Şimdi Ara

<<<DH HYUNDAİ ERA TAKIMI>>> (2147. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43.493
Cevap
95
Favori
1.681.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21452146214721482149
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2009 1.4 era team modeli için 6-8 ay öncesinde atiker gold taktirdim 1900 TL taksitle aynı fiyat nakitte 100 tl indirim yaparız dediler. İstanbul candan mühendislik de. Yakıt yarı yarıya fark etti. Daha acemi olduğum için performans değişimini pek fark etmedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • merhaba.

çakmaklı ve yanında bulunanan 12V kapaklı priz ile ilgili bir şey sorucaktım.
    12v kapaklı prizin içi de çakmaklık gibi boş bir silindir şeklinde mi yoksa amerikan priz benzeri fişin gireceği yer mi var?

(arabayı emanet vermiştim. şimdi emin olamıyorum.)
  • üstadlar mrb.

1.4 benzinli era aracımla uzun yolda km de 48 kuru yaktım. Benzin 7tl. hızım genelde 120km/sa. Ben yılda ş içi dışı toplam ortalama 15 bin km yaparım.

Şimdi sorum şu:

Aracıma 2bin tl harcayıp tüp takmalı mıyım. Kar zarar durumu nasıl olur. Bilenlerden acil yardım bekliyorum. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuresku

merhaba.

çakmaklı ve yanında bulunanan 12V kapaklı priz ile ilgili bir şey sorucaktım.
    12v kapaklı prizin içi de çakmaklık gibi boş bir silindir şeklinde mi yoksa amerikan priz benzeri fişin gireceği yer mi var?

(arabayı emanet vermiştim. şimdi emin olamıyorum.)
    Akşam bakarım.

• UPS kullanıcısına yanıt
    Vallaha ben hesap yapmadan taktirdim lpg.
    2000 lirayı 10 taksit yaptırdım benzine aylık 400 vereceğime 200 lpg 200 taksite veririm diye düşünerek. Uzun süre kullanmayı düşünüyorum aracı 1-2 yıla satmayı düşünseydim taktirmazdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: RaiTaR0

Vallaha ben hesap yapmadan taktirdim lpg.
    2000 lirayı 10 taksit yaptırdım benzine aylık 400 vereceğime 200 lpg 200 taksite veririm diye düşünerek. Uzun süre kullanmayı düşünüyorum aracı 1-2 yıla satmayı düşünseydim taktirmazdim.
    Hangi yıl, hangi model marka taktınız. Arıza lambası yanıyor mu.

• UPS kullanıcısına yanıt
    Accent era team 2009 1.4 araç
    Bu sene İstanbul candan mühendislik de taktirdim. atiker gold marka model 1900 TL taksitle. Nakte 100 lira indirim olur dediler
    78 bin de taktirdim şuan 80 binde arıza lambası bu gold da yanmıyor daha ucuzlarinda yanıyor dediler. Yanmıyor arıza lambası.

• quote:

Orijinalden alıntı: RaiTaR0

Accent era team 2009 1.4 araç
    Bu sene İstanbul candan mühendislik de taktirdim. atiker gold marka model 1900 TL taksitle. Nakte 100 lira indirim olur dediler
    78 bin de taktirdim şuan 80 binde arıza lambası bu gold da yanmıyor daha ucuzlarinda yanıyor dediler. Yanmıyor arıza lambası.
    Şu anda golda 2500 ile 2800 arası fiyat çekiyorlar.

Genelde ustalar gold tavsiye ediyor.

1.4 era için performamsta düşme oluyor mu. Yakıt verileriniz nasıl.

• selam takım nasılsınız istanbuldan selamlar :)
  • iyi günler arkadaşlar iş yoğunluğu sebebiyle uzun süredir giriş yapamadım.Umarım herkes iyidir,bir sıkıntımız yoktur.
  • takım canlanın bir yahu :)
  • selam arkadaşlar. yazın uzun yolda bir sıkıntı yaşadım. 120 üzeri 10 15 dakika idince gidince önden motordan helikopter sesi gibi pat pat ses geliyor.. o ara fren yaptığımda da çok fazla titreme oluyor.. 80 - 90 a inince hem motordan gelen ses hem de titreme olayı olmuyor.. şimdi istanbulda şehir içi 1 aydır bunları yaşamadım. çünkü öyle hız yapma şansı olmuyor.

nedir sıkıntı var mı fikri olan ?
  • İlginç ancak sizin bu anlatimizla bizim buradan bir sonuç cikarmamiz zor.En kısa sürede tekrar bi deneyin.

Benim ilk aklıma gelen fren sisteminizde veya aktarma organlarında bir sıkıntı olduğu. Normal frenlemede araçta bir titreşim var mı?

• sonuç ne oldu?
  • Arkadaslar 2010 dizel aracim icin eibach prokit spor 3.5cm helezon yaylarimi satiyorum. Bilgi icin ozelden ulasabilirsiniz. Benim arac 2010 du ancak 2007-2010 model arasindaki tum era lara uygundur. Sahibinden de 2. El kismina bakabilirsiniz.Mersinde oturuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dumanyack -- 2 Kasım 2018; 13:5:45 >

• Arkadaşlar bende aranıza katıldım ağır hasarlı ful boyalı 170 binde araç aldım bütçem buna yetiyordu motor ustası motorunun çok iyi durumda olduğunu söyledi galerici arkadaşımdan aldım bana broadway alacağına bunu al sana arabalık yapar dedi , motor ustası da motoru çok iyi deyince aldım arabayı sanayide gezdirdim hiç bir masrafı yok şuan, motor ustası broadway parasına buna bineceksin iki sene binsen sonra en kötü ihtimal 2 bin TL aşağıya satmış olsan 2 bin TL ye iki sene böyle bir arabaya binmiş olursun istediin uzun yoluda rahat rahat yaparsın dedi
    Araçta tüp var
    Ben bir kaç sene binmeyi düşünüyorum 98 unoya 18000 tl, tipolara 2000 TL istiyorlardı onlarıda alıp durmadan sanayiye git gel yapmak durmadan para harcamak işine gelmedi bu daha mantıklı geldi 22 bin TL ye aldım

Aldığım kişi 30 yıllık arkadaşım ayrıca aile dostu, bana ve bütün arkadaşlara ve akrabalara araba satmış ve hiçbir sorun yaşamamış birisi bu yüzden güvendim kendisine, istediin zaman getir bırak buradan başka araba al git, arabasız da kalmazsın , senin yerine satarım, istersen sattığım fiyatın 2 aşağısına geri alırım hemen paranı da veririm dedi.

İnternette de fiyatlara baktım taksi çıkması 500 bin km de hasarlı ful boyalı olanlar 23-28 bin arası

Şartlar böyle olunca da aldık gitti işte hayırlısı bakalım. 😃

Arabaya gelince yürüru çok iyi durumda çok rahat

Bu arada abs yok tek hava yastığı var 2007 model ruhsata team yazmışlar ama model ne anlayamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 5 Kasım 2018; 16:47:9 >

• selam takım
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

Arkadaşlar bende aranıza katıldım ağır hasarlı ful boyalı 170 binde araç aldım bütçem buna yetiyordu motor ustası motorunun çok iyi durumda olduğunu söyledi galerici arkadaşımdan aldım bana broadway alacağına bunu al sana arabalık yapar dedi , motor ustası da motoru çok iyi deyince aldım arabayı sanayide gezdirdim hiç bir masrafı yok şuan, motor ustası broadway parasına buna bineceksin iki sene binsen sonra en kötü ihtimal 2 bin TL aşağıya satmış olsan 2 bin TL ye iki sene böyle bir arabaya binmiş olursun istediin uzun yoluda rahat rahat yaparsın dedi
    Araçta tüp var
    Ben bir kaç sene binmeyi düşünüyorum 98 unoya 18000 tl, tipolara 2000 TL istiyorlardı onlarıda alıp durmadan sanayiye git gel yapmak durmadan para harcamak işine gelmedi bu daha mantıklı geldi 22 bin TL ye aldım

Aldığım kişi 30 yıllık arkadaşım ayrıca aile dostu, bana ve bütün arkadaşlara ve akrabalara araba satmış ve hiçbir sorun yaşamamış birisi bu yüzden güvendim kendisine, istediin zaman getir bırak buradan başka araba al git, arabasız da kalmazsın , senin yerine satarım, istersen sattığım fiyatın 2 aşağısına geri alırım hemen paranı da veririm dedi.

İnternette de fiyatlara baktım taksi çıkması 500 bin km de hasarlı ful boyalı olanlar 23-28 bin arası

Şartlar böyle olunca da aldık gitti işte hayırlısı bakalım. 😃

Arabaya gelince yürüru çok iyi durumda çok rahat

Bu arada abs yok tek hava yastığı var 2007 model ruhsata team yazmışlar ama model ne anlayamadım
    aramıza hoş geldiniz,aracınız da hayırlı olsun,iyi günlerde kullanınız.

Aracın hasar durumu konusunda bilginiz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: beratyus

selam takım
    sen nasılsın Berat
    nasıl gidiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

aramıza hoş geldiniz,aracınız da hayırlı olsun,iyi günlerde kullanınız.

Aracın hasar durumu konusunda bilginiz var mı?

Alıntıları Göster
    VAR takla atmış sanırım. benim anladığım o ama tavan sacı değişmemiş, macunlar var, şase oynanmamış, şu an masraf olarak bujiler değişecek birde kalorifer cam tarafı ve yolcu tarafları üflüyor ancak ortadaki konsolda bulunan iki tanesi üflemiyor anlamadım. onu göstereceğim,
    trigel kayışı değişmiş mi bilmiyorum onu da yaptırsam mı diye düşünüyorum bilmiyorum,

• 
Sayfa: önceki 21452146214721482149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.