ye kalacak stoklar. Zararına olsa da satacaklar.
    Son 10 gün için 57 normal fiyat. Tabii her bayi için değil.

• Bencede satın almayı düşünenler icin en iyi fırsat önümüzdeki hafta yıl sona ermeden yapılmalıdır. Bugünlerde almayı düşünenler bir hafta daha bekleyebilirler...
  • quote:

Bencede satın almayı düşünenler icin en iyi fırsat önümüzdeki hafta yıl sona ermeden yapılmalıdır. Bugünlerde almayı düşünenler bir hafta daha bekleyebilirler...

bende aralık ayına kadar bekledim.hem daha fazla düşmez hemde istediğim renk kalmaz diye aralık ayının ilk haftasında aldım ama ilk haftasıyla son haftası bile farklıymış bunu yeni öğrendim.artık bir daha sıfır araba alırsak bunu göz önünde bulundururuz.inşallah ix 35 bizi üzmezde ayrıntıyı uzun yıllar sonra dikkate alırız

gerçi bu 57li 58li fiyatlar hep istanbuldan geliyor ve faturası bayiye kesilmiş yani bir nevi 2.el şeklinde geliyor. ankara yada başka bir şehirden bu fiyata alınabileceğini sanmıyorum.bu işler biraz kısmet işi 2 ucuza alırsın istediğin plaka olmaz yada istediğin renk olmaz.

benim anlamadığım mesela koca ankarada 2-3 tane,izmirde 2 tane,adanada 1 tane bayi varken istanbulda nasıl 17 tane bayi oluyor.bu işin içinden bir türlü çıkamadım.bu fark diğer markalardadamı böyle acaba

• quote:

quote:

Bencede satın almayı düşünenler icin en iyi fırsat önümüzdeki hafta yıl sona ermeden yapılmalıdır. Bugünlerde almayı düşünenler bir hafta daha bekleyebilirler...

bende aralık ayına kadar bekledim.hem daha fazla düşmez hemde istediğim renk kalmaz diye aralık ayının ilk haftasında aldım ama ilk haftasıyla son haftası bile farklıymış bunu yeni öğrendim.artık bir daha sıfır araba alırsak bunu göz önünde bulundururuz.inşallah ix 35 bizi üzmezde ayrıntıyı uzun yıllar sonra dikkate alırız

gerçi bu 57li 58li fiyatlar hep istanbuldan geliyor ve faturası bayiye kesilmiş yani bir nevi 2.el şeklinde geliyor. ankara yada başka bir şehirden bu fiyata alınabileceğini sanmıyorum.bu işler biraz kısmet işi 2 ucuza alırsın istediğin plaka olmaz yada istediğin renk olmaz.

benim anlamadığım mesela koca ankarada 2-3 tane,izmirde 2 tane,adanada 1 tane bayi varken istanbulda nasıl 17 tane bayi oluyor.bu işin içinden bir türlü çıkamadım.bu fark diğer markalardadamı böyle acaba

Geçen yıl sonu bizim elemanlar 38000 lik dobloyu 31500 TL ye aldılar.
    Aradaki uçurum korkunç.
    Normal zamanlarda en uygun 35000 demişlerdi.
    Bu da aynen öyle.
    Ankara' da yaşamış biri olarak Polatlı'dan da Kırıkkale'den de o iki bayiye gitmek çok kolay.
    Ama istanbul'da işler öyle yürümüyor.
    Yan yana bayiler bile bulmak kolay.
    Bu da hem rekabeti arttırıyor, hem de bayiler buna rağmen kar ediyorlar.
    Asıl bu çelişki nasıl oluyor?
    Bence parayı sadece servisten ve yedek parçadan kazandıkları için...

• Kimseyle polemik yapmak istemiyorum ama...
    Sene sonu indirimleri, bir sene önceki modelleri yeni yılda satmaları zor olacağından dolayı, ellerinden çıkartmak için fiyat kırdıklarını (aynı zamanda senelik kotaları yüzünden) biliyoruz! Bu indirimlerde; genelde bayii karlarından düşülüyor.. sene başında satılan 57 binlik bir araç tüm kur farkları ile gene aynı fiyata satılması biraz düşündürücü!! birde + farklı aksesuar vs.. ilavesi ile.
    Ayrıca, bayii karlarıda düşünüldüğü gibi çok yüksek değil, bunlar daha ziyade servislerden daha iyi para kazanıyorlar.
    Yeni düzenleme ile; gelecekte bir geçen senenin ikinci yarısında üretilen araç bir sonraki sene modeli olmayacak. Bu aldatmacada bitmiş olacak, fabrika çıkış vasıtanın gerçek modelini belirleyecek..
    Kaldıki; ix35 sp 'u kasım ayının sonuna doğru aldığımda, o tarihte bile bayide 2011 model araç ellerinde yoktu. Dikkat ederseniz (2000 motorlarda) Hyundai, Captivada olduğu gibi ÖTV indirimine falanda gitmedi. Az geldiğinden ellerinde zaten stok sorunu yoktu...
    Bu noktada; bahsi geçen fiyattan almak isteyen arkadaşlar; ikinci el bulabilirlerse buna birşey diyemem ama sıfır araçları bu fiyata alabileceklerini hiç sanmıyorum, boşuna bayiler ile kapışıp, hayal kırıklığına uğramasınlar!! en sıkı pazarlıkla bile 59bin bile olmayabilir!!
    umarım yanılıyorumdur

• quote:

Orijinalden alıntı: B.E

Kimseyle polemik yapmak istemiyorum ama...
    Sene sonu indirimleri, bir sene önceki modelleri yeni yılda satmaları zor olacağından dolayı, ellerinden çıkartmak için fiyat kırdıklarını (aynı zamanda senelik kotaları yüzünden) biliyoruz! Bu indirimlerde; genelde bayii karlarından düşülüyor.. sene başında satılan 57 binlik bir araç tüm kur farkları ile gene aynı fiyata satılması biraz düşündürücü!! birde + farklı aksesuar vs.. ilavesi ile.
    Ayrıca, bayii karlarıda düşünüldüğü gibi çok yüksek değil, bunlar daha ziyade servislerden daha iyi para kazanıyorlar.
    Yeni düzenleme ile; gelecekte bir geçen senenin ikinci yarısında üretilen araç bir sonraki sene modeli olmayacak. Bu aldatmacada bitmiş olacak, fabrika çıkış vasıtanın gerçek modelini belirleyecek..
    Kaldıki; ix35 sp 'u kasım ayının sonuna doğru aldığımda, o tarihte bile bayide 2011 model araç ellerinde yoktu. Dikkat ederseniz (2000 motorlarda) Hyundai, Captivada olduğu gibi ÖTV indirimine falanda gitmedi. Az geldiğinden ellerinde zaten stok sorunu yoktu...
    Bu noktada; bahsi geçen fiyattan almak isteyen arkadaşlar; ikinci el bulabilirlerse buna birşey diyemem ama sıfır araçları bu fiyata alabileceklerini hiç sanmıyorum, boşuna bayiler ile kapışıp, hayal kırıklığına uğramasınlar!! en sıkı pazarlıkla bile 59bin bile olmayabilir!!
    umarım yanılıyorumdur

Millet palavrayı seviyor ortalığı kızıştırmak ix35 leri olmadıgı icin kıskançlıktan buraya yok 55 e aldım yok bilmem neye aldım diyorlar ben de gırgır olsun diye 56 ya aldım birsürü de hediye verdiler dedim ve kendi kendine park eden yeni model dedim allahtan zeki akıllı bir arkadaş hemen anladı dalga geçtigimi..İnanmayın arkadaşlar burda her yazılanlara..Sadece şuna odaklanın ister 70 e ister 60 alın bu arabayı aldıktan sonra bi daha bakmayın fiyatlara ikinci ele vs bırakın tadını cıkartın arabanın..Üç günlük dünya..Sadece lpg taktırabilirsiniz o da takılmıyordu başladı geldi ürünler süper bir icat bence de..ARtık bu araba dadından yinmez :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mybestfriendim

Sadece lpg taktırabilirsiniz o da takılmıyordu başladı geldi ürünler süper bir icat bence de..ARtık bu araba dadından yinmez :)

Bu konuyu biraz daha açarmısınız, 2-3 mesajınızda bu konudan bahsediyorsunuz, bu sisteme sanırım LPG değilde LPI diyorlar. Bilgileriniz varsa paylaşabilirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semisay

quote:

Orijinalden alıntı: mybestfriendim

Sadece lpg taktırabilirsiniz o da takılmıyordu başladı geldi ürünler süper bir icat bence de..ARtık bu araba dadından yinmez :)

Bu konuyu biraz daha açarmısınız, 2-3 mesajınızda bu konudan bahsediyorsunuz, bu sisteme sanırım LPG değilde LPI diyorlar. Bilgileriniz varsa paylaşabilirmisiniz.

prins bizim arabalar icin gdi motorlu ve fsi,tsi,ecoboost vb tarz direkt enjeksiyonlu arabalar için kit üretti.Bu kitin adı direct liqui max sistemi... Bu kitin tüm testleri yapıldı bitti yeterlilik sertifikaları yurtdışında alındı ve montajları yapıldı..Türkiye için ise geçen hafta hollandan ekip geldi ipragazın bir aracına taktılar diger ustalara öğretme amaclı bu araba türkiye turu atıyor test icin..Sırasıyla tsi fsi gdi ecoboost ve peugeout un araçlarına da yapacaklar ve bu ürün kısa süre sonra türkiye de satışlarına başlanacak..Bu kitin özelliği araç sadece lpg ile çalışacak yani önce benzin sonra lpg olayı yok bundan dolayı tasarrufta artıyor manifold delme olayı da yok...,

Ayrıca brc firması da bizim araçlar için lpdi sistemini yaptı çok yakında da onlar başlayacaklar montaja.. Beklemedeyiz...

Bu kitleri takarsak araba benzinlideki gibi çalışacak ve zaten az yaktıgından benim şehir içi 8 şehir dışı ortalama 6-7 arası yakıyor üstüne minimum yüzde 40 tasarruf koyun.. Bu ürün hakikaten bir devrim

• Şehiriçi 8 litre çok iyi bir değer..
  • Fazla dur kalk yapmıyorum
  • 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.