Şimdi Ara

DH Forum Saati Projesi (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
515
Cevap
3
Favori
21.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki

DH Forum Saati Projesi

(En Son Oy Tarihi: 4.3.2015)
Giriş

Orijinalden alıntı: NidderuN

Bi de ben olsam sadece alacak olan kişilere sorarım hangisini yapalım diye.Zaten binlerce kişi almayacak tek tek sorun karar kılın.Alakasız insanların oy atması biraz saçma geliyor bana.

Model şekillenmeye başladıktan sonra katılım sağlamak için takip eden, bekleyenler olabilir. Ben artık modelimizi belirledikten sonra katılımların artacağını düşünüyorum. Burada genel bir çağrım var Lütfen oy verdikten sonra başka bir model seçilirse katılmaktan vazgeçmeyin. Bunun bizlere özel bir saat olacağı düşüncesiyle tüm modellerin özel olduğunu düşünerek sonuçta hangisi seçilirse seçilsin destek ve katılım sağlayalım. Projenin gerçekleşmesi bizlerin ilgi ve katılımına bağlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: chaos7

şu 4. saatin tüm özelliklerini anlatabilir misiniz. mümkünse video şeklinde olursa daha güzel olur

Aşağıdaki linkte genel olarak 2612 mekanizma kullanan pek çok Poljot modelinin görüntülü çekimi var.

http://www.youtube.com/watch?v=bcoDnAFF_YA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 26 Haziran 2011; 12:44:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: degno

quote:

şu 3 ayar düğmesi midir adı ne ise onlar ne işe yarıyor biri saati kurmak(şarj etmek) biri alarm biri de saat ayarı icin mi?

DH Forum Saati Projesi

bu saatte sol taraftaki buton sanırım iç kısımdaki şehir isimlerini döndürüyor
    sağ üstteki saati ayarlamak için, sağ alttaki ise alarmı ayarlamak için kullanılıyor.

sanırım böyle...

Sol üstteki düğme ile şehirlerin bulunduğu iç bezeli dönürüyorsun. Sağ üstteki düğme ile alarm saati, sağ alttaki düğme ile de saat ayarlanıyor.Saati de yine sağ alttaki düğme ile kuruyorsun. Ayrıca Sol üstteki düğme ile de alarmı kuruyorsun. Alarm için de ayrı bir kurma mekanizması var sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 26 Haziran 2011; 13:09:18 >

• Burada da Poljot Dolphin modelinin alarm modu ve gece luminovasını gösteren kısa bir video var. Mekanik alarmın tadı da bir başka canım

http://www.youtube.com/watch?v=HUQ3_cNjd1c&feature=related

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 26 Haziran 2011; 13:00:23 >
  • Yine 2612 mekanizmalı bir Poljot Alarm modelinin özellikle kurma ve alarm özelliklerini gösteren video;

http://www.youtube.com/watch?v=MnHub25JnX0
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbank

quote:

Orijinalden alıntı: degno

quote:

şu 3 ayar düğmesi midir adı ne ise onlar ne işe yarıyor biri saati kurmak(şarj etmek) biri alarm biri de saat ayarı icin mi?

DH Forum Saati Projesi

bu saatte sol taraftaki buton sanırım iç kısımdaki şehir isimlerini döndürüyor
    sağ üstteki saati ayarlamak için, sağ alttaki ise alarmı ayarlamak için kullanılıyor.

sanırım böyle...

Sol üstteki düğme ile şehirlerin bulunduğu iç bezeli dönürüyorsun. Sağ üstteki düğme ile alarm saati, sağ alttaki düğme ile de saat ayarlanıyor.Saati de yine sağ alttaki düğme ile kuruyorsun. Ayrıca Sol üstteki düğme ile de alarmı kuruyorsun. Alarm için de ayrı bir kurma mekanizması var sanırım.

vay be şu iç bezelin dönmesi gerçekten harika imiş. ya arkadaşlar sizlerden çok büyük ricam var birisi şu saatin icine yönleri -N S W E - , dereceleri gosteren şekilde bir resim ayarlayabilir mi ? dünya saatlerinden daha çok işlevsel olacağına ve güzel görüneceğine inanıyorum.

http://www.izcimarketi.com/home/yonbulmateknikleri.php

Bununla ilgili açıklama da verilmişti sanırım. Ben gene de linki ekledim bir bakın arkadaşlar...

• Oyum Vostok Replica ya.Gerçekten güzel durmuş.Bende alabilirim beklemedeyim...
  • N-S-E-W olmaz , pusula özelliği yok ki saatin.

bu arada,
    Şehir isimleri yazmatan modelde ise sol taraftaki tepe yine rakamların yazılı olduğu iç bezeli dödürüyor.. bu da saate düz bir gmt özellik kazandırıyor.. tabii şehir isimleri olan daha bir kullanışlı olabilir.. ancak %90 kimse bu gmt özelliğini kullanmayacak..
  • Oyum dördüncüye.

Beni de alıcı listesine yazar mısınız ?
  • @ vervito
    peki 15 30 45 ve DH logosu olsa nasıl durur sizce? tabii aralarda cizgileri olacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CRIONICS

Oyum dördüncüye.

Beni de alıcı listesine yazar mısınız ?

İşte böyle, kararsızlığa lüzum yok Visceroid Hocam Listeye ekleyelim.
    Hadi arkadaşlar oy vermekle kalmayıp listeye de yazılalım.
  • quote:

@ vervito
    peki 15 30 45 ve DH logosu olsa nasıl durur sizce? tabii aralarda cizgileri olacak...

Modifikasyonlarla ilgili konunun başından itibaren tartışıldı. Belirlenen modeller ankete açıldı artık. Herkes o modeller üzerinden oy veriyor. Bundan sonra kadranlarla oynamayı düşünmüyoruz. Artık seçilen model üzerinde gerekirse ilave luminova ve arka kapağa yazılacaklarla ilgili çalışılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 27 Haziran 2011; 11:29:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolly

Oyum Vostok Replica ya.Gerçekten güzel durmuş.Bende alabilirim beklemedeyim...

Beklemeyin, listeye yazılın. Biz bu modelleri fabrika, dükkan vb yerden hazır üretilmiş modeller olarak almayacağız. Özel talep olduğu için bizim önce belirli sipariş sayısını garanti ederek üreticiye sipariş vermemiz lazım ki o da bu işe girsin.
  • en çok 1943 vostok u beğendim.
    daha sonra amphibia yı beğendim.
    son olarak traveller beğendim,
    dolphin bana pek özel bir saat gibi gelememişti zaten.

ama oyumu traveler alarm dan yana kullandım, zira farklı bir saat olsun istedim, belki yıllar sonra baktığımızda "vay be, zamanında böyle saatler de üretiliyormuş" diyebilelim diye düşündüm... anket sonuçlarında amphibia modeli de bayağı talep almış görünüyor. fiyatının makul olması nedenilye ikinci bir saat olarak da düşünebilirim. tabi böyle bir opsiyon olursa...
  • Yahu garip bir durum var, 68 oy kullanilmis ama listeye yazilim 17'de kalmis
    Bence almayi dusunmeyenler oy kullanmasin ki gercek alicilarin arzusu belli olsun.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Can-KSK

quote:

Orijinalden alıntı: watcher6150

DH logosunu DH yazisi yerine ekleyebilirim ama yuksek cozunurlukte logo'ya ihtiyacim var, siteden kopyalayip kesip organize etmeye calistim ama cok dusuk ve olmuyor, eger DH yazisi yerine logo ile de gormek isterseniz bana logo'yu yuksek cozunurlukte iletmeniz lazim.

DH Forum Saati Projesi

Watcher hocam bu çok iyi görünüyor. Şehirli saatleri sevmeyen bana bile güzel gözüktü.

Şu an 4. sayfayı okuyorum ama dayanamadım bir msg atayim dedim. Bu modeli oldukca begendim rengi ve özellikleri harika. Tek kusuru "dünya saatleri" gerçekten. Belki de hiç yurt dışı seyahat edemediğimdendir. Şimdi şunu merak ediyorum nasilsa biz yaptiracagimizdan bu icini vs. bu dünya saatleri yerine dereceleri gosteren cizgiler koyabilir miyiz? 360 90 180 270 ve/veya ara sayılar şeklinde. Bir de bu dediğimi fotoşopta gösterebilecek olan mı? Hayalimde vanlandırabiliyorum ama. Bir de yapılı olsa görsek daha iyi olur...
    Ekeleme: Bu saatin o iç kısmındaki dünya saatleri kısmı dönüyor mu? Dönüyorsa bir de süper

DH Forum Saati Projesi
    şu saatin görünüşü daha hoş bence

Ic bezelde bizim icin ozel degisiklik yapilamaz, cunku ic bezel kadran ile baglantili degil, kasaya montajli, kasa ile ugrasmaya baslanirsa da altindan cikilamaz, burada yapilacak olan, fiyat/kalite paritesini en uygun custom olabilirlik uzerinden calisilirsa kadranda olabilir ancak.
    Sanirim ic bezelde oynama yapilarak fiyat istenirse fiyat ve/veya adet ucabilir.

.

• Param osla alırdım ama öğrenciyiz malum.

Ben pyunu Alerm Traveller'a kullandım. Amphibia'nın kadran tasarımı oldukça hoş ama saatin kasası bana çok itici geliyor. Çok eski saat gibi duruyor. Biraz daha modern gözükse daha iyi olur kannımca.
  • Bunca yillik tecrube birikimiyle ben traveller'in cok guzel olacagini dusunuyorum.
    Saatin gercegi resimlerden yuz kat daha guzel olacaktir ve eminim ki almayanlar pisman olacaktir
  • quote:

Bunca yillik tecrube birikimiyle ben traveller'in cok guzel olacagini dusunuyorum.
    Saatin gercegi resimlerden yuz kat daha guzel olacaktir ve eminim ki almayanlar pisman olacaktir

Bence de
  • quote:

Yahu garip bir durum var, 68 oy kullanilmis ama listeye yazilim 17'de kalmis
    Bence almayi dusunmeyenler oy kullanmasin ki gercek alicilarin arzusu belli olsun.

Veya oy kullananların hepsi listeye de adını yazdırsın. Önce saatler gelip sonra talepler alınmayacak.
    Bizim önce listeyi hazırlayıp, belirli bir sipariş sayısına ulaşıp sonra üreticiye sipariş vermemiz lazım. O yüzden niyeti olanlar beklemesin adını yazdırsın.
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.