Şimdi Ara

DH Harita Mühendisleri ve Teknikerleri Odası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
427
Cevap
8
Favori
29.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 124
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 102
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 gün 19 saat 42 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 42
  • Favoriye Eklediklerim 8
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • ettunc (102 mesaj) yukselktu (16 mesaj) ezgi0607 (15 mesaj) EndlessPowerr (14 mesaj) BatuwesT (12 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (171 mesaj) Mobil (61 mesaj) Tablet (4 mesaj) Mini (4 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> DH Harita Mühendisleri ve Teknikerleri Odası
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    206 Mesaj
    abi bende ktü 1.sınıftayım gözümü korkuttun ya:S gerçe celalettin hocayı gördüm oda saolsun yetti şimdiden...
    |
    |
  • Teğmen
    126 Mesaj
    celalettin'den sonra kemal şen, ahmet kaya, ertan gökalp sırası ile gidecek işte
    |
    |
  • Çavuş
    65 Mesaj
    selamlar, bende selçuk harita 2. sınıfım. sizce harita mühendisliğinden sonra 2. bölüm olarak ne okumalıyım. sayısal sözel farketmez, bitirdikten sonra birşey daha okumak istiyorum(2. öğretim olucak tabi), önerilerinizi bekliyorum. teşekkürler.
  • Teğmen
    126 Mesaj
    harita mühendisliği dışında, ilgilendiğin ve çalışacağın alana göre değişiklik gösterir. en yaygın olarak inşaat mühendisliği okunuyor. bunun yanın işletme, kamu yönetimi (işin yöneticilik tarafı ile ilgilenilecekse), şehir bölge planlama başlıca olabilecek yerler.
    |
    |
  • Binbaşı
    1354 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Konu KTÜ Harita konusuna dönmüş.
    |
    |
  • Teğmen
    126 Mesaj
    daha geniş katılım bekleniyor
    |
    |
  • Çavuş
    89 Mesaj
    yıldızda ilk dönem bitti ikinci döneme geçeceğiz artık. açıkçası arkadaşın dediği gibi yıldıza gidin orası kolay gibi hayallerle sakın yıldıza gelmeyin en azından birinci sınıf için böyle. çana bütün mühendislikler giriyor. yani 1. sınıfta 1 ders hariç o da "ölçme bilgisi" bütün mühendisllikler ile aynı çandayız. ben şükür bütün dersleri geçtm ama gerçekten sağlam çalıştım. sınıfta türkçe ile tarih hariç bütün derslerden çakan onlarca kişi tanıyorum. sınavdan birkaç gün önce çalışmaya başlarsanız bütün derslerden kalırsınız. bütün derslere girmek ve dersi iyi takp etmek lazım. yıldız kolay falan değil çalışmayana bunu da bilin
  • Binbaşı
    1354 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: EndlessPowerr

yıldızda ilk dönem bitti ikinci döneme geçeceğiz artık. açıkçası arkadaşın dediği gibi yıldıza gidin orası kolay gibi hayallerle sakın yıldıza gelmeyin en azından birinci sınıf için böyle. çana bütün mühendislikler giriyor. yani 1. sınıfta 1 ders hariç o da "ölçme bilgisi" bütün mühendisllikler ile aynı çandayız. ben şükür bütün dersleri geçtm ama gerçekten sağlam çalıştım. sınıfta türkçe ile tarih hariç bütün derslerden çakan onlarca kişi tanıyorum. sınavdan birkaç gün önce çalışmaya başlarsanız bütün derslerden kalırsınız. bütün derslere girmek ve dersi iyi takp etmek lazım. yıldız kolay falan değil çalışmayana bunu da bilin

İşte millete çan eğrisi varsa herkes geçer gibi geliyor. Çan eğrisi örneğin geçme notu normalde 50 ise sen 40-45 arasında kaldıysan işe yarar doğrudur ama A, A- gibi notları getirmek ve ortalama yapmak da zordur. Zor yani ben KTÜ'yü de biliyorum az-çok.

Yıldız'da dosya (rapor) hazırlamaya da çok daha fazla önem veriliyor ve istedikleri gibi dosya hazırlamak çok zahmet isteyen bir iş.

Yıldız'ın servis derslerinden bahsetmiyorum bile Özellikle Matematik bölümü harika (!) işler çıkarır...
    |
    |

• Binbaşı
    1354 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: bluewaffle

selamlar, bende selçuk harita 2. sınıfım. sizce harita mühendisliğinden sonra 2. bölüm olarak ne okumalıyım. sayısal sözel farketmez, bitirdikten sonra birşey daha okumak istiyorum(2. öğretim olucak tabi), önerilerinizi bekliyorum. teşekkürler.

- İnşaat Mühendisliği
    - Şehir Bölge Planlama

Ama bunlar hem çalışırım hem okurum denilecek bölümler değiller. Doğru düzgün ders çalışma zamanı bulamazsan zorlar bayağı...
    |
    |
  • Binbaşı
    1354 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Güncel...
    |
    |
  • Çavuş
    89 Mesaj
    bir sene su gibi geçti gitti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1354 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    14 Haziran'da sınavlarım bitti. 18 Haziran'da staja başladım. Bitmiyor bu sene...
    Seneye daha da vahim. 3 hafta arazi çalışması + 6 hafta büro stajı
    |
    |
  • Binbaşı
    1354 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Sınav sonuçları açıklandı. Tercih dönemi geldi... Harita yazacak arkadaşlara yardımcı olabiliriz buradan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettunc -- 20 Temmuz 2012; 20:41:37 >
  • Binbaşı
    1753 Mesaj
    Selçuk Üni.sinde okuyanlar bilgi verebilir mi eğitim , hazırlık , yurt vs.
    |
    |
  • Binbaşı
    1753 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 377

Sınav sonuçları açıklandı. Tercih dönemi geldi yine... Harita yazacak arkadaşlara yardımcı olabiliriz buradan.

Yatay geçiş hakkında bilgi verebilirmisin özellikle YTÜye sanırım sen KTÜden Ytüye geçmiştin.

Zor oldu mu ortalama vs. 1. sınıfta yapabilirmiyiz bunu?

Sadece ortalama yüksekse yeterli mi yoksa taban puan falan isteniyo mu?
  • Onbaşı
    25 Mesaj
    ben itü geomatik yazmayı düşünüyorum önerir misiniz nedir ne değildir?
    |
    |
  • Binbaşı
    1354 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: :NeFeS:

quote:

Sınav sonuçları açıklandı. Tercih dönemi geldi yine... Harita yazacak arkadaşlara yardımcı olabiliriz buradan.

Yatay geçiş hakkında bilgi verebilirmisin özellikle YTÜye sanırım sen KTÜden Ytüye geçmiştin.

Çalışırsan yapılır. 1. sınıfın sonunda yapabilirsin. (En az 2 dönem okuman gerekiyor.)

Taban puan isteniyor ama üniversiteden üniversiteye göre değişir. Yıldız için en az %10 aşağısı olacak. Yani örneğin girdiğin sene Yıldız'da Harita Müh. bölümü 400 ile kapattıysa senin puanın en az 360 olmak zorunda. Tabi bu Yıldız için geçerli. İTÜ direk taban puan şartı koymuş. Öyle olmasaydı şimdi İTÜ'deydim.

• Binbaşı
    1753 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

Çalışırsan yapılır. 1. sınıfın sonunda yapabilirsin. (En az 2 dönem okuman gerekiyor.)

Taban puan isteniyor ama üniversiteden üniversiteye göre değişir. Yıldız için en az %10 aşağısı olacak. Yani örneğin girdiğin sene Yıldız'da Harita Müh. bölümü 400 ile kapattıysa senin puanın en az 360 olmak zorunda. Tabi bu Yıldız için geçerli. İTÜ direk taban puan şartı koymuş. Öyle olmasaydı şimdi İTÜ'deydim.

Geçen sene 430 la almış benim puanım 350 yatay geçiş şansımda kalmadı kafam acayip karışık ya of internette puana gerek yok denilmişti sevindiydim kötü oldu benim için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoYk -- 20 Temmuz 2012; 18:05:19 >

• Onbaşı
    25 Mesaj
    itü geomatik hakkında hiç mi bilgisi olan yok?
    |
    |
  • Binbaşı
    1354 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

quote:

quote:

quote:

Geçen sene 430 la almış benim puanım 350 yatay geçiş şansımda kalmadı kafam acayip karışık ya of internette puana gerek yok denilmişti sevindiydim kötü oldu benim için...

Yıldız'da geçen sene yoktu bu sene çıkarmışlar. Her gün bir şey değişiyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettunc -- 20 Temmuz 2012; 20:40:33 >
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Masal Oku
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.