Şimdi Ara

<<<DH HYUNDAİ ERA TAKIMI>>> (2165. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43.494
Cevap
95
Favori
1.681.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21632164216521662167
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öyleymiş hocam mesajınızdan sonra araştırdım bir çok era kullanıcısında varmış bu ses. Sanırım bir zararı yok sadece ilk çalıştırmada yapıyor. Motula devam o zaman
  • bnym97 kullanıcısına yanıt
    Motul veya shell kaliteli yağlardir..shell 5w40 helix ultra fiyati cok yüksek 230,240tl civarinda normal shell 5w40 hx8 fiyati 130,140 tl.şahsi fikrim araç yağ eksiltme yoksa 5w30 dvm edilebilir.Ayrica fincan itici sesi bnm araçdada var ama inada bindim servis fiyati 2000tl civarinda ama dişarda orjinal faturali 1100,1200tl civarinda bütçemden dolayi bi kaç aya kadar alip değişicem servisde:) eralarin dizeli 5.3 lt yağ aliyoken 1.4 motorlu araçlarin 3.3 lt yağ alir bilgimiz olsun,fazlasi zarardir. 100,200ml eksik olmasindan zarar yok fazlasi motor içerisinde basinci yükseltip kecelere veya arizaya yol acabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 28 Mayıs 2020; 18:42:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam takım. eram için lastik değiştirreceğim , şimdiki lastiğim michelin ama fiyatlar çok yükseldiği için alabilcek durumum yok. Michelin gibi yumuşak erada tercih ettiğiniz başka lastik markası varmı ?
  • kajmerian kullanıcısına yanıt
    6,7 ay önce conti eco contact 185/65/14 taktirdim 4 tanesi 1200tl denk geldi..

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    nasıl bir lastik hocam ? yumuşak karakterli ve yol tutuşu iyimi. malum bizim araçlar uçan teneke
    Yumuşak evet ilk deneyimim gayet iyi ama micheline aliştigim için güven konusunda bişey diyemem ama öyle yabana atilicak marka değil..https://www.continental-lastikleri.com.tr/binek/lastikler/ecocontact6?season=summer&cartype=car etiketi ,A ,A diyede aldim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 2 Haziran 2020; 14:26:21 >
    Hankook Kinergy ECO 2 K435 185/65R14 86T
    Üretim : 2019/2020

bu model için düşünceleriniz nedir ?
    Vallaha hocam bu modeli bu markayi hiç kullanmadim,Michelin kalitesinden dolayi başka markaya yönelip kafami kariştirmadim fiyatlar 1500,1600tl dayaninca continetal yöneldim.hankook markasi kaliteside iyi diyolar.Etiketi A A olunca alman mali olunca hep duydugum marka olunca taktirdim arada 100,200tl olsaydi micheline dvm ederdim:) Piyasada şahsen bilmedigim markalar var ama ya conti ya michelin ya hankook tercihlerimin arasindaydi bulundugum yerde hankook olmayinca fiyat bulamayinca conti taktirdim seni üzücek markalar değil yerinde olsam iyi araştirip öyle alirim:)

Cevap için teşekkürler , bulabilirsem uygun fiyata continental veya hankook alacağım sanırım. Lassa , Bridgestone , Goodyear hepssi zaten birbirine çok yakın duruyor ama benim ilk saydığım 3 marka 1 tık önde gibi
  • SELAM TAKIMM
  • Beyler lastikte mişlene gerek yok bana göre çünkü bizim ebatta mişlenin en düşük lastiği satılıyor. Primacy 4 olsa neyse. Bence lassa greenvays güzel lastik ya da bizim ebatta ki en kalite lastik bridgeston turanza 005 mişlende primacy nin alternatifi bir de yerli üretim olan yine falken var
  • bu arada arkadaşlar arka lara tempra helezon yayı taktım. Çoğu kullanıcı zaten haberdarmış. Tempra yayları 3.5 soğuk pressleyip takıldığında araç orjinal yüksekliğinde oluyor. Ben taktım bir aydır kullanıyorum memnunum. zıplama yaylanma kesildi. tavsiye ederim bilmeyen arkadaşlara
  • Moreo gazli taktirdim pişman gibiyim.Ayrica arkadaşlar hangi numarali yağ kullaniyosunız yağ eksiltme gibi sorun yaşiyan vr mi.?

• Arkadaşlar EPS direksiyon hangi seneden sonra yok? 2010 mu acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

Moreo gazli taktirdim pişman gibiyim.Ayrica arkadaşlar hangi numarali yağ kullaniyosunız yağ eksiltme gibi sorun yaşiyan vr mi.?
    Selamlar hocam. Mart ayında lukoil genesis special c3 5w-30 yağ ile 105 bin km iken değiştirdim. Araç şuan 107 binde. Herhangi bir yağ eksiltme olmadı şimdiye kadar. Bu arada bende otomatik araç şanzuman yağı ve filtreyi değiştireceğim yakın zamanda. Onu araştırıyorum. Sanayide sordum, işçilikle birlikte 600 tl istediler. Servisten de fiyat aldım 325 tl istedi. Servis daha uygun geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucuk80

Selamlar hocam. Mart ayında lukoil genesis special c3 5w-30 yağ ile 105 bin km iken değiştirdim. Araç şuan 107 binde. Herhangi bir yağ eksiltme olmadı şimdiye kadar. Bu arada bende otomatik araç şanzuman yağı ve filtreyi değiştireceğim yakın zamanda. Onu araştırıyorum. Sanayide sordum, işçilikle birlikte 600 tl istediler. Servisten de fiyat aldım 325 tl istedi. Servis daha uygun geldi.

Alıntıları Göster
    Arac dizel sanirim c3 kullandigina göre:) şanziman yaği 75w85 olmasi lazim değiştirmek yarm saat bile sürmez motul marka bulmuştum gecen sene 160 tl alip 20 tl işlicik vermiştim.Servis hangi yaği koyucagini sor ayrica aracini seviyosan tüm flitrelerini servisden temin et bulundur yan sanayi flitre kullanma hiç bir zaman:)

• quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

Arac dizel sanirim c3 kullandigina göre:) şanziman yaği 75w85 olmasi lazim değiştirmek yarm saat bile sürmez motul marka bulmuştum gecen sene 160 tl alip 20 tl işlicik vermiştim.Servis hangi yaği koyucagini sor ayrica aracini seviyosan tüm flitrelerini servisden temin et bulundur yan sanayi flitre kullanma hiç bir zaman:)

Alıntıları Göster
    Teşekkürler cevabın için. Hayır dizel değil:) A3/B4 modeli olmadığı için o an c3 aldım. Şimdilik bir sorun yok bakalım

• kucuk80 K kullanıcısına yanıt
    Allah allah bnm bildigim dizel araçlarda c2c3 öneriyolar benzinli araçlar A3B3 A3B4 yağlar tercih ediliyo ondan sordum neyse:)

• quote:

Orijinalden alıntı: turgut reis

ooooooooo maşallah başkan yakışır otomatiktir bi de o demi valla mis. Güle güle kullan

Alıntıları Göster
    manuel şansın yok zaten üstad,Allah daha iyilerini sizlere nasip etsin
  • selam takımm
    yağ bahsi geçmiş benzinli era ların kitapçığında 5-30 yazıyor. 10 yıldır mobil 1 5-30 kullanıyorum memnunum
  • 
Sayfa: önceki 21632164216521662167
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.