Şimdi Ara

<<<DH HYUNDAİ ERA TAKIMI>>> (1831. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
43.494
Cevap
95
Favori
1.681.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18291830183118321833
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

takım günaydın.
  • Ottoman evet aslında para verilip alınıyor ama benim pek hoşuma gitmiyor bu.Gerçi kullanılır da göze bakmasın istiyorum.
    Bu arada önceki aracım 37 plaka idi ne güzel sigortası 276 lira iken 34 plaka 476 lira.yaptırdım plaka değiştirmekle uğraşmayayım diye.50-100 lira fark edecek gerek yok.Trafik poliçesi 1 defaya mahsus 250 lira çekicili.
    Michelin lastiklerinde yol yardımı var demişti satan arkadaşımız ama evrak olmayınca sanırım pek manası yok onun.

quote:

Michelin yol yardım hizmetimiz araç ve lastik kazalarını kapsamaktadır. Bunun haricinde kalan araç arızalarında yol yardım hizmeti vermemekteyiz. Daha detaylı bilgi için Michelin yol yardım telefon numaramız
    alıntı.

Zaten arıza durumunda gelmiyorlarmış lastik harici.
    Bilgimiz olsun cümleten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rfssfr -- 29 Kasım 2013; 11:13:20 >
  • Ben 3-4 depo Türkpetrolleri'nden aldım mazotu, hem ucuz hem de indirim yapılıyordu, ancak mazot kendiliğinden azalıyor, ortalama 800 km gittiğim yolu 600 km de almaya başladım, shell, bp, petrol ofisi vs her tarafı denedim, en çok shell (WPower değil de ekonomik olanını) ile bizim ilçede ismi bile olmayan istasyondan aldığım mazottan memnun kaldım
  • İnşallah hocam forumda genel olarak aktifim.Takımdada sürekli güncel olurum.Takım baya cansız açıkçası.Aracımi sigortadan aldım hafif bir kazası var.Eve gidince resimlerini yüklerim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun aracınız üstat.
  • Arkadaşlar uzun zamandır. Araştırma yapıyordum kış lastiği için. Sonunda karar verdim michelin alpin a4 aldım. Aslında nokian da düşünüyordum ama bayinin elinde era için xl modeli varmış o da pahalıydı. Bende michelin bayisine gittim. 185/65/14 yerine 175/65/14 taksak sıkıntı olmaz dedi lastikçi. Arada 25 lira fark vardı. Kış lastiğinde sıkıntı olmatacağını ama mevsimlikte yol tutuşu etkileyeceğini söyledi. Kararı da bana bıraktı ben de175/65/14 taktırdım. Bakalım inşallah sıkıntı olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: snnsrcn

Arkadaşlar uzun zamandır. Araştırma yapıyordum kış lastiği için. Sonunda karar verdim michelin alpin a4 aldım. Aslında nokian da düşünüyordum ama bayinin elinde era için xl modeli varmış o da pahalıydı. Bende michelin bayisine gittim. 185/65/14 yerine 175/65/14 taksak sıkıntı olmaz dedi lastikçi. Arada 25 lira fark vardı. Kış lastiğinde sıkıntı olmatacağını ama mevsimlikte yol tutuşu etkileyeceğini söyledi. Kararı da bana bıraktı ben de175/65/14 taktırdım. Bakalım inşallah sıkıntı olmaz.

Keşke 185 alsaydın hatta 195 taban alsaydın esas kışın daha önemli yol tutuş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi akşamlar takım, keyifler iyi mi?
  • snnsrcn kullanıcısına yanıt
    sıkıntı olmaz kardeş iyi yapmışsın, asfalt zeminde yol tutuş için geniş olması daha iyi ama karda tutunma ve tırmanma için bir ölçü dar olması daha iyi tutunma sağlıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=c1-n0TV5y6w

videoda değiştirilen lastiklerin daha dar lastikler.
  • Diesel eralarda hem tork olarak daha güçlü kalkışlar kaçmalar yokuş vs. sürüş zevki açısından güzel(Performansa önem veriyorum çok kullanıcam dersen bu) . 1.6 evet motor büyük ama tork düşük klima fln açılınca çekişten çok düşüyor(haftasonu binicem performansta gözüm yok dersen bu) ve lpg benim kanımca hem tehlikeli hem kullanıisız aracın sacları pek saglam degil Allah korusun ne olur ne olmaz kapalı otopark sorunu motor ömrü vs bunları düşünerek biz dizel tercih ettik. Bazı arkadaşlar fikir almak istemişte onlara ithafen nacizane düşüncelerimi yazdım.
    Hayırlı pazarlar dilerim takım kış günlerinde kazasız belasız sürüşler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabansipsak

sıkıntı olmaz kardeş iyi yapmışsın, asfalt zeminde yol tutuş için geniş olması daha iyi ama karda tutunma ve tırmanma için bir ölçü dar olması daha iyi tutunma sağlıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=c1-n0TV5y6w

videoda değiştirilen lastiklerin daha dar lastikler.

Lastikçi de aynısını söyledi. Bi kar yağsın deneyimleri burada paylaşırım. Ama sıkıntı olacağını zannetmiyorum senin de dediğin gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,
    Takım olarak size bi konu da danışmak istiyorum. Era almak istiyorum, kullanıcılardan da yorumlarını aldım, dinledim. Taksici arkadaşım var ona da sordum o da olumlu cevaplar verdi. Ancak 2 olumsuz durumu farklı kişilerden duydum.
    1- Eps sistemi anlık olarak direksiyonu kitliyormuş. Hemde hareket halindeyken, hatta bu durum yüzünden kaza yapan dahi olmuştu forumda.
    2- Abs olsa dahi tekerlerin kızaklama yapması.
    Bu iki durumun aslı astarı nedir, varsa hangi modellerden sonra iyileştirme yapıldı.
    Yardımcı olursanız sevinirim, cevaplarınız olumlu olursa bende aranıza katılacağım gibi gözüküyor.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi    + -- 26 Temmuz 2015; 1:49:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marlbora .

Merhabalar,
    Takım olarak size bi konu da danışmak istiyorum. Era almak istiyorum, kullanıcılardan da yorumlarını aldım, dinledim. Taksici arkadaşım var ona da sordum o da olumlu cevaplar verdi. Ancak 2 olumsuz durumu farklı kişilerden duydum.
    1- Eps sistemi anlık olarak direksiyonu kitliyormuş. Hemde hareket halindeyken, hatta bu durum yüzünden kaza yapan dahi olmuştu forumda.
    2- Abs olsa dahi tekerlerin kızaklama yapması.
    Bu iki durumun aslı astarı nedir, varsa hangi modellerden sonra iyileştirme yapıldı.
    Yardımcı olursanız sevinirim, cevaplarınız olumlu olursa bende aranıza katılacağım gibi gözüküyor.

yanlış bilmiyorsam eps hatası 2008 öncesi araçlarda olmuş

abs olayına bende bir anlam veremiyorum , 2 yıldır araç da daha abs nin girdiğini görmedim :)

gerçi tamirci ,abi daha iyi inşallah hiç lazım olmaz dedi ama bilemiyorum

benim araç kullanım tarzıma göre hemen hemen hiç kazıklatma yapmam ve benim lastiklerim ve fren balataları normal şartlardan değişmez , ancak sertleşme , vasfını yitirme şeklinde olunca mecburen değiştiririm :) ,belkide bu yüzden abs nin devreye girişini hiç görmemiş olabilirim

ama yıllar önce megan da denemek için frene biraz fazla dokunduğumda abs nin devreye girişini hissetmiştim ,bu arabada deneme amaçlı biraz sert fren yapıyorum ama olmuyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı:    +

Merhabalar minik bir sorum olacak.
    Kesin, net olmamakla beraber yılbaşından sonra Era sahibi olma ihtimalim var.
    Ön ve arka kol dayama, gözlük saklama gibi detayların bulunduğu araçlarda (sanırım bunların ilk boy gösterdiği donanım 2007 Select oluyor) arka kol dayanağı açıldıktan sonra bagaj erişimi mümkün mü?
    Aracın bagajına ait fotoğraflara göre mümkün değil ancak yine de bir danışmak istedim.
    Bir de arka koltukların katlanma olanağı var mıdır?
    Çok teşekkürler, keyifli sürüşler.

bildiğim kadarıyla 1.4 select lerin hepsinde o dedikleriniz var asıl eksiltilenler başta hava yastıkları vs.

arka kol dayanağı açıldığında bagaja erişim yok , ancak arka koltuklar yatınca bagaj erişimi oluyor

birde bu era nın o kadar çok çeşidi var ki insan şaşırıyor , bazı modellere bakıyoruz klima manuel ama adam select diyor (büyük ihtimal o da select olduğunu zannediyor olabilir)

ayrıca bazı sitelerde donanım hakkında bilgiler bulunabiliyor ,misal ;

http://www.otolansman.com/hyundai-hyundai-accent-era-14-select/detay/37

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

Orijinalden alıntı:    +

Merhabalar minik bir sorum olacak.
    Kesin, net olmamakla beraber yılbaşından sonra Era sahibi olma ihtimalim var.
    Ön ve arka kol dayama, gözlük saklama gibi detayların bulunduğu araçlarda (sanırım bunların ilk boy gösterdiği donanım 2007 Select oluyor) arka kol dayanağı açıldıktan sonra bagaj erişimi mümkün mü?
    Aracın bagajına ait fotoğraflara göre mümkün değil ancak yine de bir danışmak istedim.
    Bir de arka koltukların katlanma olanağı var mıdır?
    Çok teşekkürler, keyifli sürüşler.

bildiğim kadarıyla 1.4 select lerin hepsinde o dedikleriniz var asıl eksiltilenler başta hava yastıkları vs.

arka kol dayanağı açıldığında bagaja erişim yok , ancak arka koltuklar yatınca bagaj erişimi oluyor

birde bu era nın o kadar çok çeşidi var ki insan şaşırıyor , bazı modellere bakıyoruz klima manuel ama adam select diyor (büyük ihtimal o da select olduğunu zannediyor olabilir)

ayrıca bazı sitelerde donanım hakkında bilgiler bulunabiliyor ,misal ;

http://www.otolansman.com/hyundai-hyundai-accent-era-14-select/detay/37

Alıntıları Göster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi    + -- 26 Temmuz 2015; 1:48:36 >

• Günaydın herkese,
    Lastikler çok önemli.İnanın bir önceki aracımda ne olduğu belirsiz lastikler vardı ve abs olur olmaz yerde devreye giriyordu.Aracın tutunması iyi değildi.Ne zaman anladım bunu şimdi ki araçta.Araba kızaklamaya gerek kalmadan ve abs devreye girmeden duruyor.Michelin lastikler evet.Arada ciddi fark var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rfssfr

Ottoman evet aslında para verilip alınıyor ama benim pek hoşuma gitmiyor bu.Gerçi kullanılır da göze bakmasın istiyorum.
    Bu arada önceki aracım 37 plaka idi ne güzel sigortası 276 lira iken 34 plaka 476 lira.yaptırdım plaka değiştirmekle uğraşmayayım diye.50-100 lira fark edecek gerek yok.Trafik poliçesi 1 defaya mahsus 250 lira çekicili.
    Michelin lastiklerinde yol yardımı var demişti satan arkadaşımız ama evrak olmayınca sanırım pek manası yok onun.

quote:

Michelin yol yardım hizmetimiz araç ve lastik kazalarını kapsamaktadır. Bunun haricinde kalan araç arızalarında yol yardım hizmeti vermemekteyiz. Daha detaylı bilgi için Michelin yol yardım telefon numaramız
    alıntı.

Zaten arıza durumunda gelmiyorlarmış lastik harici.
    Bilgimiz olsun cümleten.

tabi ki takdir sizin,

Bu arada iyi günler takım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huer G'oone

İnşallah hocam forumda genel olarak aktifim.Takımdada sürekli güncel olurum.Takım baya cansız açıkçası.Aracımi sigortadan aldım hafif bir kazası var.Eve gidince resimlerini yüklerim.

Takım genelde canlıydı ama bu aralar işi boşladılar,tıklama olsa hemen gelirler belki
  • quote:

Orijinalden alıntı: snnsrcn

Arkadaşlar uzun zamandır. Araştırma yapıyordum kış lastiği için. Sonunda karar verdim michelin alpin a4 aldım. Aslında nokian da düşünüyordum ama bayinin elinde era için xl modeli varmış o da pahalıydı. Bende michelin bayisine gittim. 185/65/14 yerine 175/65/14 taksak sıkıntı olmaz dedi lastikçi. Arada 25 lira fark vardı. Kış lastiğinde sıkıntı olmatacağını ama mevsimlikte yol tutuşu etkileyeceğini söyledi. Kararı da bana bıraktı ben de175/65/14 taktırdım. Bakalım inşallah sıkıntı olmaz.

Hiç bir sıkıntı olmaz,kış lastiğinde genel de uzmanlar dar taban önerirler ki lastik yere tam bassın diye

Ben de cumartesi taktırdım bakalım, kışa artık hazırız.
  • 
Sayfa: önceki 18291830183118321833
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.