Şimdi Ara

<<<DH HYUNDAİ ERA TAKIMI>>> (2160. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
43.493
Cevap
95
Favori
1.680.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21582159216021612162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: umitbat

Sorun rotilmis.
    3 kere gittik komsu rot balansciya bulamadi rot kolu degistirtti bosuna Sonra on takimda bisey yok dedi neyse sonucta halloldu.
    hadi geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: umitbat

Yeni bir sorunum var arkadaslar.
    Duz sanziman yagi degismistim ancak tapa sizdiriyor.
    Cok sikmis olabilirim.
    Yeni tapa bulamiyorum.
    Sadece bakir pul kullanmak yetermi yoksa vidaya izolasyon icin birsey surmek gerekir mi.
    Teflon bant onerilmiyor.
    şanzıman yağını neden değiştiniz ki,serviste de mi tapa yok ilginç

hiç bir şey sürmeyin pul ile deneyin bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

şanzıman yağını neden değiştiniz ki,serviste de mi tapa yok ilginç

hiç bir şey sürmeyin pul ile deneyin bence.

Alıntıları Göster
    250bin olmustu vites te sert geciyodu 2 ye ve geri ye.
    Degisim cok etki oldu yumusadi vitesler.

Tapayi internette baktim servise sormadim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umitbat -- 3 Şubat 2020; 14:12:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selamın aleyküm, aracım dizel Accent era, son zamanlarda rölanti de çalışırken aracın devri bozuluyor ve turbodan ıslık sesi çıkıyor, gaz verip bıraktığım zaman ıslık sesi kesiliyor bir zaman sonra tekrar ıslık sesi çıkıyor. Bu neden yapar ne değişmesi lazım.

Not: aracımda turbo sorunu ve ıslık var ancak bildiğim kadarıyla turbo sesi rölanti de duyulmaz ve hafif gaz verince çıkar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 40 bin butceye alinirmi otomatik ?

En fulu hangi paket

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cxpool

Arkadaşlar selamın aleyküm, aracım dizel Accent era, son zamanlarda rölanti de çalışırken aracın devri bozuluyor ve turbodan ıslık sesi çıkıyor, gaz verip bıraktığım zaman ıslık sesi kesiliyor bir zaman sonra tekrar ıslık sesi çıkıyor. Bu neden yapar ne değişmesi lazım.

Not: aracımda turbo sorunu ve ıslık var ancak bildiğim kadarıyla turbo sesi rölanti de duyulmaz ve hafif gaz verince çıkar.
    bu devir dalgalanması sırasında egzostan beyaz duman veya kötü bir koku geliyor mu?
  • -ottoman- kullanıcısına yanıt
    Beyaz duman yokta kötü koku biraz var , ama bu kötü koku her zaman var

• quote:

Beyaz duman yokta kötü koku biraz var , ama bu kötü koku her zaman var
    devir dalgalanması aşağı yönde değil mi,rolanti devrinin altına düşüyor ve araç kendiliğinden gaz verme gereksinimi duyuyor.

Bu olay genelde de havanın kapalı ya da nemin yüksek olduğu zamanlar da mı oluyor.
    Hocam devir dalgalanıyor fakat devir saati aynı sabit, aracın mototunda hissediliyor vede obd2 cihazına bagladigimda bu hatayı veriyor

• tamam şimdi anladım ,benim bahsettiğim sıkıntı farklı idi.

anladığım kadarıyla pedal sensörünüzde sıkıntı var.

servise danıştınız mı?

ben debriyaj ve fren swiçlerini çok komik bir rakama serviste değiştirmiştim.
    Henüz gitmedim sorun pedal yani hocam ?

• Selamun aleyküm cümleten arkadaşlar. Bir ay önce 2009 model 1.4 benzin&lpg li aracımın yağını değiştirdim. Aracın Km si 103 binde. Yağı usta 10.40 castrol koymuştu. Bugün hem parçacıda sordum, hem sanayide ustaya baktırdım. Yağın renginin kızardığını, bir ay içinde bu rengi almaması gerektiğini söyledi. 10.40 yağın aracın km sine göre kalın olduğunu, 5.40 veya 5.30 yağ kullanmak gerektiğini söyledi.Bende aracın yağını yeni değiştirdiğim için kararsız kaldım. 5.30 veya 5.40 ile değiştirmeli miyim sizce veya bu haliyle bir süre kullansam bir şey olur mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Henüz gitmedim sorun pedal yani hocam ?
    Çok büyük ihtimal,servise bir danışın bazen servis sanayiden çok daha ucuza geliyor
    Teşekkürler değerli yorumlarınız için.

• quote:

Orijinalden alıntı: kucuk80

Selamun aleyküm cümleten arkadaşlar. Bir ay önce 2009 model 1.4 benzin&lpg li aracımın yağını değiştirdim. Aracın Km si 103 binde. Yağı usta 10.40 castrol koymuştu. Bugün hem parçacıda sordum, hem sanayide ustaya baktırdım. Yağın renginin kızardığını, bir ay içinde bu rengi almaması gerektiğini söyledi. 10.40 yağın aracın km sine göre kalın olduğunu, 5.40 veya 5.30 yağ kullanmak gerektiğini söyledi.Bende aracın yağını yeni değiştirdiğim için kararsız kaldım. 5.30 veya 5.40 ile değiştirmeli miyim sizce veya bu haliyle bir süre kullansam bir şey olur mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
    evet usta elinde ki yağı size vermiş,aracınız km sine göre en uygun yağ 5/30 dur,5/40 cok aşırı sıcak bir iklimdeyseniz olur

yağ değişimine gelirsek yeni değişmissiniz en az bi 5000 km .yapın ondan sonra değişin,ama unutmayın sık aralıklar ile marka ve visikolite değişiklikleri araca zarar verir.bundan sonra belirleyeceğiniz markanın 5/30 yağı ile devam edersiniz.

bu arada kış şartlarında 10/40 yağ aracınızın yakıt tüketimini olumsuz etkileyecektir.bir daha da ben olsam o ustanın dükkanının önünden bile geçmem.
  • quote:

evet usta elinde ki yağı size vermiş,aracınız km sine göre en uygun yağ 5/30 dur,5/40 cok aşırı sıcak bir iklimdeyseniz olur

yağ değişimine gelirsek yeni değişmissiniz en az bi 5000 km .yapın ondan sonra değişin,ama unutmayın sık aralıklar ile marka ve visikolite değişiklikleri araca zarar verir.bundan sonra belirleyeceğiniz markanın 5/30 yağı ile devam edersiniz.

bu arada kış şartlarında 10/40 yağ aracınızın yakıt tüketimini olumsuz etkileyecektir.bir daha da ben olsam o ustanın dükkanının önünden bile geçmem.

Alıntıları Göster
    Öyle oldu malesef, teşekkürler cevap için ustam. Bir süre kullanayım artık böyle aracı.İlerde değiştiririm 5.30 ile. Bir daha o ustaya gitmem zaten. Birde merak ettiğim konu 10.40 yağ aracın yakıt tüketimini ne kadar olumsuz etkiler? Çok mu yakar mesela?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucuk80 -- 7 Şubat 2020; 7:25:29 >
  • Kışın yağ kalın olduğu için ısınma süresi uzayacagi için ikinci hane 40 olduğu yani bu araç için kışın çok gereksiz olduğu için evet yakıt tuketiminiz özellikle s.içi kullanımda artacaktır.
    Sizi çok etkileyecek bir artış mi olacaktır sanmıyorum
    Hassas ölçüm gerekir kesin olarak ne kadar artış olduğunu tespit edebilmek için.

• 2008 1,4 era aracım var. Arabanın içine soğuk giriyor. Nereden geldiğini bulamadım. Pedal boşluğundan olabilir mi? Kapı contalarından olur mu?

• quote:

Kışın yağ kalın olduğu için ısınma süresi uzayacagi için ikinci hane 40 olduğu yani bu araç için kışın çok gereksiz olduğu için evet yakıt tuketiminiz özellikle s.içi kullanımda artacaktır.
    Sizi çok etkileyecek bir artış mi olacaktır sanmıyorum
    Hassas ölçüm gerekir kesin olarak ne kadar artış olduğunu tespit edebilmek için.
    Teşekkürler ustam değerli cevabın için. 5000 km dolana kadar devam artık böyle. Ama sanayide çoğu usta 10.40 yağ öneriyor nedense, bu hafta içi yine sordum. Bazısı aracın km sine göre 5.30 yağ uygun olacağını söyledi sadece. En iyisi araç bakımında önce araştırıp sonra ustaya veya servise gitmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucuk80 -- 13 Şubat 2020; 11:54:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ROLLING STONES

2008 1,4 era aracım var. Arabanın içine soğuk giriyor. Nereden geldiğini bulamadım. Pedal boşluğundan olabilir mi? Kapı contalarından olur mu?
    kapı fitillerinizden muhtemelen
  • 
Sayfa: önceki 21582159216021612162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.