Şimdi Ara

<<<DH HYUNDAİ ERA TAKIMI>>> (1868. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.494
Cevap
95
Favori
1.681.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18661867186818691870
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: han68

selamun aleyküm arkadaşlar aranıza yeni katıldım 2009 era 1,5 crdı sahibiyim 2 yıldıroldu alalı.Edindiğim bilgileri burada paylaşmak isterim arabayla uğraşmayı severim heryerini kurcaladım desem yeridir .arkadaşım oto tamircisi her hafta sonu sanayide takılıyom yanında biyerleri temizliyoz aracın

a.s. aktif olmanız temennisiyle aramıza hoş geldiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beratyus

selam takım nasılsıınız

iyiyiz tıktıkçı sen den ne haber nerelerdesin,hadi tekaütler yatıyor sen neler yapıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: OsmanBeyDiyeceksin

Kazaya belaya icraya kurban vermezsek bizde bi 2012 var çok şükür.

aktif olmanız temennisiyle aramıza hoş geldiniz.
  • quote:

quote:

https://store.donanimhaber.com/94/ac/60/94ac602568b5bfce02db77017bd47bb5.jpg

bu da benim makine naçizane

maaşallah

manifold temizliğini ben de düşünüyorum benim arabada 115 bin km yi geçti,ama adam gibi yapabilecek bir yer bulmak lazım

bu arada iyi günler takım

• Slm arkadaşlar. Benim araba 2008 accent era 1.6 select 47.000 km de. Yakında bakım yaptıracam araba 1 yıldır bende. Yağ, yağ filtresi, hava, polen filtresi falan değiştirecem. KAfama takılan bir şey var triger kayışını falan değiştirmem gerekir mi? Balataları da bir gösterecem değiştir derlerse değiştirmeyi düşünüyorum. Bir yandan da yazın arabamı satmayı düşünüyorum sizce trigeri değiştirmesem ne kadar süre daha idare edebilirim. Ben fazla km yapmıyorum yılda en fazla 10.000 km giderim. bunların dışında baktırmam gereken bir bakım var mı sizce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadu5

Slm arkadaşlar. Benim araba 2008 accent era 1.6 select 47.000 km de. Yakında bakım yaptıracam araba 1 yıldır bende. Yağ, yağ filtresi, hava, polen filtresi falan değiştirecem. KAfama takılan bir şey var triger kayışını falan değiştirmem gerekir mi? Balataları da bir gösterecem değiştir derlerse değiştirmeyi düşünüyorum. Bir yandan da yazın arabamı satmayı düşünüyorum sizce trigeri değiştirmesem ne kadar süre daha idare edebilirim. Ben fazla km yapmıyorum yılda en fazla 10.000 km giderim. bunların dışında baktırmam gereken bir bakım var mı sizce.

Hocam benzinlilerde bakımlar 15 bin km de birdir.Sanırım 45 bin bakımını yaptıracaksınız.
    45 bin bakımında filtreleri değiştirin yağı değiştirin ama trigere dokunmayın.
    Çünkü servisin söylediğine göre triger kayışı 90 bin de değişir.Ben öyle biliyorum yanlışım varsa düzeltsin arkadaşlar.
    Balatalar önemli.Değişim gerekiyora değiştirin bencede.

• Merhaba arkadaşlar burada monroe taktıran bir üstadımız vardı sanırım memnundu. bende dördünü birden yenilemeye karar verdim.ön sağ ve arka sol patlak çıktı yine. Siz ne dersiniz bütün amörtisörleri değiştirmeye değer mi?
    Birde şuradan alsak iyimidir ne dersiniZ? Acil cevabınızı bekliyorum çünkü sipariş etmem lazım.

http://www.otosupermarket.com/ACCENT-ERA-2006-ve-Sonrasi,LA_653-2.html#labels=5371-2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dumanyack -- 3 Şubat 2014; 15:07:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Expo Gold 2009

quote:

Slm arkadaşlar. Benim araba 2008 accent era 1.6 select 47.000 km de. Yakında bakım yaptıracam araba 1 yıldır bende. Yağ, yağ filtresi, hava, polen filtresi falan değiştirecem. KAfama takılan bir şey var triger kayışını falan değiştirmem gerekir mi? Balataları da bir gösterecem değiştir derlerse değiştirmeyi düşünüyorum. Bir yandan da yazın arabamı satmayı düşünüyorum sizce trigeri değiştirmesem ne kadar süre daha idare edebilirim. Ben fazla km yapmıyorum yılda en fazla 10.000 km giderim. bunların dışında baktırmam gereken bir bakım var mı sizce.

Hocam benzinlilerde bakımlar 15 bin km de birdir.Sanırım 45 bin bakımını yaptıracaksınız.
    45 bin bakımında filtreleri değiştirin yağı değiştirin ama trigere dokunmayın.
    Çünkü servisin söylediğine göre triger kayışı 90 bin de değişir.Ben öyle biliyorum yanlışım varsa düzeltsin arkadaşlar.
    Balatalar önemli.Değişim gerekiyora değiştirin bencede.

Teşekkürler kardeş cvp verdiğin için. Normalde triger 90 binde değişiyor ama benim araba 6 yaşına geldi. 90bin yada 6 yaşında değiştirilmeli diye biliyorum o yüzden acaba değiştirmeye gerek var mı bilemedim. İnşaalah değiştirmeme gerek yoktur zaten dediğim gibi nasipse temmuz gibi değiştirmeyi düşünüyorum aracımı.

• Konudan konuya atlayacam ama aklımdayken sormak istedim koltuk kılıfı alacam da bir tane sizin memnun kaldığınız bir marka yada tavsiyeniz var mı acaba. Koltuk kılıflarım yırtılmaya başladı da benim. Birde zor bir ihtimal ama kılıflarda arka kotuk kol dayamayı kullanıma sunan bir kılıf var mı bilginiz var mı ben bir ara ankara da görmüştüm yapan bir şerket ama artık eralar için üretmiyorlarmış sanırı
    [simage][/simage]

• quote:

km dolmamış ama yaş itibariyle değişim yapılabilir,taktir size kalmış
  • quote:

Konudan konuya atlayacam ama aklımdayken sormak istedim koltuk kılıfı alacam da bir tane sizin memnun kaldığınız bir marka yada tavsiyeniz var mı acaba. Koltuk kılıflarım yırtılmaya başladı da benim. Birde zor bir ihtimal ama kılıflarda arka kotuk kol dayamayı kullanıma sunan bir kılıf var mı bilginiz var mı ben bir ara ankara da görmüştüm yapan bir şerket ama artık eralar için üretmiyorlarmış sanırı
    [simage][/simage]

fermuarlı yapıyorşar diye biliyorum,aldığınız yerin ayarlaması lazım

• Hayırlı akşamlar,kendime ait 2012 model AccentEra aracım bulunmakta.Buaraca maksimum hangi ebatlarda jant taktırabilrim araç taksi ve arabaya arkada 3 önde 2 olmak üzere maksimum 5 kişi binecek hayırlı akşamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dumanyack

Merhaba arkadaşlar burada monroe taktıran bir üstadımız vardı sanırım memnundu. bende dördünü birden yenilemeye karar verdim.ön sağ ve arka sol patlak çıktı yine. Siz ne dersiniz bütün amörtisörleri değiştirmeye değer mi?
    Birde şuradan alsak iyimidir ne dersiniZ? Acil cevabınızı bekliyorum çünkü sipariş etmem lazım.

http://www.otosupermarket.com/ACCENT-ERA-2006-ve-Sonrasi,LA_653-2.html#labels=5371-2

Linki inceledim,her ikisi de alınabilir,araç benzinliyse sıkıntı olmaz,ama dizellere bunlar uyar mı bilmiyorum,özellikle önlerin dizele uygun olması ve kutusunda dizel era veya verna ibaresinin olması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

quote:

Konudan konuya atlayacam ama aklımdayken sormak istedim koltuk kılıfı alacam da bir tane sizin memnun kaldığınız bir marka yada tavsiyeniz var mı acaba. Koltuk kılıflarım yırtılmaya başladı da benim. Birde zor bir ihtimal ama kılıflarda arka kotuk kol dayamayı kullanıma sunan bir kılıf var mı bilginiz var mı ben bir ara ankara da görmüştüm yapan bir şerket ama artık eralar için üretmiyorlarmış sanırı
    [simage][/simage]

Teşekkürler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

quote:

[simage][/simage]

Teşekkürler.

Rica ederim,inşallah istediğiniz gibi yaparlar.

• -ottoman- kullanıcısına yanıt
    Dizel yada benzinli diye farkediyormuymuş.. -otttoman bu konuda bilgim sıfır monroe amörtisör konusunda yardımcı olabilir misin? hangisini alabilirim. örneğin bu linktekiler benzinli araç için mi? öyle bir uyarı göremedim..
    http://www.otosupermarket.com/Hyundai-Accent-Era-Amortisor-Gazli-On-Sol-MONROE,PR-40016.html

Birde aracımın garantisi devam ediyor. Bu amörtisörler garanti dışıymış çok garip geldi garanti dışı kalması? Amörtisörler Gerçekten garanti dışımıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dumanyack -- 3 Şubat 2014; 19:25:47 >
  • quote:

[simage][/simage]

Hocam arka kolçak kullanılmadığı zaman geriye bagaja doğru mu itiliyor merakımı mazur görün.
    Anlayamadım da.

• -ottoman- kullanıcısına yanıt
    ben uzun süre kullanmak istediğim için aracı söküp temizlettim manifoltu, dedin gibi baştan savma yapmıcak biyere yaptırman lazım ince ince uğraş istiyo çünkü egr valfinide temizletmeni tavsiye ederim sökmesi basit 4 civataya bakıyo yerini öğrendim arada kendimde temizlicem balata spreyiyle TEMİZLİK İMANDANDIR atımızda temiz oolsun
  • Srgngrbzz S kullanıcısına yanıt
    195/55/15 eralara göre en ideal jant lastik oranı bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Expo Gold 2009

quote:

[simage][/simage]

Hocam arka kolçak kullanılmadığı zaman geriye bagaja doğru mu itiliyor merakımı mazur görün.
    Anlayamadım da.

Yok kardeş koltuğun içine giriyor bagajda herhangi bir kısmı görünmüyor. Benim koyduğum resimde kılıf kolçağın giriş yerini kapattığı için giren yeri göremiyorsun.

• 
Sayfa: önceki 18661867186818691870
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.