Şimdi Ara

<<<DH HYUNDAİ ERA TAKIMI>>> (1869. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
43.493
Cevap
95
Favori
1.680.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18671868186918701871
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kadu5

quote:

Orijinalden alıntı: Expo Gold 2009

quote:

Konudan konuya atlayacam ama aklımdayken sormak istedim koltuk kılıfı alacam da bir tane sizin memnun kaldığınız bir marka yada tavsiyeniz var mı acaba. Koltuk kılıflarım yırtılmaya başladı da benim. Birde zor bir ihtimal ama kılıflarda arka kotuk kol dayamayı kullanıma sunan bir kılıf var mı bilginiz var mı ben bir ara ankara da görmüştüm yapan bir şerket ama artık eralar için üretmiyorlarmış sanırı
    [simage][/simage]

Hocam arka kolçak kullanılmadığı zaman geriye bagaja doğru mu itiliyor merakımı mazur görün.
    Anlayamadım da.

Yok kardeş koltuğun içine giriyor bagajda herhangi bir kısmı görünmüyor. Benim koyduğum resimde kılıf kolçağın giriş yerini kapattığı için giren yeri göremiyorsun.

Anladım hocam teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dumanyack

Dizel yada benzinli diye farkediyormuymuş.. -otttoman bu konuda bilgim sıfır monroe amörtisör konusunda yardımcı olabilir misin? hangisini alabilirim. örneğin bu linktekiler benzinli araç için mi? öyle bir uyarı göremedim..
    http://www.otosupermarket.com/Hyundai-Accent-Era-Amortisor-Gazli-On-Sol-MONROE,PR-40016.html

Birde aracımın garantisi devam ediyor. Bu amörtisörler garanti dışıymış çok garip geldi garanti dışı kalması? Amörtisörler Gerçekten garanti dışımıdır?

amortisörler garanti dışı değildir kim söylediyse yanlış bilgi vermiş

lakin kullanıcı hatası tespit edilirse o zaman ücretini isterler

benim arabanın amortisörler bir defa garanti kapsamında değişmiş (eski sahibi tarafından ve belgesi duruyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

quote:

Orijinalden alıntı: beratyus

selam takım nasılsıınız

iyiyiz tıktıkçı sen den ne haber nerelerdesin,hadi tekaütler yatıyor sen neler yapıyorsun

iyidir ne olsun hastalığı attık biraz dinleneyim dedim dönerim yakında
  • quote:

Dizel yada benzinli diye farkediyormuymuş.. -otttoman bu konuda bilgim sıfır monroe amörtisör konusunda yardımcı olabilir misin? hangisini alabilirim. örneğin bu linktekiler benzinli araç için mi? öyle bir uyarı göremedim..
    http://www.otosupermarket.com/Hyundai-Accent-Era-Amortisor-Gazli-On-Sol-MONROE,PR-40016.html

Birde aracımın garantisi devam ediyor. Bu amörtisörler garanti dışıymış çok garip geldi garanti dışı kalması? Amörtisörler Gerçekten garanti dışımıdır?

dizel ve benzinli araçların ağırlıkları ve ağırlık dağılımları farklı olduğu için amortisörleri de farklı,üzerinde diesel era veya diesel verna yazmıyorsa dizel araca takıldığında kısa sürede patlar veya deforme olur.
    genelde monreo takıyorlar,ben de bütçem müsait olduğunda taktırmayı düşünüyorum,amortisör değişecekseniz takozlarıda değişin.
    Garanti konusuna gelince bu maalesef servisten servise değişiyor,ben arkaları 3,önleri ise 2 defa garantiden değişmiştim,hoş çokta bir şey fark etmedi kısa süre sonra aynı sesler tekrar başlıyor maalesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: han68

ben uzun süre kullanmak istediğim için aracı söküp temizlettim manifoltu, dedin gibi baştan savma yapmıcak biyere yaptırman lazım ince ince uğraş istiyo çünkü egr valfinide temizletmeni tavsiye ederim sökmesi basit 4 civataya bakıyo yerini öğrendim arada kendimde temizlicem balata spreyiyle TEMİZLİK İMANDANDIR atımızda temiz oolsun

ben de bir kere yerini ve nasıl yapıldığını görsem kendim yaparım,neyse biraz araştırayım iyi bir usta bulursam yaptırırım,hoş Biga da çok zor ama,şansımı gene de deneyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: han68

195/55/15 eralara göre en ideal jant lastik oranı bence

evet ideal ölçü bu
    era da 3 değişik ebat kullanılmıştır,kapı içinde de bunu görebilirsiniz startlarda 175 tabanlı,team ve selectlerde 185/65/14 style donanımda ise 195/55/15
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

quote:

selam takım nasılsıınız

iyiyiz tıktıkçı sen den ne haber nerelerdesin,hadi tekaütler yatıyor sen neler yapıyorsun

iyidir ne olsun hastalığı attık biraz dinleneyim dedim dönerim yakında

dinlen bakalım

bu arada iyi geceler takım
  • quote:

Slm arkadaşlar. Benim araba 2008 accent era 1.6 select 47.000 km de. Yakında bakım yaptıracam araba 1 yıldır bende. Yağ, yağ filtresi, hava, polen filtresi falan değiştirecem. KAfama takılan bir şey var triger kayışını falan değiştirmem gerekir mi? Balataları da bir gösterecem değiştir derlerse değiştirmeyi düşünüyorum. Bir yandan da yazın arabamı satmayı düşünüyorum sizce trigeri değiştirmesem ne kadar süre daha idare edebilirim. Ben fazla km yapmıyorum yılda en fazla 10.000 km giderim. bunların dışında baktırmam gereken bir bakım var mı sizce.

Merhaba bende 2008 era aldım . 50.000 km de . geçenlerde sanayide bir ustaya bakıma götürdüm.

ÖN 2 BALATA (YAN SANAYİ ) 30
    BUJİ TAKIMI 20
    CASTROL 10-40 4LT YAО 60
    YAО FİLİTRESİ 10
    POLEN FİLİTRESİ 10
    HAVA FİLİTRESİ 5
    CAM SUYU 5

Sadece yukarıda yazılı parçalar değişti. Triger içinde 10.000 km daha yap öyle değiştiririz dedi usta ama açıkcası aklım kalmadı desem yalan olur.
    Ayrıca sağ ön amortisör den yağ akmıştı onuda değiştirmedik kaldı öylece. Açıkcası gittiğim ustayı beğenmedim. Trigerde halen aklımda . tercih senin.

Birde o gün unuttuğum bir husus var onu da sizlere soruyum. Vites küçültmekte zorlanıyorum. özellikle 2. ve 1. viteslere düşürürken çok zor geçiyor. Düşürmesem devir çok düşük oluyor? Forumda bir arkadaş era ların vitesinin "kemikli" olduğunu söylemişti. Sizde de böyle bir sorun var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vinsanityx -- 4 Şubat 2014; 10:20:00 >
  • -ottoman- kullanıcısına yanıt
    kemal1414 kullanıcısına yanıt
    ottoman diğer forumlardan gördüğüm kadarıyla sizle meslektaşmışız. Yardımlarınız için teşekkür ederim ama valla otosupermarket.com u aradım dizeller ve benzinliler için Era'da amörtisör farketmiyor dedi internette de araştırdım hiç öyle bir ibare yok malesef.. nereden bulabileceğimide bilmediğimden bu siteden alacağım.

1) Ayrıca ikinci el Eibach Pro-kit 3,5cm Spoy yay alacağım.20 ay kullanılmış olmasında bir sıkıntı yaratır mı? Bu Spor yay ve Monroe Amörtisör mükemmel uyum sağlıyormuş siz ne dersiniz?
    2) ottoman hocam ayrıca takoz demişsin. Bunları aldığımda takozuda alsam iyi olur mu?
    3)Bunları taktırırsam garanti ne durumda olur acaba onuda merak ediyorum

şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dumanyack -- 4 Şubat 2014; 14:50:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vinsanityx

quote:

Slm arkadaşlar. Benim araba 2008 accent era 1.6 select 47.000 km de. Yakında bakım yaptıracam araba 1 yıldır bende. Yağ, yağ filtresi, hava, polen filtresi falan değiştirecem. KAfama takılan bir şey var triger kayışını falan değiştirmem gerekir mi? Balataları da bir gösterecem değiştir derlerse değiştirmeyi düşünüyorum. Bir yandan da yazın arabamı satmayı düşünüyorum sizce trigeri değiştirmesem ne kadar süre daha idare edebilirim. Ben fazla km yapmıyorum yılda en fazla 10.000 km giderim. bunların dışında baktırmam gereken bir bakım var mı sizce.

Merhaba bende 2008 era aldım . 50.000 km de . geçenlerde sanayide bir ustaya bakıma götürdüm.

ÖN 2 BALATA (YAN SANAYİ ) 30
    BUJİ TAKIMI 20
    CASTROL 10-40 4LT YAО 60
    YAО FİLİTRESİ 10
    POLEN FİLİTRESİ 10
    HAVA FİLİTRESİ 5
    CAM SUYU 5

Sadece yukarıda yazılı parçalar değişti. Triger içinde 10.000 km daha yap öyle değiştiririz dedi usta ama açıkcası aklım kalmadı desem yalan olur.
    Ayrıca sağ ön amortisör den yağ akmıştı onuda değiştirmedik kaldı öylece. Açıkcası gittiğim ustayı beğenmedim. Trigerde halen aklımda . tercih senin.

Birde o gün unuttuğum bir husus var onu da sizlere soruyum. Vites küçültmekte zorlanıyorum. özellikle 2. ve 1. viteslere düşürürken çok zor geçiyor. Düşürmesem devir çok düşük oluyor? Forumda bir arkadaş era ların vitesinin "kemikli" olduğunu söylemişti. Sizde de böyle bir sorun var mı?

aracınız hayırlı olsun,aktif olmanız temennisiyle aramıza hoş geldiniz

iyi bir usta bulmak çok önemli,yağınızı mutlaka değiştirin derim usta ucuza kaçmış ve çok kalın bir yağ koymuş,ideali 5/30 dur,çok km yapmış lpg li araçlara gerekiyorsa bu yağ konur.
    Vites konusu doğrudur eranın vitesi kemikli bir yapıya sahiptir,yanlış hatırlamıyorsam 20 ve üzeri hızlarda vitesi 1.almamanız için şanzıman koruma tedbiri vardır.
    bu arada iyi günler takım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -ottoman- -- 4 Şubat 2014; 16:47:19 >
  • quote:

ottoman diğer forumlardan gördüğüm kadarıyla sizle meslektaşmışız. Yardımlarınız için teşekkür ederim ama valla otosupermarket.com u aradım dizeller ve benzinliler için Era'da amörtisör farketmiyor dedi internette de araştırdım hiç öyle bir ibare yok malesef.. nereden bulabileceğimide bilmediğimden bu siteden alacağım.

1) Ayrıca ikinci el Eibach Pro-kit 3,5cm Spoy yay alacağım.20 ay kullanılmış olmasında bir sıkıntı yaratır mı? Bu Spor yay ve Monroe Amörtisör mükemmel uyum sağlıyormuş siz ne dersiniz?
    2) ottoman hocam ayrıca takoz demişsin. Bunları aldığımda takozuda alsam iyi olur mu?

Doğrudur üstadım ben öğretmenim,takımımızda bir çok öğretmen arkadaşımızın yanında takaütlerimiz de vardır

amortisör konusunda herkes elindekini satmak ister bunu unutmayın,servisi arayıp bir sorun derim,onlarda aynısını diyorlarsa ben daha konuşmam

1.sorunuz hakkında inanın bir fikrim yok,boş yere kafanızı karıştırmak istemem
    2.amortisör takozları ayrı olarak satılır kutudan çıkmaz,mutlaka değiştirin faydasını görürsünüz
    3.garantiye hiç bir şey olmaz serviste ki süper ustalar anlamaz bile,bir de garantide sıkıntı oluyorsa garantiden değişsin o zaman beyler.
  • vinsanityx kullanıcısına yanıt
    benim araç dizel 2 den 1 e geçerken zor geçiyor şöyle söylim durma noktasına gelirken araç geçiyo anca 1inci vitese 2 viteste sorun yok gerçi dizeller torklu 2 dede kendi kendine gidiyor otomatik gibi kullan stop etmiyor
  • Meraba arkadaşlar bende yeni kaıtlmıs bulunuyorum aranıza . 2010 model era start aldık alalı daha 1 gün oldu babam çok yaktıgından bahsediyor 84 Km de acaba herhangi bi filtre den yada baskı balatandan dolayı mıdır. Uzun süredir de araç yoktu onun eksikliği mi bilemedim çekişten ikimizde memnunuz ama harika bi tork var arabada .. Teşşekurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Django01

Meraba arkadaşlar bende yeni kaıtlmıs bulunuyorum aranıza . 2010 model era start aldık alalı daha 1 gün oldu babam çok yaktıgından bahsediyor 84 Km de acaba herhangi bi filtre den yada baskı balatandan dolayı mıdır. Uzun süredir de araç yoktu onun eksikliği mi bilemedim çekişten ikimizde memnunuz ama harika bi tork var arabada .. Teşşekurler

Aramıza hoşgeldiniz.Eranız hayırlı olsun.Allah kaza bela vermesin.
    Yalnız tam olarak ne yaktığını yazmamışsınız.84 km de ne kadar yaktı araç?Km kaçta?Lpg var mı
  • quote:

merhaba hocam bu arada bende öğretmenim:) Ben trigeri değiştirmeyi düşünüyorum ama fiyat araştırması yapacam yarın 200-300 civarı değiştirebilirsem değiştiririm daha fazla tutarsa değiştirmeyi düşünmüyorum sonuçta yazın satacam arabayı fiyatında bir değişiklik olmayacak. ben servise yağ değişimini sordum ne kaç koyuyorsunuz diye onlar 5w 40 koyuyorlarmış bende 5w 40 costrol edge aldım hepsiburada da indirim vardı 78 liraya aldım yarın değiştirecem nasipse. diğerleri çok tutmuyor zaten bakalım balatalar ne kadar tutacak hepsini değiştirince bende yazarım fiyatlarını.
  • İyi geceler takım.
    Öğretmenler birikmiş buraya, ne iş_?
    Hoş geldiniz meslektaşlar, dostlar.
  • quote:

bence bir özel servis yada usta ile görüştükten sonra karar verseniz iyi olur ,spor yaylar ne durumda bunu bilebilmemiz mümkün değil

amortisör takozu çok pahalı bir şey değil ve zaten ustanız değiştirilmesini tavsiye edecektir

birde nerede ikamet ediyorsunuz bilmiyorum ama artık hemen her yerde bu aracın yedek parçası bulunabiliyor ,fiyat farkı yok ise bulunduğunuz yerden almanız daha iyi olur diye düşünüyorum

garanti konusunda ise benim bildiğim değişen bölüm ile ilgili ileride problem çıkarsa servis olumlu bakmayacaktır ,hatta o bölümden etkilendiği anlaşılırsa diğer konularda da sıkıntı çıkartabilir

daha önce de dediğim gibi yay ile amortisör uyumu iyi ise çok faydası olur (tabi buna önce siz ve sonrasında tamircinin karar vermesi gerekiyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Django01

Meraba arkadaşlar bende yeni kaıtlmıs bulunuyorum aranıza . 2010 model era start aldık alalı daha 1 gün oldu babam çok yaktıgından bahsediyor 84 Km de acaba herhangi bi filtre den yada baskı balatandan dolayı mıdır. Uzun süredir de araç yoktu onun eksikliği mi bilemedim çekişten ikimizde memnunuz ama harika bi tork var arabada .. Teşşekurler

aracınız hayırlı olsun,aktif olmanız temennisiyle aramıza hoş geldiniz.Öncelikle araç motoru ne dizel benzin ve km de kaç lt yakıyor bunları belirtirseniz seviniriz.

Bu arada iyi günler takım
  • -ottoman- kullanıcısına yanıt
    Eyvallah başkan...
  • Önceki hafta yağ, yağ filtresi ve hava filtresini değiştirdim (130 TL), o esnada masa üzerinde aşağıdaki resimde bulunan cisim dikkatim çekti, ustaya sorduğumda koyu renk olan tam sentetik diğeri yani açık renk olan ise yarı sentetik yağ olduğunu söyledi, ters çevirdiği zaman tam sentetik yağın yarı sentetik yağa göre ortalama 5-6 saniye daha önce dibe indiğini gördüm. Bunun sebebinin ise tam sentetik yağın daha hızlı ve düzgün yağlama yapmasından kaynaklandığını söyledi, bende paylaşmak istedim bilgi olsun diye, aracıma mobil 5/30W yağ kullanıldı...

• 
Sayfa: önceki 18671868186918701871
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.