Şimdi Ara

♫ DH Gitaristler Fan Club ♫ [130+ Kişiyiz] (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
652
Cevap
10
Favori
25.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Chuck Schuldiner

quote:

Orijinalden alıntı: AsilBerk

4 yıldır elektrik gitar çalıyorum gitarım Ibanez jem7v-wh building the chruch,mr.crowley gibi şarkılarda birlikte oynaşıyoruz...

4 yıldır gitar çalıyorsun ve Mr.Crowley mi çalıyorsun? Ben virtüöz olacağım o zaman sanırım...

Arkadaşım en iyi çaldığım şarkıyı söylemedim sevdiğim şarkılardan bahsettim ki oynaşıyoruz dedim...

Eddie Van Halen - Eruption
    Malmsteen - Black Star
    Malmsteen - Far Beyond The Sun
    Steve Vai - Tender Surrender
    Joe Satriani - Summer Song
    John Petrucci - Damage Control
    John Petrucci - Jaws Of Life

Birini beğen bakalım arkadaşım si**k yarıştırmak niyetinde değilim ben burada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backy -- 10 Ağustos 2009; 22:01:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmettombak

quote:

quote:

Paranin gozu kor olsun JEM7V-WH ahh ahhh....

3 yıl bekledim o gitarı senin RG2550Z de hiç fena değil...

Senin gitarı Rg3620z ile karşılaştırma fırsatı buldun mu? Şu Super Wizard klaavyeleri merak ediyorum açıkçası. Bundan sonra ya o gitarı alırım ya da Jem.

Onu bende deneyemedim açıkçası Js1000,Js1200,PGM301...Birkaç Universe ve benimkinden başka birkaç Jem denedim 77brmr falanda...

Bunlar hakkında merak ettiğin birşey varsa sor tabi ama denemediğim bir gitar hakkında yorum yapıp insanları yanıltmak istemem o da kağıt üzerinde hiç fena değil gibi ama

• Selam, kulübe beni de ekleyin :) 8-9 yıldır çalıyorum. En başta 6 ay kadar kurs aldım. Sonrası kendime ait. Ankara'da üniversite yıllarında birkaç grupla çalıyordum. Youtube'da konser videolarımız mevcut. Şimdilerde uğraşmaya zaman yok.

Ekipman:

Ibanez RG 1570 gitar: Fiyat-performansı yüksek bir gitar.
    Hughes and Kettner Tube Factor: 2 kanallı, lambalı drive pedalı. Yüksek çıkışlı, bol basslı tonlar sağlıyor.
    Crybaby Classic: Vazgeçilmezim.
    Carl Martin Delayla XL: Herhalde dünya üzerindeki en iyi delay pedalıdır.
    Digitech Whammy + true-bypass mode pedal: Süper bir oyuncak.
    Planet Waves CT04: Kaliteli bir tuner.
    Behringer Ultra-G: Basit ama çok faydalı. Amfi ihtiyacımı bitirdi.

Ayrıca M-Audio Keystation 49E midi klavyem var.

Daha önce elimde olanlar: Fender Telecaster Nashville Deluxe, Fender Telecaster Standart, Peavey Classic 50 2x12, Fender Blues Junior, Boss OD-20, Boss CH-1, Boss OD-2, Digitech FX86(ilk pedalım), Ibanez TS-9, Ibanez TS-9 Keeley mode, Ibanez FL9, Craybaby 535Q, Crybaby 95Q, RAT Deucetone, Roland GR-20,... Elimdeki amfi ve gitarları genelde parasızlık yüzünden satmıştım ama uzun vadede daha iyilerini toparlamayı düşünüyorum.

• Hughes and Kettner Tube Factor'den biraz daha bahseder misin onu merak ediyorum bende bir tane getirtmeyi düşünüyordum bir aralar...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Paranin gozu kor olsun JEM7V-WH ahh ahhh....

3 yıl bekledim o gitarı senin RG2550Z de hiç fena değil...

Senin gitarı Rg3620z ile karşılaştırma fırsatı buldun mu? Şu Super Wizard klaavyeleri merak ediyorum açıkçası. Bundan sonra ya o gitarı alırım ya da Jem.

Onu bende deneyemedim açıkçası Js1000,Js1200,PGM301...Birkaç Universe ve benimkinden başka birkaç Jem denedim 77brmr falanda...

Bunlar hakkında merak ettiğin birşey varsa sor tabi ama denemediğim bir gitar hakkında yorum yapıp insanları yanıltmak istemem o da kağıt üzerinde hiç fena değil gibi ama

Bende daha once Js1200ca vardi maddi sikintilar yuzunden sattim. O yuzden Jsler hakkinda bilgim var. Simdi anca bu kadar toparlayabildim. Ileride bir Jem fena olmaz acikcasi. belki cosup universe de alabilirim ama Rg3620z lere de aklim kaymiyor degil acikcasi. Su 17 mm Super Wizard Sapi cok merak ediyorum. Js 22 perde herkesi kesmez. Chuck ta da 22 perde var fellik fellik takas bakiyor 24 perde ile. Pgm desen ondada sabit kopru var o da kisitliyor insani. Ha diyeceksin ki ''Paul Gilbert kopru ile Joe Satriani de 22 perde ile kisitlanmis da bugune kadar hayvan gibi muzik yapmislar, sen neyine guvenip bana yetmez diyorsun ?'' o zaman da sana sonuna kadar haklisin derim

• Ben Jsleride çok beğeniyorum fakat 22 perde olduğu için onu tercih etmedim...(alışkanlık mı desem)...PGM'de hoşlanmadığım şey sabit köprü olayıydı ama PGM'nin floydrose köprülü olanıda çıktı...(PGM30)
  • uPP...
  • Selam,
    Dediğim gibi 2 kanallı, lambalı drive pedalıdır. İlk kanal tona hafif drive ekliyor ve parlak dolgun bir ton sağlıyor. İkinci kanal tonu tam anlamıyla coşturuyor ve çok güçlü bir drive tonu sağlıyor. İkinci kanaldan elde edilen tonla çok iyi hard rock, nu-metal yapılır. Derinlikli, yüksek basslı drive tonu... Üzerinde 3 ayar var. İlki drive, drive seviyesini belirlemenizi sağlıyor. İkincisi output ile sesin çıkış seviyesini belirliyorsunuz. Bir de voicing diye ayar var. Bu düğme ile drive tonunu daha crunch veya daha metalik yapmak mümkün.

Aslında ton olarak çok fazla seçeneği yok. O belirgin dolgun drive tonundan başka alternatif ton alma şansını size tanımıyor. Sadece drive gücünü çeşitlendirmek mümkün. Dediğim gibi metal tonlarına daha uygun olsa da single manyetikli tele kasa gitarla çok sağlam Radiohead tonları da yakaladım. Ayrıca içindeki lambaya göre daha farklı tonlar elde edilebiliyormuş. Bir ara JJ/Tesla ve Sylvania tüp alıp blues tonlar elde etmeyi denicem bakalım.

Aletle ilgili link, ses örneği de var:

http://www.hughes-and-kettner.com/products.php?mode=user&id=12#

Aslında madem yurt dışı imkanın var 100 dolar daha ekleyip H&K Tubeman almanı öneririm. Çok daha işlevsel alet.

quote:

Hughes and Kettner Tube Factor'den biraz daha bahseder misin onu merak ediyorum bende bir tane getirtmeyi düşünüyordum bir aralar...

• @AsilBerk

Benim de tek amacım sidik yarıştırmak. Sadece yakıştıramadım o şarkıyı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amcacaster

Selam,
    Dediğim gibi 2 kanallı, lambalı drive pedalıdır. İlk kanal tona hafif drive ekliyor ve parlak dolgun bir ton sağlıyor. İkinci kanal tonu tam anlamıyla coşturuyor ve çok güçlü bir drive tonu sağlıyor. İkinci kanaldan elde edilen tonla çok iyi hard rock, nu-metal yapılır. Derinlikli, yüksek basslı drive tonu... Üzerinde 3 ayar var. İlki drive, drive seviyesini belirlemenizi sağlıyor. İkincisi output ile sesin çıkış seviyesini belirliyorsunuz. Bir de voicing diye ayar var. Bu düğme ile drive tonunu daha crunch veya daha metalik yapmak mümkün.

Aslında ton olarak çok fazla seçeneği yok. O belirgin dolgun drive tonundan başka alternatif ton alma şansını size tanımıyor. Sadece drive gücünü çeşitlendirmek mümkün. Dediğim gibi metal tonlarına daha uygun olsa da single manyetikli tele kasa gitarla çok sağlam Radiohead tonları da yakaladım. Ayrıca içindeki lambaya göre daha farklı tonlar elde edilebiliyormuş. Bir ara JJ/Tesla ve Sylvania tüp alıp blues tonlar elde etmeyi denicem bakalım.

Aslında madem yurt dışı imkanın var 100 dolar daha ekleyip H&K Tubeman almanı öneririm. Çok daha işlevsel alet.

quote:

Hughes and Kettner Tube Factor'den biraz daha bahseder misin onu merak ediyorum bende bir tane getirtmeyi düşünüyordum bir aralar...

Blues vari tonlar alınabilir mi diye soracaktım bende ben geniş ton yelpazesi olan aletlerden hoşlanıorum bu da oldukça kaliteli bir alet...Aslında bu yaz Almanya'ya gitseydim alacaktım fakat aksilik oldu önümüzdeki yaz artık. ENGL Invader 150 alıcam birde Tube Factor veya Tubeman alır fantazi yaparım artık Invader 150'nin yanında pek gerek duyacağımı sanmıyorum ama her eve lasım aletler...

Edit:Yazım hatası...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backy -- 11 Ağustos 2009; 21:54:00 >

• quote:

@AsilBerk

Sevdiğim hoş bir Randy Rhoads solosu zevkler renkler...
  • 4 senedir klasik gitar
    son 1 senedir Klasik + Elektro Gitar

Ibanez Grg170
  • Dostum o tarz bir amfi alacaksan H&K pedalı boşuna alma. Dediğin amfi zaten 4 kanallı. Bence 3 kanal ve üzeri olan bir amfi için gereksiz bir pedal. Bu pedal lambalı amfiden high gain almayı sağlıyor. Dediğin amfi zaten high gain canavarı.

Bu kadar güçlü bir amfi alacaksan herhalde çok pro. bir müzisyen olmalısın. Çünkü 150 watt lambalı bir amfinin lambaları yakmak için sesi bayağı bir köklemen gerek ki bu amfiye muhtemelen 4x12 kabin alacaksın. Bu durumda evde kullanman imkansız. Böyle bir amfiyi verimli kullanmak için yarı futbol sahası büyüklüğünde alan gereklidir. Artık RocknCoke'ta seni izleriz :D

Evde kullanacam diyorsan max. 30 watt lambalı 1x12 derim ki o da çok fazla aslında. Ev için 5 wattlık güzel lambalı amfiler var. Orange marka filan alınabilir. Bende Peavey Classic 50 vardı, 2x12 olan aleti evde doğru dürüz kullanamadım. Sesi ortalama dahi açsam zaten apartman yıkılıyordu. Şikayet filan yedim bayaa. Gerçi sonradan alıştılar ama ben sattım :D

Ayrıca blues diyorsan tercihen Fender, Peavey Classic gibi daha vintage olan modellere bakman iyi olur. Blues için mid-range, daha yumuşak drivelı amfiler makul. İşte bu tarz bir amfi aldığında o zaman H&K tubemani adam gibi kullanırsın. H&K'ı high gain tonlar için amfiye bağlamış olacaksın.

quote:

quote:

Selam,

quote:

Blues vari tonlar alınabilir mi diye soracaktım bende ben geniş ton yelpazesi olan aletlerden hoşlanıorum bu da oldukça kaliteli bir alet...Aslında bu yaz Almanya'ya gitseydim alacaktım fakat aksilik oldu önümüzdeki yaz artık. ENGL Invader 150 alıcam birde Tube Factor veya Tubeman alır fantazi yaparım artık Invader 150'nin yanında pek gerek duyacağımı sanmıyorum ama her eve lasım aletler...

• 6 senedir klasik , 2,5 sendirde elektro çalıyorum benide ekle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreaK. -- 12 Ağustos 2009; 20:57:51 >
  • adam fun clup açıp kaçtı iimi
  • quote:

Dostum o tarz bir amfi alacaksan H&K pedalı boşuna alma. Dediğin amfi zaten 4 kanallı. Bence 3 kanal ve üzeri olan bir amfi için gereksiz bir pedal. Bu pedal lambalı amfiden high gain almayı sağlıyor. Dediğin amfi zaten high gain canavarı.

Bu kadar güçlü bir amfi alacaksan herhalde çok pro. bir müzisyen olmalısın. Çünkü 150 watt lambalı bir amfinin lambaları yakmak için sesi bayağı bir köklemen gerek ki bu amfiye muhtemelen 4x12 kabin alacaksın. Bu durumda evde kullanman imkansız. Böyle bir amfiyi verimli kullanmak için yarı futbol sahası büyüklüğünde alan gereklidir. Artık RocknCoke'ta seni izleriz :D

Evde kullanacam diyorsan max. 30 watt lambalı 1x12 derim ki o da çok fazla aslında. Ev için 5 wattlık güzel lambalı amfiler var. Orange marka filan alınabilir. Bende Peavey Classic 50 vardı, 2x12 olan aleti evde doğru dürüz kullanamadım. Sesi ortalama dahi açsam zaten apartman yıkılıyordu. Şikayet filan yedim bayaa. Gerçi sonradan alıştılar ama ben sattım :D

Ayrıca blues diyorsan tercihen Fender, Peavey Classic gibi daha vintage olan modellere bakman iyi olur. Blues için mid-range, daha yumuşak drivelı amfiler makul. İşte bu tarz bir amfi aldığında o zaman H&K tubemani adam gibi kullanırsın. H&K'ı high gain tonlar için amfiye bağlamış olacaksın.

quote:

quote:

Selam,

quote:

H&K'ın o amplinin yanında lüx olacağını zaten belirttim Invader'a kabin olarak Marshall 1960 koyacağım 1 adet full stack'e evde lüzum yok zaten Half takılırım....Evim müstakil Invader'ı koyacağım odada 5-6 ay sonra yalıtılacak ses problemi yapacak kimse yok zaten çevrede o amplinin lambalarını drive'a sokmak için elimden geleni yapıcam Beceremezsekte açıp gece lambası niyetine seyrederiz...

• quote:

quote:

@AsilBerk

Sevdiğim hoş bir Randy Rhoads solosu zevkler renkler...

İyi de bir solodur...
  • 1. aydır klasik gitar... kendince takılıyor.
  • 2 aydır bas gitar çalıyorum
  • ekle 1 1,5 aydır elektro
    cort x1 & ibz10g
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.