Şimdi Ara

<<<DH HYUNDAİ ERA TAKIMI>>> (1725. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
43.494
Cevap
95
Favori
1.681.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17231724172517261727
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Passenger

quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

Arkadaşlar, pazartesi günü aracıma Sonax'tan iki numara cam filmi çektiriyorum kısmetse. Kampanya başlatmışlar, büyük indirimler var.
    Peşin 159 TL, KK Peşin 190 TL'ye çekiyorlar. Kapılar filan sökülmüyor zaten Sonax'ta. Malumunuz, bizim buralar iyice sıcak olmaya başladı.
    Aracın içerisine güneş fazla etki etmez, bu sayede klimadan tasarruf sağlanıyor. Aracın içerisinde eşim, ailem rahatça seyahat edebiliyor; tabi ki beyaz kaplana da güzel yakışacaktır. İşin açıkçası Sonax gibi yerler 300 TL'den aşağı yapmıyorlardı. %50 kampanya olunca yaptırayım dedim. Şans işi, buralarda cam filmi çevirmesi pek olmuyor. 3 senedir gezen arkadaşlar var. Yakalanırsak da el mahkum söktüreceğiz ama yaptırıyorum kafaya koydum arkadaşlar. Fotoları paylaşırım inşallah.

hocam çok yakışacağı kesin de ceza durumu can sıkıcı

üstelik sökerken bile bir sürü uğraşı gerekiyormuş ama siz bunları zaten biliyorsunuz ,ben yine de bir hatırlatayım dedim

Okulda üç arkadaş da cam filmli gidip geliyorlar. Bende heves var, ceza muhabbetine yaptıramıyorum. Adamlara üç yıldır çevirme filan gelmedi, bakarım çevirme varsa, 4 camı da aşağı çekerim, buralar yaz kış sıcak olur biter napayım.

ya hocam bazıları çok ballı oluyor eğer benim gibi kısmetsiz iseniz kesin sizi yakalarlar

ayrıca bildiğim kadarıyla ön cam dışında ceza verilmiyor ,gerçi kısmetsizseniz ona bile ceza yazarlarsa şaşmayın

ben hiç yanaşmıyorum çünkü adım gibi biliyorum daha ilk gün yakalayıp ceza keserler

• quote:

ya hocam bazıları çok ballı oluyor eğer benim gibi kısmetsiz iseniz kesin sizi yakalarlar

ayrıca bildiğim kadarıyla ön cam dışında ceza verilmiyor ,gerçi kısmetsizseniz ona bile ceza yazarlarsa şaşmayın

ben hiç yanaşmıyorum çünkü adım gibi biliyorum daha ilk gün yakalayıp ceza keserler

Ön cam yapılmayacak zaten. Verdiğim fiyatlar ön cam hariç fiyatlar. Bakalım işte, Kemal abi kafaya koyduk ya, biliyorsun yaptıracağız illa ki... Pazartesi dersim az, okul çıkışı gideyim diyorum. Konuştuk zaten, Pazartesi 13:00 gibi gelirim dedim. Bekliyoruz dediler. Bakacağız.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar, pazartesi günü aracıma Sonax'tan iki numara cam filmi çektiriyorum kısmetse. Kampanya başlatmışlar, büyük indirimler var.
    Peşin 159 TL, KK Peşin 190 TL'ye çekiyorlar. Kapılar filan sökülmüyor zaten Sonax'ta. Malumunuz, bizim buralar iyice sıcak olmaya başladı.
    Aracın içerisine güneş fazla etki etmez, bu sayede klimadan tasarruf sağlanıyor. Aracın içerisinde eşim, ailem rahatça seyahat edebiliyor; tabi ki beyaz kaplana da güzel yakışacaktır. İşin açıkçası Sonax gibi yerler 300 TL'den aşağı yapmıyorlardı. %50 kampanya olunca yaptırayım dedim. Şans işi, buralarda cam filmi çevirmesi pek olmuyor. 3 senedir gezen arkadaşlar var. Yakalanırsak da el mahkum söktüreceğiz ama yaptırıyorum kafaya koydum arkadaşlar. Fotoları paylaşırım inşallah.

hocam çok yakışacağı kesin de ceza durumu can sıkıcı

üstelik sökerken bile bir sürü uğraşı gerekiyormuş ama siz bunları zaten biliyorsunuz ,ben yine de bir hatırlatayım dedim

Okulda üç arkadaş da cam filmli gidip geliyorlar. Bende heves var, ceza muhabbetine yaptıramıyorum. Adamlara üç yıldır çevirme filan gelmedi, bakarım çevirme varsa, 4 camı da aşağı çekerim, buralar yaz kış sıcak olur biter napayım.

evvelsi gün ziebarta telefon ettim 599 tl dediler, servisin yanında varmış ona sordum 700 tl dedi, len dedim sana 700 tl vereceğime gider renkli cam taktırırım.
    aslında baumaaxx ta metre ile fil satıyorlar yapması çok basit iki kişi olsam kesin yaparım, camsil ve saç kurutma olduktan sonra birde gölge bir yer filmi yapamayacak bir şey değil.

• en kaliteli filmin maliyeti 50 tl yi geçmez ama bizim esnafımız kazıklamayı pek sever.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

en kaliteli filmin maliyeti 50 tl yi geçmez ama bizim esnafımız kazıklamayı pek sever.

Ziebart, LLumar, 3M gibi firmalar işi çok abartıyorlar Hüseyin ağabey. Her önüne gelen yere de yaptırılmaz. Sonax, TR'de bilinen büyük firmalardan.
    En azından her halükarda her zaman muhatap bulabiliyorsun. İndirimi de görünce, dedim heveslenip duruyoruz, sonra aynı filmi 300 liraya yaptırmaya kalkmayalım diye karar verdim.
  • Eskişehirde sonax yok şimdi nete baktım bayisi yok görünüyor. bende yaptırmak istiyorum ama yan camları en açık renk yaptıracağım arka cam ise çok az renkli olabilir, yoksa insan kör gibi oluyor bilhassa akşam hava kararınca iyice körleştiriyor. daha önce lada ya yapmıştım kendim şahine de yaptım mutlaka açık renk olmalı. hem trafik tede kimse bir ceza yazamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

Eskişehirde sonax yok şimdi nete baktım bayisi yok görünüyor. bende yaptırmak istiyorum ama yan camları en açık renk yaptıracağım arka cam ise çok az renkli olabilir, yoksa insan kör gibi oluyor bilhassa akşam hava kararınca iyice körleştiriyor. daha önce lada ya yapmıştım kendim şahine de yaptım mutlaka açık renk olmalı. hem trafik tede kimse bir ceza yazamaz.

Evet, ben de baktım Eskişehir gibi bir şehirde nasıl bayilik açmamışlar hayret... Niğde, Ordu, Karabük gibi küçük yerleşim yerlerinde var, Eskişehir yok.
  • eski bir era kullanıcısı olarak tüm arkadaşlara selamlar..
  • Polis insanlara zülüm yapıyor. Türkiye ayaklandı, Türk medyası uyuyor!
    Burada demokrasi yok!
    Burada faşizm var.
    Binlerce gaz bombası atıldı.
    İnsanlar nefes alamıyor.
    Ülkemizin haberlerini öğrenemiyoruz.
    Buna izin verilmiyor.
    Telefon bağlantıları ve internet kesiliyor. Bir yanda faşist hükümet var. Bir yanda ise Atatürk’ün evlatları.

Türkiye isyanda!

Her Yer Taksim Her Yer Direniş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Ön cam yapılmayacak zaten. Verdiğim fiyatlar ön cam hariç fiyatlar. Bakalım işte, Kemal abi kafaya koyduk ya, biliyorsun yaptıracağız illa ki... Pazartesi dersim az, okul çıkışı gideyim diyorum. Konuştuk zaten, Pazartesi 13:00 gibi gelirim dedim. Bekliyoruz dediler. Bakacağız.

hayırlısı olsun hocam :)

aslında bu işe bir standart getirip serbest bırakmak gerekiyor ama hökümetin paraya ihtiyacı olunca yapanlara seslenmiyor ama yaptıranlara ceza kesiyor

madem yasak niye satışına izin veriyorsunuz diye sorsan,biz yasaklayamayız siz kullanmayın diyecektir (her zaman ki kaçak sözlerle)

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker_3792

eski bir era kullanıcısı olarak tüm arkadaşlara selamlar..

aleykümselam

kimisi satıp başka araç alıyor ama başkaları satın alıp bize katılıyor ,yani kan kaybımız yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

Polis insanlara zülüm yapıyor. Türkiye ayaklandı, Türk medyası uyuyor!
    Burada demokrasi yok!
    Burada faşizm var.
    Binlerce gaz bombası atıldı.
    İnsanlar nefes alamıyor.
    Ülkemizin haberlerini öğrenemiyoruz.
    Buna izin verilmiyor.
    Telefon bağlantıları ve internet kesiliyor. Bir yanda faşist hükümet var. Bir yanda ise Atatürk’ün evlatları.

Türkiye isyanda!

Her Yer Taksim Her Yer Direniş

yandaş medyadan habercilik beklemeyelim. sabah gazetesi ve yayın grubu tamamen hükümet yanlısı haber çıkarıyor
  •  <<<DH HYUNDAİ ERA TAKIMI>>>
  • Öncelikle cam filminiz hayırlı olsun. Bence o para verilmez.çünkü 200 tl çok para verilmez.çok kaliteli cam filminede gerek yok.polis cevirse verdigin para zoruna gider.20 tl filmin rulosu .geri kalan el emegi... Bu kadar.sokulsede acimasiz.sadece arka camda fon makinesine ihtiyaç var bence boş zamanda çok rahat yapılabilir.

Herkese iyi aksamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşla, aranıza yeni katıldım. Yaklaşık 10 gün önce 2009 model 1.5 CRDİ era select aldım. Donanım ve performans olarak hep almak istediğim bir araçtı. 45 bin km bakımını 47 bin km'de yetkili servisinde yaptırdım. Lastikleri yeni değiştirdim. 195/55/R15. Size bir kaç sorum olacaktı.
    İlk kez diesel araç kullanıyorum.
    1. Aracı en uygun kullanma devir aralığı ne olmalıdır (Vites değiştirince üst vitese atınca araç titreme yapıyor, 2500 devir/dk ya gelince vites değiştiriyorum, üst vitese geçince devir saati 1600-1700 aralığına düşüyor araç toparlamayor gibi hissettim).
    2. 1.5 CRDİ turboyu kaçınce devirde açıyor,
    3. Bazı sitelerde ayda bir kez 4.000 devir/dk da aracı 10-15 dk kullanın, bu şekilde birikmiş kurumu araç atar diyor.
    Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim, işlerinizde kolaylıklar dilerim.
  • İyi günler takımm
  • takım günaydın
  • İyi günler iyi haftalar takım
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogan081

Merhaba arkadaşla, aranıza yeni katıldım. Yaklaşık 10 gün önce 2009 model 1.5 CRDİ era select aldım. Donanım ve performans olarak hep almak istediğim bir araçtı. 45 bin km bakımını 47 bin km'de yetkili servisinde yaptırdım. Lastikleri yeni değiştirdim. 195/55/R15. Size bir kaç sorum olacaktı.
    İlk kez diesel araç kullanıyorum.
    1. Aracı en uygun kullanma devir aralığı ne olmalıdır (Vites değiştirince üst vitese atınca araç titreme yapıyor, 2500 devir/dk ya gelince vites değiştiriyorum, üst vitese geçince devir saati 1600-1700 aralığına düşüyor araç toparlamayor gibi hissettim).
    2. 1.5 CRDİ turboyu kaçınce devirde açıyor,
    3. Bazı sitelerde ayda bir kez 4.000 devir/dk da aracı 10-15 dk kullanın, bu şekilde birikmiş kurumu araç atar diyor.
    Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim, işlerinizde kolaylıklar dilerim.

hayırlı olsun

dizel araç ve 45 binde bulmanız çok şaşırtıcı ,genelde km.leri çok yüksek oluyordu

ben dizel kullanmadım ama bildiğim kadarıyla 2000 devirlerde vites değişimi uygun olduğunu biliyorum ,belki de yüksek devirde vites değişimi yaptığınız için öyle bir his oluşturuyor olabilir ,benzinlilerde de 3500 üstü bir devirde vites değişimi yaptığımızda biraz titreşim hissedebiliyoruz ama 3000 devirde değişim yaparsak sarsıntı hissi çok azalıyor

diğer husus araç toplamıyor gibi demişsiniz ama toplayabilmesi için gaza basmaya devam etmek gerekiyor eğer vites değiştirme sonrası gaz verme işini geciktirirseniz araç bayılma yapar bu durum tüm araçlarda geçerlidir

tabi daha kesin bilgiyi ottoman hocam verecektir , o hem çok uzun süredir bu arabayı kullanıyor hemde onun araç dizel olduğundan çok daha iyi değerlendirecektir

• Arkadaşlar bu gün 2010 era team aldım fakat teyp hiç kapanmıyor direksiyondaki kontrol de hiç bir tepki vermiyor düğmelerde tepki yok nedeni ne olabilir??
  • 
Sayfa: önceki 17231724172517261727
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.