Şimdi Ara

<<<DH HYUNDAİ ERA TAKIMI>>> (973. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43.494
Cevap
95
Favori
1.681.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 971972973974975
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mc_delta_te

Bu arada gündüz kar yağışının ilk anları..:)

Necati hocam için çektim...

Necati hocam bak bu kar.. :)

Mersinde kar görmemişsinizdir hiç...

Mersin'de kar görmedik ama kara doyduk be üstad 4 sene.
    2003 - 2007 yılları arasında 4 sene Hakkari - Yüksekova'da görev yaptım.
    Bu da okulumuzun bahçesinden bir kare...

• İyiymiş maşallah Necati hocam, zor ya şartlar ağır.. İyi sen kurtulmuşsun bizde umut yok Afyonda en az 15 senemiz var...
  • quote:

İyiymiş maşallah Necati hocam, zor ya şartlar ağır.. İyi sen kurtulmuşsun bizde umut yok Afyonda en az 15 senemiz var...

Branş olunca kurtulabildik hocam.
    2003'te başladık Yüksekova'da 2007'de tayinimiz çıktı işte. Dört sene zor; fakat güzel anılar bıraktık doğunun da doğusunda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Passenger

quote:

İyiymiş maşallah Necati hocam, zor ya şartlar ağır.. İyi sen kurtulmuşsun bizde umut yok Afyonda en az 15 senemiz var...

2003'te başladık Yüksekova'da 2007'de tayinimiz çıktı işte. Dört sene zor; fakat güzel anılar bıraktık doğunun da doğusunda

Evet branştan kurtarmışsınız..
    Bende eşimde Sınıf öğretmeniyiz.. 15 sene mi desem 20 mi bilemem..

Manisaya gitmek hayal..
  • Tekrardan S.a arkadaşlar iyi geceler :)
    Bir sorunum var.

Sol camdan ve sağ camdan rüzgar sesi geliyor. Rüzgar gelmiyor ama sesi geliyor. Neden aCaba ? bilen varsa bana ulaşsın.

Tekrar iyi geceler iyi haftasonları...
  • İyi geceler iyi tatiller arkadaşlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Man:Tga

Tekrardan S.a arkadaşlar iyi geceler :)
    Bir sorunum var.

Sol camdan ve sağ camdan rüzgar sesi geliyor. Rüzgar gelmiyor ama sesi geliyor. Neden aCaba ? bilen varsa bana ulaşsın.

muhtemelen camlar yerine tam oturmuyor,çok rahatsız ediyorsa ayarlatabilirsin.

iyi geceler takım
  • quote:

quote:

hocam yüksekova hakkariye göre izmir gibi ,ben 1989-1992-1993 yıllarında zannederim 5-6 ay kadar hakkari-şemdinli bölgesinde görev yaptım helikopterci olduğum için o bölgede neredeyse gitmediğim yer yoktur, hatta körfez savaşı öncesi saddam döneminde yanlışlıkla ırak karakoluna bile indik

yanımıyorsam 92 senesinde hakkari de bir kar gördüm anlatsam kimse inanmaz diye anlatamıyorum zaten ,daha dedim bundan sonra kar gördüğümde o da bişeymi diyorum sadece

hakkari gerisi yok gari derler ama inanmayın daha ne köyler ,mezralar var

tabi bu anlattıklarım yıllar öncesi durumlar şimdi nasıldır bilmiyorum ,öyle yerler vardı ki bir kaç kerpiçten yapılmış sözde evler, ne elektrik, ne su ,telefon zaten hayal bile değil , adamlar bu dünyada mı yaşıyor yoksa başka bir evrende mi diye kendime sorduğum çok olmuştur

neyse gecenin bu vaktinde eski günler depreşti

herkese iyi geceler

• Takım günaydın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Man:Tga

Tekrardan S.a arkadaşlar iyi geceler :)
    Bir sorunum var.

eğer süratli giderken camları açarsanız, araç içi basınçtan dolayı kapatırken tam oturmuyorlar. ve rüzgar sesi geliyor. süratli giderken cam açmamaya özen gösterin kapatacaksanızda 50-60 km lere düştüğünüzde kapatmaya çalışın.
  • Günaydın arkadaşlar

@alptuğ56 Bende 1998-1999'da Bitlis Tatvan'daydım, dediğiniz gibi gariban olanlar vardı ama bazı kerpiç evlerin önünde bol miktarda lüks araçlarda vardı. Sanayi, tarım, hayvancılık yok ama para var, neyse olay farklı yere gidecek.
  • günaydın takım
  • günaydın ottaman kardeş

yukarıdaki yazıları ve dogudaki kar resmi görünce sabah sabah duygulandım bende van iran sınrırnda saray ilçesine bağlı köyde 3 senem geçti 2003 -2006 hey gidi günler hey ne acılar ne sefaletti öyle çok şükür kurtulduk.
    kalanlara allah yardımcı olsun.

bu arada birşey sorcam benim arabanın muayne dönemi geliyor 8 ocakta aracın muaynesi doluyor kırmızı renkli olan egzoz emisyon ise 9 ocak yzıyor şimdi bu ikisinide 8 inde yaptırsam birşey olurmu yada daha erken bir hafta önce randevu alıp yaptırsam birşey olurmu (ilk arabam oldugu için daha önce hiç muayne yaptırmadım bilgisi olanlardan yardım)
  • selamm
    günaydın takımm
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: levent06y

iyi geceler arkadaşlar.
    ön cam buğu giderici düğmesini çalıştırıldığında klima açılma sorunu vardı diğer forumda bunun çaresini bulmuşlar.
    denedim oldu, artık buğu çözücüyü açtığımda klima otomatik açılmıyor.
    bazen düğmeyi çevirdiğimde farkında olmadan klima açık gittiğim zamanlar oluyordu artık kurtuldum.

klima açıkken iç hava sirkilasyon tuşuna 4-5 kez hızlıca basınca oluyor. benim eradaki gibi buğu çözücüyü açınca kliması otomatik açılanlara duyrulur...

Hadi ya iyiymiş sabah bir deneyeyim bakalım olacak mı...

Bende olmadı bu zımbırtı bir püf noktası mı var acep..

hala klima açılıyor otomatik..

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalfen

günaydın ottaman kardeş

yukarıdaki yazıları ve dogudaki kar resmi görünce sabah sabah duygulandım bende van iran sınrırnda saray ilçesine bağlı köyde 3 senem geçti 2003 -2006 hey gidi günler hey ne acılar ne sefaletti öyle çok şükür kurtulduk.
    kalanlara allah yardımcı olsun.

bu arada birşey sorcam benim arabanın muayne dönemi geliyor 8 ocakta aracın muaynesi doluyor kırmızı renkli olan egzoz emisyon ise 9 ocak yzıyor şimdi bu ikisinide 8 inde yaptırsam birşey olurmu yada daha erken bir hafta önce randevu alıp yaptırsam birşey olurmu (ilk arabam oldugu için daha önce hiç muayne yaptırmadım bilgisi olanlardan yardım)

Önce yaptırmak herzaman mantıklı sıfır risk.
    1 hafta önce yaptırmak sorun yaratmaz.Bence geciktirmeden son 2-3 de güzel olur...

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: levent06y

iyi geceler arkadaşlar.
    ön cam buğu giderici düğmesini çalıştırıldığında klima açılma sorunu vardı diğer forumda bunun çaresini bulmuşlar.
    denedim oldu, artık buğu çözücüyü açtığımda klima otomatik açılmıyor.
    bazen düğmeyi çevirdiğimde farkında olmadan klima açık gittiğim zamanlar oluyordu artık kurtuldum.

klima açıkken iç hava sirkilasyon tuşuna 4-5 kez hızlıca basınca oluyor. benim eradaki gibi buğu çözücüyü açınca kliması otomatik açılanlara duyrulur...

Hadi ya iyiymiş sabah bir deneyeyim bakalım olacak mı...

Bende olmadı bu zımbırtı bir püf noktası mı var acep..

hala klima açılıyor otomatik..

iki saniye içinde hızlıca 5 kere basın bende ilk başta yapamadım ama sonradan oldu

• Arkadaşlar ben dün sabah yaptım şu kalorifer ayarını cama getirince otomatik klimanın açılması olayını....

Şimdi şöyle yapın açın kaloriferi, cama kaydırın ayarı klima çalışsın, sonra hava sirkülasyonuna art arda 5-6 defa basın, ta ki klima lambası sönene dek.
    Problem çözülüyor. Şükür kurtulduk bundan
  • bizim araçlarda öyle bir sorun yok, klima düğmesini açarsak klima devreye giriyor yok açmaz isek girmiyor. ancak klima düğmesini açıpta fan düğmesini en az 1 getirmezsek klimada çalışmıyor.

• quote:

Arkadaşlar ben dün sabah yaptım şu kalorifer ayarını cama getirince otomatik klimanın açılması olayını....

Şimdi şöyle yapın açın kaloriferi, cama kaydırın ayarı klima çalışsın, sonra hava sirkülasyonuna art arda 5-6 defa basın, ta ki klima lambası sönene dek.
    Problem çözülüyor. Şükür kurtulduk bundan

yarın tekrar deneyelim bakalım beceremedik demek ki... kar başladı tekrar zor geldim valla buz tutmuş camlar...
  • 
Sayfa: önceki 971972973974975
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.